Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: We are the champions  (Przeczytany 6740 razy)

Offline Vilgefortz

Odp: We are the champions
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Luty, 2017, 20:43 »
Tyle mówił o kłamstwie, tak mi się skojarzyło:

ONZ
Australia
fałszowanie historii aby wyliczyć 1914
wymyślenie ciała kierowniczego w I w n.e. aby dodać sobie autorytetu

V.


Offline Startek

Odp: We are the champions
« Odpowiedź #16 dnia: 21 Luty, 2017, 21:00 »
Wg mnie logiczna nie jest, bo za fundament całej logiki uznał tezę: "Jezus ufa niewolnikowi", która całkowicie pozbawiona jest sprawdzalności czy jest prawdziwa czy fałszywa, a przez to nie ma wartości logicznej. Ale zgadzam się z Tobą - ŚJ to łyknie jak pelikan.
. Co do łykania , niech spróbuje nie łykać , zarobi kopa od trzech panów w krawatach , wytrą nim podłogę , i zabiorą  rodziny . Pamiętajcie Jehowa  to Corporacja WTS ,   a tych siedmiu to chrystusowie .


Offline Trinity

Odp: We are the champions
« Odpowiedź #17 dnia: 21 Luty, 2017, 21:06 »
hmm zostań czempionem prawdy... tak mi przyszło do głowy  ,champion league' liga mistrzów

a przecież Mistrz był tylko jeden...


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: We are the champions
« Odpowiedź #18 dnia: 21 Luty, 2017, 22:31 »
Moją uwagę zwrócił sam początek ,
 przykład Goliata jako czempiona , powołanie się na 1Sam 17:4  tłumaczy z czego pochodzi słowo czempion , angielski , francuski  odnosi się do pola walki , mówi " biblia mówi o czempionie na polu walki w 1Sam 17:4 ...
wyszedł harcownik po ang champion im Goliat, Goliat walczył o ZŁA sprawę , chciał być tym , który doprowadzi do rozgromienia Izraelitów. Zaraz potem jest zwrot  , nowożytny czempion w odniesieni pozytywnym , gorący obrońca prawdy.Rzecznik prawdy

Dzisiejszy Goliat to ci , którzy chcą doprowadzić do rozgromienia ludu Jehowy , czyli odstępcy , którzy kłamią lub mówią półprawdy ,
o przenajświętszej a przecież Jezus ustanowił niewolnika ,któremu należy ufać,
 
W punkcie 5 niewolnik wyraźnie mówi , że jesteśmy ludem reprezentującym imię Boga /tetragram/ dz 15:14 jest  mowa o ludzie dla Jego imienia   .Ten niewolnik każe uczyć prawdy , która uwalnia nas od wielu złych rzeczy ..nie ma drugiego tak wolnego ludu .  Gdzie duch  Jehowy tam wolność 2Kor 3:17  Czy cenimy tę wolność? Czy jesteś rzecznikiem prawdy ? ... Pomagajmy zainteresowanym by pokochali prawdę by zgodnie z nią żyli a w razie konieczności byli gotowi umrzeć za nią i za Jehowę .

Cała pokrętna argumentacja o niewolniku jest tym co na wierzchu , do ludzi ma dotrzeć , że mają walczyć jak Dawid przeciwko Goliatowi , Zwyciężył , bo zaufał Jehowie .Dzisiejszy Goliat chce rozgromić lud Jehowy ale nie osiągnie celu jeżeli rzecznicy prawdy będą gotowi zginąć za prawdę i za Jehowę
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Gorszyciel

  • Gość
Odp: We are the champions
« Odpowiedź #19 dnia: 21 Luty, 2017, 22:34 »
 W ogóle chaotyczne strasznie to etymologizowanie: angielski, łacina i Księga Samuela :o


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: We are the champions
« Odpowiedź #20 dnia: 21 Luty, 2017, 22:39 »
W ogóle chaotyczne strasznie to etymologizowanie: angielski, łacina i Księga Samuela :o

Co do tego to już Ty gorszycielu jesteś znawca ja tylko słyszę uszami ślepca
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Gorszyciel

  • Gość
Odp: We are the champions
« Odpowiedź #21 dnia: 21 Luty, 2017, 22:42 »
Podam Ci przykład błędnego etymologizowania: Warron pisał, że łacińskie słowo CANIS (pies) pochodzi od czasownika starołacińskiego CANO, CANERE - śpiewać (bo pies szczeka), podczas kiedy pochodził z greki. Przez podobieństwa brzmieniowe łatwo o wypaczenie i manipulację w etymologizowaniu. Wystarczy poczytać Etymologie Izydora z Sewilli - swego czasu najbardziej poczytna książka w Europie.


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: We are the champions
« Odpowiedź #22 dnia: 21 Luty, 2017, 23:02 »
Podam Ci przykład błędnego etymologizowania: Warron pisał, że łacińskie słowo CANIS (pies) pochodzi od czasownika starołacińskiego CANO, CANERE - śpiewać (bo pies szczeka), podczas kiedy pochodził z greki. Przez podobieństwa brzmieniowe łatwo o wypaczenie i manipulację w etymologizowaniu. Wystarczy poczytać Etymologie Izydora z Sewilli - swego czasu najbardziej poczytna książka w Europie.

Ale im nie chodzi o rzetelność tylko manipulacje , przeciętny świadek ufa niewolnikowi i nie podważa tego co ten mówi. Ze swojej kariery pamiętam stwierdzenia " jak to niektórzy bracia uczą się greki i hebrajskiego żeby tłumaczyć biblię " oczywiście wypowiedź w negatywnym sensie podana.Pamiętam moje zdziwienie , że może być w tym  coś złego ,  :D
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Gorszyciel

  • Gość
Odp: We are the champions
« Odpowiedź #23 dnia: 21 Luty, 2017, 23:09 »
To jest bardzo złe, Dorkas :D


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: We are the champions
« Odpowiedź #24 dnia: 22 Luty, 2017, 08:22 »
Podziwiać, że Pan z głowy to mówi, z głowy cytuje nawet Strażnicę sprzed kilku lat. Pogratulować pamięci :)


On to z promptera czyta. Ktoś mu to przygotował.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline HARNAŚ

Odp: We are the champions
« Odpowiedź #25 dnia: 22 Luty, 2017, 08:32 »
Gościu byle co je , to i bele co gada. :)


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: We are the champions
« Odpowiedź #26 dnia: 22 Luty, 2017, 08:37 »
Co to za telewizja, co nie leci na żywo? Wszystko nagrali, sprawdzili dokładnie i kazali oglądać. To żadna telewizja, to film szkoleniowy.

Niech zaproszą kogoś do dyskusji na żywo. Zobaczymy jakie kozaki będą.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Salome

Odp: We are the champions
« Odpowiedź #27 dnia: 22 Luty, 2017, 09:26 »
Tytuł przemówienia"Bądź championem prawdy" czytaj "Bądź championem domokrążcą" (ewentualnie "Bądź championem jako stojak")
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: We are the champions
« Odpowiedź #28 dnia: 22 Luty, 2017, 10:43 »
Tytuł przemówienia"Bądź championem prawdy" czytaj "Bądź championem domokrążcą" (ewentualnie "Bądź championem jako stojak")

Bądź championem prawdy... Tylko jaka to prawda... :o

Gdyby powstała inicjatywa wydania słownika  j. polskiego pod redakcją CK, to ja zgłaszam się na ochotnika do napisania treści pod hasłem "prawda". Zacząłbym mniej więcej tak:

"Prawda - interpretacja faktów uwarunkowana zgodnością z  założeniami przyjmowanymi przez Organizację, uważana przez członków podlegających jej indoktrynacji za jedyną słuszną w danym okresie, dająca się obronić za pomocą tzw. "nowego światła", a w przypadku zaistnienia dysonansu poznawczego uznawana za obiektywną na podstawie zaufania do Organizacji i przyjmowanych przez nią założeń ( :) ). Definicja "prawdy" oparta na powyższych zasadach nie podlega dyskusji, a próby zwracania uwagi na  rzeczywistość prowadzą najczęściej do negatywnych doznań emocjonalnych, psychicznych, rozbicia rodziny oraz ostracyzmu"

Pytanie do akapitu: Czy ktoś pragnie być  championem w tej "Prawdzie"??

Ja zdecydowanie nie!
« Ostatnia zmiana: 22 Luty, 2017, 10:59 wysłana przez Abba »


Offline Iza

Odp: We are the champions
« Odpowiedź #29 dnia: 22 Luty, 2017, 21:57 »
Mnie poruszyły słowa: " Jezus posługuje się niewolnikiem aby prowadzić swój lud."
To już nawet Duch Święty nie jest potrzebny, wystarczy ciało kierownicze (niewolnik). To po pierwsze aroganckie, a po drugie, niebiblijne.
Jest, jest potrzebny, według jednej z pieśni :
" drogę nam kieruje pomocników dwóch
  To niewolnik wierny i Jehowy duch "  ;D
Ale jednak niewolnik na pierwszym miejscu
Gdzie Duch Pana, tam wolność.