Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Powitanie  (Przeczytany 8327 razy)

Gorszyciel

  • Gość
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #15 dnia: 14 Luty, 2017, 23:53 »
Ano właśnie - syryjski...  ;)

Już czytam jak jest czcionką hebrajską zapisane. Syryjskiej jeszcze nie umiem. A wygląda tak:


Offline Krzychu

Odp: Powitanie
« Odpowiedź #16 dnia: 15 Luty, 2017, 08:27 »
Gorszycielu witaj

Ja też bardzo lubie Twoje posty, może  nie często się udzielam ale czytam je wnikliwie. Cieszę się że ludzie tacy jak Ty chętnie dzielą się swoją wiedzą i prowadzą rzeczowe dyskusje. To kolejny policzek dla ŚJ którzy twierdzą że po studiach to się każdego w glowie przewraca. Tak się składa że mam podobną sytuację rodzinną co Ty bo w organizacji też trzyma mnie właściwie tylko żona, gorliwa wyznawczyni Jehowy.
Roszada - czasem nie jest tak kolorowo i żony się nie wybudzają choć bardzo o to zabiegamy,niestety..


Offline Roszada

Odp: Powitanie
« Odpowiedź #17 dnia: 15 Luty, 2017, 09:56 »
Cytuj
Roszada - czasem nie jest tak kolorowo i żony się nie wybudzają choć bardzo o to zabiegamy,niestety..
One wolniej.
Faceci bardziej za argumentami siedzą w organizacji, a kobiety uczuciowo, sentymentalnie. :)

Kilka razy w poradni mi facet związany ze ŚJ powiedział:
jak pan to, czy owo, mi udowodni, to rzucam ŚJ. ;)

Nigdy zaś takich słów nie słyszałem od kobiet. :(


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #18 dnia: 15 Luty, 2017, 17:16 »
Witaj Gorszycielu! Milo ,ze napisales troche o sobie . Twoje wypowiedzi czytam zawsze z duza przyjemnoscia a sa one czesto dla mnie intelektualnym wyzwaniem . Dzieki za cytat z Dante´go . Pozwol ,ze z czystej przekory , zacytuje jednego z moich ulubionych klasykow :
W zadzy wiedzy poznalem wszechnauk dziedzine
Zglebilem filozofie , prawo , medycyne
Niestety,teologie tez !  coz ? pozostalem
mizernym glupcem,tyle wiem , ile wiedzialem
  Magistrem jestem , nawet zowia mnie doktorem
I tak latami, z meka, z wewnetrznym oporem
oswiecam rzesze uczniow bezplodnym zarzewiem
i wiem ,ze nic nie wiemy-i, ze ja nic nie wiem .
  Prosze nie odczytaj tego jako aluzji do Twej fascynacji nauka. Mnie ten cytat z "Fausta" pobudza raczej do refleksji nad ulomnoscia naszych wysilkow na drodze do zrozumienia swiata... Pzdr. :)


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #19 dnia: 15 Luty, 2017, 17:18 »
Też lubię ten cytat z Goethego :)


Offline Roszada

Odp: Powitanie
« Odpowiedź #20 dnia: 15 Luty, 2017, 17:57 »
Żeby nie same laurki to powiem tak:
o takich jak Gorszyciel mówili "uczony w Piśmie", a tacy nie mieli dobrej reputacji w NT. ;D
Zresztą jego awatar to potwierdza. ;)


Offline A

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 258
  • Polubień: 1163
  • Nikt nie lubi, kiedy jego świat rozsypuje się.
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #21 dnia: 16 Luty, 2017, 10:38 »
Witaj.
Współczuję.
Podziwiam.
Doceniam.
Dziękuje,że dzielisz się swoja wiedzą z nami.

"Duża wiedza czyni skromnym, mała zarozumiałym. Puste kłosy dumnie wznoszą się ku niebu, kłosy pełne ziarna w pokorze chylą się ku ziemi".

ps. W przypadku Gorszyciela nie potrafię bez laurki,choć nie we wszystkim się zgadzamy  ;)
...


Offline Trinity

Odp: Powitanie
« Odpowiedź #22 dnia: 16 Luty, 2017, 10:59 »
Gorszycielu witaj

Ja też bardzo lubie Twoje posty, może  nie często się udzielam ale czytam je wnikliwie. Cieszę się że ludzie tacy jak Ty chętnie dzielą się swoją wiedzą i prowadzą rzeczowe dyskusje. To kolejny policzek dla ŚJ którzy twierdzą że po studiach to się każdego w glowie przewraca. Tak się składa że mam podobną sytuację rodzinną co Ty bo w organizacji też trzyma mnie właściwie tylko żona, gorliwa wyznawczyni Jehowy.
Roszada - czasem nie jest tak kolorowo i żony się nie wybudzają choć bardzo o to zabiegamy,niestety..

Krzychu a jak z twoja dalszą rodzina jak dzieci?


Offline Roszada

Odp: Powitanie
« Odpowiedź #23 dnia: 16 Luty, 2017, 17:42 »
No to parę słów o nicku:
Gorszyciel

Gorszy Cię
Gorszy ciel-ak ;D
Leci gorszy
Gorsz-e Szycie :)
itp. ;)


Offline Światus

Odp: Powitanie
« Odpowiedź #24 dnia: 16 Luty, 2017, 22:06 »
No to parę słów o nicku:
Gorszyciel

Gorszy Cię
Gorszy ciel-ak ;D
Leci gorszy
Gorsz-e Szycie :)
itp. ;)

Zabawa słowami to moja spechalność  ;)
Zleci gyros ;) Czy goli ser?  ;D ;D ;D
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline PoProstuJa

Odp: Powitanie
« Odpowiedź #25 dnia: 17 Luty, 2017, 00:55 »
Witaj Gorszycielu  :D

My się troszkę już znamy co prawda, ale fajnie, że ujawniłeś się światu.

Pozostaje mi kibicować Ci, żeby Twoja żona poznała prawdę o "prawdzie".


A ta rada starszych zboru żebyś rzucił pracę jest bezcenna! Czerp z ich mądrości garściami!  ;D ;D ;D ;D


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #26 dnia: 17 Luty, 2017, 00:57 »
A ta rada starszych zboru żebyś rzucił pracę jest bezcenna! Czerp z ich mądrości garściami!  ;D ;D ;D ;D

Ta rada pojawiała się kilka razy w moim życiu. Chodziło bardziej o jej zmianę (nie mówili na jaką) niż o nie pracowanie.


Offline PoProstuJa

Odp: Powitanie
« Odpowiedź #27 dnia: 17 Luty, 2017, 00:59 »
Ta rada pojawiała się kilka razy w moim życiu. Chodziło bardziej o jej zmianę (nie mówili na jaką) niż o nie pracowanie.

Bracia nie muszą Ci mówić jaką masz wykonywać pracę odkąd wyszedł wspaniały film teokratyczny, na którym widać, że tylko mycie okien przynosi prawdziwe szczęście!  ;D ;D ;D


Offline pies berneński

Odp: Powitanie
« Odpowiedź #28 dnia: 18 Luty, 2017, 06:38 »
Obecnie w WTSie trzyma mnie jedynie małżonka, pionierka, zakochana w prawdzie Strażnicy, nie znosząca żadnego ALE w kwestii posłannictwa Niewolnika.
No cóż nie Ty pierwszy i ostatni.Na tę okoliczność skojarzyła mi się pewna piosenka:
 Jednak facet lubi czasem zjeść coś "gotowanego"  ;)
Witam wśród inaczej zakręconych.
« Ostatnia zmiana: 18 Luty, 2017, 06:47 wysłana przez pies berneński »
Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.


Offline Roszada

Odp: Powitanie
« Odpowiedź #29 dnia: 18 Luty, 2017, 10:36 »
Cytuj
Obecnie w WTSie trzyma mnie jedynie małżonka

Oj uważajcie, bo Nadarzyn zacznie nową akcję, jak zobaczy, że kilka podobnych postów już tu było:

przepytywanie małżonek, czy nie widzą czegoś podejrzanego u mężów.

Gdybym był w CK, to bym taką akcję szeptaną zalecił.
Szczerość od sióstr wymagana, a przyniosłoby to oczyszczenie organizacji z elementów wrogich, przesiadywaczy w sali królestwa, leni, malkontentów, warchołów itp. ;D