Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Powitanie  (Przeczytany 8329 razy)

Gorszyciel

  • Gość
Powitanie
« dnia: 14 Luty, 2017, 17:57 »
Częstokroć wielcy pisarze - czy to starożytni czy nowożytni - pisali swoje biografie pod koniec życia, kiedy było już co w nich opisać. Podobnie i ja pójdę ich śladami - choć nikim wielkim nie jestem - i ośmielę się słów o sobie po ponad rocznym pobycie tutaj na Forum, wiedząc, że choćby ktoś nieciekawie pisał i tak jakichś czytelników znajdzie. Nie będę zmieniał faktów, ale pominę niektóre szczegóły mej przygody survivalowej z WTS-em z obawy przed rozpoznaniem. Motywem mojego powitania i przedstawienia się Wam niech będą słowa Dantego, który tak zaczyna Boską komedię:

W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak niemylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.
Jak ciężko słowem opisać ten srogi
Bór, owe stromych puszcz pustynne dzicze,
Co mię dziś jeszcze nabawiają trwogi.
Gorzko — śmierć chyba większe zna gorycze; 
Lecz dla korzyści, dobytych z przeprawy,
Opowiem lasu rzeczy tajemnicze.

Otóż, choć mam nadzieję, że w życia wędrówce nie znalazłem się na połowie czasu (jestem bowiem przed trzydziestką), porównuję wycieczkę do jedynej Prawdy do sytuacji opisanej przez poetę. ŚJ zostałem mając lat kilkanaście. Generalnie wierzyłem, że to właśnie Prawda, bo innej prawdy nie znałem. Głupi byłem i wstyd mi za to. Mając lat około 20 zapisałem się na studia filologii klasycznej (łacina, greka, badanie starożytności) ze specjalnością hebraistyka. To skutecznie pokazało mi już po 3-4 latach nauki czym jest PNŚ. Jest to po prostu hochsztaplerka, a może i świadome oszustwo. Obecnie w WTSie trzyma mnie jedynie małżonka, pionierka, zakochana w prawdzie Strażnicy, nie znosząca żadnego ALE w kwestii posłannictwa Niewolnika. Bywam więc na zebraniach od czasu do czasu. Mam jednego znajomego na żywo, który ŚJ nie jest i z nim mogę pogadać o wszystkim.
Obecnie pracuję jako adiunkt filologii klasycznej na jednej z polskich uczelni wyższych, co sprawa, że wielokrotnie jestem albo z ciekawością przez ŚJ różnego szczebla wypytywany o różne rzeczy, albo sprowadzany do parteru i moja pasja, jaką jest nauka, uważa się za szkodliwą, niepraktyczną etc. Wielokrotnie byłem zachęcany przez starszych do rzucenia pracy jeśli chcę zrobić postępy. Nie chcę pisać wszystkiego o sobie z uwagi na anonimowość. Jestem otwarty jednak na pytania o inne szczegóły mego życia w WTS.
Pozdrawiam was i witam serdecznie!


Offline Roszada

Odp: Powitanie
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Luty, 2017, 18:25 »
Gorszycielu, tak odczytywałem Ciebie ze zbioru różnych postów, choć wydawało mi się, że jednak jesteś po 30-ce. :)
Bo i język Twój osoby 'stateczniejszej', a nie młokosa. ;)
Ale przyznam, że byłeś tu jakąś tajemniczą osobą, i nawet próbowałem o Ciebie wypytywać niektórych exŚJ, ale nikt nie znał Ciebie, nawet ze stylu pisania i rodzaju wiedzy. :-\


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Luty, 2017, 19:09 »
Gorszycielu, udało mi się ciebie co nieco poznać poza forum, choć wciąż nie twarzą w twarz.
W pewnych kwestiach się różnimy, w innych zgadzamy. Nie ma to znaczenia.

Dobrze że jesteś z nami i mam nadzieję że albo obudzisz małżonkę, albo różnice wyznaniowe nie będą przeszkodą we wspólnym życiu.


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Luty, 2017, 19:11 »
Fajnie, że tak szybko się przebudziłeś. A wujki z za oceanu mówiły, żeby nie iść na studia, a jeszcze na filologię klasyczną (łacina, greka, badanie starożytności) ze specjalnością hebraistyka, to już przegiąłeś. ;)
Życzę Ci aby kiedyś, Twoja żona powiedziała "miałeś rację”jak moja jakiś czas temu.
Cieszymy się z paroma znajomymi z którymi prowadzimy domowe biblijne dyskusje, że jesteś na forum i możemy czerpać wiedzę z Twojego biblijnego  „dzbanuszka".
« Ostatnia zmiana: 14 Luty, 2017, 19:13 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Roszada

Odp: Powitanie
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Luty, 2017, 19:13 »
No i zapomniałem dodać, poziom forum podwyższasz. :D
Już jeden 'znawca' języków biblijnych uciekł (dzięki Tobie), który chciał nas w sprawie ekeinos i Ducha Św. czy Ariusza pouczać. :)


Offline HARNAŚ

Odp: Powitanie
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Luty, 2017, 19:19 »
Ten jest najszczęśliwszy z ludzi , któremu nic zapału do ksiąg nie ostudzi. Pozdrawiam


Offline Roszada

Odp: Powitanie
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Luty, 2017, 19:25 »
Co do żony, to myślę, że 'wykruszeje'.
Na razie się broni, ale może przyjdą chwile, że nie będzie już w stanie bronić. :-\
To znaczy, nie będzie sama chciała bronić organizacji. Może ten rydwan będzie dla niej za szybki. ;)


Offline on-on

Odp: Powitanie
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Luty, 2017, 20:47 »
Jesteś Gorszycielu jedną z tych osób, których posty czytam ze szczególną uwagą. Twój wkład w jakość tego forum jest nieoceniony.
« Ostatnia zmiana: 14 Luty, 2017, 21:16 wysłana przez on-on »


Offline Światus

Odp: Powitanie
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Luty, 2017, 21:19 »
Miło, że coś o sobie napisałeś Gorszycielu.
Często zastanawiałem się czy jest jakiś język, którego nie znasz  ;D
Tym bardziej, że zacząłeś się uczyć perskiego...
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Martin

Odp: Powitanie
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Luty, 2017, 21:36 »
Witam mego teistycznego adwersarza! :)
"Religia to głupie odpowiedzi na głupie pytania."


Offline sabekk

Odp: Powitanie
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Luty, 2017, 21:41 »
Witam mego teistycznego adwersarza! :)

...który w stopce zamieścił motto: "Heretyków należy przekonywać argumentami". Jak się przyglądam co niektórym jego argumentom, to się zastanawiam, czy pojęcia herezji nie powinno się zdefiniować ponownie.
« Ostatnia zmiana: 14 Luty, 2017, 21:48 wysłana przez sabekk »
Każdy głupi ma swój rozum... samo życie.
---
Ignorowani: NiepokornaHadra


Offline Estera

Odp: Powitanie
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Luty, 2017, 22:18 »
   Witam, po rocznym bywaniu na forum.
   Jakieś bardzo spóźnione to powitanie, ale lepiej późno, niż wcale.
   Adiunkcie filologii klasycznej
    :) :) :) :) :)
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Salome

Odp: Powitanie
« Odpowiedź #12 dnia: 14 Luty, 2017, 22:49 »
Gorszycielu, "lubię" Twoją historię.
Bezdyskusyjnie Twoje posty są bardzo wartościowe i pozwalają mi poszerzyć wiedzę.
Wita Cię miłośniczka książek, języków obcych i środowiska uniwersyteckiego, jednym słowem kujonka.
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #13 dnia: 14 Luty, 2017, 23:13 »
Tym bardziej, że zacząłeś się uczyć perskiego...

Perskiego? Chciałbym, bo bardzo ciekawy, ale priorytety mam aktualnie inne. Jeśli chodzi o języki to nie znam ich znowu tak wielu. Wbrew pozorom nie jest łatwo uczyć się nowego, zwłaszcza starożytnego. Generalnie znam łacinę, grekę, hebrajski i poruszam się z zapleczem słownikowo-gramatycznym w aramejskim (więc znam słabo - uczę się). Chciałbym też nauczyć się syryjskiego, po przydałaby mi się Peszitta. Ale to plany dalekosiężne. Języki to moja pasja. Zwłaszcza starożytne, gdzie trzeba się czasem nagłowić jak coś przełożyć. Takie zdania lubię najbardziej.

Dzięki wszystkim za miłe słowa.

Co do stopki to znowu winno się ją czytać w kontekście czasów. Bernard z Clairvaux działa w wieku XII, więc słowa są bardzo rewolucyjne. Jakże to smutne, że dziś WTS jest mnie nastawiony na dialog z odstępcami niż Bernard, za którego czasów z heretykami również nie dyskutowano. Moja stopka nawiązuje więc do tego, że w WTSie panuje taki sam duch odnośnie prześladowania osób myślących inaczej niż oni jak w XII-wiecznej Francji :)


Offline Światus

Odp: Powitanie
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Luty, 2017, 23:24 »
Ano właśnie - syryjski...  ;)
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?