Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Jak Harnaś jaskinię zbójców opuścił  (Przeczytany 150620 razy)

Offline salvat

Odp: Jak Harnaś jaskinię zbójców opuścił
« Odpowiedź #360 dnia: 12 Czerwiec, 2017, 22:35 »
Harnaś

Świetnie się ciebie czyta. Poradnik, jak traktować starszaków po prostu mistrzostwo.
Chciałbym taką akcję widzieć live.  ;D
Jak nazwać człowieka, który mając trochę władzy mówi jedno, a robi coś co tym słowom zaprzecza?

https://www.youtube.com/watch?v=cZMCsCO9hYw


Offline HARNAŚ

Odp: Jak Harnaś jaskinię zbójców opuścił
« Odpowiedź #361 dnia: 13 Czerwiec, 2017, 09:06 »
Harnaś

Świetnie się ciebie czyta. Poradnik, jak traktować starszaków po prostu mistrzostwo.
Chciałbym taką akcję widzieć live.  ;D

Podsiadło śpiewał:
Sił mi brak żeby szczerze powiedzieć
W tej wojnie wygra tylko jeden.
Jak mam walczyć kiedy ich jest więcej?

Choćbyś rozgrywał to najlepiej jak potrafisz , to jeśli się uprą to dopną swego. Możesz jakiś czas lawirować ale jeśli mają postanowienie wykluczenia to zrobią to. Plus jest taki , że możesz odejść na swoich warunkach , w dowolnie wybranym czasie . Taka mała satysfakcja ale zwycięstwo odtrąbią oni , tak to działa.
Szelmą w stosunku do nich byłem  ;D i to sprawiało frajdę. Miałem czelność patrzeć im w oczy gdy obnażałem ich podchody.


Offline sawaszi

Odp: Jak Harnaś jaskinię zbójców opuścił
« Odpowiedź #362 dnia: 13 Czerwiec, 2017, 15:05 »
Harnaś - zasada Ś.J - "karcenie i napominanie jest oznaką miłości" ,"nagana jest potrzebna aby 'grzesznik' okazał skruchę i przyznał się do swoich błędów" - "nie okazującym skruchy" za swoje 'przewinienia' jest 'banicja i wykluczenie ze społeczności' .itd.  :(


Offline HARNAŚ

Odp: Jak Harnaś jaskinię zbójców opuścił
« Odpowiedź #363 dnia: 14 Czerwiec, 2017, 07:29 »
Harnaś - zasada Ś.J - "karcenie i napominanie jest oznaką miłości" ,"nagana jest potrzebna aby 'grzesznik' okazał skruchę i przyznał się do swoich błędów" - "nie okazującym skruchy" za swoje 'przewinienia' jest 'banicja i wykluczenie ze społeczności' .itd.  :(
Nie zgadzam się z Tobą. Na ilu byłeś komitetach w życiu?
 Zasady, dla dobra sprawy można naginać , bo to jest zasada , tylko zasada ,prawa za to  nie można zmieniać a prawo boże mówi miłuj bliźniego.
Co ważniejsze? Zasada , którą wymyślili ludzie, czy prawo boże powtarzane przez Jezusa?
Do okazania skruchy natomiast nie jest potrzebna nagana tylko szczere serce.
Wykluczenia w sporej części nie wynikają z braku skruchy  a z osobistych animozji. A nawet jeśli przyjąć , że faktycznie ktoś wykluczany jest za brak skruchy a nie za czyn , to kto dał prawo murarzowi , stolarzowi i sprzedawcy okien rozpoznawać skruchę. Specyfika ludzkich zachowań zaskakuje specjalistów , bo to bardzo wrażliwa i delikatna sfera a trzech wspaniałych bez wykształcenia w tym kierunku wydaje wyroki, bez konsekwencji swoich czynów , zasłaniając się książką napisaną przez anonimowego drukarza.


Offline Alicja_W

Odp: Jak Harnaś jaskinię zbójców opuścił
« Odpowiedź #364 dnia: 14 Czerwiec, 2017, 10:13 »

 Zasady, dla dobra sprawy można naginać , bo to jest zasada , tylko zasada ,prawa za to  nie można zmieniać a prawo boże mówi miłuj bliźniego.
Co ważniejsze? Zasada , którą wymyślili ludzie, czy prawo boże powtarzane przez Jezusa?


Harnasiu a nie odwrotnie? :) Zasada mówi miłuj bliźniego a prawo, ludzkie oczywiście, nie gorsz fanatyka swoimi wątpliwościami.
Bo jeszcze przestanie być nam fanatykiem ;)
Tak czy owak, komitety sądownicze to chory wymysł, nie mają nic wspólnego z okazywaniem miłości. Ich celem jest sprawowanie kontroli, upokorzenie i ograbienie z godności.


Offline HARNAŚ

Odp: Jak Harnaś jaskinię zbójców opuścił
« Odpowiedź #365 dnia: 14 Czerwiec, 2017, 10:15 »
Harnasiu a nie odwrotnie? :)
Kij czy patyk ? A co to za różnica? :D


Offline Alicja_W

Odp: Jak Harnaś jaskinię zbójców opuścił
« Odpowiedź #366 dnia: 14 Czerwiec, 2017, 10:18 »
Ojjj, w kwestiach prawnych jestem czasem zasadnicza  8-) ;D
Zasada jest nadrzędna i tworzy prawo. A na podstawie prawa tworzy się przepisy, ustawy i rozporządzenia. Tak w telegraficznym skrócie.  :)
Ale nie chodzi o to, tylko o fakt, że komitety sądownicze to paranoja.
« Ostatnia zmiana: 14 Czerwiec, 2017, 10:30 wysłana przez Alicja_W »


Offline HARNAŚ

Odp: Jak Harnaś jaskinię zbójców opuścił
« Odpowiedź #367 dnia: 14 Czerwiec, 2017, 12:23 »
Mówią koledzy przy piwie do kumpla:
- Słyszeliśmy , że dostałeś w lesie  od dziewczyny kilkanaście razy po pysku.
- Jaki mi tam las. Trzy drzewa raptem , a wy wszyscy , że las. :)


Offline zenobia

Odp: Jak Harnaś jaskinię zbójców opuścił
« Odpowiedź #368 dnia: 14 Czerwiec, 2017, 12:57 »
Oj Harnas, i Jak tu Ciebie nie lubic,kiedy wywołujesz usmiech na twarzy!


Offline Światus

Odp: Jak Harnaś jaskinię zbójców opuścił
« Odpowiedź #369 dnia: 14 Czerwiec, 2017, 14:21 »
Nie zgadzam się z Tobą. Na ilu byłeś komitetach w życiu?
 Zasady, dla dobra sprawy można naginać , bo to jest zasada , tylko zasada ,prawa za to  nie można zmieniać a prawo boże mówi miłuj bliźniego.
Co ważniejsze? Zasada , którą wymyślili ludzie, czy prawo boże powtarzane przez Jezusa?
Do okazania skruchy natomiast nie jest potrzebna nagana tylko szczere serce.

Inne prawo mówi; Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny.
Ale z tego co czytam, to tego chyba najbardziej brakuje w org...

Co do skruchy, zgadzam się z twoją wcześniejszą wypowiedzią Harnaś; Jeśli ktos zgłasza sie na komitet i wyznaje co i jak tzn, że już jest skruszony.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline sawaszi

Odp: Jak Harnaś jaskinię zbójców opuścił
« Odpowiedź #370 dnia: 14 Czerwiec, 2017, 16:38 »
Harnaś witam i pozdrawiam Ciebie serdecznie , przyszło mi (w pamięci to mam) - jak pewien nadzorca obwodu na kongresie powiedział - "po co wykształcenie wyższe - to strata czasu.. ,nowe narzędzia szatana aby zająć umysły to internet i cała autostrada danych aby zniewolić umysły , szczególnie młodych " itd. - dalej nie cytuje tego 'wieszcza' - bo skóra mi cierpnie a włos się jeży..-było to na kongresie obwodowym we Wrocławiu w 1998 r.


Offline HARNAŚ

Odp: Jak Harnaś jaskinię zbójców opuścił
« Odpowiedź #371 dnia: 15 Czerwiec, 2017, 09:04 »
Oj Harnas, i Jak tu Ciebie nie lubic,kiedy wywołujesz usmiech na twarzy!

Ref. Tylko ona jedyna
tylko taka jak ta.
Właśnie taka dziewczyna
która coś w sobie ma.
Nie ma większej miłości
jaką mógłbym jej dać.
Moje serce jest dla niej
Dla niej wszystko co mam
Tylko ona jedyna.

2. Chcę wyrazić co czuje
lecz brakuje mi słów.
Dziś za wszystko dziękuje
Ja zawsze będę Twój.

Zenobia Dla Ciebie z przymrużeniem oka ;D




Offline HARNAŚ

Odp: Jak Harnaś jaskinię zbójców opuścił
« Odpowiedź #372 dnia: 15 Czerwiec, 2017, 10:28 »
 :) :)
« Ostatnia zmiana: 15 Czerwiec, 2017, 10:30 wysłana przez HARNAŚ »


Offline Alicja_W

Odp: Jak Harnaś jaskinię zbójców opuścił
« Odpowiedź #373 dnia: 15 Czerwiec, 2017, 17:42 »
Harnasiu uważaj na zenobii zenobiusza, bo Cię załatwi krawatem w lesie co to nie jest lasem bo ma tylko trzy drzewa  ;D


Offline HARNAŚ

Odp: Jak Harnaś jaskinię zbójców opuścił
« Odpowiedź #374 dnia: 15 Czerwiec, 2017, 19:08 »
Harnasiu uważaj na zenobii zenobiusza, bo Cię załatwi krawatem w lesie co to nie jest lasem bo ma tylko trzy drzewa  ;D
Musiałem dla równowagi zacytować też piosenkę Harnasiowej , bo foch, że dawno nic ode mnie nie dostała :)
Ja kupiłem samochód, ciekawe co będzie musiała kupić Zenobiuszowi nasza Zenobia aby uciszyć sprawę? :)