Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.  (Przeczytany 66533 razy)

Gorszyciel

  • Gość
Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #135 dnia: 05 Sierpień, 2017, 02:46 »
Świadkowie Jehowy grzebią ludzi za życia, kiedy odłączają ich od rodzin. Ot takie dzisiejsze stosy :(


Offline Startek

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #136 dnia: 05 Sierpień, 2017, 03:40 »
Ja prowadzę życie pod dyktando Jehowy. bardziej martwiłbym się o tych, którzy prowadzą swoje życie pod dyktando boga tego świata ;)
. Jehowa =Organizacja =Jehowa ,  Ciało Kierownicze  to Pomazańcy (gr.Chrystusowie , hebr. Mesjasze )


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #137 dnia: 05 Sierpień, 2017, 06:50 »
Powiem ci, że cały czas dziwi mnie to , jak inne kościoły bronią przez wieki czegoś o czym pisma nawet nie wspominają, a często broniły wiele błędnych też paląc nawet ludzi na stosach ;)
Myślę, ze moje wnuki będą zadowolone z tego, że wierzę w to o czym same przeczytają w pismach.
Poczekajmy na szarą książeczkę o nazwie Biblia zredukowaną o 30%, chociaż daleka jeszcze droga bo na zgromadzeniu Szymczak podkreślał kilkukrotnie w punkcie gdzie zacytował werset z tłumaczenia z angielskiej zredukowanej ŻEBY NIC SOBIE NIE OBIECYWAĆ I TO TYLKO TŁUMACZENIE

Więc twoje wnuki będą albo mieć zrewidowaną książeczke-biblię -30% albo zrewidowaną zrewidowanej -50% albo najprawdopodobniej NOWE ZWOJE

A W NOWYCH ZWOJACH POTOMKOWIE LETA I MORISA WYPROSTUJĄ WSZYSTKO (nowe zwoje będą tylko w wersji elektronicznej edytowalnej natomiast próby kopiowania powielania lub ROBIENIA ZDJĘĆ TELEEKRANOWI WYŚWIETLAJĄCEMU pokarm na czas słuszny będą karane EWAPORACJĄ )


Offline HARNAŚ

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #138 dnia: 05 Sierpień, 2017, 07:44 »
Ja prowadzę życie pod dyktando Jehowy. bardziej martwiłbym się o tych, którzy prowadzą swoje życie pod dyktando boga tego świata ;)
Trampek nawet nie wiesz , że prowadzisz życie pod dyktando siedmiu wspaniałych a nie Jehowy i na tym polega ich geniusz. :'( , że jesteś okłamywany regularnie i bezczelnie , bez słowa przepraszam , za wszystkie świństwa Tobie wyrządzone.
Bóg tego świata organizuje akcje humanitarne, daje Twoim rodzicom emeryturę, buduje szkoły , daje zapomogi i zasiłek dla bezrobotnych.
W dzisiejszych czasach , nie ma szans na funkcjonowanie pod dyktando Jehowy, bez wsparcia boga tego systemu rzeczy.
Jehowa każe kamienować kobietę , która nie krzyczała podczas gwałtu  bóg tego systemu rzeczy zapewnia jej pomoc medyczną i psychologiczną.
Jehowa każe kamienować lub spychać ze skały nieposłuszne rodzicom dzieci, bóg tego systemu rzeczy zapewnia możliwość resocjalizacji.
« Ostatnia zmiana: 05 Sierpień, 2017, 08:10 wysłana przez HARNAŚ »


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #139 dnia: 05 Sierpień, 2017, 09:54 »
Powiem ci, że cały czas dziwi mnie to , jak inne kościoły bronią przez wieki czegoś o czym pisma nawet nie wspominają, a często broniły wiele błędnych też paląc nawet ludzi na stosach ;)
Myślę, ze moje wnuki będą zadowolone z tego, że wierzę w to o czym same przeczytają w pismach.

Mówisz o słowach
organizacja
ciało kierownicze
nadzorca obwodu
i komitet sądowniczy?

Mam nadzieję, że ludzie za 100 lat będą się śmiać z tych którzy w to wierzyli.


Offline zawsze letni

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #140 dnia: 05 Sierpień, 2017, 10:35 »
Trampek nie ma zbiórki w sobotę przed południem ?
Wolę mieć pytania, na które nie mogę odpowiedzieć, niż odpowiedzi, na które nie mogę zadawać pytań! /exjwcriticalthinkers/


Offline Caecus

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #141 dnia: 05 Sierpień, 2017, 15:11 »
Przede wszystkim fajnie, trampku, że podejmujesz się dyskusji i szacun za wytrwałość. Z tego jednak co wiem apologetyka na własną rękę nie jest raczej u was wskazana, ale fajnie, że pomimo tego ktoś odważny się znajduje. Ja mam do ciebie pytanie. Mówisz, że nie jesteś poddany ciału kierowniczemu, więc jeżeli oddawałbym chwałę Bogu w taki sam sposób, co ty za wyjątkiem przynależności do organizacji i uznawaniu niewolnika, będę uznawany przez ciebie za brata? Jeśli nie, musimy przyznać, że zbawienie u was jest z przynależności i podporządkowania się ludziom.


Offline Światus

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #142 dnia: 05 Sierpień, 2017, 16:24 »
Powiem ci, że cały czas dziwi mnie to , jak inne kościoły bronią przez wieki czegoś o czym pisma nawet nie wspominają, a często broniły wiele błędnych też paląc nawet ludzi na stosach ;)
Myślę, ze moje wnuki będą zadowolone z tego, że wierzę w to o czym same przeczytają w pismach.

Chodzi o to, że TY tego nie przeczytałeś w pismach.
Gdyby tak było, broniłbyś dawnych nauk, które też pochodziły z pism.
Co się zmieniło? Pisma czy nauki?
Co było błędne? Pisma czy nauki?

Co kilka lat, twoje wierzenia są sprzeczne z poprzednimi.
Czy poprzednia droga była dobra?
Jeśli tak, to dlaczego zmieniłeś kierunek?

Pamietaj; Dzisiejsze strażnice też kiedys będa stare.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline trampek

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #143 dnia: 05 Sierpień, 2017, 18:47 »
Chodzi o to, że TY tego nie przeczytałeś w pismach.
Gdyby tak było, broniłbyś dawnych nauk, które też pochodziły z pism.
Co się zmieniło? Pisma czy nauki?
Co było błędne? Pisma czy nauki?

Co kilka lat, twoje wierzenia są sprzeczne z poprzednimi.
Czy poprzednia droga była dobra?
Jeśli tak, to dlaczego zmieniłeś kierunek?

Pamietaj; Dzisiejsze strażnice też kiedys będa stare.

Tu już dyskutowałem z jednym z was, ze wiele nauk świadków nie zmieniły się od początku. Znajdź i poczytaj zamiast znowu powtarzać się ;)
Dla przypomnienia dotyczy to np imienia Boga czy Trójcy czy piekła.


Offline Światus

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #144 dnia: 05 Sierpień, 2017, 22:12 »
Tu już dyskutowałem z jednym z was, ze wiele nauk świadków nie zmieniły się od początku.

A jeszcze więcej się zmieniło  :)
Na początku ŚJ wierzyli, że Jezus jest Bogiem.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?



Offline trampek

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #146 dnia: 07 Sierpień, 2017, 13:32 »
A jeszcze więcej się zmieniło  :)
Na początku ŚJ wierzyli, że Jezus jest Bogiem.

I wierzyli, że Jezus jest Bogiem równym Jehowie ? Dziwne jest co piszesz, bo ja cały czas wierzę , że Jezus jest Bogiem ale poddanym Jehowie i na pewno nie Bogiem równym Jehowie.
Możesz napisać w jakiego Boga Jezusa kiedyś wierzyli świadkowie a teraz coś się zmieniło ? 


Tusia

  • Gość
Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #147 dnia: 07 Sierpień, 2017, 20:35 »
Możesz napisać w jakiego Boga Jezusa kiedyś wierzyli świadkowie







a teraz coś się zmieniło ?

Tak, zmieniła się prawda:

« Ostatnia zmiana: 07 Sierpień, 2017, 20:37 wysłana przez Tusia »


Offline Światus

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #148 dnia: 07 Sierpień, 2017, 22:36 »
Dzięki Tusia, 3 lubiki, bo i tak skorzystałbym z Twojej strony  ;)
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Startek

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #149 dnia: 08 Sierpień, 2017, 06:31 »
Co  ty na to trampek ? Tusia pokazał tobie dobitnie jak Towarzystwo manipuluje i poniża Chrystusa Pana . Sami określili się jako Pomazańcy ( Chrystusowie Mesjasze )  ,  pamiętasz co powiedział Pan Jezus : Powstanie wielu którzy będą się podawać za Chrystusa .  Czy jest jakaś religia w której  przywódcy mowią o sobie jestem Chrystus ( Pomazaniec Mesjasz )?