Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.  (Przeczytany 66532 razy)

Tusia

  • Gość
Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #105 dnia: 02 Sierpień, 2017, 12:12 »
Są w organizacji, która jest jednocześnie organizacją Jehowy. Mam nadzieję, ze teraz zrozumiesz.

Nie rozumiem. W Biblii nie ma ani słowa o "organizacji Jehowy". Jest natomiast mowa o Kościele Chrystusowym, którego żadne bramy piekielne nie przemogą (zob. Mt 16, 18).


Offline trampek

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #106 dnia: 02 Sierpień, 2017, 12:18 »

Ani tym bardziej w Warwick

Ale w Warwick nie siedzi nieomylny papież, następca Piotra ;)


Offline Estera

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #107 dnia: 02 Sierpień, 2017, 12:23 »
Zastanawiam się, dlaczego jest coraz mniej papierowej "literatury" i dlaczego zrezygnowano z papierowych wydawnictw kongresowych...?
   Światusie
   Papierowych wersji nie ma, bo jak to czas pokazał ...
   Papier świadczy przeciwko tej organizacji i literatura drukowana, jest ich największym wrogiem.
   Co, forumowa Tusia, nieraz udowodnił.
   ;D ;D
   W wersji elektronicznej, można szybko, wszystko sobie pozmieniać, co się tylko chce.
   Z wersją papierową, nie da się tego zrobić.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Światus

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #108 dnia: 02 Sierpień, 2017, 13:04 »
Są w organizacji, która jest jednocześnie organizacją Jehowy. Mam nadzieję, ze teraz zrozumiesz.
To, że ktoś odchodzi od prawdziwego Boga źle świadczy ale o tych, którzy odchodzą a nie o organizacji. Zresztą jakie są efekty tych odejść można zauważyć np na waszym forum\
Na pewno nie było to papiestwo z siedzibą w Watykanie ;)

Kościół Katolicki też jest organizacją Bożą.

Lekko sobie przeszedłeś do oceniania ludzi, nie badając przyczyn.
Jaki był powód tego, że przestali wierzyć?

Co z tymi, którzy wierzą, a odeszli z organizacji?
Sam stwierdziłeś, że bycie w organizacji nie sprawia, że ktoś jest dobrym chrześcijaninem.
Więc;
bycie dobrym chrześcijaninem nie zależy od przynależności do organizacji.
Przykład;
Wybitny Malarz, nie jest wybitny dlatego, ze należy do Organizacji Wybitnych Malarzy.
Jeśli należy, ale wystąpi z tej Organizacji, nie przestanie być wybitny.
Więc;
Załóżmy, ze jesteś dobrym chrześcijaninem należącym do organizacji Świadków Jehowy.
Czy przestaniesz być dobrym chrześcijaninem, jeśli wystąpisz z organizacji?

To jest także twoje forum  ;D

Papież i Rzym. Nie znasz historii i czasopism ŚJ. Za to dziwi mnie, ze wierzysz bez dowodów, że Bóg założył spółkę Z.O.O. w Brooklynie  ;)
W załączniku jest fragment Strażnicy nr 17 z 1968 r. A tu adres do strony;
http://www.piotrandryszczak.pl/czy_papiez_jest_nastepca_sw._piotra.html
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #109 dnia: 02 Sierpień, 2017, 13:06 »
Ale w Warwick nie siedzi nieomylny papież, następca Piotra ;)

Siedzą tam jeszcze bardziej nieomylni ludzie (bo nie tylko w sprawach wiary, ale złote rady mają dosłownie na każdy temat) i mają taką przewagę nad papieżem, że kiedy chcą, mogą być omylni.


Offline Światus

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #110 dnia: 02 Sierpień, 2017, 13:25 »
Ale w Warwick nie siedzi nieomylny papież, następca Piotra ;)

Rzeczywiście jest się z czego cieszyć.
Według twoich własnych słów.
Bez mrugnięcia okiem, podporządkowujesz całe swoje życie, ludziom bez jakiegokolwiek "umocowania" biblijnego, za których błędy TY płacisz.
Równie dobrze możesz być posłuszny moim nakazom.

Nie kierujesz swoim życiem, TWOIM życiem kieruje kto inny.
Organizacja Jehowy popełnia błędy = Jehowa popełnia błędy.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Reskator

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #111 dnia: 02 Sierpień, 2017, 17:43 »
Nie rozumiem. W Biblii nie ma ani słowa o "organizacji Jehowy". Jest natomiast mowa o Kościele Chrystusowym, którego żadne bramy piekielne nie przemogą (zob. Mt 16, 18).
Bramy piekielne nie przemogą?
Bramy są  raczej ochroną,zaporą przed atakiem a nie narzędziem atakującym jak z tego wersetu wynika.
Bramy Kościoła Chrystusowego nie zostaną zwyciężone otwarte zdobyte przez piekło-tak bym to interpretował.
Ale może ABBA lub Tusia który o tym pisze mi wyjaśnią bo może czegoś niewiem? :) :) :)
« Ostatnia zmiana: 02 Sierpień, 2017, 18:05 wysłana przez Reskator »


Tusia

  • Gość
Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #112 dnia: 02 Sierpień, 2017, 18:48 »
Bramy piekielne nie przemogą?

Oczywiście! Kościół budowany na Piotrze, na Skale, na Opoce, gwarantuje, że Kościół nie upadnie. Piotrowi dał Chrystus władzę (klucze), by pasł Jego owce.



Mt 16, 18


Bramy są  raczej ochroną,zaporą przed atakiem a nie narzędziem atakującym jak z tego wersetu wynika.
Bramy Kościoła Chrystusowego nie zostaną zwyciężone otwarte zdobyte przez piekło-tak bym to interpretował.
Ale może ABBA lub Tusia który o tym pisze mi wyjaśnią bo może czegoś niewiem? :) :) :)

Tutaj chodzi o bramy otchłani (gr. hades), bo takie słowo jest tam użyte.
« Ostatnia zmiana: 02 Sierpień, 2017, 18:50 wysłana przez Tusia »


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #113 dnia: 02 Sierpień, 2017, 20:04 »
Ale w Warwick nie siedzi nieomylny papież, następca Piotra ;)
Jest 7 papieży którym ludzie oddają cześć
Są osoby które na zebraniach mówiąc o telewizji brodcasting i obcowaniu z członkami ciała wpadają w uniesienie a nawet obserwator nadal czynny i wierzący wspomniał że jedna siostra mówiąc to dostała orgazmu
Czy to normalne?
Albo robienie w Nadarzynie w pralni zdjęcia z koszulą znanego brata?


Offline farlopa

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #114 dnia: 03 Sierpień, 2017, 00:21 »
Znasz innego Boga z pism oprócz Jehowy ?
znam


Offline sawaszi

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #115 dnia: 03 Sierpień, 2017, 02:39 »
A ja znam wielu tkz. 'bogów' - ale żaden mi nie pasuje do życia (normalnego) - bo Bóg  jest jeden i wierze w Stwórce tego co materialne i tego co niematerialne (widzialne i niewidzialne) - A człowiek jest 'bogiem' na Ziemi ??.


Offline MX

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #116 dnia: 03 Sierpień, 2017, 08:03 »
Ale w Warwick nie siedzi nieomylny papież, następca Piotra ;)
Tylko totalny samozwaniec ?

Krytykujesz funkcję papieża nie rozumiejąc ani jego nieomylności, ani uprawnień.

Wychwalasz tym pośrednio CK którego ani nie znasz, ani nie dociera do ciebie czym jest ich niby omylność.

Wypowiadasz się notorycznie w sprawach w których nie masz pojęcia. Nawet odnośnie swojego kultu.

MX - koniec - MX



Offline zawsze letni

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #117 dnia: 03 Sierpień, 2017, 09:29 »
Stawiam dolary przeciwko orzechom, że trampek zamiast zdzierać zelówki i głosić od drzwi do drzwi raportuje czas spędzony na forum. Jehowa widzi spryciarzu.
Wolę mieć pytania, na które nie mogę odpowiedzieć, niż odpowiedzi, na które nie mogę zadawać pytań! /exjwcriticalthinkers/


Offline gangas

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #118 dnia: 03 Sierpień, 2017, 10:22 »
  Może tak być ale dziwi mnie, że zdarza mu sie napisać jehowa z małej ??? ??? ??? ???. Albo taki zapędzony albo traci szacun dla jedynego prawdziwego a za to może oberwać lekko piorunem w armagedonie. Nie to żeby go od razu zabił ale chociaż lekko drasnął dla nauczki.

  Tako mówi Trampek;

Tak więc spokojnie, ci którzy naprawdę szukają Boga znajdą go tylko u świadków Jehowy bo inne wyznania tak naprawdę głoszą fałszywą wiedzę o Trójcy i innych fałszywych dogmatach

 Czyli mojsza prawda jest najmojsza. I nie chce Cie Trampku obrażać ale takie właśnie podejście świadczy o strażnicowym zabetonowaniu. Działasz dokładnie tak jak życzy sobie tego strażnica, czyli My mamy prawdę i do NAS musi przyjść ten kto jej szuka. Nie będę czytał ani przyjmował do wiadomości NICZEGO co wychodzi spoza organizacji.
 A moje gazetki gorliwie rozdaje każdemu, a jeśli nie chce, bo ma takie samo podejście do swoich poglądów jak Ty do swojej "prawdy" to jest najgorszym tłukiem, zaślepionym filistynem, tłumanem, który będzie leżał jak gnój na polu i nikt nie będzie jego i jemu podobnych grzebał po armagedonie brawurowo poprowadzonym przez samego jehowę  sorki Jehowę. ;D ;D ;D ;D
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline trampek

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #119 dnia: 03 Sierpień, 2017, 10:26 »
Jest 7 papieży którym ludzie oddają cześć
Są osoby które na zebraniach mówiąc o telewizji brodcasting i obcowaniu z członkami ciała wpadają w uniesienie a nawet obserwator nadal czynny i wierzący wspomniał że jedna siostra mówiąc to dostała orgazmu
Czy to normalne?
Albo robienie w Nadarzynie w pralni zdjęcia z koszulą znanego brata?

Nie znam żadnego świadka , który oddaje cześć innym ludziom. A co do uniesień to ostatnio były one mocne jak ksiądz Bashobora coś odprawiał na stadionie w Warszawie. ;)
Świadkowie ze spokojem czczą Jehowę i wysłuchują tego co ma On do przekazania ludziom poprzez Biblię.
A jak Watchtower utonie to dajcie mi znać ;)