Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.  (Przeczytany 66592 razy)

Offline Reskator

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #210 dnia: 21 Sierpień, 2017, 18:00 »
Ale nigdy nie pada w NT Tetragram. Nie zastanawia Cię to?
A dlatego nie pada w NT tetragram,gdyż JHWH usunął się w cień by wywyższyć imię Jezusa Chrystusa.
Innej interpretacji jak na razie nie widzę,ale Stanisłąw zapewne coś zapoda arbitralnie.


Offline trampek

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #211 dnia: 22 Sierpień, 2017, 10:58 »
Albowiem Bóg tak bardzo ukochał  świat , (nie Jehowa ale Bóg ) że dał swego  Jedynego Syna , aby każdy ,  kto w Niego wierzy ( nie w Jehowe lecz w Syna ) nie zginął lecz miał życie wieczne . Jan 3:16 , 18 . Ten kto wierzy w Niego ( w Syna nie w Jehowe ) nie stanie przed sądem ;  lecz na tym kto nie wierzy , już ciąży wyrok , ponieważ odmówił wiary w imię Jedynego Syna Bożego .  Jan 3: 35,36 Ojciec kocha Syna i wszystko przekazał w Jego ręce . 36 Kto wierzy w Syna , ma życie wieczne , kto odmawia Synowi posłuszeństwa , nie zazna życia ,lecz ciąży na nim Boży gniew .

Tyle, że jak czytasz to co cytujesz, to Bóg dał swojego syna, kim jest ten Bóg ? Czy może Jezus sam siebie dał ? ;)
Zwróć uwagę na jeszcze te słowa :
"17 Albowiem Bóg nie posłał9 swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony" J 3

Znowu mowa o Bogu, który posła swojego syna. Po co mowa o Bogu skoro waszym zdaniem wystarczy tylko wierzyć w Jezusa ?


Offline Światus

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #212 dnia: 22 Sierpień, 2017, 13:20 »
Trampek, mam do ciebie 2 pytania.

Pierwsze.
Kiedy Archanioł Michał stał się Jezusem?

Drugie pytanie, po odpowiedzi na pierwsze.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline ihtis

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #213 dnia: 23 Sierpień, 2017, 10:13 »
Trampek, mam do ciebie 2 pytania.

Pierwsze.
Kiedy Archanioł Michał stał się Jezusem?

Drugie pytanie, po odpowiedzi na pierwsze.

Czy ktoś się orientuje, czy ktoś syntetycznie ale wyczerpująco omówił temat Jezus - Michał na tym forum?


Offline trampek

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #214 dnia: 23 Sierpień, 2017, 10:34 »
Trampek, mam do ciebie 2 pytania.

Pierwsze.
Kiedy Archanioł Michał stał się Jezusem?

Drugie pytanie, po odpowiedzi na pierwsze.

Możesz jaśniej ? Archanioł Michał to postać symbolizująca Jezusa. A jak ty sądzisz, Archanioł Michał to kto ?


Tusia

  • Gość
Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #215 dnia: 23 Sierpień, 2017, 11:06 »
Czy ktoś się orientuje, czy ktoś syntetycznie ale wyczerpująco omówił temat Jezus - Michał na tym forum?

Ja spróbuję syntetycznie i wyczerpująco: Jezus nie jest Michałem. Jest Synem Bożym. Bogiem (J 1, 1), który stał się człowiekiem (J 1, 14).


Offline Światus

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #216 dnia: 23 Sierpień, 2017, 13:11 »
Czy ktoś się orientuje, czy ktoś syntetycznie ale wyczerpująco omówił temat Jezus - Michał na tym forum?

A musi być na tym forum?
Tusia napisał trochę więcej niż powyżej  ;D

http://www.piotrandryszczak.pl/michal.html
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline MX

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #217 dnia: 23 Sierpień, 2017, 14:24 »
Czy ktoś się orientuje, czy ktoś syntetycznie ale wyczerpująco omówił temat Jezus - Michał na tym forum?
Osobiście nie rozumiem trochę tej walki o to, że Michał to nie Pan Jezus. O co tak naprawdę w tym halo ? Ktoś mi to wyjaśni ?

No, ok nie jest Michałem, ale taki pogląd, że był identyfikowany z Michałem to jest nawet już u judeochrześcijan. Związane było to z angelologią żydowską adaptowaną na grunt chrześcijański. Aczkolwiek dla judeochrześcijan pojęcie anioła nie było tożsame z naturą anielską, ale z rolą jaką pełniły dane postacie. Syn Boży był w ich pismach określany jako Anioł, ale w sensie, że posłaniec od Ojca, a nie, że posiadał naturę anielską. Gabriel był identyfikowany z Duchem Świętym, a Michał z Synem Bożym. Takie ślady i sugestie się w ich pismach znajdują.

Dlatego jestem ciekawy w czym problem.




MX - koniec - MX


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #218 dnia: 23 Sierpień, 2017, 14:44 »
(...) ale taki pogląd, że był identyfikowany z Michałem to jest nawet już u judeochrześcijan.

Wiesz w jakich dziełach?


Offline MX

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #219 dnia: 23 Sierpień, 2017, 14:53 »
Wiesz w jakich dziełach?
Sprawdzę konkretnie wieczorem, ale było o tym w książce - Teologia judeochrześcijańska - o której już kiedyś wspominałem.

MX - koniec - MX



Gorszyciel

  • Gość
Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #220 dnia: 23 Sierpień, 2017, 15:05 »
Sprawdzę konkretnie wieczorem, ale było o tym w książce - Teologia judeochrześcijańska - o której już kiedyś wspominałem.

Nie ma tam przypisów w tej książce?


Offline Reskator

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #221 dnia: 23 Sierpień, 2017, 15:42 »
Ja spróbuję syntetycznie i wyczerpująco: Jezus nie jest Michałem. Jest Synem Bożym. Bogiem (J 1, 1), który stał się człowiekiem (J 1, 14).
Ale zapewne Jezus teraz nie jest już człowiekiem.
Wstąpił na niebiosa,siedzi po prawicy Ojca.


Offline Startek

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #222 dnia: 23 Sierpień, 2017, 19:16 »
Zawsze  będzie Bogiem a zarazem człowiekiem .  Stał się człowiekiem gdy urodził się z Marii i  nadal ma podwójną  naturę . Zobacz sobie unia hipostatyczna .
« Ostatnia zmiana: 23 Sierpień, 2017, 19:17 wysłana przez Startek »


Tusia

  • Gość
Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #223 dnia: 23 Sierpień, 2017, 20:09 »
Ale zapewne Jezus teraz nie jest już człowiekiem.
Wstąpił na niebiosa,siedzi po prawicy Ojca.

Jako Bóg-człowiek wstąpił do nieba i tak samo powróci:

Mt 24:30 mówi, że Chrystus przyjdzie jako Syn Człowieczy, a zarazem Boży. „Syn Człowieczy”, to prócz tytułu Chrystusa, po prostu Człowiek (Ez 3:1, Lb 23:19). Potwierdzają to Dz 17:31, stwierdzając, że Bóg „będzie sądzić świat przez Człowieka, którego na to przeznaczył” i 1Kor 15:22n. podając, że „przez człowieka dokona się zmartwychwstanie. (...) w Chrystusie wszyscy ożywieni będą” 1Kor 15:22n.; por. 1Tm 2:5, Mk 13:26, Mt 25:31. Tak więc Chrystus, jako Bóg – człowiek, pojawi się widzialnie. O Jego Bóstwie i cielesności uczy Kol 2:9 („w Nim bowiem mieszka cała Pełnia: Bóstwo na sposób ciała”). Nie wiadomo po co Chrystus, przychodząc w chwale, miałby pozbywać się chwalebnego ciała (Flp 3:20n.).


Offline Startek

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #224 dnia: 23 Sierpień, 2017, 20:38 »
Tylko według świadków Pan Jezus już przyszedł niewidzialnie . W1914 roku uświadomili sobie tylko świadkowie Jehowy .