Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Anakin Darth już Tu jest !!!  (Przeczytany 25581 razy)

Offline Ariana

Odp: Anakin Darth już Tu jest !!!
« Odpowiedź #105 dnia: 05 Luty, 2017, 13:23 »
Baranie...
Pozdrawiam serdecznie...


Ariano...
Miło, że jesteś....
Pięknie opisałaś swoją historię...

Anakin...moze pieknie opisalam..jednak sama historia wcale tak piekna nie jest. Do rocznika sie w kazdym razie nie nadaje. Przynajmniej nie do tego z wts-u ;)

W kazdym razie moje zycie teraz poza wts jest cudowne. Jak w raju-na szczescie nie tego wirtualnego.

Czekam na Twoja historie Anakin :)


Offline Startek

Odp: Anakin Darth już Tu jest !!!
« Odpowiedź #106 dnia: 05 Luty, 2017, 13:41 »
Dzięki Anakinie życzę Tobie pogody ducha ☺


Offline Anakin Darth

Odp: Anakin Darth już Tu jest !!!
« Odpowiedź #107 dnia: 05 Luty, 2017, 14:00 »
Cytat Ariana : ,,W kazdym razie moje zycie teraz poza wts jest cudowne. Jak w raju-na szczescie nie tego wirtualnego."



Gratuluję...
« Ostatnia zmiana: 05 Luty, 2017, 14:04 wysłana przez Anakin Darth »


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Anakin Darth już Tu jest !!!
« Odpowiedź #108 dnia: 05 Luty, 2017, 14:07 »
Tak ma ! Byliśmy tam i nic na to nie poradzimy , napisałem , wybierzmy te dobre rzeczy , odrzucając te złe . Mną komitet wytarł posadzkę i odrzucił jak zużytą sciere do kosza , wiedzcie że są to ludzie zmanipulowani , całkiem tak niedawno dali byśmy się pokroić że to prawda . Ja odczułem na własnej skórze działanie Boże . Listopad 2015 i cały ubiegły rok . Choroba syna ,walka o życie , moje wybudzenie . Też borykam się z moją pocharataną psychiką , nie sypiam po nocach  , w moim przypadku wybudzenie trwało cztery miesiące w czerwcu komitety w lipcu ogłosili mnie . Od maja miałem jasno już określony kierunek Chrystus . Od 23 lipca jestem ochrzczonym  Chrześcijaninem bez denominacji . Wiem co odczuwacie ja przechodzę to samo !
Bardzo Wam współczuję i życzę zdrowia i spokoju, dla Ciebie i Twoich bliskich.

 Wracając do tematu;
 
Cytuj
Byliśmy tam bo był wtym jakiś cel

Sorry, ale wszyscy tam poszliśmy z własnej woli, nikt nas na siłę nie zawlókł i nie wykąpał. Ja też mogłam się sprzeciwić matce, przecież na łańcuchu by mnie nie zaprowadziła, a jednak uległam i byłam  tym śJ. Długo lizałam rany, wygrzebywałam się z dołka i mam ogromny uraz do organizacji.  Jednak jestem świadoma tego, że wina nie jest tylko po jednej stronie.
Byliśmy tam z własnej głupoty, naiwności nie dorabiajmy dla własnych błędów ideologii, misji  i przesłania z niebios.
Chyba że w myśl słów...jak Pan Bóg chce kogoś ukarać to odbiera mu rozum.
Nie chcę nikogo urazić, ale cofnijcie się w czasie i przypomnijcie sobie tak to było na początku?
Ilu z nas kwiczało z zachwytu nad cudownością organizacji i jej wielbicieli.

Stało się, mój błąd , moja wina. Trzeba wstać z kolan i iść dalej. A co najważniejsze wyciągnąć z tej lekcji wskazówki  na przyszłość, czego nie robić i na co uważać. Jednym to zajmuje mniej, innym więcej, a później jest tylko lepiej.

Cytuj
Mną komitet wytarł posadzkę i odrzucił jak zużytą sciere do kosza ,

 Dlatego ja odradzam wszystkim komitet, to jest jak osinowy kołek w naszą w miarę normalną psychikę. Kto chce się  poczuć jak śmieć,  to takie spotkanie jest najlepszą decyzją.
Każdy się czuje na siłach, że da radę odeprzeć argumenty, że zna gości z komitetu, będą dla niego mili jak to bracia.
Nie moi drodzy, tak nie będzie. Tu na forum jest kilka osób, a może jeszcze i mniej, które dałyby sobie radę z nimi.
A reszta wyjdzie z podkulonym ogonem i ogromnym poczuciem winy, że jest niewdzięcznikiem, że wszystko co złe spadnie na niego i jego bliskich to będzie wyłącznie jego wina.
Może i jestem tchórzem, ale wolałam sobie oszczędzić takich wątpliwych przyjemności. Choć matka usilnie mnie namawiała abym się zgodziła. Kiedyś ją zapytałam..a co będą mnie tak serdecznie żegnać jak witali gdy przyjęłam symbol? Nie, odpowiedziała..będą ci chcieli pokazać co źle robisz. Na co ja odp.. niech pilnują swoich błędów, a moje zostawią mnie. A gdy chcieli mnie odwiedzić powiedziałam wprost, że jak ich zobaczę zadzwonię na policję, że kilku zboczeńców mnie nachodzi w domu. To pomogło, bo wiedziała że jestem do tego zdolna.

A więc jeśli czyta to ktoś kto ma zamiar odejść i chce zachować swoją godność w całości..nie gódźcie się na komitet, chyba że się zgodzą z Wami rozmawiać w obecności Waszego prawnika. A na to na pewno nie pójdą.
« Ostatnia zmiana: 05 Luty, 2017, 14:11 wysłana przez Tazła »
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Ariana

Odp: Anakin Darth już Tu jest !!!
« Odpowiedź #109 dnia: 05 Luty, 2017, 14:23 »
Cytat Ariana : ,,W kazdym razie moje zycie teraz poza wts jest cudowne. Jak w raju-na szczescie nie tego wirtualnego."



Gratuluję...
Anakin...w Twoim zyciu tez sie pouklada.
W moim troche to trwalo. I teraz jest naprawde bardzo dobrze.
Zycze Ci Wszystkiego Dobrego.



Offline Anakin Darth

Odp: Anakin Darth już Tu jest !!!
« Odpowiedź #110 dnia: 05 Luty, 2017, 14:35 »
Anakin...w Twoim zyciu tez sie pouklada.


Pewnie tak, ale to nie takie proste.
Nie o wszystkim jeszcze mogę pisać...
Dzięki za dobre słowo.


Offline Ariana

Odp: Anakin Darth już Tu jest !!!
« Odpowiedź #111 dnia: 05 Luty, 2017, 16:22 »
Pewnie tak, ale to nie takie proste.
Nie o wszystkim jeszcze mogę pisać...
Dzięki za dobre słowo.

Domyslam sie ze to nie takie proste...
Trzymam kciuki.


Offline Estera

Odp: Anakin Darth już Tu jest !!!
« Odpowiedź #112 dnia: 05 Luty, 2017, 18:12 »
Nie o wszystkim jeszcze mogę pisać...
    To podobnie, jak i ja, Anakinie.
    Ale nadejdzie kiedyś ten moment, że to się zmieni.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline wspaniale

Odp: Anakin Darth już Tu jest !!!
« Odpowiedź #113 dnia: 07 Luty, 2017, 17:04 »
Kłaniam się Anakinie Darth

Po Twojej "karierze", wydaje mi się, że mogę rozumieć co czujesz. Choć jako niewiasta zapewne sądzę po sobie.
Trzeba mieć ogromną wiarę i zaufanie do organizacji by nauczać, wykładać i pełnić te wszystkie funkcje.
Żal mi mówców, szczególnie kongresowych. Jest coraz mniej wybitnych mówców którzy mówili z przekonaniem, wiedzą i w taki sposób, że nawet jak miało się wątpliwości potrafili je rozwiać.
( to pewnie dlatego czekałam na każdy kongres tak niecierpliwie).
Szczególnie lubiłam te smaczne kąski w postaci wybornych wykładów które potrafię wspomnieć do dziś. Tymbardziej wydaje mi się co możesz czuć.
Zmiany w organizacji wybudzają wielu i założe się, że każdy z nas zadaje sobie pytanie czy to my jesteśmy tymi którzy mieli odejść w dniach ostatnich? czy to są dni ostatnie? czy dobrze robię? gdzie pójdziemy ?
Ja wierzę w Boga, zakładam, że ty także, bo jeśli pociągnęło nas studium, modlitwa to każde z nas chciało być bliżej Niego.
Tym bardziej pustka jest większa, rana głębsza i czegoś brak.
Złość naturalnie pomaga odreagować emocjonalnie.
Z doświadczenia ci powiem nie odcinaj się od ludzi. To forum działa terapeutycznie. Ty to już pewnie wiesz.
Moje negatywne emocje budzi fakt, że nie możemy kiedy tego potrzebujemy wylać całej żółci by się oczyścić - wielu z nas musi czekać. Jedni by poukładać rozwalonego siebie, inni by nie zostać zdemaskowani i w prymitywny sposób odcięci od wszystkiego co w życiu mają.
Czekam i liczę, że to ja mam rację a ci wszyscy którzy wprowadzali nas w błąd, posmakuja tego samego smaku który nam zaserwowali.


Wspaniale.

=========
Wspaniale


Offline Anakin Darth

Odp: Anakin Darth już Tu jest !!!
« Odpowiedź #114 dnia: 07 Luty, 2017, 17:58 »
Wspaniale...
Pozdrawiam , z sympatią...


Offline Estera

Odp: Anakin Darth już Tu jest !!!
« Odpowiedź #115 dnia: 14 Kwiecień, 2017, 17:28 »
   Witam Cię Anakinie.
   Czekam z wielką cierpliwością na Twoją historię, a póki co ...
   Coś, co mi się bardzo podoba, bo póki co, wiary w Boga jeszcze nie straciłam.
   Tomasz Żółtko - "Po prostu z Jezusem żyć"
   Jak Ci się nie spodoba mój wpis, każ go wyrzucić na "cmentarz".
     Pozdrawiam i życzę dobrych myśli i dobrej nadziei na życie i pozytywnej energii do działania.
    :) :) :) :) :) :) :)
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Antyorganizacja

Odp: Anakin Darth już Tu jest !!!
« Odpowiedź #116 dnia: 14 Kwiecień, 2017, 20:12 »
Witam, Anakin Darth :)

Avatar mi gdzies mignął, ale powitanie jakoś umknęło...
Z góry mówię, że Świadkiem nie byłam, o Tobie wiemy mało, ale "pochwaliłeś" się swoimi stanowiskami w Organizacji. Tym ważniejsze zdaje się być Twoje wybudzenie :) Chociaż jakiś przytłoczony się wydajesz...

Na jakieś pytania odpowiadasz, więc i ja zapytam :D Wspomnniałeś chyba o 30 latach jako Świadek? Można wiedzieć czy od urodzenia, czy w jakimś wieku się przyłączyłeś?

pozdrawiam ciepło :)
"Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość..."


Offline Estera

Odp: Anakin Darth już Tu jest !!!
« Odpowiedź #117 dnia: 15 Kwiecień, 2017, 09:50 »
   I ja mam do Ciebie pytanko, a właściwie trzy.
   Wybacz, że się ośmielę.
    :) :) :) :) :)
   Czy pamiętasz moment, jak Ci zaczęła zgrzytać, ta "prawda-nieprawda"?
   Co spowodowało, że sięgnąłeś po taką lekturę, jak "Kryzys sumienia"?
   I jak to znosiłeś, pełniąc tyle funkcji w zborze?
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Anakin Darth

Odp: Anakin Darth już Tu jest !!!
« Odpowiedź #118 dnia: 15 Kwiecień, 2017, 11:06 »
Antyorganizacja...
Pozdrawiam Cię.

Estero...
Pozdrawiam Cię.

Wybaczcie, ale nie mam weny na pisanie. Może kiedyś...
Nie jestem ŚJ od urodzenia , tzn. z rodziny ŚJ.
Pełnienie tylu funkcji w zborze znosiłem dobrze. Nie miałem wtedy jeszcze świadomości, jak to wszystko  rzeczywiście w WTS wygląda. Dopiero później, gdy już nie pełniłem żadnych funkcji zacząłem trochę czytać w internecie i ok. roku temu ,,Kryzys sumienia". Zasłona opadła i teraz już (mentalnie) ŚJ nie jestem. Nie udzielam się w żaden sposób, choć z pewnych względów na zebraniach bywam.
Czytam wszystko o ŚJ, Biblii, wierze, Chrystusie tu na forum i gdzie indziej i szukam swojej drogi.
Dziękuję za zainteresowanie i raz jeszcze pozdrawiam.


Offline Roszada

Odp: Anakin Darth już Tu jest !!!
« Odpowiedź #119 dnia: 15 Kwiecień, 2017, 11:17 »
Cytuj
Czytam wszystko o ŚJ, Biblii, wierze, Chrystusie tu na forum i gdzie indziej i szukam swojej drogi.
To świetna postawa.
Oby tak wiele osób zechciało.
Też zawsze zachęcam, by poznać inne społeczności religijne.
Nie żeby zaraz wstępować gdziekolwiek, ale by poznać jak szeroki jest świat religijny.