Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Anakin Darth już Tu jest !!!  (Przeczytany 25628 razy)

Offline Anakin Darth

Odp: Anakin Darth już Tu jest !!!
« Odpowiedź #75 dnia: 04 Luty, 2017, 18:41 »
 Sajmon...
 Tak właśnie myślałem.
 Chyba nie jestem pierwszym , któremu takie pytania zadajesz i niejedno uzasadnienie już słyszałeś.

 Człowiek , szczególnie młody, zaczynający studiować Biblię ze ŚJ wchodzi w zupelnie inny świat, wszystko wydaje się logiczne, poukładane, sensowne...w przeciwieństwie do tego co cię otacza. Po czasie  całkowicie temu zawierza, zaczyna dostrzegać ,,błogosławieństwo boże", zamyka się na wszelkie inne argumenty....
 Ja teraz sam się dziwię, jak mogłem dać się tak omamić. Sam np. zarzucałem innym to, co robią śJ, mianowicie wyrywanie wersetów z kontekstu. Długo by pisać...
 Pozdrawiam Cię.


Offline sajmon

Odp: Anakin Darth już Tu jest !!!
« Odpowiedź #76 dnia: 04 Luty, 2017, 18:49 »
Sajmon...
 Tak właśnie myślałem.
 Chyba nie jestem pierwszym , któremu takie pytania zadajesz i niejedno uzasadnienie już słyszałeś.

 Człowiek , szczególnie młody, zaczynający studiować Biblię ze ŚJ wchodzi w zupelnie inny świat, wszystko wydaje się logiczne, poukładane, sensowne...w przeciwieństwie do tego co cię otacza. Po czasie  całkowicie temu zawierza, zaczyna dostrzegać ,,błogosławieństwo boże", zamyka się na wszelkie inne argumenty....
 Ja teraz sam się dziwię, jak mogłem dać się tak omamić. Sam np. zarzucałem innym to, co robią śJ, mianowicie wyrywanie wersetów z kontekstu. Długo by pisać...
 Pozdrawiam Cię.

Dziękuję za wyjaśnienie  :) Jeśli Cię uraziłem pytaniami to przepraszam.  Cieszy mnie, że się budzisz i pragniesz poznać Prawdę: wszystko najlepsze przed Tobą.


Offline Anakin Darth

Odp: Anakin Darth już Tu jest !!!
« Odpowiedź #77 dnia: 04 Luty, 2017, 18:52 »
Dziękuję za wyjaśnienie  :) Jeśli Cię uraziłem pytaniami to przepraszam.  Cieszy mnie, że się budzisz i pragniesz poznać Prawdę
A co to jest Prawda ?
Proszę, nie odpowiadaj...
« Ostatnia zmiana: 04 Luty, 2017, 19:03 wysłana przez Anakin Darth »


Offline awmala

Odp: Anakin Darth już Tu jest !!!
« Odpowiedź #78 dnia: 04 Luty, 2017, 19:10 »
I ja Cię witam :) Czytaj, pisz a przy tym baw się dobrze :)


Offline Anakin Darth

Odp: Anakin Darth już Tu jest !!!
« Odpowiedź #79 dnia: 04 Luty, 2017, 19:18 »
Awmala...
Dziękuję i pozdrawiam Cię.

Wychodzę naprzeciw Tym, którym moje ,,kłaniam się" było trochę nie w smak.  :)


Offline sajmon

Odp: Anakin Darth już Tu jest !!!
« Odpowiedź #80 dnia: 04 Luty, 2017, 19:31 »
Może to Twoje Anakin Darth doświadczenie z byciem ŚJ uświadamia Ci, że nie można ślepo wierzyć ludzkim autorytetom, ale krytycznie i rozumnie podchodzić do tego: co i jak nauczają. Rozumnie, czyli posiadając wiedzę w danej dziedzinie, a to oznacza, że  mogą być potrzebne do tego studia. Sceptycyzm - to ważny, choć nie jedyny aspekt w mojej postawie życiowej, zwłaszcza w kwestiach religijnych. To, że ktoś twierdzi, że: Biblia tak naucza, iż ...( tu sobie proszę wstawić cokolwiek) nic dla mnie nie znaczy.  . Końcowy produkt tj.   p r z e k ł a d   jest w ogromnym uproszczeniu owocem jakby trójpoziomowej interpretacji. Tak - już na wczesnych etapach jest interpretacja ,a tej dokonują ludzie, którzy nie są wolni od błędu, założeń doktrynalnych i innych subiektywnych czynników. Tak - ludzie ingerują w natchniony tekst:
Cytuj
Drugi poziom interpretacji jest już trudniejszy, ponieważ wymaga ingerencji w natchniony tekst. Na tym etapie należy:

tam, gdzie tekst jest nieczytelny – skażony lub niezrozumiały – zaproponować tzw. koniektury (rekonstrukcje brakujących fragmentów uszkodzonego tekstu) lub emendacje, czyli poprawki wprowadzane do tekstu; często uwzględnia się też najstarsze przekłady NT na inne języki;
podzielić odpowiednio wyrazy, gdyż w starożytnych rękopisach (papirusach, kodeksach uncjalnych) pisano bez przerw między wyrazami (tzw. scripto continua), poprawnie rozwinąć skróty (np. nomina sacra) itp;
umieścić odpowiednio interpunkcję, wszelkie znaki diakrytyczne (szczególnie akcenty, przydechy – od nich także w grece zależy sens wyrazów.
Wszelkie sugestie, rozbieżności, warianty tekstu, hipotezy, które wynikają z obu wspomnianych poziomów interpretacji, umieszcza się w tzw. aparacie krytycznym tj. przypisach objaśniających (z reguły pod tekstem tak jak w krytycznych wydaniach autorów klasycznych). Przykłady aparatów krytycznych pokazałem dalej na stronie: Teksty źródłowe – greckie.

Trzecim poziomem interpretacji jest dopiero tłumaczenie.
http://www.psnt.pl/Tlumaczenie.html
Wiedziałeś o tym wszystkim? Bo ja dopiero od niedawna.  Polecam również pracę:  http://wst.kei.pl/download/LeszekJanczuk/Wstep_do_NT.pdf


Offline Anakin Darth

Odp: Anakin Darth już Tu jest !!!
« Odpowiedź #81 dnia: 04 Luty, 2017, 19:49 »
Sajmon...
Zgoda.
Przykład biblijnych faryzeuszy i uczonych w Piśmie, którzy nie rozpoznali w Jezusie Mesjasza daje jednak wielu do myślenia. To jeden z przywoływanych przez śJ przykładów.


Offline Iza

Odp: Anakin Darth już Tu jest !!!
« Odpowiedź #82 dnia: 04 Luty, 2017, 21:00 »
Sajmon...
Zgoda.
Przykład biblijnych faryzeuszy i uczonych w Piśmie, którzy nie rozpoznali w Jezusie Mesjasza daje jednak wielu do myślenia. To jeden z przywoływanych przez śJ przykładów.
Czytam, czytam, a skoro juz skończyłeś z ukłonami  , to i ja się przywitam. ;D
Trochę mroczny jest Twój Avatar, i mroczny nick. Mroczne tez, jak mniemam, doświadczenia z Wtsem.
W każdym razie mam nadzieję, ze pomału z pomocą Boża otrząśniesz  się z  wszystkich niepokojących  myśli i emocji, a potem będzie juz tylko lepiej.
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline Anakin Darth

Odp: Anakin Darth już Tu jest !!!
« Odpowiedź #83 dnia: 04 Luty, 2017, 21:09 »
Iza...
Znam, znam;  czytam, oglądam...
Bardzo się cieszę, że także Ty mnie witasz. To dla mnie radość.
Dziękuję.
Pozdrawiam serdecznie małżonka.


Offline Iza

Odp: Anakin Darth już Tu jest !!!
« Odpowiedź #84 dnia: 04 Luty, 2017, 21:22 »
Iza...
Znam, znam;  czytam, oglądam...
Bardzo się cieszę, że także Ty mnie witasz. To dla mnie radość.
Dziękuję.
Pozdrawiam serdecznie małżonka.
Dziękuję. To forum spełnia dobra funcję, pomaga wyrzucić z siebie to , co siedzi w nas głęboko i utrudnia funkcjonowanie, a czego przyczyna jest to, co dzieje się w Wtsie
Ktoś z zewnątrz tego nawet nie zrozumie, my zrozumiemy, bo przeżywaliśmy to samo.
Swoją droga, opowiedz nam proszę trochę o tym jak to się stało, ze tak gorliwa i działająca w Wtsie  osoba , wyzwoliła się spod wpływu Strasznicy. To są zawsze niesamowite historie.
A moze jakiś wywiadzik na kanale Detektor Prawdy? 8-)
Jakby co,- mówi Alek , - to jesteśmy do usług  :D
« Ostatnia zmiana: 04 Luty, 2017, 21:35 wysłana przez Iza »
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline gedeon

Odp: Anakin Darth już Tu jest !!!
« Odpowiedź #85 dnia: 04 Luty, 2017, 21:29 »
Dziękuję. To forum spełnia dobra funcję, pomaga wyrzucić z siebie to , co siedzi w nas głęboko i utrudnia funkcjonowanie, a czego przyczyna jest to, co dzieje się w Wtsie
Ktoś z zewnątrz tego nawet nie zrozumie, my zrozumiemy, bo przeżywaliśmy to samo.
Swoją droga, opowiedz nam proszę trochę o tym jak to się stało, ze tak gorliwa i działająca w Wtsie  osoba , wyzwoliła się spod wpływu Strasznicy. To są zawsze niesamowite historie.
A moze jakiś wywiadzik na kanale Detektor Prawdy? 8-)
Jakby co,to- mówi Alek- tomjestesesmyndo usług

Złote słowa. ;D ;D ;D Czas na konkrety, wątek ciągnie się jak tasiemiec i nic z niego nie wynika.


Offline Iza

Odp: Anakin Darth już Tu jest !!!
« Odpowiedź #86 dnia: 04 Luty, 2017, 21:37 »
Złote słowa. ;D ;D ;D Czas na konkrety, wątek ciągnie się jak tasiemiec i nic z niego nie wynika.
Ale, Gedeonie drogi , lekcja  " wstęp wzbudził zainteresowanie "   Z  podręcznika do TSSK , zaliczona :)
« Ostatnia zmiana: 04 Luty, 2017, 21:40 wysłana przez Iza »
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline gedeon

Odp: Anakin Darth już Tu jest !!!
« Odpowiedź #87 dnia: 04 Luty, 2017, 21:45 »
Ale, Gedeonie drogi , lekcja  " wstęp wzbudził zainteresowanie "   Z  podręcznika do TSSK , zaliczona :)

Ale samymi gestami wykładu nie przedstawisz...... ;D ;D ;D

Chyba, że w języku migowym. ;D ;D ;D
« Ostatnia zmiana: 04 Luty, 2017, 22:00 wysłana przez gedeon »


Offline Anakin Darth

Odp: Anakin Darth już Tu jest !!!
« Odpowiedź #88 dnia: 04 Luty, 2017, 21:46 »
   Iza...
   Chętnie kiedyś coś napiszę, ale muszę to sobie jakoś w miarę składnie ułożyć.
   Napewno bardzo przyczynił się do tego ,,Kryzys sumienia", odsłaniający kulisy organizacji, pisany zarazem w takim właściwym tonie. Afera pedofilska w Australii i przesłuchanie Jacksona. Stare wydania publikacji pokazujące, jak w imieniu Boga ogłaszano daty,  podkreślano fałszywie wagę ówczesnych czasów i wydarzeń, nowe światła, w tym te mające wpływ na życie ludzi np. przeszczepy, frakcje krwi, hemoglobina...
    I że ja tego wszystkiego wcześniej nie dostrzegałem ! Dopiero trzeba było mi to wyłożyć łopatologicznie.          Wdzięczny jestem za internetowe opracowania tematów przez różne osoby.
    Czuję się oszukany, że nie przedstawiono mi jasno wielu faktów, gdy studiowałem Biblię i nie dano prawa wyboru drogi z pełną świadomością. Cóż, ..i tak mineło tyle lat. Aż łuski opadły.
    Pozdrawiam.



    Gedeonie... :)
« Ostatnia zmiana: 04 Luty, 2017, 21:48 wysłana przez Anakin Darth »


Offline Iza

Odp: Anakin Darth już Tu jest !!!
« Odpowiedź #89 dnia: 04 Luty, 2017, 22:00 »
Oj, żebyś Ty Anakin wiedział, jaka mi podczas studium sciemę sprzedali, ze się dałam wciągnąć. Sama nie mogę w to do dzis uwierzyć. Ale to było, minęło. Teraz trzeba budować nowe zycie. I pomagać tym, tym, którym pomoc się da .
Damy radę.
Gdzie Duch Pana, tam wolność.