Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Komitet sądowniczy ... BEZ CENZURY ... procedura od środka  (Przeczytany 11978 razy)

Offline Estera

KOMITETY SĄDOWNICZE, OBNAŻENIE OD ŚRODKA PRZEZ BYŁEGO STARSZEGO

TYM RAZEM NASZE PODWÓRKO POLSKA ... :) :) :)


Komitety sądownicze, to jedna z niebiblijnych procedur W OBECNEJ FORMIE, jakie stosują Świadkowie Jehowy.
Nie mają za wiele wspólnego z miłosierdziem, miłością, życzliwym traktowaniem.
Ukazał się ciekawy materiał w tej kwestii, wieloletniego starszego, który dokładnie demaskuje niebiblijny charakter tego narzędzia. Które ma utrzymać żelazną dyscyplinę w zborach, jedność i jednolitość.

Wielu z nas z tego forum być może zaliczyło takie komitety.
I wiemy, jak się po nich czuliśmy.
Czy czuliśmy troskę i miłość sądzących nas braci, czy raczej to były inne uczucia.
Zapraszam do wspólnej dyskusji na ten temat.

FILMY "KOMITET SĄDOWNICZY BEZ CENZURY" CZ.I


https://www.youtube.com/watch?v=D7IagauXkbQ

"KOMITET SĄDOWNICZY BEZ CENZURY" - "STRACH" CZ.II

https://www.youtube.com/watch?v=xJzakuO7k8g

Pozdrawiam.
I zapraszam do Waszych wypowiedzi w tym temacie.
Nie jest to wesoły temat, ale Ci, którzy tu "ukradkiem" zaglądają niech zobaczą, co dzieje się za plecami szarych owieczek.
I niech to daje im do myślenia i niech nimi potrząsa i niech sobie uświadamiają, czy to jest organizacja Boga?
I ile wspólnego ma z tym JEZUS CHRYSTUS?
Czy gdyby żył, czy uczestniczyłby w takich farsach, jak obecne komitety sądownicze?

Życzę myślącym Świadkom Jehowy wyciągania głębokich wniosków i ratowania swojego życia.
« Ostatnia zmiana: 07 Luty, 2017, 17:12 wysłana przez Nemo »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Kamira

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 38
  • Polubień: 277
  • Kiedyś będzie nas więcej
    • Wyzwolona ona
Odp: Komitet sądowniczy ... BEZ CENZURY ... procedura od środka
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Styczeń, 2017, 20:29 »
Super filmy! Polecam!
Najbardziej podoba mi się to, że nie są agresywne, tylko takie spokojne, że nawet fanatycznego ŚJ nie powinno wystraszyc ;)
Religia to wytwór ludzki, wiara pochodzi od Boga.


Offline Estera

Odp: Komitet sądowniczy ... BEZ CENZURY ... procedura od środka
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Styczeń, 2017, 20:37 »
   Słusznie Kamiro, zauważyłaś. Wyjaśnienia są bardzo merytoryczne i w łagodnym tonie.
   I widać, że materiał został zrobiony z myślą, żeby pomóc zrozumieć, jak te komitety działają.
   I na ile są biblijne takie sądy.
   A myślę, że wielu starszych zborów, ma podobne przemyślenia.
   I toczą w sobie walkę pomiędzy procedurami, a tym, co mówi im sumienie.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Startek

Odp: Komitet sądowniczy ... BEZ CENZURY ... procedura od środka
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Styczeń, 2017, 21:10 »
Będzie ciąg dalszy tych filmów. Trzeba obnażać tą antychrystyczną organizację. Na co kolwiek spojrzymy w tej religii , jest odwrotnością nauk  ale też nakazów Jezusa . Ciągle zastraszanie , szatańskie komitety ,zmiana nauk , ci ludzie już nawet nie nadążają za tym co ciało wymyśla .Organizacja wywierała wpływ przez 50 lat na mnie , pamiętam z dzieciństwa te straszne ilustracje w książkach , sceny armagedonu , bałem się po nocach . Będąc w zborze starałem się być trochę przekorny , drugi film mówi o strachu , nie bójcie się  , wychodzcie , siedzieć tam to bez sensu  , zmowcie się i wyjdźcie w jednym tygodniu  . Niezła  byłaby by reakcja . W całej Polsce jednego dnia . Pokażcie te filmy najbliższym. Estera masz lubika ,super że to pusciłaś .





Offline zaocznie wywalony

Odp: Komitet sądowniczy ... BEZ CENZURY ... procedura od środka
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Styczeń, 2017, 21:18 »
Estero - wielkie dzięki !
Super filmiki, bardzo spokojne, rzeczowe i merytoryczne.
Podziwiam człowieka, a i Tobie jestem bardzo wdzięczny za ich znalezienie i umieszczenie.
 :)


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Komitet sądowniczy ... BEZ CENZURY ... procedura od środka
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Styczeń, 2017, 21:27 »
Na kanale "Prawda o Prawdzie" jest pierwszy ich wywiad zaraz po wykluczeniu. Już wtedy zrobił na mnie wrażenie. Bardzo ciekawi ludzie. :)
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Startek

Odp: Komitet sądowniczy ... BEZ CENZURY ... procedura od środka
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Styczeń, 2017, 21:30 »
Więcej takich ludzi . Coraz więcej .


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Komitet sądowniczy ... BEZ CENZURY ... procedura od środka
« Odpowiedź #7 dnia: 31 Styczeń, 2017, 21:36 »

I ile wspólnego ma z tym JEZUS CHRYSTUS?
Czy gdyby żył, czy uczestniczyłby w takich farsach, jak obecne komitety sądownicze?




Jezusa tam nie ma i nie będzie, bo te komitety SJ-tów są sądami kapturowymi, anty chrystusowymi, współczesnymi Sanhedrynami.
Sanhedryn sądził Jezusa podobnie jak dzisiejsi starsi na komitetach. Wprawdzie wina Sanhedrynu z pewnością jest większa, bo wydali wyrok śmierci na Syna Bożego, ale upodabniający się do nich, współcześni starsi,  również uczestniczą w ohydnym procederze.
 Starsi niestety krzywdzą ludzi, których osądzili, często niesłusznie skazując winowajcę na ostracyzm, odepchnięcie przez rodzinę, wpędzają w depresję, a czasami pośrednio winni są śmierci ludzi, którzy popełnili samobójstwo.

Czy Jezus by w tym uczestniczył?

"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Estera

Odp: Komitet sądowniczy ... BEZ CENZURY ... procedura od środka
« Odpowiedź #8 dnia: 31 Styczeń, 2017, 22:12 »
Estero - wielkie dzięki !
Super filmiki, bardzo spokojne, rzeczowe i merytoryczne.
Podziwiam człowieka, a i Tobie jestem bardzo wdzięczny za ich znalezienie i umieszczenie.
 :)
  Proszę bardzo, cała przyjemność po mojej stronie, zaocznie wyrzucony  :) :)
  Szczerze mówiąc, ktoś pomógł mi to wynaleźć, ale w sumie to nie ma większego znaczenia, kto? i co?

  Dla mnie ważne jest, żeby pomogły ludziom, którzy nie mają zielonego pojęcia, co za ich plecami się dzieje.
  I jeśli Tobie też, w jakiś sposób pomogły, to bardzo mnie to cieszy. Oby więcej takich osób.
  Sama doznałam "piekącego ognia" tych kapturowych sądów i niesprawiedliwych wyroków, bo ktoś musiał być "złożony w ofierze".
  Wiem, jakich uczuć można zaznać i ile czasu dochodzić do siebie, po takich posiedzeniach.
  Nigdy mi komitet orgowski, nie kojarzył się z troską, miłością i życzliwym napomnieniem.
  Urzędowe ... TRZY GŁOWY WTS-u ... których zadaniem jest najczęściej ... ŚCIĘCIE JEDNEJ GŁOWY ...
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Komitet sądowniczy ... BEZ CENZURY ... procedura od środka
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Luty, 2017, 08:03 »
Starsi niestety krzywdzą ludzi, których osądzili, często niesłusznie skazując winowajcę na ostracyzm, odepchnięcie przez rodzinę, wpędzają w depresję, a czasami pośrednio winni są śmierci ludzi, którzy popełnili samobójstwo.

Ciekaw jestem, czy ci kolesie śpią spokojnie. Czy zdają sobie sprawę z tego co robią.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline pies berneński

Odp: Komitet sądowniczy ... BEZ CENZURY ... procedura od środka
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Luty, 2017, 08:33 »
Ciekaw jestem, czy ci kolesie śpią spokojnie.
Nie.Na ogół starszym targają silne emocje,a szczególnie,gdy podjęta jest decyzja o wykluczeniu.
Wrażliwsi odchorują takie działania.
Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.


Offline zaocznie wywalony

Odp: Komitet sądowniczy ... BEZ CENZURY ... procedura od środka
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Luty, 2017, 09:01 »
Nie.Na ogół starszym targają silne emocje,a szczególnie,gdy podjęta jest decyzja o wykluczeniu.
Wrażliwsi odchorują takie działania.
Wrażliwi - tak, odchorują. Ale ich jest coraz mniej. A i tacy raczej nie chętnie uczestniczą w tym cyrku.
Za to coraz popularniejsi i częstsi w zborach - całkowicie podporządkowani, zindoktrynowani i zmanipulowani- chociaż czasem nie obejdzie się bez emocji, to rzadko bo w większości są przekonani że robią to "z miłości i dla dobra sądzonego, zgodnie z zasadami Bożymi".
Oni wierzą że działają w imię Boże, dla dobra zboru i podsądnych, po prostu że mają misję i się z niej starają wywiązać.
Dla spokoju własnego sumienia potrafią takie bzdury wmawiać innym, często nie ŚJ -i uwierz, wiem co piszę.


Offline Iza

Odp: Komitet sądowniczy ... BEZ CENZURY ... procedura od środka
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Luty, 2017, 09:16 »
Na kanale "Prawda o Prawdzie" jest pierwszy ich wywiad zaraz po wykluczeniu. Już wtedy zrobił na mnie wrażenie. Bardzo ciekawi ludzie. :)
https://m.youtube.com/watch?v=D-LeSEzSfQ0
Rafał i Laura takimi  są ludźmi:  ciepłymi,  wrażliwymi o wielkiej empatii.
Super, ze działają .
« Ostatnia zmiana: 01 Luty, 2017, 09:49 wysłana przez Iza »
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline Woland

Odp: Komitet sądowniczy ... BEZ CENZURY ... procedura od środka
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Luty, 2017, 09:20 »
Jaki jest cel komitetu sądowniczego?
Komitet tym się różni od wizyty pasterskiej , że w jego wyniku musi dojść do nałożenia sankcji. Naznaczenia, ograniczenia lub wykluczenia.
Żeby -jak to ujmują starsi- udzielić pomocy "duchowej" wystarczą wizyty pasterskie, czy przygodne spotkania przed i po zebraniu. Oraz ewentualne rozpoczęcie studium z osobą potrzebującą "pomocy".

Podsumowując prerogatywy KS - są to:

naznaczenie, żródło : Pismo Święte wzywa też członków zboru chrześcijańskiego, by przestali obcować z tymi, którzy są nieporządni i nie postępują właściwie, choć nie zasługują na całkowite wykluczenie. Paweł napisał o kimś takim do chrześcijan w Tesalonice: „Przestańcie z nim obcować, żeby się zawstydził. Jednakże nie uważajcie go za nieprzyjaciela, lecz w dalszym ciągu napominajcie jak brata” (2Ts 3:6, 11, 13-15).
http://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1200001462#h=11:0-11:396
-ograniczenia (wolności wypowiedzi w trakcie studium zborowego i przemawiania)
wykluczenie."To prawda, że wykluczenie jest tragedią duchową, ale nie musi oznaczać totalnej klęski. Każdy z nas może się przyczynić do tego, by spełniło swój cel." http://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/2015287

Która z tych prerogatyw  KS Waszym zdaniem jest tą pomocą , której starsi tak bardzo chcą udzielić?


Offline Iza

Odp: Komitet sądowniczy ... BEZ CENZURY ... procedura od środka
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Luty, 2017, 09:48 »
Historie o których słyszałam ( fakt, w większości wypadków dotyczyły najpoważniejszego bodaj przestępstwa, czyli odstępstwa  :o) , skłaniaja mnie do wniosku, ze starsi chcieli po prostu pozbyć się problemu. Czyli osoby o odstepczych zapędach.
Nie musi to  jednak być norma, chętnie poczytam o wnioskach i opiniach innych forumowiczów.
Gdzie Duch Pana, tam wolność.