Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Jak Bóg ma na imię ?  (Przeczytany 68466 razy)

Gorszyciel

  • Gość
Odp: Jak Bóg ma na imię ?
« Odpowiedź #90 dnia: 03 Luty, 2017, 03:43 »
Kto ci powiedział co było w tzw oryginałach ? Kto ? Ci którzy pisali NT usuwali imię Jehowy cytując ST ? Raczej nie. Jezus nie wymawiał imienia Jehowy cytując ST ? Sądzę, że nie usuwał imienia swojego Ojca.

A ja właśnie sądzę, że mówił do Ojca "Ojcze". Kiedy kolega z pracy, matka, babcia i sąsiedzi mówią do mojego ojca Zbyszek, nie sprawia to automatycznie, że i ja tak mówię, choć mam wszelkie dowody i przesłanki (łącznie z jego dowodem osobistym), że tak ma na imię. Jeśli by było jak mówisz to wytłumacz mi czemu ANI JEDEN z dziesiątek tysięcy starożytnych i wczesnośredniowiecznych kopii Nowego Testamentu nie zawiera Imienia JHWH? A jeśli nawet kiedyś zawierało (przypuśćmy, że tak było), to kto daje prawo jakimś kolesiom ze Stanów decydować w których to było miejscach?


Offline kserksess

Odp: Jak Bóg ma na imię ?
« Odpowiedź #91 dnia: 03 Luty, 2017, 05:56 »
A ja właśnie sądzę, że mówił do Ojca "Ojcze". Kiedy kolega z pracy, matka, babcia i sąsiedzi mówią do mojego ojca Zbyszek, nie sprawia to automatycznie, że i ja tak mówię, choć mam wszelkie dowody i przesłanki (łącznie z jego dowodem osobistym), że tak ma na imię. Jeśli by było jak mówisz to wytłumacz mi czemu ANI JEDEN z dziesiątek tysięcy starożytnych i wczesnośredniowiecznych kopii Nowego Testamentu nie zawiera Imienia JHWH? A jeśli nawet kiedyś zawierało (przypuśćmy, że tak było), to kto daje prawo jakimś kolesiom ze Stanów decydować w których to było miejscach?

Czy ty jeśli coś cytujesz , to zmieniasz tego treść ? Podaj choć jeden powód dla którego Jezus czy pierwsi uczniowie Jezusa  cytując ST usuwaliby imię Jehowy ?
"Jehowa, Bóg waszych praojców, Bóg Abrahama,+ Bóg Izaaka+ i Bóg Jakuba,+ posłał mnie do was’. To jest moje imię po czas niezmierzony+ i ono mnie upamiętnia na pokolenie za pokoleniem" Wj 3


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Jak Bóg ma na imię ?
« Odpowiedź #92 dnia: 03 Luty, 2017, 06:26 »
Czy ty jeśli coś cytujesz , to zmieniasz tego treść ? Podaj choć jeden powód dla którego Jezus czy pierwsi uczniowie Jezusa  cytując ST usuwaliby imię Jehowy ?

1) Bo często cytowali z Septuaginty; 2) bo wiele wersetów ze ST, pierwotnie odnoszonych do Jahwe, odnieśli do Pana Jezusa. Napisałem Ci, że mogę przypuścić, że tego nie zrobili. Nurtuje mnie pytanie dlaczego Przekład Nowego Świata wstawia Imię JHWH w miejscach Nowego testamentu, które nie są cytatami ze Starego Testamentu.


Offline agent terenowy

Odp: Jak Bóg ma na imię ?
« Odpowiedź #93 dnia: 03 Luty, 2017, 09:56 »
... I dlaczego nie wstawią we wszystkich cytatach ze ST, jak choćby w 1 Piotra 2:3
"Wszyscy, którymi kieruje duch Boży, naprawdę są synami Bożymi" (Rz 8:14 NŚ rew.)


Offline Polinux

Odp: Jak Bóg ma na imię ?
« Odpowiedź #94 dnia: 03 Luty, 2017, 10:21 »
Chlopaki i dziewczyny... dajcie spokoj. Przeciez to "Betonarium Pospolitum" jest. :D Moze za kilka lat cos tam do tego czlowieka dotrze a poki co to tylko bedziecie sie przepychac. Strzepicie sobie tylko klawiature.

PS. Gdybyscie w "realu" spotkali takiego rozmowce i jakims dziwnym trafem zaczelibyscie z nim dyskutowac na takie tematy jak tutaj na forum, to po ilu minutach/sekundach dalibyscie sobie spokoj z dyskusja, widzac ze chlopak nie slucha a juz na pewnio jego celem nie jest prowadzenie dyskusji tylko przekrzykiwania sie argumentami.

PS2. Ten watek i wszystkie mistera kserksesika moim zdaniem powinny zostac zamkniete a ostatnim postem we wszystkich powinien byc post Abby. Ot wszystko.


Z religią czy bez, dobrzy ludzie będą postępować dobrze, a źli – źle, ale złe postępowanie dobrych ludzi, to zasługa religii. (Steven Weinberg)


Offline agent terenowy

Odp: Jak Bóg ma na imię ?
« Odpowiedź #95 dnia: 03 Luty, 2017, 10:32 »
Jeremiasza 23:29  " Czyż moje słowo nie jest takie jak  ogień- brzmi wypowiedź Jehowy- i jak  młot kowalski, który rozbija urwistą skalę?  " A beton to w końcu sztuczna skała, czyż nie? Przyjdzie pora, że i z Kserksesem sobie poradzi. ;)
"Wszyscy, którymi kieruje duch Boży, naprawdę są synami Bożymi" (Rz 8:14 NŚ rew.)


Offline M

Odp: Jak Bóg ma na imię ?
« Odpowiedź #96 dnia: 03 Luty, 2017, 10:44 »
Polinux: sens takiej dyskusji na forum jest taki, że może ją przeczytać później dużo osób i dzięki temu wyrobić sobie zdanie na ten temat. Więc nawet jeśli nasz obecny rozmówca ma fakty w głębokim poważaniu, to istnieje prawdopodobieństwo, że trafi tu ktoś, kto jednak faktycznie szuka odpowiedzi i być może je tu znajdzie :).


Offline CEGŁA

Odp: Jak Bóg ma na imię ?
« Odpowiedź #97 dnia: 03 Luty, 2017, 13:12 »
Czy ty jeśli coś cytujesz , to zmieniasz tego treść ? Podaj choć jeden powód dla którego Jezus czy pierwsi uczniowie Jezusa  cytując ST usuwaliby imię Jehowy ?

Kerksesiku, padłeś ofiarą manipulacji. Oszukali Ciebie i tkwisz w tym jak większość Świadków.

Twój system został zaprogramowany na "Jehowę". Musisz się z tego odprogramować. Podpowiem ci czego jesteś ofiarą. Nazywa się to "Reguła autorytetu".

Reguła autorytetu - odwołuje się do prawidłowości, że człowiek wykazuje tendencję do wypełniania sugestii autorytetów albo osób, które kreują się na autorytety, wykorzystując zewnętrzne atrybuty wysokiego statusu społecznego, np. elegancki strój.

Np. hasała reklamowe typu: „Rekomendowane przed Instytut Matki i Dziecka”, „Poleca Edyta Górniak”, „Polecane przez Polskie Towarzystwo Stomatologiczne”.
W Twoim wypadku to: "przecież w Strażnicy jest napisane", "członek Ciała Kierowniczego powiedział", "w PNS jest przywrócone imię Jehowa, a przecież to najlepszy przekład Pisma Świętego"

Ksersesiku każdy z nas padł kiedyś ofiarą perswazji tak jak Ty teraz, ale nie ma czego się wstydzić i żałować. Nie zmienisz prawdy. Ciągle skacząc i wykrzykując jak małe dziecko "Jehowa, Jehowa, Jehowa..." starasz się zmienić kijem bieg rzeki.  Trzeba patrzeć do przodu i trzymać się prawdy, bo takich chwalców Ojciec przecież szuka. Nie mniej też pretensji do siebie że tyle lat tak myślisz w końcu Organizacja Świadków Jehowy kieruje się podobnymi regułami co państwa z ustrojami totalitarnymi, gdzie  nie wolno rozwijać niezależnego myślenia, a wskazane jest bezwzględne posłuszeństwo wobec autorytetu przywódcy.

Więc Kserksesiku, imię Jehowa istnieje, ale to niestety muszę Ciebie zmartwić, to nie jest imię Ojca w niebie. Jeżeli uporasz się z tym problemem i otrząśniesz się w miarę szybko to tym lepiej dla Ciebie, zaoszczędzisz dużo czasu który teraz tracisz na skakanie i krzyczenie" "Jehowa to, Jehowa tamto...". Mniej krzywdy wyrządzisz sobie i innym.
« Ostatnia zmiana: 03 Luty, 2017, 13:19 wysłana przez CEGŁA »
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline agent terenowy

Odp: Jak Bóg ma na imię ?
« Odpowiedź #98 dnia: 03 Luty, 2017, 13:31 »
Kserksesie, jak Daniel i Ezdrasz pisali po hebrajsku, to umieszczali tetragram. Ale jak pisali po aramejsku ( np. Dan 2:4 do końca roz. 8 jest po aramejsku ), to nie dali Jahwe ani razu. Jak myślisz, dlaczego? Zamiast tego pisali Bóg Niebios, Niebiosa, itp.
"Wszyscy, którymi kieruje duch Boży, naprawdę są synami Bożymi" (Rz 8:14 NŚ rew.)


Offline parasin

Odp: Jak Bóg ma na imię ?
« Odpowiedź #99 dnia: 03 Luty, 2017, 13:48 »
Skoro do końca nie wiadomo jak wymawiać imię YHWH czy to znaczy, że należało je usuwać z Biblii i zakazać jego używania ? kto wam podpowiedział takie coś ?
Kto jest fałszerzem Biblii - ci którzy imię Jehowy przywracają do Biblii czy ci którzy je stamtąd usuwają i do tego perfidnie zastępują je zwrotem "pan" ?

Powiedz po jaką cholerę przylazłeś z tym do nas?

Zły adres... udaj się do tych tłumaczy, którzy te Biblie tłumaczyli.


Blizna

  • Gość
Odp: Jak Bóg ma na imię ?
« Odpowiedź #100 dnia: 03 Luty, 2017, 14:25 »
A ja właśnie sądzę, że mówił do Ojca "Ojcze". Kiedy kolega z pracy, matka, babcia i sąsiedzi mówią do mojego ojca Zbyszek, nie sprawia to automatycznie, że i ja tak mówię, choć mam wszelkie dowody i przesłanki (łącznie z jego dowodem osobistym), że tak ma na imię.

Genialny argument :)
I jaki prosty :)
Brawo :)


Offline CEGŁA

Odp: Jak Bóg ma na imię ?
« Odpowiedź #101 dnia: 03 Luty, 2017, 14:30 »
Powiedz po jaką cholerę przylazłeś z tym do nas?

Zły adres... udaj się do tych tłumaczy, którzy te Biblie tłumaczyli.

Po jaką? Pewnie żeby powku... innych, albo z nudów, lub z umiłowania droczenia się, ot taki typ osobowości. Nie wiadomo też do końca czy to facet czy kobitka, no bo Antychryst różne oblicza ma.

A tak w ogóle gdyby ze szczerych pobudek był by tutaj z nami to myślę, że innym tonem by rozmawiał. Po drugie, możliwe że męczył małe zwierzątka jak był mały i mu coś zostało z tego, lub go męczyli jak był mały ;)

1) Ktoś kto jest szczerym Świadkiem Jehowy i chce ustalić jaka jest prawda albo się przypatruje dyskusjom, albo rzeczowo rozmawia. Ani nie gada jak zdarta płyta.
2) Przeciętny Świadek Jehowy wierny CK, nie bierze udziału w takich dyskusjach i unika takich forów.
3) Z zainteresowanymi jest podobnie.
4) Są też osoby szczere nie będące Świadkami, ani też byłymi ani zainteresowanymi ale chcące pomóc innym..
5) No i typ Antychrysta, Kserksessa itd
« Ostatnia zmiana: 03 Luty, 2017, 14:34 wysłana przez CEGŁA »
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline Światus

Odp: Jak Bóg ma na imię ?
« Odpowiedź #102 dnia: 03 Luty, 2017, 16:05 »
Pytam jeszcze raz - kto jest oszustem - ten kto wyrzuca imię Boga z Biblii czy ten, kto je przywraca tam gdzie ono było ?

Jak można przywrócić coś o czym się nie ma pojęcia jak powinno brzmieć, Bartku?
czy jeśli;
do JHWH    +   dodamy samogłoski ze słowa AdOnAj   =   to wyjdzie z tego dodawania imię Boga?
np;
do spółgłosek WSL  +  dodamy samogłoski z imienia AdAm  =  to WASAL będzie prawdziwym imieniem...? A gość ma na imię WASYL.

Tak, że spokojnie Bartku. Żeby było prawidłowo powinien być sam tetragram.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Roszada

Odp: Jak Bóg ma na imię ?
« Odpowiedź #103 dnia: 03 Luty, 2017, 18:09 »
Cytuj
Pytam jeszcze raz - kto jest oszustem - ten kto wyrzuca imię Boga z Biblii czy ten, kto je przywraca tam gdzie ono było ?
Podaj nazwiska tych co wyrzucili, bo widzę znasz sprawę. ;)

W którym roku to przywrócenie miało miejsce? ;)


Offline kserksess

Odp: Jak Bóg ma na imię ?
« Odpowiedź #104 dnia: 04 Luty, 2017, 06:27 »
Podaj nazwiska tych co wyrzucili, bo widzę znasz sprawę. ;)

W którym roku to przywrócenie miało miejsce? ;)

To może przeczytaj np w Wikipedii o tym jak powstawało tłumaczenie Septuaginty.
Proszę :
Imię Boże

Problemem było zapisanie w języku greckim imienia Boga, gdyż alfabet grecki nie posiada spółgłoski „h”. Pośród najstarszych rękopisów Septuaginty istnieją trzy sposoby pisania imienia Bożego:

    w pierwszej wersji imię Boże pozostawiono nieprzetłumaczone i pisano je po hebrajsku. Przykładem jest Papirus Fouad 266 z I w. p.n.e.[17][a], jakkolwiek Pietersma twierdzi, że pierwotnie rękopis miał zawierać ΚΥΡΙΟΣ, ale drugi skryba wpisał tetragram.
    w drugiej wersji imię Boże zostało oddane przez greckie litery IAΩ (IAO), przykładem jest papirus 4Q LXXLev b z I w. p.n.e. lub też zapisane skrótem (P.Oxy. VII.1007), w formie podwójnego Jod.
    w trzeciej wersji imię Boże zostało zastąpione przez Kyrios (gr. Pan). Przykładem jest większość rękopisów, w tym wielkie kodeksy (S, A, B, C).


Masz jak na dłoni wyjaśnione, że już wtedy usuwano imię Jehowy z Biblii.
"Jehowa, Bóg waszych praojców, Bóg Abrahama,+ Bóg Izaaka+ i Bóg Jakuba,+ posłał mnie do was’. To jest moje imię po czas niezmierzony+ i ono mnie upamiętnia na pokolenie za pokoleniem" Wj 3