Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Jak Bóg ma na imię ?  (Przeczytany 68302 razy)

Offline kserksess

Odp: Jak Bóg ma na imię ?
« Odpowiedź #30 dnia: 30 Styczeń, 2017, 14:55 »
Imię w Biblii to tożsamość.

Imię w biblii to nie tylko tożsamość - oznacza konkretną osobę. Coś co nie ma imienia nie istnieje. Jeśli Bóg Jehowa nie ma imienia to nie istnieje.
Pisanie, ze unikamy imienia Boga bo do końca nie znamy jak się je wymawia jest tezą nie do obrony.
Musicie więc banować tych , którzy mówią wam, ze Bóg ma na imię Jehowa/Jahwe - tak jak jasno mówi to i Jezus i sam Jehowa.
"Jehowa, Bóg waszych praojców, Bóg Abrahama,+ Bóg Izaaka+ i Bóg Jakuba,+ posłał mnie do was’. To jest moje imię po czas niezmierzony+ i ono mnie upamiętnia na pokolenie za pokoleniem" Wj 3


Blizna

  • Gość
Odp: Jak Bóg ma na imię ?
« Odpowiedź #31 dnia: 30 Styczeń, 2017, 14:57 »
Imię to drugorzędna sprawa.
Spróbuj udowodnić istnienie samego Boga.
Naukowo.
Biblia to nie dowód.


Offline matus

Odp: Jak Bóg ma na imię ?
« Odpowiedź #32 dnia: 30 Styczeń, 2017, 14:58 »
Kalasanty.
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Offline kserksess

Odp: Jak Bóg ma na imię ?
« Odpowiedź #33 dnia: 30 Styczeń, 2017, 15:01 »
Imię to drugorzędna sprawa.
Spróbuj udowodnić istnienie samego Boga.
Naukowo.
Biblia to nie dowód.

Dla ciebie imię to może drugorzędna sprawa. Twoje imię to dla ciebie też drugorzędna sprawa ? Udowodnij ze go nie ma bo jak na razie to nawet naukowcy póki co nie mają pojęcia skąd jest życie , póki co mają tylko teorie na to  .
"Jehowa, Bóg waszych praojców, Bóg Abrahama,+ Bóg Izaaka+ i Bóg Jakuba,+ posłał mnie do was’. To jest moje imię po czas niezmierzony+ i ono mnie upamiętnia na pokolenie za pokoleniem" Wj 3


Blizna

  • Gość
Odp: Jak Bóg ma na imię ?
« Odpowiedź #34 dnia: 30 Styczeń, 2017, 15:05 »
Dla ciebie imię to może drugorzędna sprawa. Twoje imię to dla ciebie też drugorzędna sprawa ? Udowodnij ze go nie ma bo jak na razie to nawet naukowcy póki co nie mają pojęcia skąd jest życie , póki co mają tylko teorie na to  .

Moje imię?
A co ma do rzeczy moje imię?
Tak, to dość drugorzędna sprawa, nazwisko jest ważniejsze :D
Co do Boga...
A czy ja twierdzę, że go nie ma?
Ani nie twierdzę, że jest, ani nie twierdzę, że nie ma.
Kiedyś byłam pewna, że jest.
I byłam wtedy bardzo nieszczęśliwa.
Dzień za dniem.
Odkąd nie jestem wcale pewna jego istnienia, jestem szczęśliwa.
Jak to wytłumaczysz?


Offline M

Odp: Jak Bóg ma na imię ?
« Odpowiedź #35 dnia: 30 Styczeń, 2017, 15:10 »
Musicie więc banować tych , którzy mówią wam, ze Bóg ma na imię Jehowa/Jahwe - tak jak jasno mówi to i Jezus i sam Jehowa.

W którym miejscu w Biblii znalazłeś fragment w którym Jezus wypowiada imię Boga i zostało ono zapisane? Chętnie poznam taki fragment :).


Offline Światus

Odp: Jak Bóg ma na imię ?
« Odpowiedź #36 dnia: 30 Styczeń, 2017, 15:43 »
Moim zdaniem Bóg ma na imię Jehowa.

Czy możesz napisać jak wyrobiłeś sobie własne zdanie na ten temat? Wszak piszesz "Moim zdaniem".
Ja na podstawie książki wydanej przez WTS, doszedłem do wniosku, że Jehowa to wymyślone imię. W książce "Imię Boże, które pozostanie na zawsze" napisano, że nikt nie wie jak pierwotnie brzmiało imię Boga i wcale nie jest to najważniejsze, bo inaczej Bóg by o to zadbał" (w załącznikach).
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Jak Bóg ma na imię ?
« Odpowiedź #37 dnia: 30 Styczeń, 2017, 16:15 »
Imię w biblii to nie tylko tożsamość - oznacza konkretną osobę. Coś co nie ma imienia nie istnieje. (...)

Żadne z drzew na mojej działce nie mają imienia. Czyżby nie istniały?


Offline Polinux

Odp: Jak Bóg ma na imię ?
« Odpowiedź #38 dnia: 30 Styczeń, 2017, 17:54 »
Jak waszym zdaniem Bóg ma na imię ? Jahwe, Jehowa czy Jezus czy Pan czy może Trójca ?

Moim zdaniem Bóg ma na imię Jehowa. Dopuszczalna jest też forma Jahwe. Jakie są wasze zdania na ten temat ?

Skoro pytasz to powiem Ci jakie jest moje zdanie w miare krotko bo musialbym pisac referat ;).

Otoz bog nie ma imienia poniewaz nie istnieje cos takiego jak bog. Bog jest konceptem ludzkim ktory mial pomoc ludziom w zrozumieniu lub opisaniu rzeczy ktorych nie potrafili pojac. Stworzyli wtedy boga i zaczeli go czcic. To w takim mega skrocie. Jak bedziesz chcial podyskutowac to zapraszam na priv.
Z religią czy bez, dobrzy ludzie będą postępować dobrze, a źli – źle, ale złe postępowanie dobrych ludzi, to zasługa religii. (Steven Weinberg)


Offline accurate

  • Pionier
  • Wiadomości: 577
  • Polubień: 1142
  • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
Odp: Jak Bóg ma na imię ?
« Odpowiedź #39 dnia: 30 Styczeń, 2017, 18:11 »
.....Coś co nie ma imienia nie istnieje.......

Przepraszam że tak powiem wprost ale sam stwierdziłeś jak wyżej i warto to rozwinąć.
Twoja inteligencja czy intelekt i rozum to istnieją czy tego nie ma?
Jeśli istnieją podaj imię swojej inteligencji :).


« Ostatnia zmiana: 30 Styczeń, 2017, 18:14 wysłana przez accurate »
Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Jak Bóg ma na imię ?
« Odpowiedź #40 dnia: 30 Styczeń, 2017, 18:35 »
Imię w biblii to nie tylko tożsamość - oznacza konkretną osobę

Czyli tożsamość.


Offline Giwon

Odp: Jak Bóg ma na imię ?
« Odpowiedź #41 dnia: 30 Styczeń, 2017, 19:34 »
spostrzeżenie naukowe nr 5, kserksess pisze świadkowie Jehowy a nie Świadkowie Jehowy, więc to (podobnie jak antyhryst nieużywający dwukropka) nie jest świadek Jehowy :)
Człowiek rodzi się po to, żeby przeżyć życie i to od niego zależy czy go nie przegapi.


Offline Roszada

Odp: Jak Bóg ma na imię ?
« Odpowiedź #42 dnia: 30 Styczeń, 2017, 19:37 »
spostrzeżenie naukowe nr 5, kserksess pisze świadkowie Jehowy a nie Świadkowie Jehowy, więc to (podobnie jak antyhryst nieużywający dwukropka) nie jest świadek Jehowy :)
On jest tylko zakochany w ŚJ. :)
Jako ŚJ nie przyjąłby sobie pogańskiego nicku. ;D


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Jak Bóg ma na imię ?
« Odpowiedź #43 dnia: 30 Styczeń, 2017, 23:04 »
Może to jest jego praca?  trolling na zamówienie? i dostał wytyczne co jak ma pisać ?


Tusia

  • Gość
Odp: Jak Bóg ma na imię ?
« Odpowiedź #44 dnia: 30 Styczeń, 2017, 23:34 »
Otoz bog nie ma imienia poniewaz nie istnieje cos takiego jak bog. Bog jest konceptem ludzkim (...)ak bedziesz chcial podyskutowac to zapraszam na priv.

O czym można z Tobą dyskutować, skoro Ciebie wcale nie ma, nie istniejesz. Jesteś konceptem ludzkim.  ;D