Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: TRÓJCA  (Przeczytany 82401 razy)

Gorszyciel

  • Gość
Odp: TRÓJCA
« Odpowiedź #330 dnia: 15 Luty, 2017, 19:08 »
A werset 1 to o kim mówi? W Mateusza 5:8 to Jezus siebie miał na myśli? 

Wiesz co, zawiodłem się na Tobie, że 1 J 3,2 odnosisz do Ojca. Zobacz do jakiego wersetu odsyłacz w PNŚ nam każe zajrzeć. Po słowach Wiemy, że gdy on się ujawni (1 J 3,2) mamy w PNŚ odsyłacz do Jana 14,3, który w PNŚ brzmi: A jeśli pójdę i przygotuję wam miejsce, to przyjdę znowu i przyjmę was do siebie, abyście gdzie ja jestem, wy też byli. A słowa te mówi Pan Jezus, a nie Ojciec.

W Liście Jan pisze o ponownym przyjściu Chrystusa i o takie ujawnienie się Pana Jezusa chodzi.


Offline Alek

Odp: TRÓJCA
« Odpowiedź #331 dnia: 15 Luty, 2017, 19:30 »
A ja wam mówie że po śmierci dupcia nie wierci ;-] to tak na wesoło
Mój kanał na Youtube - Detektor Prawdy.


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: TRÓJCA
« Odpowiedź #332 dnia: 15 Luty, 2017, 20:07 »
Aż rydwanom w końcu odpadły  :D

No chyba tak, jeśli na tych rydwanach jechało to forum, razem z wszystkimi zaszczytnymi postaciami z Tego wątku :) :) :)
I do tego jeszcze z opozycją forumową :)
No musiały odpaść, nie ma bata ha ha ha


Offline sabekk

Odp: TRÓJCA
« Odpowiedź #333 dnia: 15 Luty, 2017, 20:08 »
Wiesz co, zawiodłem się na Tobie, że 1 J 3,2 odnosisz do Ojca. Zobacz do jakiego wersetu odsyłacz w PNŚ nam każe zajrzeć. Po słowach Wiemy, że gdy on się ujawni (1 J 3,2) mamy w PNŚ odsyłacz do Jana 14,3, który w PNŚ brzmi: A jeśli pójdę i przygotuję wam miejsce, to przyjdę znowu i przyjmę was do siebie, abyście gdzie ja jestem, wy też byli. A słowa te mówi Pan Jezus, a nie Ojciec.

W Liście Jan pisze o ponownym przyjściu Chrystusa i o takie ujawnienie się Pana Jezusa chodzi.

Oj, bo to się raz zawiedziesz? Chyba najbardziej jesteście zawiedzeni tym, że bywam tu, a mimo tego wciąż odstępczuchem nie jestem.

Spójrz na to nieco szerzej, niż przypisy WTS.

(2 Kor. 1:21 BW)
21. Tym zaś, który nas utwierdza wraz z wami w Chrystusie, który nas namaścił, jest Bóg,

(1 Jana 2:20 BW)
20. A wy macie namaszczenie od Świętego i wiecie wszystko.

(1 Jana 2:27, 28 BW)
27. Ale to namaszczenie, które od niego otrzymaliście, pozostaje w was i nie potrzebujecie, aby was ktoś uczył; lecz jak namaszczenie jego poucza was o wszystkim i jest prawdziwe, a nie jest kłamstwem, i jak was nauczyło, tak w nim trwajcie.
28. A teraz, dzieci, trwajcie w nim, abyśmy, gdy się objawi, mogli śmiało stanąć przed nim i nie zostali zawstydzeni przy przyjściu jego.

(1 Jana 3:1,2 BW)
1. Patrzcie, jaką miłość okazał nam Ojciec, że zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi i nimi jesteśmy. Dlatego świat nas nie zna, że jego nie poznał.
2. Umiłowani, teraz dziećmi Bożymi jesteśmy, ale jeszcze się nie objawiło, czym będziemy. Lecz wiemy, że gdy się objawi, będziemy do niego podobni, gdyż ujrzymy go takim, jakim jest.


Innymi słowy, czekamy na przyjście Jezusa, to fakt. Jednak jego przyjście będzie również objawieniem się i Ojca... w dniu jego.
« Ostatnia zmiana: 15 Luty, 2017, 20:10 wysłana przez sabekk »
Każdy głupi ma swój rozum... samo życie.
---
Ignorowani: NiepokornaHadra


Gorszyciel

  • Gość
Odp: TRÓJCA
« Odpowiedź #334 dnia: 15 Luty, 2017, 20:13 »
Nawet Strażnica na takie pokrętne rozumowanie nie wpadła, odnosząc to po prostu do Syna.


Offline Roszada

Odp: TRÓJCA
« Odpowiedź #335 dnia: 15 Luty, 2017, 20:15 »
Nawet Strażnica na takie pokrętne rozumowanie nie wpadła, odnosząc to po prostu do Syna.
Bo on kombinator.
Prócz tego ja takich nazywam 'prywaciarzami' doktrynalnymi.
Tak kombinują, by im pasowało. :)
Aby było się o co kłócić. :-\


Offline sabekk

Odp: TRÓJCA
« Odpowiedź #336 dnia: 15 Luty, 2017, 20:17 »
Nawet Strażnica na takie pokrętne rozumowanie nie wpadła, odnosząc to po prostu do Syna.

No to cię WTS wywiózł...   ;D
Każdy głupi ma swój rozum... samo życie.
---
Ignorowani: NiepokornaHadra


Gorszyciel

  • Gość
Odp: TRÓJCA
« Odpowiedź #337 dnia: 15 Luty, 2017, 20:18 »
Wiesz, był już w historii biblijnej taki, co mówił ludziom: "Będziecie jak Bóg"...


Offline sabekk

Odp: TRÓJCA
« Odpowiedź #338 dnia: 15 Luty, 2017, 20:22 »
Wiesz, był już w historii biblijnej taki, co mówił ludziom: "Będziecie jak Bóg"...

No to nie wiem... pogadamy coś jeszcze o tej trójcy, czy nam już wszystkim wystarczy?
Każdy głupi ma swój rozum... samo życie.
---
Ignorowani: NiepokornaHadra


Gorszyciel

  • Gość
Odp: TRÓJCA
« Odpowiedź #339 dnia: 15 Luty, 2017, 20:35 »
No to nie wiem... pogadamy coś jeszcze o tej trójcy, czy nam już wszystkim wystarczy?

O samej Trójcy kontynuuj sobie rozmowę z Tusią. Ja wolę temat ciała Jezusa. Sam w Trójcę nie wierzę, więc nie chce mi się o tym dyskutować.


Offline Startek

Odp: TRÓJCA
« Odpowiedź #340 dnia: 15 Luty, 2017, 20:41 »
No to nie wiem... pogadamy coś jeszcze o tej trójcy, czy nam już wszystkim wystarczy?
.   No to pogadamy o takiej bajce jak to jehowa będzie wskrzeszał Patriarchów do życia ,w strażnicowym  raju na ziemi . Choć Pan Jezus Twierdził inaczej  .


Offline sabekk

Odp: TRÓJCA
« Odpowiedź #341 dnia: 15 Luty, 2017, 20:42 »
O samej Trójcy kontynuuj sobie rozmowę z Tusią. Ja wolę temat ciała Jezusa. Sam w Trójcę nie wierzę, więc nie chce mi się o tym dyskutować.

Rozmowa z Tusią, czy Roszadą to rozmowa z typowymi apologecinami katolickimi. Peryskop i balast, peryskop i balast...  A jak trafisz w to co trzeba, to się nawet herbatki nie napiją.


---//---


.   No to pogadamy o takiej bajce jak to jehowa będzie wskrzeszał Patriarchów do życia ,w strażnicowym  raju na ziemi . Choć Pan Jezus Twierdził inaczej  .

To już zupełnie inna bajka...  :)
Każdy głupi ma swój rozum... samo życie.
---
Ignorowani: NiepokornaHadra


Gorszyciel

  • Gość
Odp: TRÓJCA
« Odpowiedź #342 dnia: 15 Luty, 2017, 20:44 »
No to mogę pogadać z Tobą o stosunku ŚJ do wyższego wykształcenia. Przeniesiemy się do innego wątku i mi wyjaśnić gdzie Paweł o tym pisał. A tymczasem Bayern-Arsenal :)


Tusia

  • Gość
Odp: TRÓJCA
« Odpowiedź #343 dnia: 15 Luty, 2017, 22:08 »
O samej Trójcy kontynuuj sobie rozmowę z Tusią.



Offline Startek

Odp: TRÓJCA
« Odpowiedź #344 dnia: 15 Luty, 2017, 22:18 »
Rozmowa z Tusią, czy Roszadą to rozmowa z typowymi apologecinami katolickimi. Peryskop i balast, peryskop i balast...  A jak trafisz w to co trzeba, to się nawet herbatki nie napiją.


---//---


To już zupełnie inna bajka...  :)
  co do tej innej bajki , to jak wytłumaczysz się z tej bajki . Tę bajkę wciskasz ludziom , pukając do drzwi .