Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu  (Przeczytany 67177 razy)

Offline rychtar

Odp: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu
« Odpowiedź #150 dnia: 22 Marzec, 2017, 15:20 »
Dzisiaj dowiedziałem się, że po długim remoncie centrum kongresowego w Sosnowcu robionego po to, żeby już kongresy letnie odbywały się właśnie w centrum, od tego roku kongresy letnie będą w... katowickim Spodku. Ja się pytam, gdzie są pieniądze tych owieczek, które niemało kasy tam włożyły w ten remont?
Du...Du hast...Du hast mich...Du hast mich...Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt und ich hab' nichts gesagt


Offline M

Odp: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu
« Odpowiedź #151 dnia: 22 Marzec, 2017, 15:25 »
Nie ma tu żadnych nowych świateł. Zapewne twoi znajomi są nieczynni, zatem nie są przypisani do żadnej grupy ani nie widnieją na wykazie głosicieli. Od zawsze na liście głosicieli przypisanych do grup nie umieszcza się nieczynnych.

Nie od zawsze. W 2002 roku był list w którym zaznaczono, że nieczynni powinni być przypisani do grup studium książki. Dopiero w 2010 roku to zmienili listem pt. "pomaganie nieczynnym":

Cytuj
Niniejszy list zastępuje list do wszystkich gron starszych z 3 listopada 2009 roku. Podstawowe wskazówki z tamtego listu nie uległy zmianie, jednak akapit 5 niniejszego listu zawiera nowe wytyczne dla nadzorców grup służby polowej dotyczące pomagania nieczynnym głosicielom oraz wywieszania ich nazwisk na tablicy ogłoszeń. Dlatego list z 3 listopada 2009 roku należy usunąć z akt zboru i zniszczyć.

Nazwisk nieczynnych głosicieli nie należy zamieszczać na liście z przydziałami do grup służby polowej, którą wywiesza się na tablicy ogłoszeń


KaiserSoze

  • Gość
Odp: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu
« Odpowiedź #152 dnia: 22 Marzec, 2017, 15:30 »
Masz rację.
Moje "od zawsze" oznaczało de facto "odkąd sięgam pamięcią" ;) Mam widać kiepską pamięć na starość

Ciekawa i smutna zarazem historia: http://www.wykop.pl/wpis/22895981/anonimowemirkowyznania-urodzilem-sie-i-wychowalem-/

Chłopak nigdy nie został Świadkiem Jehowy, ale wystarczył jeden komentarz na Facebooku żeby rodzina się od niego odwróciła :-\.

Co ciekawe, chłopak mówi że nigdy nie był ochrzczony, zatem jak może zostać odstępcą??
« Ostatnia zmiana: 22 Marzec, 2017, 15:33 wysłana przez KaiserSoze »


Offline M

Odp: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu
« Odpowiedź #153 dnia: 22 Marzec, 2017, 15:38 »
Co ciekawe, chłopak mówi że nigdy nie był ochrzczony, zatem jak może zostać odstępcą??

Przekaz w ostatnich latach idzie jasny - każdy, kto jest przeciwko organizacji jest odstępcą. Widać w jego stronach wzięli sobie to bardziej do serca.


Offline Estera

Odp: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu
« Odpowiedź #154 dnia: 22 Marzec, 2017, 15:42 »
   Dla mnie, to w ogóle nowa informacja.
   Chociaż teraz, kojarzę sobie taki fakt, że osoba z mojego zboru, która jest oficjalnie śj,
   ale od wielu, wielu lat jest nieczynna,
   nie było jej w składzie żadnej grupy służby.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Dietrich

Odp: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu
« Odpowiedź #155 dnia: 22 Marzec, 2017, 15:43 »
Dzisiaj dowiedziałem się, że po długim remoncie centrum kongresowego w Sosnowcu robionego po to, żeby już kongresy letnie odbywały się właśnie w centrum, od tego roku kongresy letnie będą w... katowickim Spodku. Ja się pytam, gdzie są pieniądze tych owieczek, które niemało kasy tam włożyły w ten remont?

Pewnie w tym samym miejscu, gdzie koszta poniesione w związku ze Skarbimierzem i modernizacją parkingu...  ;) Ale to dobrze, bo pojawią się kolejni zadający pytania.
Sosnowiec był m.in. powodem mojego wybudzenia. 


Dobry Pasterz

  • Gość
Odp: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu
« Odpowiedź #156 dnia: 22 Marzec, 2017, 16:04 »
Dzisiaj dowiedziałem się, że po długim remoncie centrum kongresowego w Sosnowcu robionego po to, żeby już kongresy letnie odbywały się właśnie w centrum, od tego roku kongresy letnie będą w... katowickim Spodku. Ja się pytam, gdzie są pieniądze tych owieczek, które niemało kasy tam włożyły w ten remont?

Można wiedzieć skąd masz to info? Bo na oficjalnej wyszukiwarce nadal jest Sosnowiec.

https://apps.jw.org/P_SEARCHCONV?selSortBy=1&selLocation=POL&selLanguageID=214&txtBeginDate=2017-03-22&txtEndDate=&txtSearch=&txtAction=SEARCHPAGE&txtListPage=2


Tusia

  • Gość
Odp: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu
« Odpowiedź #157 dnia: 22 Marzec, 2017, 16:05 »
Ja się pytam, gdzie są pieniądze tych owieczek, które niemało kasy tam włożyły w ten remont?

Są w odpowiednich rękach  ;D


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu
« Odpowiedź #158 dnia: 22 Marzec, 2017, 16:20 »
Są w odpowiednich rękach  ;D

Niczym w Twojej firmie, ups, przepraszam, w religii. Też się cieszysz?


Offline rychtar

Odp: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu
« Odpowiedź #159 dnia: 22 Marzec, 2017, 17:57 »
Można wiedzieć skąd masz to info? Bo na oficjalnej wyszukiwarce nadal jest Sosnowiec.

https://apps.jw.org/P_SEARCHCONV?selSortBy=1&selLocation=POL&selLanguageID=214&txtBeginDate=2017-03-22&txtEndDate=&txtSearch=&txtAction=SEARCHPAGE&txtListPage=2

Dowiedziałem się od jednego brata, którego wczoraj spotkałem i stwierdził, że kilka dni temu było ogłoszenie w zborze. Ponadto powiedział, że zgromadzeń letnich już nie będzie w Sosnowcu bo będą np. w Spodku. W Sosnowcu mają być tylko jednodniowe na jesień/zimę/wiosnę.
Du...Du hast...Du hast mich...Du hast mich...Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt und ich hab' nichts gesagt


Offline HARNAŚ

Odp: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu
« Odpowiedź #160 dnia: 22 Marzec, 2017, 18:30 »
   Dla mnie, to w ogóle nowa informacja.
   Chociaż teraz, kojarzę sobie taki fakt, że osoba z mojego zboru, która jest oficjalnie śj,
   ale od wielu, wielu lat jest nieczynna,
   nie było jej w składzie żadnej grupy służby.
Estera jest tak jak pisze KaiserSoze . Osobiście uważam , że to krzywdzące . Często powoduje pytania głosicieli i plotki, że musi zrobił cosik złego , że go skreślili. Moja żona w pewnym momencie przestała zdawać sprawozdanie aby zwrócić na siebie uwagę starszych. Zainteresowania z ich strony się nie doczekała za to kiedyś z nudów podczas zebrania zaczęła czytać tablicę ogłoszeń i nie znalazła tam w swojej grupie siebie. Paradoks był taki , że regularnie zgłaszała się na zebraniach miała punkty w szkole teokratycznej a na liście  grupy nie ŻYŁA.


Offline Estera

Odp: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu
« Odpowiedź #161 dnia: 22 Marzec, 2017, 19:11 »
Estera jest tak jak pisze KaiserSoze . Osobiście uważam , że to krzywdzące . Często powoduje pytania głosicieli i plotki, że musi zrobił cosik złego , że go skreślili. Moja żona w pewnym momencie przestała zdawać sprawozdanie aby zwrócić na siebie uwagę starszych. Zainteresowania z ich strony się nie doczekała za to kiedyś z nudów podczas zebrania zaczęła czytać tablicę ogłoszeń i nie znalazła tam w swojej grupie siebie. Paradoks był taki , że regularnie zgłaszała się na zebraniach miała punkty w szkole teokratycznej a na liście  grupy nie ŻYŁA.
   To to jest dopiero ewenement w życiu zboru.
   Ukatrupić za życia!!
   Ciekawe co oni tym chcą osiągnąć? Bo napewno to nie świadczy o szacunku dla "owieczki".
   Jakaś następna "pętelka samozaciskowa na szyję" tych niezdyscyplinowanych, żeby wywołać jakieś poczucie winy albo wstydu przed zborem.
   Cieszy mnie fakt, że już z wts-em nie mam nic wspólnego, poza formalnym istnieniem jako śj.
   Bo i na liście grupy zborowej służby, to może też mnie już nie ma.
   I cieszę się, że mogę zrozumieć w pełni takie sytuacje, nie mając żadnych wątpliwości i wyrzutów sumienia co do tej religii.
   Ale mają te techniki manipulacji.
   Nie miłość, życzliwość, troska, ale kat i pejcz kata.
   Bo WTS, śmiało można nazwać KATEM.
« Ostatnia zmiana: 22 Marzec, 2017, 19:30 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline HARNAŚ

Odp: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu
« Odpowiedź #162 dnia: 23 Marzec, 2017, 09:48 »
   To to jest dopiero ewenement w życiu zboru.
   Ukatrupić za życia!!
   Bo WTS, śmiało można nazwać KATEM.
Co prawda po długim czasie przyszli z wizytą i powiedzieli , że obserwujemy cię i widzimy , że jesteś martwa duchowo. Odpowiedziała , że skoro martwa to po co przyszliście? Nie reanimuje się martwych .To tak jak byście reanimowali topielca z łyżwami na nogach, w lipcu ,bez sensu , idźcie do tych co chorują może im pomożecie .


Offline Estera

Odp: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu
« Odpowiedź #163 dnia: 23 Marzec, 2017, 10:06 »
Co prawda po długim czasie przyszli z wizytą i powiedzieli , że obserwujemy cię i widzimy , że jesteś martwa duchowo. Odpowiedziała , że skoro martwa to po co przyszliście? Nie reanimuje się martwych .To tak jak byście reanimowali topielca z łyżwami na nogach, w lipcu ,bez sensu , idźcie do tych co chorują może im pomożecie .
   Brawo HARNAŚ, za Twoją mądrą żonę.
   Bardzo dobrze im odpowiedziała, obnażając ich metody pomocy.
   Brawo!!
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline salvat

Odp: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu
« Odpowiedź #164 dnia: 23 Kwiecień, 2017, 23:11 »
Kongres letni w Spodku..... no nieźle Nadarzyn pop.... !
Jakim krótkowzrocznym i niskopoziomowym pseudointeligentnym bratem kuzyna brata króla trzeba byc by wymyśleć tak "wspaniały" pomysł i jeszcze dorobić do tego "wiarygodne" wytłumaczenie???

Kolejne super światło dotyczące użytkowania sal zgromadzeń....
Spodek - chyba mają nadzieję, że kiedyś zabierze obecnych w niebiosa żeby być blizej Boga...
Jak nazwać człowieka, który mając trochę władzy mówi jedno, a robi coś co tym słowom zaprzecza?

https://www.youtube.com/watch?v=cZMCsCO9hYw