Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu  (Przeczytany 67175 razy)

Offline HARNAŚ

Odp: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu
« Odpowiedź #135 dnia: 18 Marzec, 2017, 06:27 »
Knurów to tam gdzie Dudek mieszkał?


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu
« Odpowiedź #136 dnia: 18 Marzec, 2017, 10:08 »
   O, to jest szansa, że może jednak ta budowa ruszy.
   Bo już kilka lat się do niej przybierają.
Ruszy ruszy :)   Ludzie teraz zamożni bardziej leniwi i na zakupy wolą blisko pójść do dyskontu a nie daleko do centrum handlowego i się obładowywać na cały tydzień.

Taki Sosnowiec i Skarbimierz ciężko sprzedać, cały czas trzeba walczyć z rosnącym zielskiem, ogrzewać oświetlać a imprezy tylko w weekendy.

Za to małe przy osiedlowe lokale można szybko i zyskownie sprzedać albo  ::) ::) ::) zyskownie wynająć powołując do tego spółkę córkę i co najlepsze nie płacić podatków bo przecież to Organizacji która niesie pomoc ludziom wszelkiego pokroju.

Tak, tak ładujcie do skrzyneczek oszczędzając na jedzeniu, kinie, wakacjach, oponach zimowych, abonamencie telewizyjnym, lekach, ubraniach...
 
Dawajcie na kolejne dyskonty :)


Offline Asturia

Odp: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu
« Odpowiedź #137 dnia: 18 Marzec, 2017, 11:00 »
ostatnio byłem na zebraniu i zwróciłem uwagę na słowa z pieśni numer 125 i przypomniałem sobie też rozmowę naszego brata ze starszym zboru, który nie zgadzał się, że niewolnik odsuwał Jezusa na bok, czasami występuje w roli Pana i zmniejsza jego pozycję, z Biblii dowiadujemy się:

Efezjan 5:23 - Jezus jest głową zboru

Efezjan 5:23 - Chrystus umiłował zbór i wydał zań samego siebie

Efezjan 5:29 - Chrystus pielęgnuje i żywi zbór

Jana 15:5 - Ja jestem krzewem winnym, a wy latoroślami. Kto pozostaje we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi wiele owocu. Beze Mnie nic nie możecie uczynić.

Objawienie 2:1 - To mówi Ten, który trzyma siedem gwiazd w prawej ręce, Ten, który się przechadza wśród siedmiu złotych świeczników (widzimy tu Jezusa nadzorującego swoje zbory)

a teraz fragment z tekstu omylnego niewolnika, pieśń 125:

Drogę nam wskazuje przewodników dwóch:
wierny Bogu szafarz i Jehowy duch.
Wciąż lojalnie trwajmy ku radości Jah,
pilnie ogłaszajmy mądrość Jego praw!


a gdzie jest właściciel i głowa zboru Jezus? to On już nie przewodzi a to zadanie otrzymał WTS?
zamiast jako przewodników Jezus i Jehowa to mamy omylny niewolnik i Jehowa
ten tekst to klasyczny dowód na to jak WTS przez lata wpaja do swoich ''niewolników'' kto pełny funkcję Pana na ziemi, oczywiście to jest czysta manipulacja i zwodzenie, tymi słowami zrzucili Jezusa ze swojej pozycji a taki zaślepiony starszy i kordynator zboru powie, że CK nie umniejsza pozycję Jezusa i nie odbiera mu chwały



« Ostatnia zmiana: 18 Marzec, 2017, 11:19 wysłana przez Asturia »


Offline salvat

Odp: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu
« Odpowiedź #138 dnia: 19 Marzec, 2017, 12:43 »
ostatnio byłem na zebraniu

Ostatnio nie mogę tak zacząć zdania :D

Wczoraj Salvatowa spotkała dwie siostry na szorowaniu chodników. Te ją wyściskały wycałowały, Salvatowa je bardzo lubi więc raczej sztuczne to nie było. Padły pytania co tam i jak tam i takie tam. Chwilę porozmawialiśmy na tematy mało ważne i rozeszliśmy się w dobrym nastroju. Gdyby tylko wiedziały co myślą Salvatowie o Org. to chyba na nasz widok dostałyby szwungu wstecznego.
« Ostatnia zmiana: 19 Marzec, 2017, 12:46 wysłana przez salvat »
Jak nazwać człowieka, który mając trochę władzy mówi jedno, a robi coś co tym słowom zaprzecza?

https://www.youtube.com/watch?v=cZMCsCO9hYw


Offline Estera

Odp: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu
« Odpowiedź #139 dnia: 19 Marzec, 2017, 16:30 »
   Ostatnie zebranie, na jakim byłam, to początek stycznia tego roku, na tej "szkole" tzw.
   Zawsze byłam wcześniej na zebraniu i nigdy od razu, po, nie wychodziłam.
   Osoby mi życzliwe (a trochę ich jest) bardzo serdecznie się ze mną witały, ciekawe też, co u mnie słychać? I czemu mnie nie ma?
   I po zebraniu, również podchodziły, te, które nie zagarnęły mnie przed zebraniem.

   Z wielką troską i dużą dozą empatii.
   Równie serdecznie się do nich uśmiechałam, prowadząc dialog.
   Rozmowy ciepłe, serdeczne, pełne zrozumienia dla mojej nowej sytuacji.

   Ale, też salvat, pomyślałam podobnie, jak Ty.
   Że gdyby te wszystkie osoby wiedziały, co tak naprawdę myślę o "strażnicy", to ta serdeczność, znikłaby natychmiast, jak mydlana bańka.
   A wracając do domu, taka refleksja mi przebiegła po głowie ...
   "Jakie to wszystko kruche i warunkowe, bez większej wartości, jak człowiek od nich odchodzi."
   I nie jest to normalne, bo prawdziwych przyjaźni nic nie powinno dzielić, a tu, naprawdę dzieli.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Estera

Odp: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu
« Odpowiedź #140 dnia: 20 Marzec, 2017, 10:50 »
   Czy ktoś już korzystał ze zgromadzenia obwodowego wiosennego?
   Były jakieś przemówienia nt. odstępców? I ewentualnie "nowych światełek"?
   Bo się zastanawiam, czy wybierać się na to zgromadzenie czy nie?
   A ciekawa bym była, co w moim obwodzie by na ten temat "wykładali".
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu
« Odpowiedź #141 dnia: 20 Marzec, 2017, 11:20 »
Czy ktoś już korzystał ze zgromadzenia obwodowego wiosennego?
Były jakieś przemówienia nt. odstępców? I ewentualnie "nowych światełek"?
Bo się zastanawiam, czy wybierać się na to zgromadzenie czy nie?
A ciekawa bym była, co w moim obwodzie by na ten temat "wykładali".

Program zgromadzeń znajdziesz tu:
https://download-a.akamaihd.net/files/media_books/cc/CA-copgm17_P.pdf
i tu
https://download-a.akamaihd.net/files/media_books/2d/CA-brpgm17_P.pdf
Znajdziesz tu co będą "wykładali"

Na "zgromadzeniach obwodowych" nie ma "nowych światełek"

No i oczywiście jedź na zgromadzenie, bo wszyscy "czekamy" na relację z tego co się "działo". Opowiesz nam.


Offline Trinity

Odp: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu
« Odpowiedź #142 dnia: 20 Marzec, 2017, 12:08 »
kilka lat temu w całej Polsce była ,komasacja' zborowa, nie wiem kto to wymyślił ale w mojej miejscowości pare zborów rozwiązano i takie tam.
NO na obsłudze zapowiedział że pare zborów ościennych i nasz będzie budowało sale - takie centrum kongresowe na pare sal z prawdziwym parkingiem opcja full wypas mamy tylko znaleść działke. była rezolucja,deklaracja ile dany głosiciel może dawać na budowe co mc
znalazło sie paru braci - obszarników było lobby żeby dali działke za free na rzecz Królestwa, ale jak przystało na obszarnika wyśmiał braci.
oficjalna wersja jest taka że nie możemy znaleźć ,odpowiedniej' działki szukamy żeby Nadarzyn ,zatwierdził'
mija już 3 obsługa i cisza
ostatnio nas tylko pochwalił że karnie wpłacamy kaskę jak żeśmy w rezolucji zadeklarowali. nie wiem co sie dzieje z kasą, a nie jest tego mało i myśle że można by normalnie by było kupić działke tyle już tego powinno być.
póki co gnieździmy sie w malutkiej salce bez parkingu, bez wyjść ewakuacyjnych. w moim rodzinnym zborze również był taki pomysł że starą sale sprzedadzą a wybudują centrum z paroma salami na bogato
« Ostatnia zmiana: 20 Marzec, 2017, 12:32 wysłana przez Trinity »


KaiserSoze

  • Gość
Odp: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu
« Odpowiedź #143 dnia: 20 Marzec, 2017, 12:23 »
oficjalna wersja jest taka że nie możemy znaleść ,odpowiedniej' działki szukamy żeby Nadarzyn ,zatwierdził'
mija już 3 obsługa i cisza

Byłem w RKB i wiem że znalezienie odpowiedniej działki (tzn. spełniającej kryteria BO i warunków zabudowy) jest naprawdę trudne. Zazwyczaj przejrzanych są setki działek. Do każdej trzeba wypełnić „Arkusz oceny nieruchomości” (S-106), który ma chyba 6 stron pytań. A znalezienie odpowiedzi wymaga przejrzenia dokumentów urzędowych.

To naprawdę zabiera masę czasu!


Offline Trinity

Odp: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu
« Odpowiedź #144 dnia: 20 Marzec, 2017, 12:38 »
Byłem w RKB i wiem że znalezienie odpowiedniej działki (tzn. spełniającej kryteria BO i warunków zabudowy) jest naprawdę trudne. Zazwyczaj przejrzanych są setki działek. Do każdej trzeba wypełnić „Arkusz oceny nieruchomości” (S-106), który ma chyba 6 stron pytań. A znalezienie odpowiedzi wymaga przejrzenia dokumentów urzędowych.

To naprawdę zabiera masę czasu!

jasne!

nie mam żalu do nikogo że jeszcze nie znaleźli działki, zdaje sobie sprawę że to droga przez mękę
sala większa by się przydała bo zbór nam się rozrósł i wózków z oseskami jest tyle że jakby trzeba było kiedyś ewakuować to skóra mi cierpnie bo jest tylko jedno wyjście z całej posesji  :o


Offline Estera

Odp: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu
« Odpowiedź #145 dnia: 20 Marzec, 2017, 14:15 »
No i oczywiście jedź na zgromadzenie, bo wszyscy "czekamy" na relację z tego co się "działo". Opowiesz nam.
   Nad tym to się głęboko zastanawiam.
   Bo nie wiem, czy warto tracić całą niedzielę, na tę korporacyjną papkę.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Startek

Odp: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu
« Odpowiedź #146 dnia: 20 Marzec, 2017, 19:55 »
Jeśli mowa o zgromadzeniu , moja rodzina  wczoraj była w Mostach na zgromadzeniu . Czy ktoś ma jakieś wiadomości na ten temat ? Czy były jakieś perełki ?


Offline Estera

Odp: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu
« Odpowiedź #147 dnia: 22 Marzec, 2017, 12:39 »
   Dostałam wiadomość od znajomego,
   że przestali widnieć w składzie swojej grupy służby, chociaż są jeszcze oficjalnie świadkami.
   Nie pokazują ich w wykazie, jako głosicieli.

   Czy w innych zborach też tak to wygląda?

   Ja, nie wiem czy jeszcze wiszę na tablicy w składzie grupy, bo dawno nie byłam na zebraniu.
   Ale jak pojadę, to sprawdzę.
   Czy są jakieś "nowe światełka" w tej kwestii, że wykreślają, chociaż ktoś oficjalnie jest śj?
   Jeśli ktoś coś słyszał, to niech napisze.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu
« Odpowiedź #148 dnia: 22 Marzec, 2017, 15:07 »
   Dostałam wiadomość od znajomego,
   że przestali widnieć w składzie swojej grupy służby, chociaż są jeszcze oficjalnie świadkami.
   Nie pokazują ich w wykazie, jako głosicieli.

   Czy w innych zborach też tak to wygląda?

   Ja, nie wiem czy jeszcze wiszę na tablicy w składzie grupy, bo dawno nie byłam na zebraniu.
   Ale jak pojadę, to sprawdzę.
   Czy są jakieś "nowe światełka" w tej kwestii, że wykreślają, chociaż ktoś oficjalnie jest śj?
   Jeśli ktoś coś słyszał, to niech napisze.

Nie ma tu żadnych nowych świateł. Zapewne twoi znajomi są nieczynni, zatem nie są przypisani do żadnej grupy ani nie widnieją na wykazie głosicieli. Od zawsze na liście głosicieli przypisanych do grup nie umieszcza się nieczynnych.


Offline M

Odp: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu
« Odpowiedź #149 dnia: 22 Marzec, 2017, 15:12 »
Ciekawa i smutna zarazem historia: http://www.wykop.pl/wpis/22895981/anonimowemirkowyznania-urodzilem-sie-i-wychowalem-/

Chłopak nigdy nie został Świadkiem Jehowy, ale wystarczył jeden komentarz na Facebooku żeby rodzina się od niego odwróciła :-\.