Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu  (Przeczytany 67166 razy)

Offline pies berneński

Odp: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu
« Odpowiedź #60 dnia: 21 Styczeń, 2017, 19:51 »
Panowie z pod znaku krzyża z koroną .
Cytuj
Ciekawe jak by dzisiaj reagowali starsi,gdyby ktoś badał historię organizacji i dociekał znaczenia symboli  umieszczanych w górnych rogach w pierwszych numerach strażnic?

« Ostatnia zmiana: 21 Styczeń, 2017, 19:55 wysłana przez pies berneński »
Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.


Offline Startek

Odp: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu
« Odpowiedź #61 dnia: 21 Styczeń, 2017, 21:38 »
Można jeszcze przyjrzeć się jak wygląda grób założyciela WTSu  Charlsa Rusella w kształcie piramidy , niedaleko jest centrum masońskie . Russell umarł ubrany w rzymską toge , rytuał ten zarezerwowany jest dla wysokiej rangi masonów . Wiadomo kto się kryje  za tym całym WTSem .


Gorszyciel

  • Gość
Odp: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu
« Odpowiedź #62 dnia: 22 Styczeń, 2017, 00:28 »
Russell umarł ubrany w rzymską toge , rytuał ten zarezerwowany jest dla wysokiej rangi masonów.

1) Słyszałem, że w prześcieradło :P
2) W takim razie Juliusz Cezar, Cyceron, Oktawian August, Marek Aureliusz, Horacy, św. Augustyn - wszyscy byli wysokiej rangi masonami :P


Offline Estera

Odp: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu
« Odpowiedź #63 dnia: 22 Styczeń, 2017, 00:37 »
 DZIŚ JUŻ ZACZĘŁA SIE NIEDZIELA I MAM NADZIEJĘ, ŻE CI CO SIĘ WYBIORĄ NA TE ZABRANIA WTS ...
 Podzielą się swoimi przemyśleniami na temat usłyszanych i zinterpretowanych różnych "wieści" strażnicowych.
 Czekam z niecierpliwością na te aktualności ... OD WYBUDZONYCH Z FORUM ... z wykładów i przestudiowanej strażnicy.
  POZDRAWIAM  :D :D :D :D :D
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Startek

Odp: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu
« Odpowiedź #64 dnia: 22 Styczeń, 2017, 05:08 »
Tak to mogło być prześcieradło , ale on sam owinął się w taki sposób by wyglądało na rzymską togę . Juliusz Cezar oraz inni byli Rzymianami i nic nie wskazuje na to że w chwili śmierci zakladali garnitury , czy uwazasz że byli prezesami Strażnicy ?


Offline gangas

Odp: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu
« Odpowiedź #65 dnia: 22 Styczeń, 2017, 05:09 »
 Doprawdy nie kumam tego. Wyjście z tego grajdoła niekiedy nie bez strat a może i ofiar a teraz przebieranie nogami, że to już po północy i czekam, co to na zebranku będzie. :o :o :o
Będzie to co zwykle i nic prostszego jak sobie po prostu pójść i upajać się tą propagandą.  :-X :-X :-X


 DZIŚ JUŻ ZACZĘŁA SIE NIEDZIELA I MAM NADZIEJĘ, ŻE CI CO SIĘ WYBIORĄ NA TE ZABRANIA WTS ...
 Podzielą się swoimi przemyśleniami na temat usłyszanych i zinterpretowanych różnych "wieści" strażnicowych.
 Czekam z niecierpliwością na te aktualności ... OD WYBUDZONYCH Z FORUM ... z wykładów i przestudiowanej strażnicy.
  POZDRAWIAM  :D :D :D :D :D
« Ostatnia zmiana: 22 Styczeń, 2017, 05:16 wysłana przez gangas »
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline Startek

Odp: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu
« Odpowiedź #66 dnia: 22 Styczeń, 2017, 05:34 »
Mnie i tak nie wpuszczą albo i lepiej zaserwują jakieś małe kamienowanko , nie wiadomo co przysłano w tajnym liście do grona starszych , na temat wykluczonych za uznawanie Jezusa jako Pana . A na sali pojawię się dopiero na przetargu  .


Offline Metyl

Odp: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu
« Odpowiedź #67 dnia: 22 Styczeń, 2017, 08:27 »
Może jakieś ciekawe uwagi co do dzisiejszego tekstu dziennego


Offline wrzesien

Odp: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu
« Odpowiedź #68 dnia: 22 Styczeń, 2017, 11:06 »
"Chociaż nie wszystkie przekłady biblijne są jednakowo jasne lub wiarygodne, niemal każdy z nich pozwala poznać główne przesłanie Biblii dotyczące nadziei i wybawienia."

PNŚ szczególnie wiarygodny...


Offline Estera

Odp: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu
« Odpowiedź #69 dnia: 22 Styczeń, 2017, 11:14 »
Doprawdy nie kumam tego. Wyjście z tego grajdoła niekiedy nie bez strat a może i ofiar a teraz przebieranie nogami, że to już po północy i czekam, co to na zebranku będzie. :o :o :o
Będzie to co zwykle i nic prostszego jak sobie po prostu pójść i upajać się tą propagandą.  :-X :-X :-X
  :D :D Gangas, gdybyś sie dobrze wczytał w tytuł wątku, to wiedziałbyś, dlaczego taki wpis zrobiłam.
  A poza tym, nie każdy ma może ochotę albo siłę tam iść i "upajać się tą propagandą" wts.
  A dobrze wiedzieć, co przeciwnik knuje  :) :) :) ... a knuje cały czas ...
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline salvat

Odp: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu
« Odpowiedź #70 dnia: 22 Styczeń, 2017, 11:29 »
Może nieco z innej mańki ale o wybudzaniu.
Wczoraj będąc u rodziców temat zszedł na organizację.
Powiedziałem o aferze pedofilskiej w Australii, o ślubowaniu ubóstwa przez pionierów specjalnych. Moja mama zapytała skad to wiem. Mówię że o ślubowaniu ze Strażnicy, a o aferze z Internetu.
Była zdziwiona. Zapytaj, mówię swoich starszych o ślubowanie i zobacz jaka będzie reakcja. Albo co lepiej o aferę, albo o list do gron starszych o tym że bez dwóch świadków sprawa o molestowanie umiera śmiercią naturalną. Mówię: Ukręca się łeb sprawie zanim wypłynie poprzez to że o przypadkach pedofilii nie zgłasza się policji i prokuraturze. Ona znów skąd o tym wiem, ja na to, że z sieci. I pytam czy to tak ma funkcjonowac religia prawdziwa?
Potem pytam czy wie że PNŚ jest delikatnie mówiąc mijający się z prawdą. Kolejny karp. Dlaczego pytam są wykreskowane wersety w Pismach Greckich?
Do rozmowy włączył się tata. Mówi, że widocznie te wersety nie były we wcześniejszych manuskryptach, a ja na to, a skąd wiesz że tak faktycznie było? Mama  na to: To mieliby się dopuszczać oszustw na taką skalę??? A ja: A czemu nie? Sprawdzi ich 8 mln? Czytajcie mówię Biblię ze zrozumieniem tzn inne przekłady i czytajcie tak by wiedzieć o czym mowa. Wiecie mówię że imię Boże jest użyte tam w nadmiarze? Często jest tam gdzie jest mowa o kimś innym. Tata: Może i są jakieś przeinaczenia ale to służy prawdze by ludzie poznali.... Ja: Jak to? Organizacja która utożsamia się z Bogiem i mieni się Jego religią dopuszcza się takich przekrętów???
Potem mówię: Albo sale czyją są własnością? Rodzice milczą. Ja: Są własnością Amerykanów z Warwick. Rodzice: Jak to? To nie są własnością Nadarzyna? Ja: Nie. Zapytajcie starszych. Liczy się tylko kasa. Dlaczego mówię pokazuje się filmy piwniczne na zgromadzeniu i wywołuje się swoistą psychozę? Niektórzy na zachodzie Europy już budują takie bunkry a i u nas w kraju też są tacy, co mają to w planach. Zobaczcie, mówię, złote sygnety i Rolexy na broadcastingu. Z czego to? Mama: Z datków? Ja: A jak myślisz? Oczywiście że tak! Oni przecież nie pracują!  Tata: Ale jak mają pracować gdy zajmują się organizacją? Ja: Ok, ale dlaczego mówią o skromności a sami obnoszą się złotem? Albo samochody dla NO? To też z datków! A oni zyją sobie jak pączki w maśle.
Potem powiedziałem o tym że WTS był powiązany z ONZ oraz że miał udziały w bankach krwi nie mówiąc już o tym że ma udziały znanych koncernach. Kasa, kasa, kasa - mówię. Kolejne zdziwienie.
Pytam o wykluczenia i odłączenia w kontekście filmu z kongresu. Tata: Służy to ochronie zboru. Trzeba tak traktowac tych co nie sa zborze by chcieli wrócić. Ja: Ale tak radykalnie zwłaszcza najbliższą rodzinę??? To ma byc miłość bliźniego?  Tata: Przeciez nie możemy bliskimi kontaktami dawać do zrozumienia że popieramy taką czyli wykluczonych postawę. Ja: Ale jak twoje dziecko będzie wykluczone i zadzwoni do ciebie to co? Nie odbierzesz bo tak było pokazane na filmie?? Mama milczała.
Ja: widzicie jakie wszystko to jest kruche jakie warunkowe? Te przyjaźnie, kontakty?
Na sam koniec zostawiłem hit. Dajcie, mówię,  Strażnicę do studium z lutego i przeczytajcie 12 ak. ze str. 23 (?).
Czytają na głos. Potem mówię jeszcze raz przeczytajcie pierwsze zdanie.
Pytam: jak ktos kto sam przyznaje że nie jest nieomylny i że nie jest natchniony przez Boga i serwuje niedoskonały pokarm duchowy ma prawo przez publikacje, starszych i kongresy wymagać o was szeregowych głosicieli posłuszeństwa i to ślepego??? Ciekaw jestem jaka będzie reakcja u was w zborze na ten materiał? Kto czytając te słowa będzie miał dziwną minę? Pamiętajcie jednak, ze zadajac niewygodne pytania starszym macie na horyzoncie....komitet za odstępstwo lub rozpasanie - do wyboru.
Mama: Powiedz mi, chodzicie na zebrania?
Ja bez wahania i z patrzeniem w oczy: Nie. Już od dłuższego czasu. Byli ostatnio bracia u nas czyli w naszym miejscu zamieszkania na grupowym głoszeniu i ze sztucznymi uśmiechami pytali co słychać, zapraszając na zebranie. Takie znajomosci mamo to mam tam gdzie zbór ma mnie czyli w d....  Żadnej wizyty pasterskiej odkąd jesteśmy nieczynni, żadnej nieformalnej rozmowy, smsa, po prostu nic.
Tata: ale to wy się macie starać.
Ja: Nie tato, to zasranym obowiązkiem starszych jest się zainteresować. Ale moze oni się boją naszej reakcji, ze zjadę ich jak psa tyle że kulturalnie pytając: gdzie byłeś przez ten cały czas???
Mama: Z nami też w zborze nikt się nie liczy. Do służby chodze tylko z ojcem (mężem), a jak ktos się z notesem umawia przed zebraniem i patrzy po sali to zawsze mnie omija i taktuje jak tędowatą.
Ja: widzisz mamo, ze to co powiedziałem ma odzwierciedlenie w rzeczywistości. Zacznijcie czytac Biblie ale nie w PNŚ. Zdziwicie się.
Jak nazwać człowieka, który mając trochę władzy mówi jedno, a robi coś co tym słowom zaprzecza?

https://www.youtube.com/watch?v=cZMCsCO9hYw


Offline Estera

Odp: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu
« Odpowiedź #71 dnia: 22 Styczeń, 2017, 11:41 »
  Salvat, świetnie, że podzieliłeś sie tym swoim przeżyciem z rozmowy z rodzicami.
  Zakładając ten wątek, liczyłam na to, że i takie informacje też się tu będą wpisywały.
  Bardzo ciekawa będę, jak ta rozmowa zadziała na Twoich rodziców i jakie efekty przyniesie.
  Świetnie im pokazałeś, jak bardzo w wts wszystko jest warunkowe, a co gorsze, zafałszowane.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Online donadams

Odp: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu
« Odpowiedź #72 dnia: 22 Styczeń, 2017, 11:43 »
1) Słyszałem, że w prześcieradło :P
2) W takim razie Juliusz Cezar, Cyceron, Oktawian August, Marek Aureliusz, Horacy, św. Augustyn - wszyscy byli wysokiej rangi masonami :P

Cieszę się, że w końcu ktoś to zauważył! Nie chciałem tego mówić, ale to oczywiste przecież jest :D

salvat przeczytałem Twój post i cóż... tak właśnie wyobrażam sobie zbliżającą się rozmowę z moimi rodzicami...
« Ostatnia zmiana: 22 Styczeń, 2017, 11:48 wysłana przez donadams »
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu
« Odpowiedź #73 dnia: 22 Styczeń, 2017, 13:33 »
Drogi Salvacie. Z wykreślonymi wersetami z PNŚ radzę uważać. Nie zastanawia Cię, że Biblia Poznańska i wiele innych katolickich przekładów też ma IDENTYCZNE wersety wykreślone?


Offline salvat

Odp: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu
« Odpowiedź #74 dnia: 22 Styczeń, 2017, 13:43 »
Nie wiedziałem, aż tak głeboko nie wnikałem. Co nie zmienia faktu że inne rzeczy w WTSie wołają o pomstę do nieba.
Jak nazwać człowieka, który mając trochę władzy mówi jedno, a robi coś co tym słowom zaprzecza?

https://www.youtube.com/watch?v=cZMCsCO9hYw