Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu  (Przeczytany 67119 razy)

Offline Exodus

Odp: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu
« Odpowiedź #30 dnia: 17 Styczeń, 2017, 01:00 »
I to był twój błąd Estero. Wielbłąd , tzn Wielki Błąd !
 Ja tam mam słoniki. I takie z trąbami do góry - też.  A mówiąc o trąbach to ja jakoś na zdjęciu dostrzegam same - Puzony!  :)


Offline TomBombadil

Odp: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu
« Odpowiedź #31 dnia: 17 Styczeń, 2017, 10:48 »
A ja dowiedziałam się,że dowodem na błogosławieństwo i prowadzenie przez ducha jest ilość pobudowanych inwestycji. Padła nawet liczba 86000. No i co?
 Odpływ ludzi nie ma znaczenia ,skoro budynki takie mamy!😉


Offline gerontas

Odp: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu
« Odpowiedź #32 dnia: 17 Styczeń, 2017, 12:17 »
Jakikolwiek rozwój  nie jest dowodem na to, że Bóg  bardziej sprzyja (błogosławi) jakiejś grupie religijnej. Gdyby to miałoby być argumentem to zobaczcie jak musiał sprzyjać kościołowi katolickiemu przez długie wieki, że jest setki razy większy od organizacji.
W Mateusza 5:45 czytamy, że Bóg daje słońce i deszcz sprawiedliwym i niesprawiedliwym. Zatem obu grupom ludzi dobrze rośnie na polu  :).
« Ostatnia zmiana: 17 Styczeń, 2017, 12:25 wysłana przez gerontas »


Offline CzarnySmok

Odp: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu
« Odpowiedź #33 dnia: 17 Styczeń, 2017, 12:48 »
Wpadliśmy na siebie ze starym dobrym znajomym, ktory kojarzy mnie jeszcze z czasów jak ganiałem z literatura, trzymałem paluszek mocno w gorze, wyprostowany paluszek, i podtrzymywałem mównicę. Spotkanie na stacji benzynowej, więc rozmowa o zdrowiu, pogodzie, cenach benzyny, Orkiestrze, mijającym czasie - generalnie wszystkie tematy o losach swiata jakie mozna omówić mieszajac kawę. Chwilę pogadaliśmy i ów znajomy - typ analityka po 40tce, ktory jak nad czymś sie zamyśla to zawsze mam wrażenie, że widzi cyferki jak z Matrixa - pyta, czy moze sie ze mną podzielić jakimiś głębszymi przemyśleniami. Patrzy na mnie. Cisza. Ja przed oczami cyferek matrixowych nie miałem, pomyślałem, ze moze chce mi powiedzieć o chorobie, bankructwie albo przynajmniej o tym, ze zdradza kochankę z żona.
- Źle sie dzieje - mówi po paru sekundach milczenia.
- Co-złe-sie-dzieje? - niemal sylabizuje dostosowując sie do powagi sytuacji.
- W zborze. W Organizacji.
- Masz na myśli ostatni Rocznik? - pytam.
- Nie, nie czytałem.
- To...?
- Ostatnio zorganizowaliśmy u siebie w zborze spotkanie towarzyskie (notabene jak ja uwielbiam ten zwrot 'spotkanie towarzyskie', jakby nie mozna było powiedzieć: impreza, dyskoteka, domówka, cokolwiek, ale nie 'spotkanie towarzyskie'!). Wiesz - byli...(wymienia niemal wszystkich, większość kojarzę).
- Ktoś sie upił? Wbil gwoździa w stół? - pytam zaciekawiony.
- Nie. Podczas zabawy był konkurs biblijny.
- Aaa...(Gdybysmy byli bohaterami komiksu to w tym momencie miałbym nad głowa dymek z kołkami w ktorym miałbym obraz wspomnień   słodkich czasow podczas których zabawe zaczynało sie modlitwa, muzyka była puszczana nie za głośno i na sali siedziało zawsze 2-3 dojrzałych duchowo braci czuwających nad przebiegiem spotkania. )No i...?
- Podczas tego konkursu, quizu, były pytania dotyczące naszej organizacji, np. tego od którego roku jest wydawana Strażnica, kto był pierwszym prezesem Towarzystwa, kto ostatnim, jaka jest różnica między CK a niewolnikiem itp.

Patrzę na mojego znajomego i nie wiem czy on mnie wkręca, czy mnie sprawdza czy w ogóle wie o czym do mnie rozmawia. Po chwili pytam:
- No ale kto to układał?
- Ja. Głównie ja. Nie chciałem powtarzać tych samych pytań, tym bardziej, ze wszyscy znają juz ciekawostki biblijne, wiedza co to było urim i turim - tak dla przykładu.
- No ok - mowię - cieszę sie, ze podjąłeś sie tego tematu (musiałem miec dziwny wyraz twarzy mówiąc tak nienaturalne zdanie ). Ale dlaczego powiedziałeś, ze sie źle dzieje?
- Tydzień po spotkaniu po zebraniu zostałem poproszony o rozmowę.
- Przez kogo? - pytam smakując kawy.
- Byli... (wymienia, znam 1 z 3). Rozmawialiśmy o ostatnim spotkaniu. Podkreślili wagę budującego towarzystwa, budujących rozmów oraz tego ze odpoczynek jest wazna częścią chrześcijańskiego życia. Jednak bardzo zaakcentowali to, ze zaniepokoiła ich treść pytań jakie przygotowałem. Powiedzieli, zeby za bardzo nie wgłębiać w rzeczy stare, zeby nie dawać powodów do zgorszenia i ze lepiej sie skupić na tym co jest teraz i na Biblii. Nie rozumiem...

Patrze na gościa i czuje dziwne uczucie. Widze człowieka, ojca, męża, osobę która zawsze szanowałem, która tłumaczyła mi matematykę, fizykę, statystykę ('przecież to nie jest trudne' - zwykł mawiać ), która ma swoją firmę, a która mówi (chyba pierwszy raz to usłyszałem) 'nie rozumiem'. Miałem milion myśli, dwa miliony uczuć i...ani jednego słowa.

- Bede musiał nad tym pomyśleć. Miło było Cie zobaczyć - uśmiechnął sie na koniec podając rękę.
- Pozdrów dziewczyny - odpowiedziałem.

Chyba najbardziej przeraziło mnie to, ze poczułem jak WTS kastruje ludzi z emocji, pozbawia swobody myślenia i gwałci logiczne myślenie nie wskazując zależności przyczynowo-skutkowych, a wszelkie próby rozmowy, wyjaśnienia czy dialogu sa skazane na niepowodzenie, zeby nie powiedzieć, ze mogą byc podciągnięte jak bunt i brak posłuszeństwa.

Nie wiem co on myśli. Nie wiem co wymyśli. Wiem, ze bedzie myślal, rozłoży wszystko na czynniki pierwsze aż znajdzie rozwiązanie...
« Ostatnia zmiana: 17 Styczeń, 2017, 12:59 wysłana przez CzarnySmok »


Offline salvat

Odp: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu
« Odpowiedź #34 dnia: 17 Styczeń, 2017, 13:39 »
Normalnie Korea....
Trzeba się kontrolowac kiedy się śmiać a kiedy płakać i do tego ważne w jaki sposób.
Cos wisi w powietrzu.... oj wisi
Jak pierdutnie o glebę to będzie można mówić o Wielkim Ucisku. Warwick będzie wielce cisnać wszystkich (prócz siebie) o wszystko. Ciekawe ilu głosicieli będzie nadal bezkrytycznie podchodzić do "stołu Jehowy" i cudownych wytycznych CK w sprawach wielkiej wagi czyt. daremnych i mało ważnych.
Jak nazwać człowieka, który mając trochę władzy mówi jedno, a robi coś co tym słowom zaprzecza?

https://www.youtube.com/watch?v=cZMCsCO9hYw


Offline Ariana

Odp: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu
« Odpowiedź #35 dnia: 17 Styczeń, 2017, 15:15 »
[quote author=CzarnySmok link=topic=3963.msg67807#msg67807 date=148465373

Nie wiem co on myśli. Nie wiem co wymyśli. Wiem, ze bedzie myślal, rozłoży wszystko na czynniki pierwsze aż znajdzie rozwiązanie...
[/quote]

I oby znalazl sie na forum i z dala od WTS Czarny Smoku...


Offline Estera

Odp: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu
« Odpowiedź #36 dnia: 17 Styczeń, 2017, 15:56 »
I to był twój błąd Estero. Wielbłąd , tzn Wielki Błąd !
 Ja tam mam słoniki. I takie z trąbami do góry - też.  A mówiąc o trąbach to ja jakoś na zdjęciu dostrzegam same - Puzony!  :)
  Jakie wskazówki od "Strażnicy", Exodusie, takie było posłuszne podporządkowanie.
  Dopiero po odkryciu prawdy "o tej prawdzie" widzę, jakie to wszystko było głupie i bez sensu.
  Też powyrzucałam sporo różnych zdjęć, bo miały związek z tym "Babilonem Wielkim" ...
  Oj, po prostu szkoda gadać, jaki człowiek był ślepo zapatrzony w te "strażnicowe rozkazy" ...
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu
« Odpowiedź #37 dnia: 17 Styczeń, 2017, 15:57 »
Ja tak sobie myślę o poczynaniach WTS na pozór nielogicznych wręcz szalonych i staram znaleźć odpowiedź dlaczego to robią?

Robią pozornie głupoty ale mają jakiś/eś cele:

1.) Potrząsając ludźmi wytrząsają jednostki myślące niezależnie i mogące powstrzymać większe grupy przed np zjedzeniem tabletki w piwnicy.
2.) Zmniejszając liczbę osób w poszczególnych zborach można je łączyć i sprzedawać ,,zbędne" sale.
3.) Hamują rozwój tak jak to się robi w profesjonalnych Korporacjach (Patrz książka od Dobrego do wielkiego zacytowana na łamach czasopisma WTS)
tak aby nie przegrzać Korporacji.
4.)Zwijają nierentowne rynki (kraje z dostępem powszechnym do internetu) i inwestują w rynki wschodzące co przełoży się na zyski jak to było w przypadku Polski.
5.)Testują zaawansowane techniki kontroli nad ludźmi na zlecenie agencji rządowych. Wyniki mogą być potrzebne w planowaniu kontroli większych grup lub całych narodów.
6.) Są elementem większego globalnego Planu i muszą przedstawić swoją kwestię w przedstawieniu.
7.) Powyższe punkty nie zmieniają faktu że CK są oderwani od rzeczywistości i w swoim kółku wzajemnej adoracji nie mogą liczyć na konstruktywną dyskusję w szczególności z ludźmi z niższych szczebli ponieważ ludzie boją się ich jak STALINA.


Offline Iza

Odp: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu
« Odpowiedź #38 dnia: 17 Styczeń, 2017, 16:15 »
CzarnySmoku, jesli jeszcze nie wpadłeś na pomysł, by zarabiać na zycie pisaniem powieść lub nowel satyrycznych,to czas najwyższy tę opcję rozważyć  ;D
Jestem , od chwili przeczytania Twej mrożącej krew żyłach opowieści , wielka fanka Twego pisarskiego talentu i deklaruje zakupić każda Twoja powieść  ;D ;D ;D
 Swoją drogą  ta historia ( zeby  nie rzec histeria ) pokazuje ,ze wystarczy maleńkie ziarnko niepewności co do niezruszonej lokalności członka zboru, i juz taki delikwent ma przerąbane.

  A co do analizy przeprowadzonej przez Efektmotyla, to faktycznie, moze w tym szaleństwie jest metoda...🤔
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline Estera

Odp: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu
« Odpowiedź #39 dnia: 17 Styczeń, 2017, 16:22 »
                             Dziś, wybieram się na te "strażnicowe pouczki" ...
                       CIEKAWA JESTEM ... JAKIE TAM "BUŁECZKI" DZIŚ SIĘ UPIEKĄ ?? ?? ??
    Jak wrócę, to podzielę się z Wami "tymi pysznościami", aczkolwiek nie wiem, czy dam radę wysiedzieć do końca?
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Martin

Odp: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu
« Odpowiedź #40 dnia: 17 Styczeń, 2017, 16:38 »
Ja tak sobie myślę o poczynaniach WTS na pozór nielogicznych wręcz szalonych i staram znaleźć odpowiedź dlaczego to robią?

Robią pozornie głupoty ale mają jakiś/eś cele:

1.) Potrząsając ludźmi wytrząsają jednostki myślące niezależnie i mogące powstrzymać większe grupy przed np zjedzeniem tabletki w piwnicy.
2.) Zmniejszając liczbę osób w poszczególnych zborach można je łączyć i sprzedawać ,,zbędne" sale.
3.) Hamują rozwój tak jak to się robi w profesjonalnych Korporacjach (Patrz książka od Dobrego do wielkiego zacytowana na łamach czasopisma WTS)
tak aby nie przegrzać Korporacji.
4.)Zwijają nierentowne rynki (kraje z dostępem powszechnym do internetu) i inwestują w rynki wschodzące co przełoży się na zyski jak to było w przypadku Polski.
5.)Testują zaawansowane techniki kontroli nad ludźmi na zlecenie agencji rządowych. Wyniki mogą być potrzebne w planowaniu kontroli większych grup lub całych narodów.
6.) Są elementem większego globalnego Planu i muszą przedstawić swoją kwestię w przedstawieniu.
7.) Powyższe punkty nie zmieniają faktu że CK są oderwani od rzeczywistości i w swoim kółku wzajemnej adoracji nie mogą liczyć na konstruktywną dyskusję w szczególności z ludźmi z niższych szczebli ponieważ ludzie boją się ich jak STALINA.

Bez przesady, nie przeceniałbym ich zdolności strategicznych. W przypadku CK mamy do czynienia z prymitywnymi fanatykami religijnymi, a nie jakimiś geniuszami zła. Widać to po ich chaotycznych działaniach, czy choćby wykładach, w których przekraczają kolejne granice głupoty i niezrozumienia rzeczywistości. To oczywiście nie oznacza, że nie są to ludzie niegodziwi, ale nie snułbym na ich temat jakichś teorii spiskowych.  Możliwe, jednak, że są wykorzystywani instrumentalnie przez pewne "grupy trzymające władzę" w celu osiągania jakichś tam korzyści, o których nawet samo CK nie ma pojęcia.
"Religia to głupie odpowiedzi na głupie pytania."


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu
« Odpowiedź #41 dnia: 17 Styczeń, 2017, 22:38 »
Bez przesady, nie przeceniałbym ich zdolności strategicznych. W przypadku CK mamy do czynienia z prymitywnymi fanatykami religijnymi, a nie jakimiś geniuszami zła. Widać to po ich chaotycznych działaniach, czy choćby wykładach, w których przekraczają kolejne granice głupoty i niezrozumienia rzeczywistości. To oczywiście nie oznacza, że nie są to ludzie niegodziwi, ale nie snułbym na ich temat jakichś teorii spiskowych.  Możliwe, jednak, że są wykorzystywani instrumentalnie przez pewne "grupy trzymające władzę" w celu osiągania jakichś tam korzyści, o których nawet samo CK nie ma pojęcia.
Obyś miał rację, to będzie łatwiej ich rozwalić. Jeśli nikt nie stanie w ich obronie i są samotni w swym obłędzie to będzie zdecydowanie łatwiej z nimi walczyć.
Tylko dlaczego tak gładko suną przez świat od ponad 100 lat i dlaczego im tak się wspaniale wiedzie że nie ranią stopy o kamień?


Offline Overthinker

Odp: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu
« Odpowiedź #42 dnia: 18 Styczeń, 2017, 00:33 »
Tylko dlaczego tak gładko suną przez świat od ponad 100 lat i dlaczego im tak się wspaniale wiedzie że nie ranią stopy o kamień?
Też się nad tym zastanawiam. Wydaje mi się niemożliwe, żeby organizacja spoza układu wpływów najwyższej władzy elit czy rządów tak się rozwinęła.
- Dzień dobry, czy przypadkiem nie jest Pani oszustką?
- Ależ skąd! - powiedziała Strażnica.
Podczas gdy ona jest.


Offline Estera

Odp: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu
« Odpowiedź #43 dnia: 18 Styczeń, 2017, 00:47 »
        NO I PRZYNAJMNIEJ JEDNA ... "BUŁECZKA" UPIEKŁA SIĘ NA OGNIU W STRAŻNICOWEJ PIEKARNI ...
   W punkcie:"Które myśli mogę wykorzystać w służbie kaznodziejskiej?" ... padła myśl dotycząca ...
   Izajasza 36:11 (...) zechciej rozmawiać ze swymi sługami po syryjsku, bo my rozumiemy, a nie mów do nas
                           po żydowsku, gdy słyszą to uszy ludu, który jest na murze".

   Myśl ta została powiązana z programami oszczerczymi w mediach nt. ŚJ i to, że bracia słyszący te informacje bali się
   wychodzić do służby z powodu tych nagłośnionych różnych spraw w mediach, obawiając się reakcji ludzi,
              a że okazało się, że na ludziach te informacje nie zrobiły jakiegoś specjalnego wrażenia.
   I że jakby, tego języka medialnego nie ma co się bać. Była to wypowiedź starszego, więc napewno miała zadziałać zachęcająco.
                              To jakby tyle po dzisiejszym spotkaniu, co udało mi się wyłuskać. 
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu
« Odpowiedź #44 dnia: 18 Styczeń, 2017, 09:41 »
Estero a czy taka wypowiedź starszego nie była przypadkiem związana z twoją obecnościa na zebranku  ::)