Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Dyżurne telefony do forumowych exŚJ  (Przeczytany 8395 razy)

Offline Roszada

Dyżurne telefony do forumowych exŚJ
« dnia: 14 Styczeń, 2017, 18:53 »
Moi Drodzy!
Przyszedł czas, że w forumowym nagłówku powinien być co najmniej jeden telefon do któregoś z exŚJ.

O co chodzi?
Mój numer jest w mojej stopce przy nicku.
Zdarza się, że osoby jeszcze spoza forum dzwonią do mnie by sobie pogadać. Są to najczęściej osoby wybudzające się, które też z czasem logują się na forum.
Ale niestety sprawiam im zawód, bo pierwsze ich pytanie przeważnie to:

czy jestem ŚJ
albo
czy byłem ŚJ.

Moje NIE, sprawia im zawód, bo chcą pogadać z kimś, kto ich najlepiej zrozumie.

Czas najwyższy, by taki numer lub kilka były opublikowane.
Najlepiej choć jeden do kobiety i jeden do mężczyzny.
Wiadomo, że różnej płci są dzwoniący i czasem chcieliby wybrać.
Zaznaczam, że to nie są częste telefony, ale zdarzają się.

To nie ma być telefon w sprawie skargi o usunięcie postów itp., ale o możliwość połączenia się z kimś forum.
Wczoraj miałem taki telefon z Zachodu.

Te numery mogą być anonimowe, z podaniem np. nicku, jeśli ktoś nie chce podać personaliów.
Pomyślcie o tym admini, bo warto.
Znacie osoby, których telefony mogłyby być upublicznione.

Tyle ode mnie. Może macie lepsze rozwiązanie czy pomysł.
Nie każda osoba chce zaczynać od maila czy pisania postów.


Offline M

Odp: Dyżurne telefony do forumowych exŚJ
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Styczeń, 2017, 20:03 »
Z telefonem jest taki problem, że jeśli już raz podasz w Internecie numer to możesz potem się nie opędzić nie tylko od osób, które potrzebują pomocy, ale również od takich które chcą zaszkodzić.

Na razie mamy czat na który może wejść każdy i pogadać z eksami jeśli ma na to ochotę, prawie zawsze ktoś tam jest. Natomiast jeśli znajdzie się odważny do udostępnienia swojego numeru telefonu to chętnie umieszczę go w jakimś widocznym miejscu :).


Offline Roszada

Odp: Dyżurne telefony do forumowych exŚJ
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Styczeń, 2017, 20:09 »
Nie ma się czego bać. Ja od czasu do czasu pogadam i cieszę się, jak mogę komuś pomóc przez porozmawianie z nim.
Na 10 telefonów jak się zdarzy jeden jakiegoś fanatycznego ŚJ to dużo.

Trzeba czasem takie osoby zachęcić do forum, do kontaktu, pokazać, że są tacy ludzie jak oni, właśnie tu na forum.
Nie każdy chce tylko literki forumowe oglądać. :-\

Czat to nie dla każdego. Ja nie czatuję. :)
Ludzie starsi też nie zawsze. :-\


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Dyżurne telefony do forumowych exŚJ
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Styczeń, 2017, 20:27 »
Natomiast jeśli znajdzie się odważny do udostępnienia swojego numeru telefonu to chętnie umieszczę go w jakimś widocznym miejscu :).
Ten odważny, musi mieć jeszcze bardzo dużą wiedzę o zmieniających się światłach w doktrynach śJ, o życiu w organizacji, o przekrętach i przestępstwach WTS-u. Bo nigdy nie wiadomo jaki byłby temat rozmowy. Oraz móc odbierać telefon i rozmawiać czasami przez dłuższą chwilę o każdej porze dnia, a czasami i późnego wieczora.
Ale pomysł ogólnie nie jest zły.  :)
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Roszada

Odp: Dyżurne telefony do forumowych exŚJ
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Styczeń, 2017, 20:46 »
Cytuj
Ten odważny, musi mieć jeszcze bardzo dużą wiedzę o zmieniających się światłach w doktrynach śJ, o życiu w organizacji, o przekrętach i przestępstwach WTS-u.
O tym te osoby czytały już wcześniej na forum.
One chcą usłyszeć kilka słów od żywego człowieka.
Czasem potrzebują zachęty.
Są ludzie, którzy chcą być wysłuchani, pocieszeni czy zachęceni.

Ja nigdzie, gdzie dawałem swe artykuły do publikowania, nie podawałem swego maila.
Nie chcę być zasypywany mailami polemicznymi, ale telefon zawsze podawałem.
Forum jest jedynym miejscem gdzie można do mnie napisać na PM. :)
Ani maila nie podaję, ani na Facebook nie uprawiam korespondencji.

Zawsze można powiedzieć, proszę zadzwonić o tej czy tamtej godzinie, bo teraz nie mogę rozmawiać. :-\


Offline tekwar

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 24
  • Polubień: 32
  • tekwar@onet.pl - napisz jeśli chcesz.
Odp: Dyżurne telefony do forumowych exŚJ
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Styczeń, 2017, 15:42 »
Pomysł nie jest zły, tylko nie wiem czy dałbym radę. Wszystko zależy od oczekiwań rozmówcy, ale spróbować zawsze warto. Co o tym myślicie? :D


Offline Roszada

Odp: Dyżurne telefony do forumowych exŚJ
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Styczeń, 2017, 17:48 »
Pomysł nie jest zły, tylko nie wiem czy dałbym radę. Wszystko zależy od oczekiwań rozmówcy, ale spróbować zawsze warto. Co o tym myślicie? :D
Te ciemne okulary groźnie wyglądają. 8-)
Jak kobieta się zgłosi też, to koniecznie w jasnych. :)

Trudno mi o ocenę, bo jakoś słabo zapamiętałem Ciebie.
Pewnie plusem jest to, że nie jesteś moderatorem, bo do moderatorów pewnie by forumowicze wydzwaniali z nie tymi sprawami co trzeba. ;)


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Dyżurne telefony do forumowych exŚJ
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Styczeń, 2017, 17:57 »
bo do moderatorów pewnie by forumowicze wydzwaniali z nie tymi sprawami co trzeba. ;)
Tudzież z groźbami z numerów zastrzeżonych.  ;) ;D (żartuję oczywiście  ;D )

Te ciemne okulary groźnie wyglądają. 8-)
Przecież to Krzysiu Skiba  z zespołu Big Cyc.  ;D Nie wiem czy on byłby kompetentny w temacie śJ  ;D
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Dyżurne telefony do forumowych exŚJ
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Styczeń, 2017, 18:30 »

  Pomysł fajny, tylko taka osoba musi mieć dużo wolnego czasu, aby nikogo nie zbyć, tylko dać mu się wygadać.
Ogromne pokłady cierpliwości i być osobą silą psychicznie. To że musi mieć wiedzę na temat organizacji itd itp rozumie się samo w sobie.

Ja czasem mam tyle maili i wiadomości, że niee daję rady od ręki odpowiadać, a ludzie bywają wylewni, czasem szukają zrozumienia, nakierowania, akceptacji, że dobrze robią. I tu trzeba być bardzo ostrożnym
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Roszada

Odp: Dyżurne telefony do forumowych exŚJ
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Styczeń, 2017, 19:15 »
Żeby tylko nie było tak :-\:

"Wtedy zaczęli się wszyscy jednomyślnie wymawiać. Pierwszy kazał mu powiedzieć: "Kupiłem pole, muszę wyjść, aby je obejrzeć; proszę cię, uważaj mnie za usprawiedliwionego!" Drugi rzekł: "Kupiłem pięć par wołów i idę je wypróbować; proszę cię, uważaj mnie za usprawiedliwionego!" Jeszcze inny rzekł: "Poślubiłem żonę i dlatego nie mogę przyjść" (Łk 14:18-20).

Podobno niektórym dwie ostatnie wymówki się mieszają i je gdzieś ktoś zacytował, pono nawet z ambony ;D:

"Poślubiłem żonę idę ją wypróbować i dlatego nie mogę przyjść". :)



Offline zenobia

Odp: Dyżurne telefony do forumowych exŚJ
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Styczeń, 2017, 19:37 »
To swietny pomysl, wielu z nas tego potrzebuje,bo w zborach sie slucha a nie dyskutuje. Dobrze by bylo czasem z kims ,normalnym  , porozmawiac .


Offline Roszada

Odp: Dyżurne telefony do forumowych exŚJ
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Styczeń, 2017, 19:45 »
To swietny pomysl, wielu z nas tego potrzebuje,bo w zborach sie slucha a nie dyskutuje. Dobrze by bylo czasem z kims ,normalnym  , porozmawiac .
Taaa ale to tylko dla nowych, dla potencjalnych kandydatów na forum.
Stare wygi mają czat, mają PM, mają posty i już zawiązane kontakty telefoniczne z innymi forumowiczami.

A to dla budzących się ze snu. :)

Skoro chcemy, żeby w przyszłym roku znów było -2% spadku, albo nawet -3%, jak ja marzyłem, to trzeba robić ku temu warunki. ;D


Offline zenobia

Odp: Dyżurne telefony do forumowych exŚJ
« Odpowiedź #12 dnia: 15 Styczeń, 2017, 19:54 »
Stara to jestem ale jeszcze nie wyga ! Masz racje, sluszna uwaga.


Offline Roszada

Odp: Dyżurne telefony do forumowych exŚJ
« Odpowiedź #13 dnia: 15 Styczeń, 2017, 19:57 »
Stara to jestem ale jeszcze nie wyga ! Masz racje, sluszna uwaga.
No właśnie, jeszcze nie nawet 2 miesiące na forum (od 15.11), a i postów tylko tyle ile Ci czas pozwala. :)

Powiem Wam tak.
Jakbym był ojcem dyrektorem, ;D to bym wyznaczył na dziś 4 osoby:

Iza
Estera
Robert Dworak (Berlin) :)

Jednego faceta mi brakło. ;)
Może ten co się pierwszy zgłosił?
M, rozumiem nie chce, Nemo byłby zarzucany kwestiami moderacji, Gedeon i tak uwieszony do słuchawki.


Offline Alek

Odp: Dyżurne telefony do forumowych exŚJ
« Odpowiedź #14 dnia: 15 Styczeń, 2017, 20:05 »
pomysł dobry.
Do mnie i do Izy w dalszym ciagu odzywa sie wiele osob ( teraz już nie tak często jak na samym początku, ale srednio 3-5 osob tygodniowo) pisza maile i lub znajdują nas na FB. zdarzało się tez, ze ktoś przez znajomych otrzymał telefon i dzwonił bezposrednio,
bardzo rzadko zdarzyły sie sytuacje, ze były to niemiłe rozmowy, zazwyczaj tez nie zdarzało się by ktoś dzwonił po 22-ej drugiej.
zgadzam się z Roszadą, najczęsciej ci ludzie nie oczekują rozpraw i dysput teologicznych, a raczej tego by ktoś zwyczajnie, po ludzku ich wysłuchał,podzielił się swoimi doswiadczeniami, pokrzepił.
my z Iza jesteśmy gotowi dać swe numery i umiesmimy je w tekscie dolnym, nam nadzieje, ze jesli zastrzezemy, ze prosimy o telefony miedzy 8;00 a 22;00 to bedzie to uszanowane przez potencjalnych rozmówców  ;)
« Ostatnia zmiana: 15 Styczeń, 2017, 20:07 wysłana przez Alek »
Mój kanał na Youtube - Detektor Prawdy.