Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Dyżurne telefony do forumowych exŚJ  (Przeczytany 8394 razy)

Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Dyżurne telefony do forumowych exŚJ
« Odpowiedź #30 dnia: 16 Styczeń, 2017, 11:56 »

 Kazdy będzie potrzebował i oczekiwał czegoś innego.Poza tym wybudzanie i odchodzenie z Organizacji jest bardzo skomplikowanym i długim procesem, podczas którego przechodzi się przeróżne etapy.
 

  Dokładnie tak. Ilu ludzi tyle przeróżnych przepraw z odejściem, mniejszych i większych ludzkich dramatów.

I jeśli ktoś pluje jadem ( ja tu nie krytykuję, ludzie mają różne fazy), to jak przejrzy forum, znajdzie dla siebie odpowiedniego rozmówcę. Jeśli ktoś ma inną mentalność i spojrzenie, też znajdzie. Są osoby którym nie trzeba nic tłumaczyć, głaskać, wyjaśniać, wystarczy słuchać i zadawać pytania. Oni zaś odpowiadając nam, odpowiadają sami sobie i tak zmuszają się do wyciągania wniosków.

Gdy pewien Pan zapytał ex....co ma zrobić z żoną, bo jak wraca z zebrań i mu opowiada te dyrdymały aż się w nim gotuje. Jaka na to rada?
Ktoś mu doradził, aby postawił sprawę na ostrzu noża...albo ja, albo świadkowie.
Czy to była dobra rada? Moim zdaniem nie. Zapytałam Pana, kto żonę zwerbował do organizacji i czy długo to trwało? Okazało się, że sam mąż i robił to przez dwa lata. A więc teraz zrób to samo, ale w drugą stronę i cierpliwości, żadnych warunków, bo to przynosi odwrotny efekt.
Czy pomogło? Tak, po 1,5 roku żona przestała chodzić na zebrania.

Kto chce niech pomaga na ile mu na to pozwala czas i ( jak wspomniane) nie kosztem rodziny.
Byle  nie popaść z jednego uzależnienia ( śJ) w drugie.
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Roszada

Odp: Dyżurne telefony do forumowych exŚJ
« Odpowiedź #31 dnia: 16 Styczeń, 2017, 12:29 »
Cytuj
Administracja forum nie będzie nikogo wyznaczała do prowadzenia rozmów.
Wyznaczenie kogoś oznacza też odpowiedzialność za udzielone rady, przerabialiśmy to pełniąc dyżury na skype.
A o jakie rady chodzi? ;)
Czy radą jest zachęcenie do zarejestrowania się na forum? :-\
Poradzenie niektórym, jak to zrobić.
Administracja jest od administrowania, jak sama nazwa wskazuje. :)
Ludzie sami się skrzykną, a jak administracja będzie przeciwna, to już więcej "rad" nie będziemy podsuwać i zamienimy się w stojaki. ;D

Administracja nie jest bojaźliwa, tylko ostrożna, jak ten Żyd w filmie Zakazane piosenki. :)


Offline gedeon

Odp: Dyżurne telefony do forumowych exŚJ
« Odpowiedź #32 dnia: 16 Styczeń, 2017, 12:51 »
A o jakie rady chodzi? ;)
Czy radą jest zachęcenie do zarejestrowania się na forum? :-\
Poradzenie niektórym, jak to zrobić.
Administracja jest od administrowania, jak sama nazwa wskazuje. :)
Ludzie sami się skrzykną, a jak administracja będzie przeciwna, to już więcej "rad" nie będziemy podsuwać i zamienimy się w stojaki. ;D

Administracja nie jest bojaźliwa, tylko ostrożna, jak ten Żyd w filmie Zakazane piosenki. :)

Zawsze jest możliwość podania numerów telefonów na forum, jeżeli będą chętni do takich rozmów.


Offline Estera

Odp: Dyżurne telefony do forumowych exŚJ
« Odpowiedź #33 dnia: 16 Styczeń, 2017, 13:31 »
Administracja forum nie będzie nikogo wyznaczała do prowadzenia rozmów.
Wyznaczenie kogoś oznacza też odpowiedzialność za udzielone rady
  Oczywiście, tak jak wszędzie, chodzi ... o zachowanie rozsądku ...
  I nie chodzi o "wyznaczanie" ... czy "przymuszanie" ...
  Kto zechce, sam nawiąże kontakty, myślę, że chodzi o samą ideę, żeby można było porozmawiać z żywym człowiekiem.
  Osoby wybudzające się, potrzebują takiego kontaktu i może nie chodzi o udzielanie rad, ale o samo wysłuchanie kogoś.
  Bo przecież te emocje, po dokonaniu odkryć, są naprawdę przeróżne i można czuć się zagubionym.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline tekwar

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 24
  • Polubień: 32
  • tekwar@onet.pl - napisz jeśli chcesz.
Odp: Dyżurne telefony do forumowych exŚJ
« Odpowiedź #34 dnia: 16 Styczeń, 2017, 14:35 »
Tudzież z groźbami z numerów zastrzeżonych.  ;) ;D (żartuję oczywiście  ;D )
Przecież to Krzysiu Skiba  z zespołu Big Cyc.  ;D Nie wiem czy on byłby kompetentny w temacie śJ  ;D
Nemo. Z tymi numerami zastrzeżonymi to też różnie bywa. Ale spoko, nie boję się ich, gdyż takich zastrzeżonych w ogóle nie odbieram. He he, a czemu skojarzyłeś mnie z Big Cyc? Bo też miałbym sporo wątpliwości czy dałby radę. Mnie nie ma już w jw.org ponad 16 lat, dlatego też zastanawiam się czy bym sobie poradził, bo na pewno wiele zmieniło się, a nikt mnie przecież o tym nie informuje. No, ale Ok, może coś z tego będzie. A jak nie dam rady, to zrezygnuję - szkoda tylko, że ktoś może poczuć się zawiedziony. Sam zobaczę jak to będzie. :D :D


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Dyżurne telefony do forumowych exŚJ
« Odpowiedź #35 dnia: 16 Styczeń, 2017, 20:21 »

   Też się pod tym podpisuję, a kto chce to znajdzie kontakt, bez obnażania się chętnych do pogadania.

A tak w ogóle z tym doradztwem to bym była bardzo ostrożna, można takiemu człowiekowi zrobić tylko większą krzywdę, chlapiąc co ślina na jęzor przyniesie, jeszcze gorsze jest zarażanie innych swoim jadem, takie osoby które zaczynają otwierać oczy są bardzo wrażliwe.

W minionym tygodniu miałam ciekawą pogadankę z pewnym Panem, który napisał....ja chcę odejść od organizacji, nie chcę nienawidzić tego co kiedyś było częścią mojego życia, bo to jakbym siebie samego znienawidził. A ..... ( pada kto) obrzuca wszystko błotem, czy nie da się inaczej?

Da się, pewnie że się da. Ludzie to odbierają bardzo osobiście, zwłaszcza jak tam jeszcze została rodzina. I nie zawsze potrafią rozgraniczyć ludzie, moi bliscy, a zarząd organizacji, traktują to nadal jako jedność, że to co na górze to i na dole.

Dokładnie.
Niby nie bierzemy odpowiedzialności za to jak ktos nasze złowa zinterpretuje, natomiast to co napiszemy i w jaki sposób, jest bardzo wazne, od tego zalezy interpretacja. Jesli z kims rozmawiamy (telefonicznie, skype, czy inaczej że sie móiw  ;D) to łatwo moga poniesc nas emicje, zwłaszcza jeśli mamy za soba podobne wspomnienia. Dobra pomoc musi byc skuteczna (odkrywcze wiem :P) a żeby coś doradzić, trzeba czasem poszukac informacji, przemyśleć. Zwłaszcza że wybudzanie kogos to bardzo, bardzo delikatna sprawa :/
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Dyżurne telefony do forumowych exŚJ
« Odpowiedź #36 dnia: 16 Styczeń, 2017, 20:36 »
He he, a czemu skojarzyłeś mnie z Big Cyc?
No jeśli to Ty osobiście, a nie Krzysztof Skiba, to podobieństwo jest duże, jak nie bardzo duże.  ;D Mam nadzieje że nie uraziłem Cię.  :)
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Noc_spokojna

Odp: Dyżurne telefony do forumowych exŚJ
« Odpowiedź #37 dnia: 16 Styczeń, 2017, 21:58 »
Z nr tel. jest taki problem, który ja przerabiałam, i przerabiało tez kilka osób, że trafi się ktoś, kto wręcz żąda zainteresowania swoja osobą, pomocy, rozmowy o każdej porze dnia i nocy, a szczególnie nocy... Ja już na coś takiego nigdy się nie piszę.
Nie jestem małostkowa, nikogo nie ignoruję, tak przyziemne demonstracje są mi obce ;D


Offline Startek

Odp: Dyżurne telefony do forumowych exŚJ
« Odpowiedź #38 dnia: 16 Styczeń, 2017, 23:52 »
To jest dobry pomysł , wiele osób po wyjściu z organizacji lub wybudzeni potrzebują pomocy . Ja ze swej strony chętnie pomogę . Mam 57 lat  od 7 roku życia WTS wywierała na mnie duży wpływ  .  Dziś jestem wolnym człowiekiem w Chrystusie . Mój numer 505 572 463  . .W MIARĘ MOICH możliwości służę pomocą . Mam na imię Jurek mieszkam na Pomorzu , Reblino koło Słupska  Od lipca 2016 jestem ochrzczonym chrzescijaniinem !. Pozdrawiam.Jurek .


Offline matus

Odp: Dyżurne telefony do forumowych exŚJ
« Odpowiedź #39 dnia: 17 Styczeń, 2017, 00:16 »
wolnym człowiekiem w Chrystusie
Ciekawy oksymoron.
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Offline Roszada

Odp: Dyżurne telefony do forumowych exŚJ
« Odpowiedź #40 dnia: 17 Styczeń, 2017, 12:31 »
Jak jakaś nasza niemoc sprawi, że nie da się tego zrealizować, to zróbcie, kto zechce, tak jak ja pod swoim nickiem:
Cytuj
Roszada
Strażnik Nowych Świateł
Wiadomości: 11 263
Polubień: 7298
tel. 600565148

Jak będzie więcej takich telefonów, to może sobie ktoś czasem Was upatrzy. ;)


Offline tekwar

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 24
  • Polubień: 32
  • tekwar@onet.pl - napisz jeśli chcesz.
Odp: Dyżurne telefony do forumowych exŚJ
« Odpowiedź #41 dnia: 17 Styczeń, 2017, 20:29 »
No jeśli to Ty osobiście, a nie Krzysztof Skiba, to podobieństwo jest duże, jak nie bardzo duże.  ;D Mam nadzieje że nie uraziłem Cię.  :)
Spoko. Nie ma problemu. :D W przeszłości też wielu myliło mnie z innymi osobami, tak więc jestem do tego niemal przyzwyczajony.  :D



Offline Robert Dworak (Berlin)

  • Nadzorca obwodu w pasie
  • Wiadomości: 205
  • Polubień: 999
  • MYŚLĘ, więc mnie NIE MA w JW.ORG
    • Międzynarodowa Mapka Ex Świadków Jehowy
Odp: Dyżurne telefony do forumowych exŚJ
« Odpowiedź #43 dnia: 30 Styczeń, 2017, 10:34 »
Powiem Wam tak.
Jakbym był ojcem dyrektorem, ;D to bym wyznaczył na dziś 4 osoby:

Iza
Estera
Robert Dworak (Berlin) :)

Jednego faceta mi brakło. ;)
Może ten co się pierwszy zgłosił?

'Ojcze Dyrektorze'  ;D jest mi niezmiernie miło, że zostałem przez Ciebie dostrzeżony w gronie tak wielu uczestników tego forum, a to tym bardziej, że do zbyt aktywnych tu nie należę.
Bardzo chętnie podam do siebie namiary w stopce, a zwłaszcza teraz kiedy tego czasu mogę wykupić nieco więcej  :D
Podaję też tu gdyby ktoś czytając wątek zechciał skorzystać:
Tel.kom.: +49 015757219754
Tel.dom.: +49 33629380022
Skype: rio.dworak

Pozdrawiam serdecznie!
"Jakby ftosi myśloł, ze cosi <<wiy>>, to jesce nie wiy, jako wiedzieć trza" - 1 Kor.8:2 Biblia Góralska NT ;-)