Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Ten pierwszy raz <na forum>  (Przeczytany 30580 razy)

Offline zawsze letni

Odp: Ten pierwszy raz <na forum>
« Odpowiedź #45 dnia: 23 Luty, 2018, 10:28 »
Ile osób musi się targnąć na życie, żeby ta sekta przestała działać? Czy ja będę następna?

Czy to już wołanie o pomoc?
Napisz coś.
Czekamy na wiadomość, że jest już troszkę lepiej.

Przecież martwimy się o Ciebie.
Wolę mieć pytania, na które nie mogę odpowiedzieć, niż odpowiedzi, na które nie mogę zadawać pytań! /exjwcriticalthinkers/


Offline Safari

Odp: Ten pierwszy raz <na forum>
« Odpowiedź #46 dnia: 23 Luty, 2018, 10:36 »
Dokładnie! Żono Abrahama - daj znać jak się czujesz.

Nawet jak się czujesz strasznie źle to chociaż się zaloguj, wciśnij "odpowiedź" w Twoim wątku i postaw "." Żebyśmy wiedzieli, że jest w porządku...
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline Inka

Odp: Ten pierwszy raz <na forum>
« Odpowiedź #47 dnia: 23 Luty, 2018, 11:30 »
Żono Abrahama, ja po tych przejściach w org, mam depresję i nerwicę lękową. Po chrzcie u nich wyszłam za świadka i trafiłam na chore układy. Przez kilka lat musiałam bronić siebie, męża, rodziny i mojej firmy przed wszelkiej maści oszustami ze zborów i świadkowską rodziną męża. Wyciągnęłam z tego bagna rodzinę. Przez 2 lata próbowałam obyć się bez leków, ale po kolejnym skoku ciśnienia i pulsu i wizycie na pogotowiu, poddałam się. Objawy, które wskazywały na niewydolność serca okazały się nerwicą. Biorę więc leki i jest ok. Te leki podnoszą poziom serotoniny. Lekarz też zaleca dużo sportu i spacerów-też podnoszą serotoniny. Czasem warto iść do lekarza, moja Pani doktor zna temat świadków, psychomanipulacji tam stosowanych itp. Wiele rzeczy ja jej też wyjaśniałam / jak powiedziała przyda się jej ta wiedza w praktyce/.


Offline zona_abrahama

Odp: Ten pierwszy raz <na forum>
« Odpowiedź #48 dnia: 23 Luty, 2018, 12:12 »
Żyję, żyję.
Z fazy smutku wpadłam w fazę apatii, która może jest nawet gorsza, bo może się ciągnąć długo. Ale jestem.


Offline Irena

Odp: Ten pierwszy raz <na forum>
« Odpowiedź #49 dnia: 23 Luty, 2018, 13:02 »
Witaj Zono Abrahama. Chociaż nie jestem i nie byłam sj rozumiem (przynajmniej częściowo ) jak sie czujesz.. Ruch wbrew sobie, aktywność -mi dają ucieczkę i zmuszają umysł do skierowania myśli gdzie indziej co pozwala wracać do równowagi. Zmuszaj sie wbrew apati, walcz o siebie i dla siebie i meza. Ja mam meza po tamtej stronie....wiedząc co wiem, obserwując meza zachowania i poglądy nieraz doprowadzało do wojen, smutku, przygnębienia, apatii... kto nie przeszedł nie zrozumie tego stanu....tam w srodku jest czarna rozpacz....Ale jesteśmy silni (mam na myśli  zlowieka ogólni)-potrafimy przetrwać rożne stany. Życzę Ci siły i dobrych ludzi wokół zeby Cię motywowali. Trzymaj sie! Jestes silna i zdroworozsądkowa-dasz rade.
Lepsz już byłam, zanim poznałam zarazę ”wts”


Offline zawsze letni

Odp: Ten pierwszy raz <na forum>
« Odpowiedź #50 dnia: 23 Luty, 2018, 13:38 »
Żyję, żyję.
Z fazy smutku wpadłam w fazę apatii, która może jest nawet gorsza, bo może się ciągnąć długo. Ale jestem.

Na to hura. Na razie przez małe "h".
Przyjdzie czas na doniosłe HURRRAAAAA.

Dziś jest Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją
oraz Międzynarodowy Dzień Pomocy Potrzebującym.

Wszystkiego najlepszego dla wszystkich obchodzących!
Wolę mieć pytania, na które nie mogę odpowiedzieć, niż odpowiedzi, na które nie mogę zadawać pytań! /exjwcriticalthinkers/


Offline pies berneński

Odp: Ten pierwszy raz <na forum>
« Odpowiedź #51 dnia: 23 Luty, 2018, 15:02 »
Żyję, żyję.
Z fazy smutku wpadłam w fazę apatii, która może jest nawet gorsza, bo może się ciągnąć długo. Ale jestem.
Uff troszkę odetchnąłem.Pamiętaj,że ten fragment piosenki który wkleiłem wcześniej jest nader aktualny.
Kiedy masz wszystkiego dość.
Dobrze, że jest obok ktoś.
Ktoś, kto kocha Cię na dobre i na złe
I będzie wciąż przy Tobie, kiedy będzie źle.
Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.


Offline greekNT

Odp: Ten pierwszy raz <na forum>
« Odpowiedź #52 dnia: 23 Luty, 2018, 18:17 »
Żyję, żyję.
Z fazy smutku wpadłam w fazę apatii, która może jest nawet gorsza, bo może się ciągnąć długo. Ale jestem.

Nie porzucamy miłości do Stwórcy,podziwiamy jego dzieła , uczymy się pojmować otaczający świat,idziemy krok po kroku do przodu w lepszym zrozumieniu. Wykazujemy empatię , wrażliwość, szacunek i liczymy się z zdaniem innych , nie obrażamy cudzych przekonań światopoglądowych.
Jest tu miło przebywać, coraz..... milej . Jest też wiele osób poranionych i nie ufnych , przewrażliwionych, trzeba to zrozumieć i wybaczyć .

Dobrej n nocy


 


Offline HARNAŚ

Odp: Ten pierwszy raz <na forum>
« Odpowiedź #53 dnia: 23 Luty, 2018, 18:38 »
Dobrej n nocy
Wyśpij się dobrze to Ci jest bardzo potrzebne.


Offline greekNT

Odp: Ten pierwszy raz <na forum>
« Odpowiedź #54 dnia: 23 Luty, 2018, 19:02 »
Wyśpij się dobrze to Ci jest bardzo potrzebne.


Jeszcze nie jest tak późno.

ale Dziękuję 


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 000
  • Polubień: 8491
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Ten pierwszy raz <na forum>
« Odpowiedź #55 dnia: 23 Luty, 2018, 19:41 »
oj,oj jak tu gorąco,a przecież jest pora  zima



Offline Litwin

Odp: Ten pierwszy raz <na forum>
« Odpowiedź #56 dnia: 23 Luty, 2018, 22:39 »
Nie porzucamy miłości do Stwórcy,podziwiamy jego dzieła , uczymy się pojmować otaczający świat,idziemy krok po kroku do przodu w lepszym zrozumieniu. Wykazujemy empatię , wrażliwość, szacunek i liczymy się z zdaniem innych , nie obrażamy cudzych przekonań światopoglądowych.
Jest tu miło przebywać, coraz..... milej . Jest też wiele osób poranionych i nie ufnych , przewrażliwionych, trzeba to zrozumieć i wybaczyć .

Dobrej n nocy


 
Właśnie, nie porzucamy miłości do stwórcy. A właśnie ten "stwórca" jest przyczyną tego wszelkiego zła.
Nikt inny jak tylko ON, jest winny całego tego nieszczęścia, a które spotyka nas, bylych ŚJ.
TO, ŻE ZOSTALIŚMY WYKORZYSTANI przez innych ludzi, jest pochodną wiary w tego BOGA.
CAŁE nieszczęścia, jakie nas spotkały i nadal spotykają, mają ścisły z tym związek.
Religia rujnuje nam życie, widać to aż nadto, gdy obserwujemy to co dzieje się na świecie.
Jak ludziom wytłumaczyć, żeby spojrzeli na to od tej strony? Cały ten strach i jego skutki nie  miały by miejsca, gdyby ktoś  powołujący się na wszechmocną istotę BOGA, nie istniał.
Żono Abrahama, Biblijny Abraham był wnukiem Teracha, który to był kapłanem jednego z Annunakich, Enlila, który to, został przejęty przez hebrajczyków i nazwany Jahwe.
Witaj na tym forum i niech Cię nie straszą już dawne demony. Nasza psychika została zwichrowana przez przynależność  do tej sekty i nie wszystkim łatwo jest się tego pozbyć.
Wiele osób tu na tym forum to rozumie, ale nie wszyscy, dlatego czytaj starannie co kto pisze.
Pozdrawiam forumowicza Żonę_Abrahama i przy okazji jej męża, Litwin




Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: Ten pierwszy raz <na forum>
« Odpowiedź #57 dnia: 23 Luty, 2018, 23:19 »
Racja, aż strach pomyśleć, że ten Jehowa, to może być ich wytworem. I to w imię Jego się tak zadręczamy. Ale nie dlatego, że oddziałuje na nas Jego duch, a duch przemocy psychicznej sprytnych manipulatorów. Ja już wysiadam, bo obwody mi pękną, a tu jest jeszcze trochę życia do ogarnięcia.
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline PoProstuJa

Odp: Ten pierwszy raz <na forum>
« Odpowiedź #58 dnia: 23 Luty, 2018, 23:29 »
Właśnie, nie porzucamy miłości do stwórcy. A właśnie ten "stwórca" jest przyczyną tego wszelkiego zła.
Nikt inny jak tylko ON, jest winny całego tego nieszczęścia, a które spotyka nas, bylych ŚJ.
TO, ŻE ZOSTALIŚMY WYKORZYSTANI przez innych ludzi, jest pochodną wiary w tego BOGA.
CAŁE nieszczęścia, jakie nas spotkały i nadal spotykają, mają ścisły z tym związek.
Religia rujnuje nam życie, widać to aż nadto, gdy obserwujemy to co dzieje się na świecie.
Jak ludziom wytłumaczyć, żeby spojrzeli na to od tej strony? Cały ten strach i jego skutki nie  miały by miejsca, gdyby ktoś  powołujący się na wszechmocną istotę BOGA, nie istniał.
Żono Abrahama, Biblijny Abraham był wnukiem Teracha, który to był kapłanem jednego z Annunakich, Enlila, który to, został przejęty przez hebrajczyków i nazwany Jahwe.

Nie zgadzam się z ani jednym słowem tego postu. Oszukali nas LUDZIE! Bóg nie pukał do naszych drzwi, tylko właśnie ludzie.
Gdyby zamiast mówić Ci Litwinie o Bogu owi ludzie przynieśliby odkurzacz za 6900 zł i wcisnęliby Ci go, to kogo byś wtedy obwiniał? Zbrodniarzem byłby odkurzacz, bo to na niego powoływali się handlarze-domokrążcy?!

Zamiast przypisywać winę całemu światu najpierw trzeba samemu sobie zrobić rachunek sumienia i zastanowić się dlaczego uwierzyła/em akurat tym LUDZIOM?
Może jestem łatwowierny/a? Może zbyt leniwy/a na to, żeby samemu niektóre rzeczy sprawdzić? A może to był zwykły pech - przyszli w odpowiednim momencie, w którym akurat trafili do mnie ze swoimi argumentami?!

Zapewniam Cię Litwinie, że jesteśmy codziennie oszukiwani - nie tylko przez Świadków, ale również przez reklamodawców, rządzących, niesprawdzone newsy w Internecie itd. itp. I kogo będziemy za to wszystko obwiniać? 

Jak już chcesz Litwin kogoś obwiniać za złą sytuację na świecie, to ja Ci podsunę odpowiednią osobę odpowiedzialną za całe zło! To moja teściowa!  ;D


Offline greekNT

Odp: Ten pierwszy raz <na forum>
« Odpowiedź #59 dnia: 23 Luty, 2018, 23:44 »
Litwin

Byłem wychowywany w religii katolickiej , miałem także pewien wgląd za kulisy kościoła i stałem się gnostykiem za przyczyną tej religii. Z czasem poznawałem wyznania istniejąca w południowej części kraju.
Przyglądałem się postępowaniu tych osób i tylko SJ byli lojalni swoim zasadom , wierzyli w to co mówili.Tak to dzisiaj obiektywnie oceniam.
Jesteś rozżalony, zarzucasz Bogu całe zło ...? Tak myślałem gdy miałem 12 lat .
Etap Strażnicy potraktuj jako odskocznie do czystej wiedzy , nieskażonej tendencyjnymi przekładami.
Nie rezygnuj z dochodzenia do prawdy.
Gdzie znajdujesz w Biblii potwierdzenie założenia przez Boga współczesnych religii .
Kto tworzy dogmaty na podstawie sprawozdań historycznych jakimi są ewangelie , dz.ap. listy
Nie pomyślałeś, że świat bardzo się zmienił od czasów p.chr. ?
Co sądzisz o rozwoju ,nauki, przemysłu , komunikacji ?
Jak rozumiesz słowa ,nie ma władzy jak tylko od Boga ?

cześć