Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Ten pierwszy raz <na forum>  (Przeczytany 30391 razy)

Offline peleg

Odp: Ten pierwszy raz <na forum>
« Odpowiedź #60 dnia: 24 Luty, 2018, 00:27 »
Pozdrawiam żone Abrachama .Jeżeli twój małżonek tutaj jest to pewnie ci rażniej jego też pozdrawiam.Myśle że można tutaj  znależć przyjaciół.Wielu z nas ma
dużo doświadczenia i było podobnie jak ty gorliwymi.Razem będzie rażniej.


Offline Bożydar

Odp: Ten pierwszy raz <na forum>
« Odpowiedź #61 dnia: 24 Luty, 2018, 01:01 »
Cześć żona abrahama.
Depresja pojawia się w wyniku długo stawianego oporu czemuś czego nie da rady zmienić. Być może nadal masz w życiu coś co próbujesz sforsować, a się nie da.
W terapiach często stosuje się metodę "kotwiczenia". Ta technika polega na znajdywaniu pozytywnych wydarzeń/ rzeczy w pasmie niepowodzeń. Przykładem jest człowiek zmagający się z depresją przez życie w patologicznej rodzinie. Ojcowie (sąsiedzi alkoholicy) wystawiali swoich synów do walki na pięści. Chociaż to było podłe ze strony ojca, syn mógł kotwiczyć na tym, że po wygranej bitce ojciec był dumny ze swojego syna. Niby nic, ale duma ojca z syna była czymś o czym marzy każde dziecko.
Tak samo w życiu w orgu można zawsze znaleźć tego typu punkty kotwiczenia i wg mnie każdy może znaleźć ich całkiem sporo. To pomaga zmagać się z poczuciem beznadziei życia i po wyjściu z orga.
Przytulam ciepło sowimi puchowymi skrzydłami :)
« Ostatnia zmiana: 24 Luty, 2018, 01:25 wysłana przez Bożydar »


Offline HARNAŚ

Odp: Ten pierwszy raz <na forum>
« Odpowiedź #62 dnia: 24 Luty, 2018, 06:31 »
Litwin

Byłem wychowywany w religii katolickiej , miałem także pewien wgląd za kulisy kościoła i stałem się gnostykiem za przyczyną tej religii
Jak rozumiesz słowa ,nie ma władzy jak tylko od Boga ?

cześć
 
I do tego momentu byłeś mądrym chłopcem.
Nie ma władzy jak tylko od Boga. Uważam  ten zwrot za próbę wykorzystywanie swojej władzy i wszelkich nadużyć, zasłaniając się bytem , który był autorytetem dla niewykształconego i sprowadzonego na manowce społeczeństwa


Offline Litwin

Odp: Ten pierwszy raz <na forum>
« Odpowiedź #63 dnia: 24 Luty, 2018, 08:34 »
[quote autże hor=PoProstuJa link=topic=3881.msg125887#msg125887 date=1519424978]
Nie zgadzam się z ani jednym słowem tego postu. Oszukali nas LUDZIE! Bóg nie pukał do naszych drzwi, tylko właśnie ludzie.
Gdyby zamiast mówić Ci Litwinie o Bogu owi ludzie przynieśliby odkurzacz za 6900 zł i wcisnęliby Ci go, to kogo byś wtedy obwiniał? Zbrodniarzem byłby odkurzacz, bo to na niego powoływali się handlarze-domokrążcy?!

Zamiast przypisywać winę całemu światu najpierw trzeba samemu sobie zrobić rachunek sumienia i zastanowić się dlaczego uwierzyła/em akurat tym LUDZIOM?
Może jestem łatwowierny/a? Może zbyt leniwy/a na to, żeby samemu niektóre rzeczy sprawdzić? A może to był zwykły pech - przyszli w odpowiednim momencie, w którym akurat trafili do mnie ze swoimi argumentami?!

Zapewniam Cię Litwinie, że jesteśmy codziennie oszukiwani - nie tylko przez Świadków, ale również przez reklamodawców, rządzących, niesprawdzone newsy w Internecie itd. itp. I kogo będziemy za to wszystko obwiniać? 

Jak już chcesz Litwin kogoś obwiniać za złą sytuację na świecie, to ja Ci podsunę odpowiednią osobę odpowiedzialną za całe zło! To moja teściowa!  ;D
[/quote]


Właśnie odpowiedziałaś sobie na do mnie pytanie.
Gdyby nie było odkurzacza,  nie było by co wciskać.
A tak naprawdę przeczytaj jeszcze raz co napisałem.  Sądzisz, że Bóg istnieje ( przynajmniej w takim pojęciu jak się nam to przedstawia), a ja uważam, że nie i tu jest ten dylemat.
« Ostatnia zmiana: 24 Luty, 2018, 08:38 wysłana przez Litwin »


Offline bene

Odp: Ten pierwszy raz <na forum>
« Odpowiedź #64 dnia: 24 Luty, 2018, 10:29 »

Właśnie odpowiedziałaś sobie na do mnie pytanie.
Gdyby nie było odkurzacza,  nie było by co wciskać.
A tak naprawdę przeczytaj jeszcze raz co napisałem.  Sądzisz, że Bóg istnieje ( przynajmniej w takim pojęciu jak się nam to przedstawia), a ja uważam, że nie i tu jest ten dylemat.
Uważasz że nie istnieje bo Go nie widziałeś nikt Go nie zmierzył zważył. Masz takie prawo. Podobnie nikt nie widział Twojego rozumu nikt go nie zmierzył ani też nie zważył czy to znaczy że go nie masz a każdy może wszystkim wokół opowiadać że Twój rozum nie istnieje. Jak dla mnie to wielkie nadużycie. Ale każdy może wierzyć że Boga nie ma jak też iż Litwin nie ma rozumu tylko czy będzie to zgodne z prawdą?
Ciekawe jakie rośliny mają zmysły by poznać jaką budowę ma  owad oraz gdzie mają mózg aby mogły przetwarzać dane z poprzednich cyklów swojej egzystencji aby móc dostosować się do jego budowy


Offline HARNAŚ

Odp: Ten pierwszy raz <na forum>
« Odpowiedź #65 dnia: 24 Luty, 2018, 11:18 »
Mózg ma każdy , rozum tylko wybrani. Rozwój rozumu jest niemożliwy bez rozwoju umysłu. Taka jest kolejność.


Offline bene

Odp: Ten pierwszy raz <na forum>
« Odpowiedź #66 dnia: 24 Luty, 2018, 13:47 »
Mózg ma każdy , rozum tylko wybrani. Rozwój rozumu jest niemożliwy bez rozwoju umysłu. Taka jest kolejność.
Sugerujesz że są ludzie co nie mają rozumu. (A może tak uważasz) Na jakiej podstawie.
Ciekawe jakie rośliny mają zmysły by poznać jaką budowę ma  owad oraz gdzie mają mózg aby mogły przetwarzać dane z poprzednich cyklów swojej egzystencji aby móc dostosować się do jego budowy


Offline HARNAŚ

Odp: Ten pierwszy raz <na forum>
« Odpowiedź #67 dnia: 24 Luty, 2018, 13:53 »
Oczywiście bene bez cienia wątpliwości , mają mózg i umysł - rozum , nie wszyscy.


Offline bene

Odp: Ten pierwszy raz <na forum>
« Odpowiedź #68 dnia: 24 Luty, 2018, 14:33 »
Oczywiście bene bez cienia wątpliwości , mają mózg i umysł - rozum , nie wszyscy.
Podaj choć jeden przykład, który potwierdzi to co piszesz. Tylko uważaj byś o kimś nie napisał kłamstwa albo go obraził. Wszak jak to podkreślał jeden z forumowiczów każdy głupi ma swój rozum.
Ciekawe jakie rośliny mają zmysły by poznać jaką budowę ma  owad oraz gdzie mają mózg aby mogły przetwarzać dane z poprzednich cyklów swojej egzystencji aby móc dostosować się do jego budowy


Offline HARNAŚ

Odp: Ten pierwszy raz <na forum>
« Odpowiedź #69 dnia: 24 Luty, 2018, 15:13 »
Odsyłam Cię do kronik Preissa


Offline Litwin

Odp: Ten pierwszy raz <na forum>
« Odpowiedź #70 dnia: 25 Luty, 2018, 07:45 »
Uważasz że nie istnieje bo Go nie widziałeś nikt Go nie zmierzył zważył. Masz takie prawo. Podobnie nikt nie widział Twojego rozumu nikt go nie zmierzył ani też nie zważył czy to znaczy że go nie masz a każdy może wszystkim wokół opowiadać że Twój rozum nie istnieje. Jak dla mnie to wielkie nadużycie. Ale każdy może wierzyć że Boga nie ma jak też iż Litwin nie ma rozumu tylko czy będzie to zgodne z prawdą?
Ja nie chcę  w tym wątku, dotyczącym powitania nowej osoby na forum, prowadzić ideologicznej dyskusji. Zwracam tylko uwagę na to, do czego prowadzi wiara w Boga.
Tak jak Harnaś  napisał, mózg i rozum to dwie oddzielne rzeczy. Nie twierdzę, że ktoś kto wierzy w Boga, nie ma rozumu. Jednak rozumem trzeba umieć się posługiwać, co nie wszystkim się udaje. I nie jest to zarzut, bo i mnie czasem się to zdarzało. Na pewno w tym co napisała Po prostu ja, jest wiele prawdy. Naiwność, naiwność i jeszcze raz naiwność.
Pozdrawiam Bene_go.


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Ten pierwszy raz <na forum>
« Odpowiedź #71 dnia: 27 Luty, 2018, 01:32 »
Cześć żona abrahama.
Depresja pojawia się w wyniku długo stawianego oporu czemuś czego nie da rady zmienić. Być może nadal masz w życiu coś co próbujesz sforsować, a się nie da.
W terapiach często stosuje się metodę "kotwiczenia". Ta technika polega na znajdywaniu pozytywnych wydarzeń/ rzeczy w pasmie niepowodzeń. Przykładem jest człowiek zmagający się z depresją przez życie w patologicznej rodzinie. Ojcowie (sąsiedzi alkoholicy) wystawiali swoich synów do walki na pięści. Chociaż to było podłe ze strony ojca, syn mógł kotwiczyć na tym, że po wygranej bitce ojciec był dumny ze swojego syna. Niby nic, ale duma ojca z syna była czymś o czym marzy każde dziecko.
Tak samo w życiu w orgu można zawsze znaleźć tego typu punkty kotwiczenia i wg mnie każdy może znaleźć ich całkiem sporo. To pomaga zmagać się z poczuciem beznadziei życia i po wyjściu z orga.
Przytulam ciepło sowimi puchowymi skrzydłami :)


„Każdy objaw depresji powitaj z radością i entuzjazmem. Depresja pomyśli, że ma do czynienia z idiotą i ucieknie.”
– Robert De Niro  ;)
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline zona_abrahama

Odp: Ten pierwszy raz <na forum>
« Odpowiedź #72 dnia: 02 Marzec, 2018, 15:31 »
Podjęłam decyzję. Z końcem tego miesiąca wypisuje się z tej piaskownicy tj. organizacji.
Mam w sobie potrzebę działania. Zastanawiam się nad pisaniem bloga, a nawet nagrywaniem wideo.


Offline Bożydar

Odp: Ten pierwszy raz <na forum>
« Odpowiedź #73 dnia: 02 Marzec, 2018, 18:06 »
Przemyśl sprawę na spokojnie żeby potem nie było doła związanego z nagłą falą ostracyzmu.
A jeśli masz już wszystko przemyślane to działaj i publikuj. Będę czytał i lajkował.  :)
Mam podobne zamiary nagrywania YT o bublach JW.ORG, bo co chwila CK wrzuca takowe do korytek swoich owieczek.  ;D


Offline zona_abrahama

Odp: Ten pierwszy raz <na forum>
« Odpowiedź #74 dnia: 02 Marzec, 2018, 18:17 »
Przemyśl sprawę na spokojnie żeby potem nie było doła związanego z nagłą falą ostracyzmu.
A jeśli masz już wszystko przemyślane to działaj i publikuj. Będę czytał i lajkował.  :)
Mam podobne zamiary nagrywania YT o bublach JW.ORG, bo co chwila CK wrzuca takowe do korytek swoich owieczek.  ;D
Do tej decyzji dojrzewałam od ponad roku. Od kilku miesięcy była to tylko kwestia ustalenia daty. Ostracyzmu i tak już doświadczam, więc miło by było doświadczyć uczucia wolności, bo teraz nawet nie mogę się pochwalić urodzinami dziecka na fejsie ;)