Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Strażnica do studium na kwiecień 2017  (Przeczytany 10304 razy)

Offline Roszada

Strażnica do studium na kwiecień 2017
« dnia: 23 Grudzień, 2016, 20:58 »
Strażnica do studium na kwiecień 2017 wstawiona:

https://www.jw.org/pl/publikacje/

Prosimy o komentarze. :)

Dane z różnych państw:
Zambia
Głosicieli: 183 586
Na Pamiątce: 782 527

Ale tam jeszcze ciemnogród. :(
Ponad 3 razy tyle na Pamiątce niż głosicieli.

Ale w marcu podawali Rumunie, tam już inaczej:
Głosicieli - 40 575
Na Pamiątce - 78 300

s. 12
Po Armagedonie:
"Wyobraź sobie czasy, gdy wszystkie nieuczciwe organizacje zastąpi jedna—zjednoczona i uczciwa."
czyli nadal organizacja. :)


Offline Estera

Odp: Strażnica do studium na kwiecień 2017
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Grudzień, 2016, 21:10 »
  Czytając artykuł nt. sprawiedliwości, pomyślalam, że
  dzisiaj również w zborach, nie brakuje takich Achabów i Jezebel ...
  Ciemiężących tych symbolicznych "Nabotów".
  Przez 28 lat napatrzyło się na wiele takich aktów niesprawiedliwości.
  Oczywiście jest fajna "wts-owska pokryweczka", żeby jakoś funkcjonować w zborze.
  A mianowicie chęć wybaczania w połączeniu z pokorą.
  Choć Ci Twoje poczucie sprawiedliwości krzyczy w niebo głosy.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Roszada

Odp: Strażnica do studium na kwiecień 2017
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Grudzień, 2016, 21:13 »
s. 6
"Ślubowanie specjalnych sług pełnoczasowych"

s. 8 szersze info o tym:
"Ogólnoświatowa Wspólnota Specjalnych Sług Pełnoczasowych Świadków Jehowy liczy obecnie około 67 000 członków. Część z nich pracuje w Betel, a inni usługują na budowach teokratycznych, jako nadzorcy obwodów, wykładowcy terenowi *, pionierzy specjalni, misjonarze czy słudzy Sal Zgromadzeń lub ośrodków szkoleń biblijnych. Wszystkich ich obowiązuje „Ślubowanie posłuszeństwa i ubóstwa”. Zgadzają się wykonywać przydzielone im zadania mające na celu rozwój spraw Królestwa, prowadzić proste życie i nie podejmować bez pozwolenia pracy zarobkowej. Słowo „specjalny” w gruncie rzeczy odnosi się do zadań, a nie do ludzi, którzy je wykonują. Tacy bracia przez cały okres specjalnej służby pełnoczasowej pokornie spełniają swój ślub."

Klasztor? :)
No tak nic nie zarobić, nie odłożyć kasy, a na stare lata precz z domu Betel. :(


Offline Estera

Odp: Strażnica do studium na kwiecień 2017
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Grudzień, 2016, 21:22 »
  Gdybym nie miała dodatkowych informacji nt. tych ślubów posłuszeństwa i ubóstwa,
  to jako ŚJ, nie miałabym pojęcia z czym to się właściwie wiąże.
  Szary członek zboru nie ma zielonego pojęcia, co za certyfikat takie osoby podpisują.
  Dlatego tak wielu tych specjalnych sług pełnoczasowych obawia się tego wyrzucenia na bruk,
  bo zostają na przysłowiowym "lodzie" życiowym, bez żadnych oszczędności.
« Ostatnia zmiana: 23 Grudzień, 2016, 21:25 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline prot

Odp: Strażnica do studium na kwiecień 2017
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Grudzień, 2016, 22:59 »
A są już dane z Polski?


Offline Roszada

Odp: Strażnica do studium na kwiecień 2017
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Grudzień, 2016, 08:16 »
A są już dane z Polski?
Jakby były to by było głośno o tym. W zeszłym roku 26.12.


DonnieDarkoJG

  • Gość
Odp: Strażnica do studium na kwiecień 2017
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Grudzień, 2016, 09:21 »
Cały "duch" tego pisma krąży według mnie przy osobach
zamianowanych.
Wciskane jest w głowę głosicieli,zainteresonych(nie potrzebne skreślić) że starszy może cię urazić nawet dotkliwie, popełnić poważne błędy ale to jest normalne i ciesz się człowieku że otrzyma dodatkowe przywileje..
A ty jesteś buntowniczym gburem jesli się słusznie oburzysz bo nie poczekałeś na Jahwe..
Gdzie oddziaływanie ducha na te osoby?Gdzie wysokie wymagania dla takich osób?
Gdzie ciągłe rozszerzanie swojej duchowej osobowości dla dobra owiec?Gdzie odpowiedzialność za zbór Jezusa?..


Offline Roszada

Odp: Strażnica do studium na kwiecień 2017
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Grudzień, 2016, 10:39 »
Dlatego nawet w raju mają być starsi, będący książętami, by pilnować, by 'swołocz' się nie rozbestwiła. ;D


Offline Vilgefortz

Odp: Strażnica do studium na kwiecień 2017
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Grudzień, 2016, 11:26 »
Nawet trochę zabawne, że napisali o ślubach ubóstwa zaraz po tym, jak te śluby wyciekły.

V.


Offline Estera

Odp: Strażnica do studium na kwiecień 2017
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Grudzień, 2016, 11:44 »
Nawet trochę zabawne, że napisali o ślubach ubóstwa zaraz po tym, jak te śluby wyciekły.
  Jak łatwo się podkładają, żeby ich zdemaskować.
  Szkoda, że ludzie w zborach nie są tego świadomi.
  To trochę jak złodziej złapany na gorącym uczynku.
  Nie ma już możliwości powiedzieć: ... to nie ja!! ...
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline salvat

Odp: Strażnica do studium na kwiecień 2017
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Grudzień, 2016, 12:41 »
Na ilustracji na str. 6 czytamy "Czy spełniasz śluby złożone Jehowie?", po czym czytamy w ak. 14 że złożenie przysięgi małżeńskiej następuje przed Jehową. I tak w istocie jest gdyż przysięga się swojej żonie lub mężowi.
Ale „Ślubowanie posłuszeństwa i ubóstwa” to na pewno nie ślubuje się Bogu lecz to umowa z Tow. Strażnica coś a'la umowa o zakazie konkurencji. Zatem tu już WTS uprawia demagogię.

No i znów zacząłem studiować Strażnicę. :)
Ale przynajmniej teraz studium jest owocne.
« Ostatnia zmiana: 26 Grudzień, 2016, 12:47 wysłana przez salvat »
Jak nazwać człowieka, który mając trochę władzy mówi jedno, a robi coś co tym słowom zaprzecza?

https://www.youtube.com/watch?v=cZMCsCO9hYw


Offline Estera

Odp: Strażnica do studium na kwiecień 2017
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Grudzień, 2016, 13:16 »
  To podobnie, jak ja, ... tylko teraz z tej drugiej strony lustra wts ...
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Martin

Odp: Strażnica do studium na kwiecień 2017
« Odpowiedź #12 dnia: 30 Grudzień, 2016, 00:23 »
Ze względu na wysokie prawdopodobieństwo dostania raka mózgu, ewentualnie krwawienia z oczu po zapoznaniu się z kwietniowym pokarmem na czas słuszny, podaję mini- streszczenie:

Artykuł do studium nr 1: typowe żerowanie na poczuciu obowiązku. Śluby trzeba spełniać. Szczególnie te dane Jehowie, czyli Organizacji. Wtedy Jehowa będzie zadowolony. A wiadomo, co się stanie, jak nie będzie.

Art. nr 2: żerowanie na strachu przed śmiercią plus metoda kija i marchewki. No i wymowny obrazek na początku. Rób, co ci każemy, tzn co Jehowa każe, to przeżyjesz i będziesz miał wszystkiego w opór w raju. A jak nie, to niestety...

Art. nr 3: nikt nam nie wmówi, że czarne jest czarne, a białe jest białe. „Sędzia całej ziemi”, czyli Jehowa, czyli Organizacja,
zawsze czyni to, co słuszne. Nawet, jak nie czyni. Przyjmij to do wiadomości. I przede wszystkim- nawet, jak jest źle- nie mów o tym za wiele.

Art. nr 4: wgniatanie pojedynczych ludzi i ich sumień w glebę. Twoja poczucie sprawiedliwości jest g... warte. Liczy się Jehowy, czyli Organizacji. Nawet, jak się nie zgadzasz, to masz się zgadzać. No i odczep się od starszych- oni naprawdę są spoko.

Art. nr 5: znowu kij i marchewka. Gdy ochoczo pracujemy dla jw.org to, drogie dzieci, Jehowa jest zadowolony. A chcielibyśmy, żeby Jehowa był zadowolony, prawda? Gdy zaniedbujemy nasze psie obowiązki, to Jehowa jest smutny. A nie chcielibyśmy, żeby Jehowa był smutny, prawda? I zdanie- klucz z 17- go akapitu: "Już wkrótce na ziemi będą żyli tylko ci, którzy chcą podlegać władzy Jehowy." To tak a propos zasadności nazywania Świadków ekstremistami.

Mam nadzieję, że pomogłem.  :)

"Religia to głupie odpowiedzi na głupie pytania."


Offline Estera

Odp: Strażnica do studium na kwiecień 2017
« Odpowiedź #13 dnia: 30 Grudzień, 2016, 02:48 »
  Oj "Martin", "Martin" ... BRAWO!! BRAWO!! ... wybawiłeś mnie tym streszczeniem od czytania.
  Uniknę raka mózgu, i krwawienia z oczu, mój Ty, wybawicielu, od tej "papeczki".

  Ostatnio, jak byłam na zebraniu, ledwie dosiedziałam do końca wykładu, o strażnicy nie wspomnę.
  A jak mówca użył argumentu, że ten, co mało głosił, nie znalazł się "w piwnicznej jamie" ...
  Tom ledwie powstrzymała się ze śmiechu, z tej doktrynalnej durnoty!! !! ...
   ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
 
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Światus

Odp: Strażnica do studium na kwiecień 2017
« Odpowiedź #14 dnia: 30 Grudzień, 2016, 16:41 »
Artykuł do studium nr 1: typowe żerowanie na poczuciu obowiązku. Śluby trzeba spełniać. Szczególnie te dane Jehowie, czyli Organizacji. Wtedy Jehowa będzie zadowolony. A wiadomo, co się stanie, jak nie będzie.

Dziwnie, dotrzymywanie ślubów" nie odnosi się do córki Jeftego. Poszła do klasztoru...
- Do klasztoru Ofelio!  ;D

  A jak mówca użył argumentu, że ten, co mało głosił, nie znalazł się "w piwnicznej jamie"

A podobno "Kto uratował jedną osobę, ten uratował cały świat"...
Domyślam się, że piwniczna jama to przykład wzięty wprost z Biblii  ;D
Piwniczka brzmiałoby lepiej  :D
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?