Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Strażnica do studium na kwiecień 2017  (Przeczytany 10302 razy)

Offline Estera

Odp: Strażnica do studium na kwiecień 2017
« Odpowiedź #15 dnia: 30 Grudzień, 2016, 16:47 »
Domyślam się, że piwniczna jama to przykład wzięty wprost z Biblii  ;D
Piwniczka brzmiałoby lepiej  :D
  Nie, Światus, to ja to tak nazwałam i dlatego wzięłam w cudzysłów.
  Bo ta piwnica, skojarzyła mi się z taką "piwniczną jamą" i ludźmi pełnymi strachu w oczach.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Lechita

Odp: Strażnica do studium na kwiecień 2017
« Odpowiedź #16 dnia: 30 Grudzień, 2016, 22:33 »
Estero wszystko zależy od tego kto wchodzi do piwniczki i co tam znajduje. Raz w życiu byłem w takiej piwniczce po sufit wyłożonej winem, i strachu w moich oczach nie było, oj nie ;D Szczególnie jak już uszczknąłem co nieco z piwniczki ;)

No ale wiadomo, że nie chodzi o taki rodzaj podziemi, raczej o taką "teokratyczną piwnicę wyposażoną w słoiki , najnowsze (aprobowane jeszcze tomy Strażnicy) i specjalną antenę do łączenia z kwaterą główną w Warwick :D
"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper


Offline Puszek

Odp: Strażnica do studium na kwiecień 2017
« Odpowiedź #17 dnia: 01 Styczeń, 2017, 21:45 »
Jest nowe światło, co do przyzwolenia na separacje.  :o :o
Masz męża lub żonę odstępcę za przyklaskiem zboru możesz go porzucić.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń, 2017, 21:53 wysłana przez Puszek »
"I chodź ucieknijmy stąd, nie chcę już oddychać tym zatrutym powietrzem! Chodź ucieknijmy stąd, nikt nie będzie mówił nam co dla nas jest najlepsze..."


Offline gorolik

Odp: Strażnica do studium na kwiecień 2017
« Odpowiedź #18 dnia: 02 Styczeń, 2017, 06:46 »
Trudno powiedzieć jakie były intencje autorów, poza tym był już taki temat w literaturze, ale w innym kontekście.w książce "Trwajcie w miłości Bożej" jest powiedziane: "Czasem ktoś nie ustaje w wysiłkach, by uniemożliwić współmałżonkowi praktykowanie religii prawdziwej albo by skłonić go do pogwałcenia Bożych przykazań. " Ale w Strażnicy jest napisane tylko "odstępcze poglądy" i wygląda to na zachętę do separacji z małżonkiem odchodzącym z "organizacji".


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Strażnica do studium na kwiecień 2017
« Odpowiedź #19 dnia: 02 Styczeń, 2017, 09:20 »
Trudno powiedzieć jakie były intencje autorów, poza tym był już taki temat w literaturze, ale w innym kontekście.w książce "Trwajcie w miłości Bożej" jest powiedziane: "Czasem ktoś nie ustaje w wysiłkach, by uniemożliwić współmałżonkowi praktykowanie religii prawdziwej albo by skłonić go do pogwałcenia Bożych przykazań. " Ale w Strażnicy jest napisane tylko "odstępcze poglądy" i wygląda to na zachętę do separacji z małżonkiem odchodzącym z "organizacji".
Intencją jest wbicie knebla w pysk odstępców jeszcze mocniej oraz pogłębić u nich stany depresyjne.



Offline Roszada

Odp: Strażnica do studium na kwiecień 2017
« Odpowiedź #20 dnia: 02 Styczeń, 2017, 10:13 »
Nie jest to nowe światło o separacji.
W 2012 pisano:

*** w12 15.5 s. 11 ak. 14-15 ***
W jakich okolicznościach chrześcijańska żona mogłaby ‛jednak odejść’? Niektóre siostry zdecydowały się na separację, ponieważ mąż odmawiał łożenia na utrzymanie rodziny. Inne zrobiły tak, gdyż były maltretowane fizycznie lub poważnie zagrożone było ich zdrowie duchowe.
Decyzję o tym, czy odejść, czy nie, każdy musi podjąć osobiście. Ochrzczony partner powinien jednak rozważyć tę sprawę uczciwie i z modlitwą. Powinien się na przykład zastanowić: „Czy moje zdrowie duchowe jest zagrożone wyłącznie z winy niewierzącego małżonka? A może ja sam zaniedbuję studium Biblii, zebrania i służbę kaznodziejską?”.

Także w 1995 r. pisano:

*** kl rozdz. 13 s. 122 ***
Co prawda, gdyby doszło do rozmyślnego uchylania się od łożenia na rodzinę, maltretowania bądź poważnego zagrożenia zdrowia duchowego, może się okazać konieczna separacja (1 Tymoteusza 5:8; Galatów 5:19-21).


Offline Estera

Odp: Strażnica do studium na kwiecień 2017
« Odpowiedź #21 dnia: 02 Styczeń, 2017, 10:57 »
 Było, jako jeden z powodów do separacji, o poważnym zagrożeniu zdrowia duchowego, Roszado.
 Ale to, o czym pisze tu strażnica i wyraźnie wskazuje na "odstępcze poglądy", to jakaś oficjalna modyfikacja tych powodów.

 Nie przypominam sobie, żeby kiedykolwiek, w taki sposób mówiono jak tu, że tak powiem, po "imieniu", wskazany problem.
 WTS ... chyba zdaje sobie sprawę z tego, że tej ... "zarazy odstępczej" ... chyba nie jest w stanie już zatrzymać.
 Skoro już takie padają wskazówki, oficjalnie, "jakby z mównicy".
 No tak, bo po co ma odejść dwóch małżonków z powodu odstępstwa, niech chociaż jeden zostanie, zawsze to jakaś korzyść dla wts.
 No to mają ... jakieś "ciary" na plecach ... skoro się aż tak, jawnie wychylili.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Roszada

Odp: Strażnica do studium na kwiecień 2017
« Odpowiedź #22 dnia: 02 Styczeń, 2017, 11:11 »
Nie masz racji.
Jakby było nowe światło, to by napisali, że 'korygują' to i owo.
W 1989 r. pisali:

*** br1 ss. 10-11,  Artykuły do studium...***
Separacja jest też uzasadniona w razie poważnego zagrożenia zdrowia duchowego. Chrześcijanin, który żyje w domu podzielonym pod względem religijnym, powinien dokładać wszelkich starań, by korzystać z darów duchowych pochodzących od Boga. Jeżeli jednak sprzeciw niewierzącego partnera (wyrażany na przykład zatrzymywaniem z użyciem siły) rzeczywiście uniemożliwia wierzącemu praktykowanie prawdziwego wielbienia i wręcz nadweręża jego zdrowie duchowe, to może dojść do separacji. A co wtedy, gdy bardzo niezdrowy stan duchowy panuje w małżeństwie dwojga chrześcijan? Starsi powinni pośpieszyć z pomocą, ale przede wszystkim ochrzczony mąż musi dołożyć pilnych starań, by sytuacja zmieniła się na lepsze. Oczywiście jeśli ochrzczony partner zachowuje się jak odstępca i usiłuje odciągać współmałżonka od służenia Jehowie, starsi muszą to rozpatrzyć zgodnie z Pismem Świętym.


Offline gorolik

Odp: Strażnica do studium na kwiecień 2017
« Odpowiedź #23 dnia: 02 Styczeń, 2017, 11:16 »
W najnowszej Strażnicy wyraźnie akcent jest położony na co inne.
Już nie musi być zagrożone zdrowie duchowe "wiernego małżonka" .
Wystarczy że będzie miał "odstępcze poglądy" bez prób narzucania ich temu "wiernemu".
I nie będzie się liczyło to, że "odstępca" dba o rodzinę pod każdym innym względem.


Offline Estera

Odp: Strażnica do studium na kwiecień 2017
« Odpowiedź #24 dnia: 02 Styczeń, 2017, 11:19 »
 No widzisz, Roszado, to gdzieś mi to musiało umknąć.
 To dzięki za przypomnienie ... no nic dziwnego ... info z 1989 r. ... dość stare.
 Dopiero chrzest w tym roku przyjmowałam.
 I też bym zgodziła się z "gorolikiem" ... że tak to wygląda.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Puszek

Odp: Strażnica do studium na kwiecień 2017
« Odpowiedź #25 dnia: 02 Styczeń, 2017, 11:21 »
Nie jest to nowe światło o separacji.

Roszado owszem, separacja to żadna nowość u Świadków Jehowy. Jednak nie przypominam sobie (o czym napisała Estera), żeby w literaturze dostępnej dla wszystkich wprost napisano, że mając za współmałżonka odstępcę można z nim wejść w stan separacji.
Niby piszą, że Biblia nie podaje powodów prowadzących do separacji. A co sami robią?! Wprost na tacy podają te powody swoim członkom doprowadzając do rozbijania rodzin na tle religijnym.
Ot taka miłość!

Odstępcy to wrzód na dupie CK, każdy prowadzi walkę na swój sposób. Sądzę, że CK ma w swoim zasięgu największą broń w postaci władzy nad zmanipulowanymi ludźmi, którzy są zdolni do najgorszych rzeczy w postaci odwrócenia się od najbliższych w imię Boga.
"I chodź ucieknijmy stąd, nie chcę już oddychać tym zatrutym powietrzem! Chodź ucieknijmy stąd, nikt nie będzie mówił nam co dla nas jest najlepsze..."


Offline Roszada

Odp: Strażnica do studium na kwiecień 2017
« Odpowiedź #26 dnia: 02 Styczeń, 2017, 11:21 »
W najnowszej Strażnicy wyraźnie akcent jest położony na co inne.
Już nie musi być zagrożone zdrowie duchowe "wiernego małżonka" .
Wystarczy że będzie miał "odstępcze poglądy" bez prób narzucania ich temu "wiernemu".
I nie będzie się liczyło to, że "odstępca" dba o rodzinę pod każdym innym względem.
Przekonałeś mnie. :)
Dam to w nowych światłach.


Offline Puszek

Odp: Strażnica do studium na kwiecień 2017
« Odpowiedź #27 dnia: 02 Styczeń, 2017, 11:22 »
Nie masz racji.
Jakby było nowe światło, to by napisali, że 'korygują' to i owo.
W 1989 r. pisali:

*** br1 ss. 10-11,  Artykuły do studium...***
Separacja jest też uzasadniona w razie poważnego zagrożenia zdrowia duchowego. Chrześcijanin, który żyje w domu podzielonym pod względem religijnym, powinien dokładać wszelkich starań, by korzystać z darów duchowych pochodzących od Boga. Jeżeli jednak sprzeciw niewierzącego partnera (wyrażany na przykład zatrzymywaniem z użyciem siły) rzeczywiście uniemożliwia wierzącemu praktykowanie prawdziwego wielbienia i wręcz nadweręża jego zdrowie duchowe, to może dojść do separacji. A co wtedy, gdy bardzo niezdrowy stan duchowy panuje w małżeństwie dwojga chrześcijan? Starsi powinni pośpieszyć z pomocą, ale przede wszystkim ochrzczony mąż musi dołożyć pilnych starań, by sytuacja zmieniła się na lepsze. Oczywiście jeśli ochrzczony partner zachowuje się jak odstępca i usiłuje odciągać współmałżonka od służenia Jehowie, starsi muszą to rozpatrzyć zgodnie z Pismem Świętym.


Zwracam honor ! Roszada na straży Strażnicy  ;D
"I chodź ucieknijmy stąd, nie chcę już oddychać tym zatrutym powietrzem! Chodź ucieknijmy stąd, nikt nie będzie mówił nam co dla nas jest najlepsze..."


Offline Roszada

Odp: Strażnica do studium na kwiecień 2017
« Odpowiedź #28 dnia: 02 Styczeń, 2017, 11:33 »

Zwracam honor ! Roszada na straży Strażnicy  ;D
Nie zwracaj zbyt szybko, bo miałeś częściowo rację, którą zrealizowałem a naszych nowych światłach:

https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php?topic=3895.new#new


Offline gorolik

Odp: Strażnica do studium na kwiecień 2017
« Odpowiedź #29 dnia: 02 Styczeń, 2017, 12:06 »
Roszada, bo rzeczywistość jest taka, że prawie nikt nie sięga do starszej literatury, a poza tym dla fanatyków i dla chcących pozbyć się współmałżonka( nielubianego innych przyczyn ) może to być idealny pretekst. A wiadomo że po rozwodzie większość "odstępców" znajduje nowych partnerów, a wtedy ten "bogobojny" z honorami może się pobrać z uprzednio upatrzoną osobą.
Takie rzeczy naprawdę się dzieją.