Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: "Organizacja" zastąpiła Towarzystwu "Marię"  (Przeczytany 20630 razy)

Tusia

  • Gość
Odp: "Organizacja" zastąpiła Towarzystwu "Marię"
« Odpowiedź #75 dnia: 29 Czerwiec, 2017, 20:41 »
bo napisał: "Jezus, Maryja, Święci nie są bogami". Stąd moje pytanie. W kontekście brzmi to jakby nie był napewno fałszywym ale i prawdziwym skoro jest zestawiony z matką i świętymi. A przynajmniej kimś komu w tym kontekście nie należy się cześć.

Chodziło mi o obrazy. Nie oddajemy boskiej czci obrazom, na których jest Jezus, Maryja i Święci.


Offline sawaszi

Odp: "Organizacja" zastąpiła Towarzystwu "Marię"
« Odpowiedź #76 dnia: 29 Czerwiec, 2017, 20:45 »
Ja jak się witam to mówię dzień dobry lub witam słowa cześć nie stosuję - no bo Cześć i Chwała należy się Bogu - a mam takie pytanie : można się modlić do Aniołów ?


Offline MX

Odp: "Organizacja" zastąpiła Towarzystwu "Marię"
« Odpowiedź #77 dnia: 29 Czerwiec, 2017, 20:46 »
Chodziło mi o obrazy. Nie oddajemy boskiej czci obrazom, na których jest Jezus, Maryja i Święci.
Ok dziękuję.

MX - koniec - MX



Offline Roszada

Odp: "Organizacja" zastąpiła Towarzystwu "Marię"
« Odpowiedź #78 dnia: 29 Czerwiec, 2017, 20:53 »
Ja jak się witam to mówię dzień dobry lub witam słowa cześć nie stosuję - no bo Cześć i Chwała należy się Bogu - a mam takie pytanie : można się modlić do Aniołów ?
To robisz tak samo jak ŚJ. :)
A jaką masz podstawę z Biblii dla słów "dzień dobry"?
Bo ja znam tylko "witajcie".
Ja mówię słowo "cześć" i nie czuje bym Boską cześć składał osobie z którą się witam.Potrafię odróżnić człowieka od Boga.

Pytasz o modlitwę do aniołów jako katolik?
Jako dziecko odmawiałem: Aniele Boże, stróżu mój, Ty zawsze przy mnie stój...
Teraz już inne modlitwy odmawiam, np. swoją własną do Chrystusa:

https://swiadkowiejehowywpolsce.org/biblia-dyskusje/moja-modlitwa-do-chrystusa-pana/msg74937/#msg74937


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: "Organizacja" zastąpiła Towarzystwu "Marię"
« Odpowiedź #79 dnia: 29 Czerwiec, 2017, 20:58 »
Chodziło mi o obrazy. Nie oddajemy boskiej czci obrazom, na których jest Jezus, Maryja i Święci.
Pielgrzymki do Częstochowy, po co są? No chyba nie po to żeby Jasną Górę zobaczyć? Ludziska idą (jak sami mówią) pokłonić się przed "cudownym obrazem". Jak to nie jest oddawanie czci kawałkowi płótna w drewnianej ramie to ja już nie wiem. A przed kim składa się pokłony? Podobno przed czczonym bogiem.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Roszada

Odp: "Organizacja" zastąpiła Towarzystwu "Marię"
« Odpowiedź #80 dnia: 29 Czerwiec, 2017, 21:09 »
A jest przymus jechania do Częstochowy?
Pod grzechem?
Niektórzy nie byli tam nigdy w życiu. :-\


Tusia

  • Gość
Odp: "Organizacja" zastąpiła Towarzystwu "Marię"
« Odpowiedź #81 dnia: 29 Czerwiec, 2017, 21:10 »
Ja jak się witam to mówię dzień dobry lub witam słowa cześć nie stosuję - no bo Cześć i Chwała należy się Bogu

Dekalog:
IV. Czcij ojca twego i matkę twoją

- a mam takie pytanie : można się modlić do Aniołów ?

Można. My prosimy o ochronę, by byli nam ku pomocy, kiedy sami staniemy w niebiezpieczeństwie.







Offline Roszada

Odp: "Organizacja" zastąpiła Towarzystwu "Marię"
« Odpowiedź #82 dnia: 29 Czerwiec, 2017, 21:18 »
Pielgrzymki do Częstochowy, po co są? No chyba nie po to żeby Jasną Górę zobaczyć? Ludziska idą (jak sami mówią) pokłonić się przed "cudownym obrazem". Jak to nie jest oddawanie czci kawałkowi płótna w drewnianej ramie to ja już nie wiem. A przed kim składa się pokłony? Podobno przed czczonym bogiem.
A do Lourdes i do Fatimy dla obrazu jadą? ;)


Offline sawaszi

Odp: "Organizacja" zastąpiła Towarzystwu "Marię"
« Odpowiedź #83 dnia: 29 Czerwiec, 2017, 21:23 »
Roszada dobrze mówisz - nowe światło w kościele katolickim np. Papierz Franciszek mówi do wiernych "Bondziorno" -po włosku dzień dobry - tak do Aniołów nie można się modlić - a do świętych uznanych można się modlić przez ich pośrednictwo do Boga Żywego ?


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: "Organizacja" zastąpiła Towarzystwu "Marię"
« Odpowiedź #84 dnia: 29 Czerwiec, 2017, 21:48 »
A do Lourdes i do Fatimy dla obrazu jadą? ;)
Czy to do obrazu, czy do miejsca, czy też w innym celu związanym z wiarą. Ale jadą. Bo w tym, czy innym miejscu coś się kiedyś podobno wydarzyło i ktoś to sprowadził do rangi kultu. Ale jak ktoś to lubi to niech jeździ.  :)
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline janeczek

Odp: "Organizacja" zastąpiła Towarzystwu "Marię"
« Odpowiedź #85 dnia: 29 Czerwiec, 2017, 22:11 »
A ja mam takie pytanie co koronacja obrazu oznacza komu jest ta korona przeznaczona obrazowi czy osobie i czy kraj też zyskuje,bo obecnie mamy 300 lat od koronacj w Polsce i mocno się akcentuje że to Polska Królowa    http://300.jasnagora.pl/  http://sanctus.pl/index.php?module=aktualnosci&id=2494
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline sawaszi

Odp: "Organizacja" zastąpiła Towarzystwu "Marię"
« Odpowiedź #86 dnia: 29 Czerwiec, 2017, 22:22 »
Pewnie takie pielgrzymki wierzących do takich miejsc nie są 'wypadem turystycznym' - pewnikiem po coś konkretnie np. : uzdrowienia ,odkupienia swoich win ,doznania głębszego uczucia ,z potrzeby duchowej ,odnalezienia sensu życia ,pogłębienia swojej wiary ,niektórzy potrzebują jakiegoś cudu itp. -człowiek jest tak stworzony ,że musi w coś wierzyć i oddawać cześć swojej Sile Wyższej -taka nasza konstrukcja -To dobrze czy zle ??


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: "Organizacja" zastąpiła Towarzystwu "Marię"
« Odpowiedź #87 dnia: 29 Czerwiec, 2017, 23:31 »
Pewnie takie pielgrzymki wierzących do takich miejsc nie są 'wypadem turystycznym' - pewnikiem po coś konkretnie np. : uzdrowienia ,odkupienia swoich win ,doznania głębszego uczucia ,z potrzeby duchowej ,odnalezienia sensu życia ,pogłębienia swojej wiary ,niektórzy potrzebują jakiegoś cudu itp. -człowiek jest tak stworzony ,że musi w coś wierzyć i oddawać cześć swojej Sile Wyższej -taka nasza konstrukcja -To dobrze czy zle ??

Są mniej wiecej takim samym wypadem jak wypady niektórych ŚJ do Betel w Nadarzynie. W Nadarzynie można sobie pyknąć focie z Piotrusiem i Zosią i na fejsa zamieścić, żeby współsiostry zazdrosciły i lubiki dawały.
« Ostatnia zmiana: 29 Czerwiec, 2017, 23:41 wysłana przez tomek_s »
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Tusia

  • Gość
Odp: "Organizacja" zastąpiła Towarzystwu "Marię"
« Odpowiedź #88 dnia: 30 Czerwiec, 2017, 08:34 »
Są mniej wiecej takim samym wypadem jak wypady niektórych ŚJ do Betel w Nadarzynie. W Nadarzynie można sobie pyknąć focie z Piotrusiem i Zosią i na fejsa zamieścić, żeby współsiostry zazdrosciły i lubiki dawały.

Pielgrzymki ŚJ mamy też do Centrum Edukacji w USA:

http://piotrandryszczak.pl/obrazy-a-swiadkowie-jehowy.html

Czy jadą do obrazów?  ;D


Offline Roszada

Odp:"Organizacja" zastąpiła Towarzystwu Marię
« Odpowiedź #89 dnia: 30 Czerwiec, 2017, 09:58 »
Czy to do obrazu, czy do miejsca, czy też w innym celu związanym z wiarą. Ale jadą. Bo w tym, czy innym miejscu coś się kiedyś podobno wydarzyło i ktoś to sprowadził do rangi kultu. Ale jak ktoś to lubi to niech jeździ.  :)
Jedni jadą do ramy obrazu. Pewnie tacy jak Ty. :D
Inni dla obrazu. Tacy jaki inni.
Inni dla płótna.
Inni dla dzieła sztuki.
Inni dla wycieczki.
Inni dla sensacji.
Inni z zainteresowania historycznego, np. militariami tam zgromadzonymi.
Inni dla uzdrowienia.
Inni dla duchowych przeżyć.
Inni dla ładowania akumulatorów.
Inni do Maryi.
Cytuj
A ja mam takie pytanie co koronacja obrazu oznacza komu jest ta korona przeznaczona obrazowi czy osobie i czy kraj też zyskuje,bo obecnie mamy 300 lat od koronacj w Polsce i mocno się akcentuje że to Polska Królowa    http://300.jasnagora.pl/  http://sanctus.pl/index.php?module=aktualnosci&id=2494
Dla mnie koronacja to taka symbolika.
Wyraża ona to, że wierzymy, że Maryja jak opisano w Ap 12:1 posiada koronę, no i współkróluje już z Jezusem.
Sam nie bralem nigdy udziału w takiej uroczystości.
Jeśli np. 1000 razy zdarzyło się to w ciągu 1000 lat, to trudno załapać się. :)
Cytuj
tak do Aniołów nie można się modlić - a do świętych uznanych można się modlić przez ich pośrednictwo do Boga Żywego ?
A kto powiedział że nie można się do aniołów modlić?
Ja tego nie powiedziałem.
Można ale nie ma nakazu, ani zakazu.
U mnie w kościele jest modlitwa do Archanioła Michała odmawaiana na końcu mszy.

Można się modlić przez pośrednictwo świętych do Boga ale i można bezpośrednio do Boga. Gdy mówisz Ojcze nasz to mówisz bezpośrednio do Ojca.
« Ostatnia zmiana: 30 Czerwiec, 2017, 10:29 wysłana przez Roszada »