Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: stojakowi zapytani o pedofilię(j.angielski)  (Przeczytany 6556 razy)

Offline Fantom

stojakowi zapytani o pedofilię(j.angielski)
« dnia: 23 Grudzień, 2016, 08:38 »
https://www.youtube.com/watch?v=kbq3qL1q31k j.angielski https://www.youtube.com/watch?v=uRwGQJfV0KM
 Stojakowi pytani o pedofilię nabierają wody w usta.
« Ostatnia zmiana: 23 Grudzień, 2016, 09:12 wysłana przez fantom »
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Estera

Odp: stojakowi zapytani o pedofilię(j.angielski)
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Grudzień, 2016, 09:08 »
 Postawa stojakowych, po prostu haniebnie, milcząco, bezczelna.
 Dobrze, że takie filmiki ukazują się w internecie.
 Ale mają wodę w ustach, bo też są takie wskazówki, żeby nie wdawać się zbytnio w żadne dyskusje.
 A już napewno nie w takich tematach. Oj biedni, biedni, ci stojakowi.
 Kiedyś przy drzwiach, można było "oberwać po głowie" ...
 Teraz to się bardziej publiczne zrobiło. Cyrk na kółkach ... i dobrze, że już nie mój.
« Ostatnia zmiana: 23 Grudzień, 2016, 09:19 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Bugajski

  • Gość
Odp: stojakowi zapytani o pedofilię(j.angielski)
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Grudzień, 2016, 09:20 »
Postawa stojakowych, po prostu haniebnie bezczelna.
 Dobrze, że takie filmiki ukazują się w internecie.
 Ale mają wodę w ustach, bo też są takie wskazówki, żeby nie wdawać się w dyskusję.
 A już napewno nie w takich tematach. Oj biedni, biedni, ci stojakowi.
 Kiedyś przy drzwiach, można było "oberwać po głowie" ...
 Teraz to sie bardziej publiczne zrobiło. Cyrk na kółkach ...

Na czym ta haniebna bezczelność polega? Na tym, że nie dyskutują z wyzywającym ich od pedofilów gościem? Ciekaw jestem jak ty byś reagowała, gdyby ktoś ciebie osobiście nazwał pedofilem.

Zapewniam, że pedofilia wśród SJ budzi moją odrazę, jednak to zachowanie nagrywającego jest żenujące, a nie SJotów.


Offline Estera

Odp: stojakowi zapytani o pedofilię(j.angielski)
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Grudzień, 2016, 09:28 »
Na czym ta haniebna bezczelność polega? Na tym, że nie dyskutują z wyzywającym ich od pedofilów gościem? Ciekaw jestem jak ty byś reagowała, gdyby ktoś ciebie osobiście nazwał pedofilem.

Zapewniam, że pedofilia wśród SJ budzi moją odrazę, jednak to zachowanie nagrywającego jest żenujące, a nie SJotów.
  Dlaczego nie próbowali nawet ... stanąć w obronie tej świętej jedynej?
  A może jednak, coś ntt. wiedzieli i milczeniem kwitowali?
  Masz rację, że forma tej demaskacji, również jest żenująca.
  Ale korzyść z tej sytuacji może być taka, że z tych stojakowych, to może choć jeden się zastanowi, co jest grane? ...
  Że ludzie na ulicach zaczynają wyzywać ŚJ od pedofili ...
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Bugajski

  • Gość
Odp: stojakowi zapytani o pedofilię(j.angielski)
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Grudzień, 2016, 09:32 »
  Dlaczego nie próbowali nawet ... stanąć w obronie tej świętej jedynej?

W warunkach krzyków na ulicy? To jest sposób i miejsce do dyskusji?

  A może jednak, coś ntt. wiedzieli i milczeniem kwitowali?

A może milczeniem wyrażali dezaprobatę?
A może milcząc się modlili?
A może...?
Gdybać sobie możemy. Ja na ich miejscu zachowałbym się podobnie.

Jeszcze raz zapytam: w którym momencie się przejawia albo na czym polega twoim zdaniem ta haniebna bezczelność SJ w nagraniu?


Offline Estera

Odp: stojakowi zapytani o pedofilię(j.angielski)
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Grudzień, 2016, 09:40 »
  Mogli gościa zaprosić na spokojną herbatkę ...  ;) ;) ;)
  W jakieś odosobnione miejsce, by spokojnie wyjaśnić, że to bzdury na resorach.
  Oczywiście, że publiczny deptak i krzyki nie są dobrą atmosferą do prowadzenia jakiejkolwiek dyskusji.
  Ale też, nie zrobili nic, żeby temu oponentowi, jako ŚJ, przerwać tę słowną, obrażającą manifestację niezadowolenia.
 
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Fantom

Odp: stojakowi zapytani o pedofilię(j.angielski)
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Grudzień, 2016, 09:41 »
haniebna bezczelność bo nie mają odwagi wykrztusić ani jednego słowa o pedofilii w ich organizacjii.Gdybyś jednak zapytał ich o pedofilię w innych kościołach to usta by się im nie zamykały od komentarzy.
 https://www.youtube.com/watch?v=U-SyBM33w7s
 udostępniajmy to gdzie się da. Łuk8:17 ''Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie miało być ujawnione, ani nic tajemnego, co by nie było poznane i na jaw nie wyszło''.

 Mieli szczęście,że ten gość nie wziął przykładu z Jezusa i nie powywracał im te rydwaniki.
« Ostatnia zmiana: 23 Grudzień, 2016, 09:46 wysłana przez fantom »
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Bugajski

  • Gość
Odp: stojakowi zapytani o pedofilię(j.angielski)
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Grudzień, 2016, 09:46 »
Forma prowadzenia "dyskusji" przez nagrywającego jest bez sensu. W taki sposób się nie dyskutuje - czy to na ulicy, czy w kościele, czy w studio telewizyjnym.
Mój wujek też by nie dyskutował ;-)
Cieszę się, że potrafisz Estero wycofać się ze swoich haniebnych zarzutów :D

Fantom - stawianie na równi "bezczelności" z przymiotnikiem oraz "braku odwagi" wygląda dziwnie, nie sądzisz?

Mieli szczęście,że ten gość nie wziął przykładu z Jezusa i nie powywracał im te rydwaniki.

Byłoby to najgłupsze co mógłby zrobić. I nie miałoby żadnego związku z czynem Jezusa w świątyni.

A poza tym uważam, że pedofilia wśród SJ jest problemem.


Offline Estera

Odp: stojakowi zapytani o pedofilię(j.angielski)
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Grudzień, 2016, 09:59 »
  Nie, Bugajski, z haniebnej postawy ŚJ, nie wycofuję się.
  Bo według linii obronnej wts, wszak trzeba zawsze!! !! !! całe 24 godziny na dobę dbać ...
  "O przenajświętsze dobre imię, tej najprawdziwszej organizacji, a oni nie zrobili nic!!
  Co mogli pomyśleć obserwatorzy tej całej sytuacji? O tej naj... naj... naj... świętszej, jedynej?
  Z tym "kryształowym" obliczem, jakie rysują o sobie na co dzień?
  A jednak nie dali się "pożreć lwom" !! !! !! ... tak ujmując rzecz symbolicznie.
  Nie uważasz, że było haniebne, nie stanięcie w obronie "mateczki"?? ??
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Fantom

Odp: stojakowi zapytani o pedofilię(j.angielski)
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Grudzień, 2016, 10:00 »
czy gdyby Twoje dziecko znalazło się w podobnej sytuacji,to też grzecznie,potulnym głosem rozmawiałbyś z nimi wiedząc,że oni robią wszystko aby ukryć lub wyciszyć  taki temat?
 Przypomnij sobie uczniów Jezusa jacy byli narwani.Mówi Ci coś ''synowie gromu''?Nie dziwie się mu,że tak emocjonalnie do tego podszedł.Dzisiaj wiele osób otwarcie mówi co by zrobili pedofilom.
 On specjalnie podnosił głos,żeby osoby postronne zaciekawić tym ohydnym procederem w organizacji.
Wówczas Jakub i Jan, uczniowie Jego, widząc to, powiedzieli: Panie; jeśli chcesz, to powiemy, żeby ogień zstąpił z nieba i pochłonął ich." (Łk 9:52-54; BWP) Na co zasługuje organizacja religijna mająca takie procedury?
« Ostatnia zmiana: 23 Grudzień, 2016, 10:06 wysłana przez fantom »
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Estera

Odp: stojakowi zapytani o pedofilię(j.angielski)
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Grudzień, 2016, 10:10 »
  A co do tej herbatki pokojowej, żeby coś wyjaśnić krzyczącemu gościowi ...
  Stał ich tam ... taki spory tłumek, przy tych stojakach ...
  I nawet jeden, z tych mężczyzn, nie pomyślał, żeby zaprowadzić tam jakiś spokój?
  Co też to jasno pokazuje, jak ci stojakowi są zaprogramowani, tylko na reklamę jw.org.
  Ponad dziesięć minut musieli słuchać "tej haniebnej i w ich mniemaniu, nieprawdziwej mowy".
  Będąc w takiej sytuacji (na szczęście nigdy się w takiej nie znajdę) ...  :D :D :D :D :D
  Zrobiłabym ... cokolwiek, żeby nie dać publicznie naśmiewać się z mojej, jedynej, prawdziwej ... "matiuszki"
 
« Ostatnia zmiana: 23 Grudzień, 2016, 11:03 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Inka

Odp: stojakowi zapytani o pedofilię(j.angielski)
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Grudzień, 2016, 10:57 »
Niedawno byli u mnie znajomi ŚJ na kawce w domu, towarzysko, dawno się nie widzieliśmy.Oni są  z tych myślących, dlatego pod lupą starszych. Fajnie sobie pogadaliśmy.Byłam zaskoczona, ale wiedzieli o Australii, co więcej, dowiedzieli się o tej sprawie od innych świadków ze swojego zboru. znajoma mówiła, że o tym się mówi, ale w zaufanych grupkach. Chcą być świadkami,w org. ale już rozdzielają Boga od organizacji, doktrynę org od Biblii. Efekt - rzadko chodzą na zebrania, czytają przede wszystkim Biblię. Odrzucili wszystkie wymysły CK, tylko  to co jest w Biblii uznają. Na zbiórki nie chodzą. Zastanawiam się jak długo wytrzymają. Znajoma mówiła,że takich osób jest więcej jak oni. O tej Australii wiedzą, część zaczyna myśleć, ale publicznie nic nie powiedzą.


Offline Dietrich

Odp: stojakowi zapytani o pedofilię(j.angielski)
« Odpowiedź #12 dnia: 23 Grudzień, 2016, 10:59 »
Moim zdaniem problem polega na tym, że nawet gdyby jakiś głosiciel starał się być choć trochę obiektywny w tej sprawie, to już stawia go to w podejrzanym świetle. Bo skoro wierchuszka WTS sama nabiera wody w usta, to jakim prawem zwykły głosiciel ma się w tym temacie wypowiadać albo co gorsza wdawać w dyskusję? Zaraz podniosą się zarzuty, że pewnie śledzi temat z odstępczych źródeł. 
Inna sprawa, że WTS przez lata skutecznie zamknął umysły swych głosicieli, którzy nie przyjmują do wiadomości, że coś takiego może się wydarzyć w organizacji kierowanej przez Boga. Wolą raczej stwierdzić, że to pomówienia, wszystko jest spreparowane (jak ta sister na filmie) i nie interesują się takimi rzeczami. Zresztą są takie wytyczne, ze jeśli ktoś mówi "obelżywie" o organizacji, należy odwrócić się, przestać słuchać, wyłączyć radio lub TV.

Z drugiej strony szkoda mi tych głosicieli, bo może któryś z nich miałby coś do powiedzenia w tej sprawie ale się po prostu boi. Większość z nich z pewnością odcina się od tych afer.
Niestety to oni najczęściej zbierają baty za długoletnie tuszowanie pedofilii przez przewodników z Brooklynu.  Powiem szczerze, że w moim odczuciu zachowanie spokoju było najlepszą rzeczą jaką mogli oni w tej chwili zrobić. 


Offline gangas

Odp: stojakowi zapytani o pedofilię(j.angielski)
« Odpowiedź #13 dnia: 23 Grudzień, 2016, 11:35 »
Forma prowadzenia "dyskusji" przez nagrywającego jest bez sensu. W taki sposób się nie dyskutuje - czy to na ulicy, czy w kościele, czy w studio telewizyjnym.
Mój wujek też by nie dyskutował ;-)
Cieszę się, że potrafisz Estero wycofać się ze swoich haniebnych zarzutów :D

Fantom - stawianie na równi "bezczelności" z przymiotnikiem oraz "braku odwagi" wygląda dziwnie, nie sądzisz?

Byłoby to najgłupsze co mógłby zrobić. I nie miałoby żadnego związku z czynem Jezusa w świątyni.

A poza tym uważam, że pedofilia wśród SJ jest problemem.


 Oni po prostu agresywnie i bezczelnie milczeli!!! ;D ;D ;D

Ja już nic z tego nie rozumiem. Przecież nie chodzi o to - co wałkowaliśmy niejednokrotnie, że świadkowie akceptują pedofilię ale o zamykanie w swoim gronie wyłonionych spraw kosztem utrzymania pozorów świętej i nieskazitelnej organizacji.
 Naganne jest krycie w swoim gronie tych przestępców przez zaprogramowanych starszych.
Co ma powiedzieć ten stojakowy w takiej atmosferze, że owszem przypadki pedofilii zdarzały się jak w każdej innej społeczności ale źle były załatwiane te sprawy wewnątrz organizacji przez co tysiące osób ucierpiało??

A może jak proponuje Estera

 Mogli gościa zaprosić na spokojną herbatkę ...  ;) ;) ;)
  W jakieś odosobnione miejsce, by spokojnie wyjaśnić, że to bzdury na resorach.

Rozumiem Estera, że sprawę pedofilii u świadków traktujesz jako bzdurę na resorach :-\ :-\

Czyli teraz podchodzimy do wózkowych, pytamy o pedofilię, oni zwijają stojaki zapraszają nas na herbatkę do sali królestwa albo do domu i mamy stojak z głowy. To lepsze jak straż miejska.
Ale jak się wycwanią to będzie telefon: Tu brat ...XXXXX.. dzwonię ze stojaka "dworzec główny" podeślijcie parkę braci niech przejmą stanowisko, bo my idziemy z rozmówcą na herbatkę wyjaśniać sprawę pedofilii. ;D ;D ;D
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline Estera

Odp: stojakowi zapytani o pedofilię(j.angielski)
« Odpowiedź #14 dnia: 23 Grudzień, 2016, 11:54 »
Oni po prostu agresywnie i bezczelnie milczeli!!! ;D ;D ;D
A może jak proponuje Estera
Mogli gościa zaprosić na spokojną herbatkę ...  ;) ;) ;)
W jakieś odosobnione miejsce, by spokojnie wyjaśnić, że to bzdury na resorach.
Rozumiem Estera, że sprawę pedofilii u świadków traktujesz jako bzdurę na resorach :-\ :-\
  NIE gangas, źle zrozumiałeś, mówiłam, że ... oni niech udowodnią, że to bzdura na resorach ...
  Ja mam wręcz zupełnie odwrotne zdanie na ten temat i nie twierdzę, że G.Jackson z procesu w Australii, to sobowtór.
  Reszty możesz się dowiedzieć z mojego wątku powitalnego ...
  Ej, Ty, Ty ... nie wykręcaj ducha mojej wypowiedzi  ;D ;D ;D ;D ;D
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.