Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Chamskie odzywki / zachowanie Świadków wobec ludzi podczas głoszenia.  (Przeczytany 11557 razy)

Offline rychtar

Naszły mnie pewne przemyślenia dzisiaj. Kiedyś jak głosiłem to osobiście z tym się nie spotkałem ale wiele razy słyszałem świadkowie znani ze swojego fanatyzmu i chamstwa kierowali różne bezczelne / chamskie odzywki do ludzi, którym głosili na terenie. Według ich mniemania reprezentują oni Najwyższego we wszechświecie więc wydaje mi się, że powinni też godnie się zachowywać i z godnością traktować tych, którym głoszą. Prawda jest taka, że taki burak gdyby trafił na jakiegoś dresa to w najlepszym wypadku usłyszałby wiązankę typu "spier....j ch..j.. zaje....y" a w najgorszym mógłby dostać po prostu z liścia lub jeszcze gorzej.

Ja osobiście nie spotkałem się z czymś takim, ale słyszałem od wielu osób takie cytaty "Ja będę czekał ale armagedon nie poczeka" i wiele innych ciekawyc, których już nie pamiętam. Oczywiście starsi ludzie będą pamiętać wkładanie nogi w drzwi, żeby domownik nie mógł zamknąć drzwi i w ten sposób nie uronił ani kropelki z "ożywczego orędzia" :)

A co Wy myślicie o tym?
Du...Du hast...Du hast mich...Du hast mich...Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt und ich hab' nichts gesagt


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Chamskie odzywki / zachowanie Świadków wobec ludzi podczas głoszenia.
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Grudzień, 2016, 18:27 »

  Ja nie tak dawno jeszcze trafiłam na gościa który na moje...nie dziękuję i próbę zamknięcia drzwi, uniemożliwił wkładając nogę za próg mówiąc...ja jeszcze nie skończyłem. Wtedy się wq....i powiedziałam coś w rodzaju...bierz to bo ci Jehowa nogę upier....i.
Nie pamiętam dokładnie słowo w słowo co powiedziałam, ale z arogancją można się spotkać, zwłaszcza u tych starszych wiekiem, zabetonowanych w organizacji .
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Roszada

Odp: Chamskie odzywki / zachowanie Świadków wobec ludzi podczas głoszenia.
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Grudzień, 2016, 18:31 »
Chamskie odzywki to słyszałem co do siebie. ;)
Ale na końcu rozmowy. Niech pan sobie przeczyta Dz 13:16:

„(...)O, pełen wszelkiego oszustwa i wszelkiej nikczemności, synu Diabła, nieprzyjacielu wszystkiego, co prawe — czy nie przestaniesz wypaczać słusznych dróg Jehowy?” (Dz 13:10)



Offline zenobia

Odp: Chamskie odzywki / zachowanie Świadków wobec ludzi podczas głoszenia.
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Grudzień, 2016, 19:30 »
Znam pionierke co wkladala stope, obecnie jest tylko bardzo namolna - czyzby swiatelko? Jesli chce sie sprawdzic czy na posesji jest pies to trzeba stukac w ogrodzenie.Bardzo wstydzilam sie wtedy tych zachowan.


Blizna

  • Gość
Odp: Chamskie odzywki / zachowanie Świadków wobec ludzi podczas głoszenia.
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Grudzień, 2016, 23:17 »
Znam pionierke co wkladala stope, obecnie jest tylko bardzo namolna - czyzby swiatelko? Jesli chce sie sprawdzic czy na posesji jest pies to trzeba stukac w ogrodzenie.Bardzo wstydzilam sie wtedy tych zachowan.

Też tak robiłam, albo jeśli było otwarte a była obawa o psa, to był sposób szybkiego otwierania i zamykania natychmiast bramki.
Powiem szczerze, mdlałam ze strachu kiedy głosiłam na wsi.
Nienawidziłam tego.
Nie lubię psów i boję się ich.
A na wsiach polskich to zupelnie normalne, że psy nieraz latają samopas, nie są uwiązane.
Kiedyś pies zaatakował nas na szosie wiejskiej, jak już wracaliśmy po głoszeniu do samochodów.
Wyrwał się komus z domostwa.
Szliśmy w 3 osoby.
Taki starszy zboru kurdupel zasłonił mnie i drugą osobę teczką, wrzasnął na tego psa i pies uciekł.
Ogólnie nie poważałam tego starszego ale za tamtą obronę byłam mu wdzięczna.


Offline przegranybraciak

Odp: Chamskie odzywki / zachowanie Świadków wobec ludzi podczas głoszenia.
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Grudzień, 2016, 18:33 »
U nas w zborze jeden starszy rzucał torbe na ziemie i proponował solówke gdybym nie zobaczył tego na własne oczy to bym nie uwierzył...😎


Offline Szyszoonia

Odp: Chamskie odzywki / zachowanie Świadków wobec ludzi podczas głoszenia.
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Grudzień, 2016, 19:25 »
My ostatnio spotykamy sie z takimi chamskimi odzywkami wprawdzie nie ze strony gloszacych, ale ze strony mojej tesciowej... Jeszcze jakis czas temu byla znosna, ale kiedy w ostatnie wakacje jasno wytknelismy bledy i klamstwa Towarzystwa Straznica i Niewolnika, to jakby ja cos opetalo.... Wyzywa sie teraz na moim biednym tesciu, ktory nigdy swiadkiem nie byl... Wyzywa go, malo tego uzywa przy tam takiech wulgaryzmow, ze glowa mala... Moj maz, ktory rowniez nigdy nie mial nic wspolnego z organizacja, powaznie mysli, zeby przy naszej nastepnej wizycie nagrac swoja mame i zrobic donos do starszych jej zboru  ;D Bo moja tesciowa ma bardzo dobra opinie, a okazuje sie, ze opowiada bajki o tym, jak to jest strasznie przesladowana w domu... I wszyscy ja podziwiaja, jaka to ona jest dzielna siostra. Dodam, ze to moj tesc ostatnio zmienil sobie w pokoju drzwi na takie z zamkiem, bo ona nie daje mu spokoju i potrafi wpasc do niego, stac mu nad glowa i go obrazac...   >:( A nam tez sie obrywa, jak dzwonimy... I pomyslec, ze takich rzeczy dopuszcza sie sedziwa, 81letnia siostra, ktora ciagle powtarza, ze bedzie wierna do konca.


Tusia

  • Gość
Odp: Chamskie odzywki / zachowanie Świadków wobec ludzi podczas głoszenia.
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Grudzień, 2016, 22:02 »
Wyzywa go, malo tego uzywa przy tam takiech wulgaryzmow, ze glowa mala (...) powaznie mysli, zeby przy naszej nastepnej wizycie nagrac swoja mame i zrobic donos do starszych jej zboru

Jestem za! Niech pozna miłość starszych, jak jej zrobią KS. Nie tylko powiadomić starszych, ale cały zbór, by WSZYSCY się o tym dowiedzieli.


Offline zenobia

Odp: Chamskie odzywki / zachowanie Świadków wobec ludzi podczas głoszenia.
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Grudzień, 2016, 23:24 »
Trzeba wiedziec ktorych starszych bo tam tez jest , kolesiostwo, .


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Chamskie odzywki / zachowanie Świadków wobec ludzi podczas głoszenia.
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Grudzień, 2016, 23:40 »
U nas w zborze jeden starszy rzucał torbe na ziemie i proponował solówke gdybym nie zobaczył tego na własne oczy to bym nie uwierzył...😎

Z większymi od siebie o głowę i lepiej zbudowanymi też tak postępował?
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline gangas

Odp: Chamskie odzywki / zachowanie Świadków wobec ludzi podczas głoszenia.
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Grudzień, 2016, 02:04 »
 Tak słyszałem o tym a jak przed rzuceniem torby na podłogę nie ściągnął gaci to miał problemy z półobrotem.
Z większymi od siebie o głowę i lepiej zbudowanymi też tak postępował?
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline Rob Roy

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 111
  • Polubień: 265
  • JakPowiemyIm Prawdę DamyWolność ToKto Nas Utrzyma?
Odp: Chamskie odzywki / zachowanie Świadków wobec ludzi podczas głoszenia.
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Grudzień, 2016, 08:23 »
Przechodziłem przez cmentarz i widziałem jak dwie głosicielki zaczynają wstęp.
Kobieta się poirytowała i zaczęła głośno mówić coś w stylu "dajcie mi spokój"

Reakcja: chodź Stefcia nie będziemy rzucać pereł przed świnie.

A jeżeli chodzi o blokowanie drzwi musiałem słuchać uwag od moich znajomych typu
"powiedz tej (pionierka-singiel) żeby mi nie wkładała nogę w drzwi"

Chyba każdy zbór ma jakieś "stopnogę"  :)


Offline rychtar

Odp: Chamskie odzywki / zachowanie Świadków wobec ludzi podczas głoszenia.
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Grudzień, 2016, 19:50 »
Przechodziłem przez cmentarz i widziałem jak dwie głosicielki zaczynają wstęp.
Kobieta się poirytowała i zaczęła głośno mówić coś w stylu "dajcie mi spokój"

Reakcja: chodź Stefcia nie będziemy rzucać pereł przed świnie.

Najlepsze jest to, że jeśli taka uwaga zostanie rzucona pod adresem świętych świadków to od razu zostanie to poczytane jako chęć wyrządzenia krzywdy lub nawet element prześladowania. O jak bardzo zmienia się punkt widzenia u świadków w obliczu takich sytuacji :)
Du...Du hast...Du hast mich...Du hast mich...Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt und ich hab' nichts gesagt


Offline Estera

Odp: Chamskie odzywki / zachowanie Świadków wobec ludzi podczas głoszenia.
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Grudzień, 2016, 20:19 »
  Strasznie mnie zawsze raziły takie chamskie, nietaktowne zachowania moich współpracowników w służbie.
  Kiedyś z jednym takim, przemądrzałym bratem, wybrałam się na odwiedziny, do takiej starszej kobietki.

  Bardzo sympatyczna miła pani, zawsze sobie tam u niej porozmawiałam sympatycznie o Biblii.
  Pani była ciekawa różnych rzeczy, dużo pytała, była prostą kobietką, ale bardzo taktowną i gościnną.
  Pani, na tych odwiedzinach, coś wspomniała o tym tzw. "mieszaniu krwi", że słyszała, że takie a takie tam się rzeczy wyprawiają.

  A ten "palant", że tak rzeknę, zanim zdążyłam cokolwiek powiedzieć ...
  Pojechał od razu ... "z grubej rury" ... mniej więcej: "a ja, to słyszałem, że w kk, cały rok ... to ...
  zbierają gó...no papieża, suszą, a potem w środę popielcową, posypują wam tym głowy, zamiast popiołu!"
  Kończąc całą wypowiedź ironicznym uśmieszkiem.

  Myślałam, że się pod ziemie zapadnę w tym momencie. Oczywiście miła rozmowa od razu szybko się urwała.
  Po wyjściu od niej, zwróciłam uwagę bratu, że ja w taki sposób ze swoimi zainteresowanymi nie rozmawiam.

  Ale się okazało, że sprawa miała ciąg dalszy, bo jak za tydzień poszłam do tej samej pani w odwiedziny, to mi powiedziała:
  "Pani ... (tu moje imię) ... ale z tym panem, co pani była ostatnim razem, niech już pani do mnie więcej nie przychodzi."
  Oczywiście zgodziłam się na to i już nigdy z tym bratem do służby, na moje odwiedziny, nie umawiałam się.
  I w ogóle, w zborze unikałam tego typu osobowości ...
 żeby w służbie nie zapadać się ze wstydu pod ziemię, z powodu tak rażącego braku taktu wobec moich rozmówców.
« Ostatnia zmiana: 20 Grudzień, 2016, 20:24 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Rob Roy

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 111
  • Polubień: 265
  • JakPowiemyIm Prawdę DamyWolność ToKto Nas Utrzyma?
Odp: Chamskie odzywki / zachowanie Świadków wobec ludzi podczas głoszenia.
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Grudzień, 2016, 20:25 »
"a ja słyszałem, że w kk, cały rok ... to ...
  zbierają gó...no papieża, suszą, a potem w środę popielcową, posypują wam tym głowy, zamiast popiołu!"

No to żeś mi poprawiła humor tym tekstem. Jak on to wymyślił to muszę przyznać że to cham ale z jaką "fantazją"