Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Życie i służba marzec 2017  (Przeczytany 21376 razy)

Offline Lechita

Odp: Życie i służba marzec 2017
« Odpowiedź #30 dnia: 14 Grudzień, 2016, 14:19 »
  Tu chyba też nie za dobrze, raczej tylko, trwoga jakaś ...
  Tusia ... za wesołych min, to raczej też tu nie widzę ...

Estera bo i cieszyć się nie mają z czego. Ogórki i dżemy w "bunkrze" się kończą a wielkiego ucisku jak nie było, tak nie ma. Jedyne dźwięki jakie do nich dochodzą z powierzchni ziemi to odgłosy ludzi , którzy prowadzą normalne życie, mają swoje problemy i radości, pasje i miłości , pracują, kupują, żenią się i za mąż wychodzą...a ucisku ani za grosz, tylko ta strasząca armagedonem literatura i listy od "fantastycznej siódemki" która w tym samym czasie korzysta z życia na maxa, bo im "owce" nowe apartamenty zasponsorowały  ;D   Ot, takie przemyślenia mnie naszły ;)

Tusia świetna poezja, uśmiałem się. Dzięki wielkie!  ;D
"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper


Offline Estera

Odp: Życie i służba marzec 2017
« Odpowiedź #31 dnia: 14 Grudzień, 2016, 15:27 »
  Tak się ciągle zastanawiam, do czego CK przygotowuje te swoje owieczki takimi ilustracjami?
  Jakiego "asa" tam chowają w rękawie, czy "króliczka w kapelusiku"?
  Jak pomyślę głębiej, to aż mnie to po prostu przeraża i mrozi krew w żyłach, co skażą tym biednym ludziom zrobić?
  Już wysprzedawanie nieruchomości, porzucanie pracy i branie kredytów było przerabiane przed 1975 rokiem.
  Co teraz się stanie, w tych piwnicach, do których skażą im zejść? ... śmierć z głodu? ...
  Czy zbiorowe samobójstwo dla idei wts? i CK?  :( :( :( :( :( Nie do pojęcia w XXI wieku, wręcz ...
« Ostatnia zmiana: 14 Grudzień, 2016, 15:36 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Światus

Odp: Życie i służba marzec 2017
« Odpowiedź #32 dnia: 14 Grudzień, 2016, 16:03 »
  Tu chyba też nie za dobrze, raczej tylko, trwoga jakaś ...
  Tusia ... za wesołych min, to raczej też tu nie widzę ...

A z czego tu się cieszyć... Ucisk trwa nie tylko na zewnątrz ale i w pęcherzach bo toalety nigdzie nie widać...  ;D
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Estera

Odp: Życie i służba marzec 2017
« Odpowiedź #33 dnia: 14 Grudzień, 2016, 16:52 »
A z czego tu się cieszyć... Ucisk trwa nie tylko na zewnątrz ale i w pęcherzach bo toalety nigdzie nie widać...  ;D
  To jak skażą robić kibelki w piwniczkach, to znaczy się ... że się coś szykuje  :D :D :D
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: Życie i służba marzec 2017
« Odpowiedź #34 dnia: 14 Grudzień, 2016, 18:36 »

  Co teraz się stanie, w tych piwnicach, do których skażą im zejść? ... śmierć z głodu? ...
  Czy zbiorowe samobójstwo dla idei wts? i CK?  :( :( :( :( :( Nie do pojęcia w XXI wieku, wręcz ...
Az tak dramatyczny rozwoj wydarzen jest  malo prawdopodobny. W duzych i ustabilizowanych spolecznie wspolnotach takie rzeczy raczej sie nie zdarzaja . Ale po rozlamie  na male grupy radykalizm rosnie .Wystarczy jakis nowy ,charyzmatyczny przywodca ktory im pokaze "prawdziwa droge do raju " i juz nieszczescie gotowe :(                  Sekta Davidianow (Branch Davidians ) jako odlam Adwentystow 7-go Dnia w USA w1994 jest tego dobrym przykladem . Zginelo wtedy ponad 80 osob. Wydaje sie raczej ,ze WTS po przez te "piwniczne " filmiki  chce wzmocnic w SJ syndrom   " oblezonej twierdzy " co jest jednym z filarow ich wladzy...


Offline Estera

Odp: Życie i służba marzec 2017
« Odpowiedź #35 dnia: 14 Grudzień, 2016, 18:44 »
Az tak dramatyczny rozwoj wydarzen jest  malo prawdopodobny. W duzych i ustabilizowanych spolecznie wspolnotach takie rzeczy raczej sie nie zdarzaja . Ale po rozlamie  na male grupy radykalizm rosnie .Wystarczy jakis nowy ,charyzmatyczny przywodca ktory im pokaze "prawdziwa droge do raju " i juz nieszczescie gotowe :(                  Sekta Davidianow (Branch Davidians ) jako odlam Adwentystow 7-go Dnia w USA w1994 jest tego dobrym przykladem . Zginelo wtedy ponad 80 osob. Wydaje sie raczej ,ze WTS po przez te "piwniczne " filmiki  chce wzmocnic w SJ syndrom   " oblezonej twierdzy " co jest jednym z filarow ich wladzy...
  Mówi się o chowaniu się w piwnicy, szykowaniu plecaków z żywnością z długim terminem ...
  Ja myślę ... że może jednak ... "chcą ich wyprowadzić w pole albo do lasu" ... ujmując rzecz symbolicznie ...
  To wzmacnianie syndromu oblężonej wieży ... jako filaru władzy, też możliwe ...
  Właściwie, to każdy scenariusz może wejść w grę ...
« Ostatnia zmiana: 14 Grudzień, 2016, 18:45 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline ihtis

Odp: Życie i służba marzec 2017
« Odpowiedź #36 dnia: 14 Grudzień, 2016, 20:13 »
Najważniejsze, że nawet podczas Wielkiego Ucisku, czytający/prowadzący, będzie pod krawatem. Poziom musi być.


Offline Lechita

Odp: Życie i służba marzec 2017
« Odpowiedź #37 dnia: 14 Grudzień, 2016, 22:46 »
Raczej nie spodziewałbym się jakichś bardzo radykalnych, fundamentalistycznych kroków, choć z kolesiami z Warwick nigdy nic nie wiadomo. Mimo wszystko obstawiam,że nadal będzie trwało to powolne "gotowanie żaby". Będą coraz mocniej strzyc te owieczki, coraz bardziej smycz skracać, coraz bardziej pętlę zaciskać, bo taką polityką zyskać mogą na kolejne długie lata dostatniego życia. Gdyby zdecydowali się na jakiś dramatyczny krok to wszystko mogłoby się im urwać, i to szybko.
W każdym razie , czas pokaże. Nie wykluczam żadnego scenariusza.
"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper


Offline ihtis

Odp: Życie i służba marzec 2017
« Odpowiedź #38 dnia: 14 Grudzień, 2016, 23:59 »
Nie wykluczam żadnego scenariusza.
cóż za przenikliwość i wyważony język :)
A poważnie, Nowa siedziba Świadków jest tak ulokowana, że wielki ucisk tam nie dotrze, nikomu nie będzie się chciało zapuszczać w Nowojorskie Bieszczady. Tam nawet niedźwiedzie nie zachodzą, a co dopiero wysłannicy wielkiego ucisku.


Offline Światus

Odp: Życie i służba marzec 2017
« Odpowiedź #39 dnia: 15 Grudzień, 2016, 16:34 »
Najbardziej bolesny dla WTS byłby wielki ucisk finansowy  ;)
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline ihtis

Odp: Życie i służba marzec 2017
« Odpowiedź #40 dnia: 16 Grudzień, 2016, 19:21 »
Ha ha wielki ucisk finansowy.... Ale poważnie, to wielki ucisk .... no właśnie, ale czym tak na prawdę jest ów wielki ucisk?


Offline Roszada

Odp: Życie i służba marzec 2017
« Odpowiedź #41 dnia: 16 Grudzień, 2016, 19:25 »
no właśnie, ale czym tak na prawdę jest ów wielki ucisk?
Ja często mam taki. To wiesz gdzie muszę iść. :)


Offline Estera

Odp: Życie i służba marzec 2017
« Odpowiedź #42 dnia: 16 Grudzień, 2016, 19:34 »
Ha ha wielki ucisk finansowy.... Ale poważnie, to wielki ucisk .... no właśnie, ale czym tak na prawdę jest ów wielki ucisk?
  Według wts, ogłoszenie pokoju, a potem zagłada religii fałszywej ...
  A potem atak na lud Boży, czyli Świadków Jehowy. To tak w pigułce ...
  Może coś po drodze pominęłam, to ktoś uzupełni.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline ihtis

Odp: Życie i służba marzec 2017
« Odpowiedź #43 dnia: 17 Grudzień, 2016, 04:08 »
  Według wts, ogłoszenie pokoju, a potem zagłada religii fałszywej ...
  A potem atak na lud Boży, czyli Świadków Jehowy. To tak w pigułce ...
  Może coś po drodze pominęłam, to ktoś uzupełni.
dzięki, a według Ciebie, jak to będzie wyglądać? Ja przyznam, nie mam najmniejszego pomysłu. Kościół Katolicki, nie naucza o Wielkim Ucisku, podobnie wiele Protestantów. Szkoda.


Offline pies berneński

Odp: Życie i służba marzec 2017
« Odpowiedź #44 dnia: 17 Grudzień, 2016, 05:19 »
. Kościół Katolicki, nie naucza o Wielkim Ucisku, podobnie wiele Protestantów. Szkoda.
A nauka o piekle.Raczej,to nie przypomina leżakowania na Bora Bora hehe.
Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.