Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Paradoks wagi grzechów u ŚJ  (Przeczytany 7253 razy)

Gorszyciel

  • Gość
Paradoks wagi grzechów u ŚJ
« dnia: 30 Listopad, 2016, 16:10 »
Nasunął mi się dziś taki paradoks: otóż w książce Paście są wymienione grzechy (a czasem wg mnie "grzechy"), za które grozi wykluczenie. Pojawia się tam palenie tytoniu, kwestia transfuzji krwi czy kontaktowanie się z wykluczonymi niebędącymi członkami rodziny. Rzeczy te są w jakimś tam sposób z Biblii wysnute (wg mnie niesłusznie), ale każdy ŚJ się zgodzi, że nie ma o nich napisane WPROST. Z kolei są sprawy, o których Biblia mówi wprost, a oni albo robią masę wyjątków albo w ogóle to ignorują. Należą do takich dawanie pożyczek na procent (jak ktoś w banku pracuje, to nikt mu nic nie gada nawet, a jak w kiosku, gdzie stoją papierosy czy na uczelni, to już są rozmowy). Nawet łapówki niby krytykują, ale jak się wczytacie to zobaczycie, że piszą, że są takie kraje, gdzie ciężko cokolwiek załatwić i wtedy można. Dla mnie to jest szokujące, że z takich spraw niepewnych, które mogą zmienić, robią kwestie najwyższej wagi, a z tych, o których Biblia mówi wprost, robią wyjątki.


Offline Roszada

Odp: Paradoks wagi grzechów u ŚJ
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Listopad, 2016, 16:18 »
A ja nie słyszałem, by ŚJ grzeszyli. :)
Raczej śmieją się z tych co wyznają grzechy.

No ale może nie trąbią przed sobą, że mają grzechy jakieś, by to nie osądzało organizacji i jej nie obciążało. ;)
Braci przepraszają słyszałem za uchybienia. :)


Offline Elihu

Odp: Paradoks wagi grzechów u ŚJ
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Listopad, 2016, 16:27 »
Nie wiem jak wogule mogą rozliczać kogoś z jego własnych grzechów (jeśli to wogule grzechy) , zachowują się jakby zaczęli z Jezusem królować. Był nawet jakiś werset o tym.
"..Smakowaliby niedźwiedziom ignoranci. Brawo dla nich, tyle wiedzą, im to starczy, impotenci. Postawiłbym skok na bungee, mocowania lin odkręcił.Zatańczył jak syn Komańczy i wydałbym ryk młodzieńczy"


Offline Estera

Odp: Paradoks wagi grzechów u ŚJ
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Listopad, 2016, 16:53 »
A ja nie słyszałem, by ŚJ grzeszyli. :)
Raczej śmieją się z tych co wyznają grzechy.

No ale może nie trąbią przed sobą, że mają grzechy jakieś, by to nie osądzało organizacji i jej nie obciążało. ;)
Braci przepraszają słyszałem za uchybienia. :)
  Grzeszą, grzeszą ...
  tylko wszystko zamiatają pod dywan. Ludzie z poza organizacji, to dowiadują się tylko w takiej sytuacji o tych grzechach,
  jak sprawa nabiera rozgłosu i nie daje się jej już dłużej ukryć
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


DonnieDarkoJG

  • Gość
Odp: Paradoks wagi grzechów u ŚJ
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Listopad, 2016, 16:59 »
Drodzy państwo  ;D
Wyjawię wam prawdę utajona..u sj waga grzechu zależna jest od osoby a nie od czynu..
Deus propitius esto mihi peccatori.. ;)


Offline Elihu

Odp: Paradoks wagi grzechów u ŚJ
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Listopad, 2016, 17:03 »
Drodzy państwo  ;D
Wyjawię wam prawdę utajona..u sj waga grzechu zależna jest od osoby a nie od czynu..
Deus propitius esto mihi peccatori.. ;)
Też mam takie wrażenie. Inaczej było by to dla niektórych niewygodne
Kolesiostwo
"..Smakowaliby niedźwiedziom ignoranci. Brawo dla nich, tyle wiedzą, im to starczy, impotenci. Postawiłbym skok na bungee, mocowania lin odkręcił.Zatańczył jak syn Komańczy i wydałbym ryk młodzieńczy"


Offline Estera

Odp: Paradoks wagi grzechów u ŚJ
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Listopad, 2016, 17:33 »
 Słusznie panowie zauważyliście.
 Inaczej mierzy się grzechy ludzi na przywilejach,
 inaczej tych szarych owieczuszek.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Elihu

Odp: Paradoks wagi grzechów u ŚJ
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Listopad, 2016, 17:37 »
Ha. A niech taka szara owieczuszka spróbuje udowodnić grzech komuś na przywileju..
"..Smakowaliby niedźwiedziom ignoranci. Brawo dla nich, tyle wiedzą, im to starczy, impotenci. Postawiłbym skok na bungee, mocowania lin odkręcił.Zatańczył jak syn Komańczy i wydałbym ryk młodzieńczy"


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Paradoks wagi grzechów u ŚJ
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Listopad, 2016, 18:25 »
 W organizacji widzi się to tak....

Jeśli chodzi o inne wyznania.

Cytuj
Zwyczaj wyznawania grzechów do ucha kapłana jest praktykowany w wielu kościołach. Ale czy dla dzisiejszego pobłażliwego, liberalnego społeczeństwa spowiedź ma jeszcze jakiekolwiek znaczenie? Czy jest w ogóle potrzebna?


Zaś jeśli chodzi o organizację, tak.

Cytuj
W zborze chrześcijańskim dojrzali duchowo „starsi”, czyli nadzorcy, są zobowiązani pomagać wszystkim zabiegającym o Boże przebaczenie. Oczywiście nie mają prawa nikogo rozgrzeszyć, gdyż żaden człowiek nie jest upoważniony do odpuszczania grzechów przeciwko Bogu*. Jednak dzięki posiadanym kwalifikacjom duchowym tacy nadzorcy upominają osobę winną ciężkiego grzechu i udzielają jej stosownych rad, tak aby zrozumiała powagę swego czynu i okazała skruchę

 Nasuwa się pytanie...jaka jest różnica w wyznawaniu grzechów na ucho, a prosto w twarz, skoro i jednym i drugim chodzi o zdrowie duchowe wiernych?
ŚJ odcinają się, a nawet potępiają spowiedź w innych religiach, ale czy sami tak bardzo się różnią w swoim ,,uleczaniu dusz''?

Cytuj
Starsi, mający obowiązek troszczyć się o zbór, nie ograniczają się do wysłuchania grzesznika. Ponieważ w grę wchodzi choroba duchowa, muszą zrobić coś, by ‛uzdrowić niedomagającego’
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Roszada

Odp: Paradoks wagi grzechów u ŚJ
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Listopad, 2016, 18:33 »
Tym bardziej, że tych swoich 'spowiedników', nazywają dziś w statucie ŚJ "osobami duchowymi". :)


Offline Estera

Odp: Paradoks wagi grzechów u ŚJ
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Listopad, 2016, 18:52 »
Tym bardziej, że tych swoich 'spowiedników', nazywają dziś w statucie ŚJ "osobami duchowymi". :)
  To też było celowe posunięcie WTS, żeby w trudnych sprawach
  zasłaniać się tzw. "tajemnicą spowiedzi".
  Wszystko ma swój cel, każda najmniejsza nawet zmiana.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Paradoks wagi grzechów u ŚJ
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Listopad, 2016, 19:27 »
Tym bardziej, że tych swoich 'spowiedników', nazywają dziś w statucie ŚJ "osobami duchowymi". :)

  Tak, z uprawnieniami.
Tylko jak to się ma do praktyki? Znałam takiego uzdrowiciela duszy, który nie szczędził żonie ani dzieciom pięści.
Żona często makijażem zakrywała mężowskie uczucia na twarzy, zaś dzieci jak to dzieci same mogły sobie coś nabić.
Wszyscy wiedzieli, ale nikt nie śmiał zareagować, przecież to starszy.

Jednak wszystko do czasu. Pewnego razu poszedł prostować pewną rodzinę gdzie dziewczyna ( 19 lat , nie będąca po symbolu) zaszła w ciążę. Jednak jej mądrzy rodzice, oboje będący świadkami, nie pozwolili na przesłuchiwanie ich córki na osobności.
Ojciec się upierał, że dla niego to wizyta towarzyska, a nie rozgrzeszanie jego córki, ona jest dorosła i choć sam nie pochwala jej zajście, to jednak nie pozwoli jej potępiać. Bracia, a zwłaszcza ten jeden, byli innego zdania, ba...oni uważali że mają prawo do ,,maglowania'' dziewczyny.

Wywiązała się pyskówka, ojciec nie wytrzymał i produkującemu się starszemu powiedział....a co może mam jak ty wymierzać sprawiedliwość w domu? Tamten się wściekł zaczął grozić całej rodzinie, ale jak powiedział...ty i te twoje Q...
gospodarz nie wytrzymał, wstał sypnął gościowi , ten wpadł w kwietnik, a doniczka z kwiatkiem dokończyła dzieła.
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Roszada

Odp: Paradoks wagi grzechów u ŚJ
« Odpowiedź #12 dnia: 30 Listopad, 2016, 19:30 »
Tazła nie opowadaj taki drastycznych scen, bo zaglądający tu ŚJ się zgorszą. ;)


Offline Estera

Odp: Paradoks wagi grzechów u ŚJ
« Odpowiedź #13 dnia: 30 Listopad, 2016, 19:37 »
Tazła nie opowadaj taki drastycznych scen, bo zaglądający tu ŚJ się zgorszą. ;)
   Myślę, że dla wielu nie będzie to żadnym zaskoczeniem, ani zdziwieniem...
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Estera

Odp: Paradoks wagi grzechów u ŚJ
« Odpowiedź #14 dnia: 30 Listopad, 2016, 20:21 »
Ha. A niech taka szara owieczuszka spróbuje udowodnić grzech komuś na przywileju..
   No, tu Elihu ... to masz zupełną rację ...
   Znam siostrę, która właśnie udowodniła takiemu na przywileju, grzech ... (oczywiście nie sama)
   Mówię tu o tej nieszczęsnej zasadzie dwóch świadków u ŚJ ...
   Ale niestety przepłaciła to leczeniem się z depresji.
   Starszy stracił przywilej, po wielu przepychankach, trwało to trochę w czasie, ale poniósł konsekwencje.
   Siostra, na szczęście w miarę szybko wyszła ze swojego stanu depresyjnego, jednak ...
   z głębokim postanowieniem, że już nigdy nie wda się w takie komitety ... niech się dzieje co chce.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.