Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Ranking braci obwodowych  (Przeczytany 94182 razy)

DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Ranking braci obwodowych
« Odpowiedź #240 dnia: 15 Listopad, 2018, 13:18 »
Dzięki za info a to ci je Rycho :D no kto by pomyślał że bimberek mu w smak :D
:) Nie wiem jak jest teraz z tym smakiem. Wątroba już nie ta więc może i upodobania się zmieniły przez te kilkanaście lat tak jak choćby wygląd, bo teraz Rysia jest więcej  ;)


Offline dawalkowiak

Odp: Ranking braci obwodowych
« Odpowiedź #241 dnia: 15 Listopad, 2018, 21:51 »
Nie oceniaj tak nisko Grześka. On nie był kłamcą. Zwyczajnie nie lubił tych wszystkich obowiązków zborowych. Wiesz jak się męczył podczas pukania w cudze drzwi? Nawet spotkania dla starszaków były dla niego męczące. Na podium jakoś musiał się zaprezentować, więc odżywał. Blask fleszy robi swoje. Trochę odpoczywał na tzw pasterkach u starszych ciotek. Do tego problemy ze zdrowiem. To człowiek uwięziony we własnym ciele.
Trochę więcej empatii  ;)
No faktycznie, trochę mnie poniosło :) Ale osobiście byłem świadkiem takiej niefajnej sytuacji i utkwiło mi to w moim sercu i umyśle. Empatia ponad wszystko ;)
Bo dobrze jest wiedzieć, ale nie dobrze jest wiedzieć, że się wie...


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Ranking braci obwodowych
« Odpowiedź #242 dnia: 20 Grudzień, 2018, 19:49 »
Stanisław K.-wieloletni SJ działacz w b.Nadarzyn- zm. XII.2018


Offline kormoran

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 228
  • Polubień: 541
  • Każda zmiana ma iść ku lepszemu
Odp: Ranking braci obwodowych
« Odpowiedź #243 dnia: 21 Grudzień, 2018, 09:14 »
Fajnie czasy powspominać. Wielu przewinęło się w moim życiu obwodowych i okręgowych jak choćby Pietruszka i Zieliński. Moim zdaniem świetni mówcy, fajnie się ich słuchało z ekspresją (szczególnie Pietruszka). "Zielina" jak mówiliśmy - prowadził mój Kurs Usługiwania.
Pamiętam Filusa jak oglądał z nami film PSY i lubił często podpuszczać innych w sprawie rozrywki. Ponadto wieczny "prawie" kawaler - mówił że szuka żony 18-tki. Szkoda chłopa.
Ktoś pamięta jeszcze Leonarda Kempę ? Wiecznie nastawiony na produkcję pionierów stałych, to za jego czasów w obwodach stawiał cel 100 pionierów. Organizował spotkania pionierskie obwodowe. Działo się w tej sprawie. W naszym zborze w trakcie jego dwóch lat było kilkunastu pionierów stałych. Większość młodzieży zborowej śmigała.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Ranking braci obwodowych
« Odpowiedź #244 dnia: 21 Grudzień, 2018, 10:17 »
Fajnie czasy powspominać. Wielu przewinęło się w moim życiu obwodowych i okręgowych jak choćby Pietruszka i Zieliński. Moim zdaniem świetni mówcy, fajnie się ich słuchało z ekspresją (szczególnie Pietruszka). "Zielina" jak mówiliśmy - prowadził mój Kurs Usługiwania.
Pamiętam Filusa jak oglądał z nami film PSY i lubił często podpuszczać innych w sprawie rozrywki. Ponadto wieczny "prawie" kawaler - mówił że szuka żony 18-tki. Szkoda chłopa.
Ktoś pamięta jeszcze Leonarda Kempę ? Wiecznie nastawiony na produkcję pionierów stałych, to za jego czasów w obwodach stawiał cel 100 pionierów. Organizował spotkania pionierskie obwodowe. Działo się w tej sprawie. W naszym zborze w trakcie jego dwóch lat było kilkunastu pionierów stałych. Większość młodzieży zborowej śmigała.
[/b][/size]
Hej! Pamiętam Pietruszkę. Jak był u nas w obwodzie to jedna pionierka stała z mojego zboru wzdychała do niego. Niestety wolał młodszą (z tego co wiem). Dziewczyna okupiła to ciężką depresją. Miała ostre parcie na niego. Później widziałem go jak przemawiał na zgromadzeniu. Straszenie chudy był, oczy zapadnięte. Słyszałem, że jakąś specjalną dietę trzymał. Jak przychodził na wizyty podczas obsługi do starszych babek to trzeba było specjalne posiłki przygotowywać (tak słyszałem). A co z nim się dzieje obecnie ktoś wie? 
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Ranking braci obwodowych
« Odpowiedź #245 dnia: 21 Grudzień, 2018, 11:22 »
Macie na myśli tego Zielińskiego, co np opowiadał opowieść o 'Zupie'; czyli być w zupie czy mieć zupę w sobie?
Bo jeszcze był jeden o tym samym nazwisku. Taki 'nieskazitelny' (by nie opisać pewnej części od roweru  ;)), co miał (ma) żonę niezłą wariatkę. Znaczy się Maruś.
Więc wyrażajcie się Towarzysze precyzyjnie.


Offline salvat

Odp: Ranking braci obwodowych
« Odpowiedź #246 dnia: 21 Grudzień, 2018, 13:00 »

Hej! Pamiętam Pietruszkę. Jak był u nas w obwodzie to jedna pionierka stała z mojego zboru wzdychała do niego. Niestety wolał młodszą (z tego co wiem). Dziewczyna okupiła to ciężką depresją. Miała ostre parcie na niego. Później widziałem go jak przemawiał na zgromadzeniu. Straszenie chudy był, oczy zapadnięte. Słyszałem, że jakąś specjalną dietę trzymał. Jak przychodził na wizyty podczas obsługi do starszych babek to trzeba było specjalne posiłki przygotowywać (tak słyszałem). A co z nim się dzieje obecnie ktoś wie?

Pietruszka był jedyny w swoim rodzaju egzemplarz. Nie sposób go nie zapamiętać. Dietę trzymał to fakt i przez nią zapewne wyglądał jak wyglądał. Miał facet charyzmę, zwłaszcza jak przemawiał, a siedziało się w pierwszym rzędzie. Te świdrujące oczy!
Jak nazwać człowieka, który mając trochę władzy mówi jedno, a robi coś co tym słowom zaprzecza?

https://www.youtube.com/watch?v=cZMCsCO9hYw


Offline Martin

Odp: Ranking braci obwodowych
« Odpowiedź #247 dnia: 21 Grudzień, 2018, 13:35 »

Hej! Pamiętam Pietruszkę. Jak był u nas w obwodzie to jedna pionierka stała z mojego zboru wzdychała do niego. Niestety wolał młodszą (z tego co wiem). Dziewczyna okupiła to ciężką depresją. Miała ostre parcie na niego. Później widziałem go jak przemawiał na zgromadzeniu. Straszenie chudy był, oczy zapadnięte. Słyszałem, że jakąś specjalną dietę trzymał. Jak przychodził na wizyty podczas obsługi do starszych babek to trzeba było specjalne posiłki przygotowywać (tak słyszałem). A co z nim się dzieje obecnie ktoś wie?
Był u mnie ostatnio na obsłudze. Jest na obwodzie gdzieś koło Chełma. Nadal wygląda jak więzień Auschwitz, nadal nie jest na żadnej diecie, nadal potrafi grać na emocjach, nadal wygaduje głupoty w wykładach. Co chcesz wiedzieć więcej?  :)
"Religia to głupie odpowiedzi na głupie pytania."


Offline Mefiboszet

Odp: Ranking braci obwodowych
« Odpowiedź #248 dnia: 21 Grudzień, 2018, 15:58 »
Czyli żyje. U nas w okolicach Sz-na gadali ze ma raka.


Offline HARNAŚ

Odp: Ranking braci obwodowych
« Odpowiedź #249 dnia: 21 Grudzień, 2018, 16:02 »
Pietruszka to manipulant emocjonalny . Albo się go uwielbia albo nienawidzi . Ja gościa nie trawiłem . Był u mnie w domu jako okręgowy .Zieliński Daniel prowadził mój kurs dla starszych . Pamiętam go jako zabawnego mówcę , często przytaczał w wykładach przykład o zmiętolonej stówie . Jak się postarzał zrobił się z zabawnego w nieznośnego , szalenie łasy na kasę , nawet wpłynął na kursantów aby siano mu na koniec dali. Wieli bo byłem w" komitecie trzech"  co to organizowali. Jak rozliczałem salę zgromadzeń to każdą wydaną złotówkę kazał sobie szybko zwracać , nie to co poczciwy Kupczak .


Offline uncja

Odp: Ranking braci obwodowych
« Odpowiedź #250 dnia: 21 Grudzień, 2018, 16:56 »
Macie na myśli tego Zielińskiego, co np opowiadał opowieść o 'Zupie'; czyli być w zupie czy mieć zupę w sobie?

Taaaaaaa u nas o zupie opowowiadał Torżewik. Takie porównanie byc w prawdzie i miec prawde w sobie. Osobiscie jestem zdania ze duzo lepiej byłoby porownac to do krwi.Gdy sie rodzimy to jestesmy cali we krwi. Motorem zycia jednak  jest nie ta krew na zewnątrz, ale nasza własna.
Widocznie na to nie wpadli albo ktos im o tej zupie kazał gadać.


Offline Martin

Odp: Ranking braci obwodowych
« Odpowiedź #251 dnia: 21 Grudzień, 2018, 17:19 »
Jak rozliczałem salę zgromadzeń to każdą wydaną złotówkę kazał sobie szybko zwracać , nie to co poczciwy Kupczak .
Kupczaka też znam. Zastanawiam się, jak taki mądry gość może być taki głupi. :)
"Religia to głupie odpowiedzi na głupie pytania."


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Ranking braci obwodowych
« Odpowiedź #252 dnia: 21 Grudzień, 2018, 17:39 »
Był u mnie ostatnio na obsłudze. Jest na obwodzie gdzieś koło Chełma. Nadal wygląda jak więzień Auschwitz, nadal nie jest na żadnej diecie, nadal potrafi grać na emocjach, nadal wygaduje głupoty w wykładach. Co chcesz wiedzieć więcej?  :)
                                                                                                        To fakt miał płomienne przemówienia. Na zgromadzeniu, aż charczał do mikrofonu . Z tym chudym wyglądem, wyblakłą skórą na twarzy i charczącym głosem myślałem, że jest chory. Po zgromadzeniu ktoś mnie uświadomił, że Pietruszka  kiedyś kolarstwo trenował i trzyma dietę. Ale nie wiem ile w tym prawdy. Czyli dalej jest w obwodzie, nie wyrzucili go jak Sicińskiego?                                                     
« Ostatnia zmiana: 21 Grudzień, 2018, 17:43 wysłana przez Gandalf Szary »
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline HARNAŚ

Odp: Ranking braci obwodowych
« Odpowiedź #253 dnia: 21 Grudzień, 2018, 17:41 »
Kupczaka też znam. Zastanawiam się, jak taki mądry gość może być taki głupi. :)
Dostrzegam w nim siebie .  :) Kiedyś pożyczył swoją złotą Toyotę starszemu z naszego zboru jak jechali do Stęszewa na jakąś zaplanowaną pracę . Nie jechałem ale jak zwykle sfinansowałem podróż. Po drodze dwa razy wypadli z drogi . Drugi raz okazał się ostatnim tego dnia dla Toyoty , która zatrzymała się wbita w przydrożne drzewo. Było sporo problemów aby zorganizować mu transport na obsługę do kolejnego zboru . Mój kolega miał strasznego kaca moralnego ,że rozbił auto obwodowemu.


Offline Brat Kardyga

Odp: Ranking braci obwodowych
« Odpowiedź #254 dnia: 23 Grudzień, 2018, 16:29 »
Stanisław K.-wieloletni SJ działacz w b.Nadarzyn- zm. XII.2018

Miał 86 lat a na dzisiejszym pogrzebie było ok. 350 osób. Na co zmarł to ponoć tajemnica i nie chwalą się tym z niewtajemniczonymi .