Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Jak bardzo zmanipulowane może być społeczeństwo przez swój system.  (Przeczytany 22117 razy)

Offline pies berneński

Odp: Jak bardzo zmanipulowane może być społeczeństwo przez swój system.
« Odpowiedź #90 dnia: 18 Grudzień, 2016, 14:04 »
Ciekawie,to zmanipulowanie pokazano na przykładzie piramidy.Tak między innymi działa organizacja ŚJ.
Jak,to możliwe,że siedmiu kieruje tak wielką grupą? Dlaczego w literaturze pojawiają się symbole okultystyczne?Czemu Russel nawiązywał do piramidy?
Film co prawda nie mówi nic o ŚJ,ale w tej teorii wydaje się być wiele logiki.
https://youtu.be/Sl8Y9ocIpwQ?t=1648
Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.


Offline Elihu

Odp: Jak bardzo zmanipulowane może być społeczeństwo przez swój system.
« Odpowiedź #91 dnia: 23 Grudzień, 2016, 13:32 »
A więc postaram określić się bardziej precyzyjnie. Teoria płaskiej ziemi czy okrągłej to nadal tylko teoria, nie wiadomo też czy z czasem nie przygotują ludziom teoretycznej papki co do następnego jej kształtu. ??? Zaciekawiły mnie poprostu sprawy i FAKTY poruszone przez Dave'a Murphy'ego na temat płaskiej ziemi gdyż można je sprawdzić z punktu widzenia małego szarego człowieka. Przykładowo temat choryzontu i perspektywy względem statku na morzu. Nie mówię jednak że wierzę w teorię płaskiej ziemi, natomiast zastanawiam się czy człowiek żeczywiście był w kosmosie, czy poprostu wydojono z ludzi setki miliardów, podobnie jak w wts, i polityce. Taka ciekawostka: kąt nachylenia globu to 23,4° zapewne z 90° ale to na pewno przypadek. ;D chciałem poprostu temat edukacji jako jednego z narzędzi manipulacji rozbić na czynniki pierwsze i o tym podyskutować. Ktoś kto ma władzę nad historią, może zakreślić pewien obraz przyszłości. Poprostu denerwuje mnie że szczują jaźń masie ludzi już od najmłodszych lat. Ilu z was za dzieciaka bawiło się w żołnierzy, widząc w tym obraz chwały a nie zbrodni? Za dzieciaka widzieliśmy pomniki, odznaczenia i pogrzeby z honorami. Jak podrośliśmy poznaliśmy tematy typu Auschwitz. Ale tak już jakoś jest że mamy powszechny obowiązek służby wojskowej, podczas której składasz przysięgę, pozbawiając się prawa do decydowania o swoim życiu. A czyja to zasługa jeśli nie polityki państwa? I kto wywołuje konflikt zbrojny? I co tym manipuluje?  Manipuluje bogactwo, pieniądze, dobra materialne, różne korzyści. A przywódcy stwarzają grę pozorów. Zatarabanią że wróg u bram, że trzeba bronić państwa. Rzeczywiście państwa? A może ich własnych tyłków i interesów ??? Ale co tam wojna, jeszcze wcześniej zgotują ci ubóstwo, dopiero potem ludobujstwo. Zaczipują cię, skredytują cię i będą szukać byle pretekstu żeby przejąć twą hipotekę. Zorganizują ci życie żebyš przesiał przez palce czas, najlepiej do 65 roku życia, żebyś zniedołężniał, był słaby i żebyś zbyt wcześnie się nie zorientował o co chodzi. Dobiją cię niską emeryturą, tak że nie starczy ci na leki i opłaty. Podczas gdy oni sami mają... Dla nich nie jesteś człowiekiem jesteś numerem ewidencyjnym, identyfikacyjnym i płatniczym, dla których styczność bezpośrednia z tobą jest niepotrzebna. Tyle się słyszy o bardzo chorych dzieciach na których leczenie przeprowadzane są zbiórki pieniędzy, i które muszą czekać na to leczenie bo jakiś ********** minister nie ma czasu podpisać jakiejś ustawy, dokumentu czy czegokolwiek. Kiedy dali społeczeństwu 500+ to jedyne co wywnioskować to to że nie spodziewali się takiej skali ubustwa w naszym państwie. I tacy ludzie mają nam służyć? Skoro nam służą to może powinniśmy określić im wysokość ich wynagrodzenia?? Może wtedy nas zrozumieją? Nie oni nie chcą nas zrozumieć nawet prezydent wciska kit o przyrodniej siostrze podczas gdy to jego córka ( to jeszcze sprawdzę dokładniej). Nie mam zamiaru łykać papki serwowanej przez świnie które się mszczą na sobie nawzajem odbierając sobie nawzajem dostęp do koryta. Narzędzie ich manipulacji, kolejne, to mass media. O manipulacjach w systemach religijnych dobrze wiecie, więc o tym już pisał nie będę.  Chciałem poprostu poruszyć tematy manipulacji w różnych systemach i rozbić je na czynniki pierwsze, przyjrzeć się ich narzędziom manipulacji i temu jak to wpływa na świadomość i podświadomość jednostki bądź grupy.
"..Smakowaliby niedźwiedziom ignoranci. Brawo dla nich, tyle wiedzą, im to starczy, impotenci. Postawiłbym skok na bungee, mocowania lin odkręcił.Zatańczył jak syn Komańczy i wydałbym ryk młodzieńczy"


Offline Elihu

Odp: Jak bardzo zmanipulowane może być społeczeństwo przez swój system.
« Odpowiedź #92 dnia: 23 Grudzień, 2016, 14:05 »
Łapcie rapy z tym związane w muzyce na dziś.
"..Smakowaliby niedźwiedziom ignoranci. Brawo dla nich, tyle wiedzą, im to starczy, impotenci. Postawiłbym skok na bungee, mocowania lin odkręcił.Zatańczył jak syn Komańczy i wydałbym ryk młodzieńczy"


Offline gangas

Odp: Jak bardzo zmanipulowane może być społeczeństwo przez swój system.
« Odpowiedź #93 dnia: 25 Grudzień, 2016, 12:04 »
 Wyrzygałeś chyba wszystkie dręczące Cię tematy. Ale co ma płaska ziemia z bankami 500+.
 Czyli okrągła Ziemia to nadal dla Ciebie teoria?
Nikt nie ma władzy nad historią. Poniekąd rozumiem Ciebie ale zauważ,Sprawa TW Bolka. wszyscy żyją są źródła a temat nie rozwiązany. Tupolew kilka lat a teorii też kilka. A co będzie za lat kilka jak każdy chcąc zabłysnąć wyda kolejne dzieł na dany temat?
Więc to co piszesz jest chaotycznie opisaną teorią ale nie do końca sprawdzoną  8-) 8-) 8-) 8-)

 
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline Elihu

Odp: Jak bardzo zmanipulowane może być społeczeństwo przez swój system.
« Odpowiedź #94 dnia: 26 Grudzień, 2016, 14:57 »
Wyrzygałeś chyba wszystkie dręczące Cię tematy. Ale co ma płaska ziemia z bankami 500+.
 Czyli okrągła Ziemia to nadal dla Ciebie teoria?
Nikt nie ma władzy nad historią. Poniekąd rozumiem Ciebie ale zauważ,Sprawa TW Bolka. wszyscy żyją są źródła a temat nie rozwiązany. Tupolew kilka lat a teorii też kilka. A co będzie za lat kilka jak każdy chcąc zabłysnąć wyda kolejne dzieł na dany temat?
Więc to co piszesz jest chaotycznie opisaną teorią ale nie do końca sprawdzoną  8-) 8-) 8-) 8-)

Gangas specjalnie na twoje życzenie, odnośnie mojej chaotycznej teorii..

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/06/nowatorskosc-koncepcji-wlasnosciowych-s-staszica-i-m-wielezynskiego-oraz-monetarnych-j-zdziechowskiego-i-co-dalej/

I jeszcze jedno. Te tematy mnie już dawno nie dręczą. Płaska ziemia nie ma nic wspólnego z 500+, nie obchodzi mnie Bolek ani tupolew.
Chodzi o systemy manipulacyjne, ich narzędzia, oraz ich wpływ na jednostkę lub społeczność.

Ps: Mam nadzieję, że jesteś na tyle dojrzały intelektualnie aby zweryfikować ten artykół i odnieść się do swojego twierdzenia jako że nikt nie ma władzy nad historią.
Pozdrawiam.
gedeon: jaki jest związek Twojego tematu z tematem forum? Poszukaj forum które zajmuje się dziwnymi tematami
« Ostatnia zmiana: 27 Grudzień, 2016, 17:07 wysłana przez gedeon »
"..Smakowaliby niedźwiedziom ignoranci. Brawo dla nich, tyle wiedzą, im to starczy, impotenci. Postawiłbym skok na bungee, mocowania lin odkręcił.Zatańczył jak syn Komańczy i wydałbym ryk młodzieńczy"


Offline gangas

Odp: Jak bardzo zmanipulowane może być społeczeństwo przez swój system.
« Odpowiedź #95 dnia: 27 Grudzień, 2016, 16:21 »
 Nie bardzo wiem co ten artykuł może wnieść do sprawy. Kto kształtuje historię wg autora tego pisma. On na początku wmawia, że ktoś to robi ale jak.? Hrubieszów i kilka postaci współczesnych muszę dodać. Kilka osób ustala historię a reszta w nią wierzy.
 Pisałem już niejednokrotnie, że polityka i religia to dwie najgorsze panie. Ogromne pieniądze robią ludzie na wojnach, religii, polityce.  :-[ :-[ :-[
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline Elihu

Odp: Jak bardzo zmanipulowane może być społeczeństwo przez swój system.
« Odpowiedź #96 dnia: 28 Grudzień, 2016, 08:54 »
Drogi Gedeonie.
Wiedz, że przebywają tutaj ludzie o różnych poglądach i różnej przeszłości, z którymi często będziesz się nie zgadzał. Masz prawo dyskutować z nimi i z ich poglądami (używając rzeczowych argumentów), ale nie oceniaj ich samych. Nie wolno ci obrażać, drwić lub atakować wierzeń innych.
Dyskutuj w cywilizowany sposób. Nie prowokuj do kłótni, nie podjudzaj. Pamiętaj, że nie zawsze musisz mieć ostatnie zdanie w dyskusji.
Szanuj innych użytkowników. Nie wolno ci ich obrażać, wyrażać w stosunku do nich nienawiści, grozić im lub w żaden sposób naruszać ich prywatności.
Nie naruszyłem także punktu 5 regulaminu tego forum.
Moje wiadomości wyrażają moją własną opinię z którą się możesz nie zgadzać. A za treści w nich zawarte przecież i tak nie odpowiadasz według punktu 4-go regulaminu tego forum.

"gedeon: jaki jest związek Twojego tematu z tematem forum? Poszukaj forum które zajmuje się dziwnymi tematami"
A jaki jest temat tego forum i gdzie to pisze? W regulaminie?
Dlaczego mam poszukać sobie innego forum?
Jesteś do mnie uprzedzony? Wyganiasz mnie stąd?
"..Smakowaliby niedźwiedziom ignoranci. Brawo dla nich, tyle wiedzą, im to starczy, impotenci. Postawiłbym skok na bungee, mocowania lin odkręcił.Zatańczył jak syn Komańczy i wydałbym ryk młodzieńczy"


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 520
  • Polubień: 14355
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Jak bardzo zmanipulowane może być społeczeństwo przez swój system.
« Odpowiedź #97 dnia: 28 Grudzień, 2016, 21:35 »
Ps: Mam nadzieję, że jesteś na tyle dojrzały intelektualnie aby zweryfikować ten artykół i odnieść się do swojego twierdzenia jako że nikt nie ma władzy nad historią.
Pozdrawiam.

W tym poście (przytoczyłem pisownię oryginalną), ironicznie drwisz z osoby piszącej na tym forum. Natomiast później piszesz do Gedeona

Drogi Gedeonie.
Wiedz, że przebywają tutaj ludzie o różnych poglądach i różnej przeszłości, z którymi często będziesz się nie zgadzał. Masz prawo dyskutować z nimi i z ich poglądami (używając rzeczowych argumentów), ale nie oceniaj ich samych. Nie wolno ci obrażać, drwić lub atakować wierzeń innych.
Dyskutuj w cywilizowany sposób. Nie prowokuj do kłótni, nie podjudzaj. Pamiętaj, że nie zawsze musisz mieć ostatnie zdanie w dyskusji.
Szanuj innych użytkowników. Nie wolno ci ich obrażać, wyrażać w stosunku do nich nienawiści, grozić im lub w żaden sposób naruszać ich prywatności.

Czyżbym widział moralność Kalego? Jak Kalemu ukraść krowa to źle, jak Kali ukraść krowa to dobrze?

Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Elihu

Odp: Jak bardzo zmanipulowane może być społeczeństwo przez swój system.
« Odpowiedź #98 dnia: 28 Grudzień, 2016, 23:52 »
Nemo,
Gangas stwierdził że nikt nie ma władzy nad historią. Podlinkowałem zatem pewien artykół ponieważ chciałem żeby swoje stwierdzenie na czymś oparł. Podlinkowałem go ponieważ ważne jest aby swoje stwierdzenia na czymś opierać i potwierdzać. I choć ja w tej sprawie mam odmienne zdanie, to szanuję zdanie Gangasa choćby ze względu na to że przeanalizował ten artykół, a nie uparł się stanowczo przy swoim stwierdzeniu. Okazał dojrzałość intelektualną. Z nikogo ironicznie nie drwiłem, na pewno nie miałem takiego zamiaru, jeżeli natomiast ktoś to tak odebrał to ja z całego serca przepraszam.  Gangas jeśli Cię uraziłem to przepraszam.

A to Co pisałem Gedeonowi to cytaty z regulaminu tego forum, które zostały wystosowane wobec tego zdania:
"gedeon: jaki jest związek Twojego tematu z tematem forum? Poszukaj forum które zajmuje się dziwnymi tematami" , poczym zadałem kilka pytań.

Nemo: Część postu zawierający ironiczny komentarz usunąłem.
« Ostatnia zmiana: 29 Grudzień, 2016, 00:08 wysłana przez Nemo »
"..Smakowaliby niedźwiedziom ignoranci. Brawo dla nich, tyle wiedzą, im to starczy, impotenci. Postawiłbym skok na bungee, mocowania lin odkręcił.Zatańczył jak syn Komańczy i wydałbym ryk młodzieńczy"


Offline TomBombadil

Odp: Jak bardzo zmanipulowane może być społeczeństwo przez swój system.
« Odpowiedź #99 dnia: 29 Grudzień, 2016, 01:05 »
ARTYKUŁ.     ArtykUł !    A r t y k U ł!


Offline Exodus



Offline TomBombadil

Odp: Jak bardzo zmanipulowane może być społeczeństwo przez swój system.
« Odpowiedź #101 dnia: 29 Grudzień, 2016, 23:03 »
Exodusie,jesteś słodki!


Offline Exodus

Odp: Jak bardzo zmanipulowane może być społeczeństwo przez swój system.
« Odpowiedź #102 dnia: 30 Grudzień, 2016, 00:19 »
Exodusie,jesteś słodki!

 Tak mi mów  :) , tak mi dobrze !  ;)
 A..... gdzie się podziało, nieskromnie zapytam Tom'aBombadil'ka, takie drobniutkie słóweczko pt. Bardzo ? ???
 No gdzie ?  ;D
Ps.
    Dziękuję bardzo . Pozdrawiam !


Offline TomBombadil

Odp: Jak bardzo zmanipulowane może być społeczeństwo przez swój system.
« Odpowiedź #103 dnia: 30 Grudzień, 2016, 23:59 »
Przekonałś mnie. BARDZO.😊


Offline accurate

  • Pionier
  • Wiadomości: 577
  • Polubień: 1142
  • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
Odp: Jak bardzo zmanipulowane może być społeczeństwo przez swój system.
« Odpowiedź #104 dnia: 01 Styczeń, 2017, 12:24 »
Elementem każdego systemu manipulacji jest centrala.
W WTS - jest to korporacja Strażnicy z wieloma spółkami "córkami".
Cele i metody można w pełni dostrzegać dopiero stojąc z boku .
Jest to jeden z dowodów koronnych że jest to system manipulacyjny.
Takimi systemami manipulacyjnymi są wszystkie systemy zorganizowane (szczególnie religie różne działające jak to nazwano "legalnie". Ale nie jest tak w ujęciu Biblijnym przecież bo Chrystus nigdzie się nie zgłaszał po zezwolenia i oficjalne pozwolenia lub zgody. Nie robili tego też jego naśladowcy) .

Kolejne systemy manipulacyjne naśladujące te religijne to np:
1-systemy polityczne (oszukują i manipulują obiecując szczęście i dobrobyt dla swoich społeczeństw i swoich zwolenników)
2-system szkolnictwa i edukacji ........j.w.
3-systemy władzy gospodarczej i finansowej ........j.w.

I właśnie o tym nr. 3 - tj.systemy władzy gospodarczej i finansowej poniższy film.

Światem w wymiarze gospodarki już realnie rządzą korporacje - nie rządy narodowe.
O sytuacji ludzi w danym miejscu na świecie może zdecydować np.inwestycja lub jej brak np. jakiegoś światowego molocha - firmy korporacji dla której to tylko wybór pomiędzy miejscem "X" a "Y".

Decydują  korzystne warunki finansowe, wieloletnie ulgi , infrastruktura i otoczenie, ilość i cena kadry zarządzającej itd. Na marginesie to Polska m.in. dlatego jest miejscem inwestycji bo mamy wiele z w.w. atutów za stosunkowo niską cenę. Po prostu decydują w korporacjach FINANSE!!!!
Ale szczególnie dla młodych to już nie teoria. Chcąc pracować i godziwie zarabiać trudno może być  niekiedy znaleźć pracę w miejscu innym niż wielka korporacja.

A TAM TJ. W KORPORACJACH -JEST PODOBNIE JAK W WTS  :-[

ZACHĘCAM DO ZASTANOWIENIA .
 SZCZEGÓLNIE TYCH KTÓRZY POD WPŁYWEM PRACY W KORPORACJI I WYSOKOŚCI ZAROBKÓW POSTANOWIĄ WZIĄĆ NA WIELE LAT  DUŻE KREDYTY.

 
Czy na pewno praca w korporacji to taki tylko rodzaj pracy czy jednak jesteś uczestnikiem tworu bezdusznego ?
Znam w przeciwieństwie do w.w. firmy rodzinne gdzie na starych zasadach bez formalnej socjalnej kasy czy funduszu pracowniczego, takie firmy i  ludzie potrafią pomagać sobie w sposób tradycyjny i ludzki a nie w sidłach bezdusznego systemu bankowo-korporacyjnej obłudy. Jest tam tak bardziej normalnie, czyli bez systemowych manipulacji,  na zdrowych zasadach i relacjach pomiędzy pracownikami i właścicielami - atmosfera rodzinna.Tam zwykle też w przeciwieństwie do korporacji jest załoga stała i ew. jednostki aspołeczne eliminuje kadra pracownicza dbając o firmę .

 Tak się rozpisałem, ale myślę po prostu że korporacje i ich rozprzestrzenianie się to oznaka czegoś co  nie będzie to miłe dla ludzkości jako całości.
Zmierza to do czegoś w stylu "rok 1984 Orwella".

« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń, 2017, 12:29 wysłana przez accurate »
Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie