Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy coś? ... DOBREGO? ... pozostało po latach tkwienia w WTS ...  (Przeczytany 33088 razy)

Offline Brat Jaracz

Odp: Czy coś? ... DOBREGO? ... pozostało po latach tkwienia w WTS ...
« Odpowiedź #120 dnia: 31 Maj, 2017, 01:20 »
Jak mozna w aktualnym video dot.1975 roku sugerowac ze to byly osoby niezbyt silne duchowo bo zaufaly" doskonalej Organizacj"??

To już jest kompletna bzdura i bezczelność. Przecież to właśnie najsilniejsi duchowo bracia wierzyli w 1975 r., a ci, którzy powątpiewali, byli odsądzeni od czci i wiary. Pamiętam z opowieści (nie było mnie jeszcze na świecie), że moja babcia zgorszyła jednego z pionierów, bo jesienią 1975 r. robiła przetwory na zimę. "Siostro, ty chyba jesteś małej wiary!" - taki był argument. Z kolei mojej mamie dostało się za to, że nosi złotą biżuterię, a przecież do nowego świata jej nie zabierze... Mój ojciec "gorszył" innych, bo jeździł starą syrenką 103, a powinien ją sprzedać, skoro za chwilę będzie armagedon... I tak można by długo wymieniać.

Gdzie byli wtedy najważniejsi bracia w Polsce, ci najmocniejsi duchowo? Dlaczego nie studzili tych absurdów? Po prostu bali się odezwać, mimo że wielu z nich może i wątpiło w rychły koniec...

Jak już wcześniej pisałem, obawiam się, że niebawem wszystko zacznie zmierzać ku temu, żeby zdewaluować całą historię roku 1975 - zamienić ją na opowieść o masowej histerii, która narodziła się sama z siebie. Pewnych faktów, które są w publikacjach, już nie wygumkują, ale pokolenie, które wtedy było aktywne "w prawdzie", się wykrusza. A to jest dobry grunt do przekłamywania historii. I pewnie bałwochwalcy z Warwick nie zawahają się, by z niego skorzystać.

W nas cała nadzieja :) Co zostało raz wrzucone do sieci, nigdy z niej nie znika. Dlatego trzeba pisać o tym, jak było naprawdę.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą"
"Strażnica", 15.09.1989


Offline salvat

Odp: Czy coś? ... DOBREGO? ... pozostało po latach tkwienia w WTS ...
« Odpowiedź #121 dnia: 05 Czerwiec, 2017, 09:52 »
Pamiętam jak na przełomie lat dziewięćdziesiątych i dwutysięcznych mama opowiadała jak w 1975 jeden brat sprzedal wszystko co miał, poszedł na swoje byłe pole usiadł pod drzewem i czekał na Armagedon. Jak po jakimś czasie zobaczył że koniec nie nadszedł wrócił do wsi. Ludzie śmiali się z niego. On musiał w tym wszystkim pozbierać się jakoś. Kupił więc dom na drugim jej końcu. Zapamiętałem go jako bardzo skromnego i cichego "wujka" z dużym wąsem.
Jak nazwać człowieka, który mając trochę władzy mówi jedno, a robi coś co tym słowom zaprzecza?

https://www.youtube.com/watch?v=cZMCsCO9hYw


Offline Estera

Odp: Czy coś? ... DOBREGO? ... pozostało po latach tkwienia w WTS ...
« Odpowiedź #122 dnia: 29 Lipiec, 2017, 17:44 »
   Myślę jednak, że dzięki WTS-owi, wielu z nas nie daje takich odpowiedzi, jak Ci ludzie z tego filmu.
      Z niektórych, to naprawdę można się uśmiać solennie.
   Do arki wszedł Adam z Ewą.
   Ludzi weszło do arki, tak zaokrąglając, ok.10 osób, może 15, inna wypowiedź, 40.
   Pismo święte czyta się w kościele, a Biblię w domu.
   Paweł, to uczeń Jezusa.
   Testamentów, Bibila ma jeden.
   Synów Abraham, miał 12.
   Jezusa zdradził Piotr, inna wypowiedź to Łazarz.
   Przez Morze Czerwone przeszedł Noe.
   Z Egiptu wyszli, bo gnębili chrześcijan.

   Aczkolwiek trzeba przyznać, że niektórzy celowali poprawnie i kilka takich było.
   Jednak, całkowicie zgadzam się z wnioskiem końcowym tego reportażu.
   Wiedza biblijna ludzi, mieniących się za chrześciajn, jest niewielka.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Sebastian

Odp: Czy coś? ... DOBREGO? ... pozostało po latach tkwienia w WTS ...
« Odpowiedź #123 dnia: 30 Lipiec, 2017, 16:28 »
   Myślę jednak, że dzięki WTS-owi, wielu z nas nie daje takich odpowiedzi, jak Ci ludzie z tego filmu.
      Z niektórych, to naprawdę można się uśmiać solennie.
   Do arki wszedł Adam z Ewą.
   Ludzi weszło do arki, tak zaokrąglając, ok.10 osób, może 15, inna wypowiedź, 40.
   Pismo święte czyta się w kościele, a Biblię w domu.
   Paweł, to uczeń Jezusa.
   Testamentów, Bibila ma jeden.
   Synów Abraham, miał 12.
   Jezusa zdradził Piotr, inna wypowiedź to Łazarz.
   Przez Morze Czerwone przeszedł Noe.
   Z Egiptu wyszli, bo gnębili chrześcijan.

   Aczkolwiek trzeba przyznać, że niektórzy celowali poprawnie i kilka takich było.
   Jednak, całkowicie zgadzam się z wnioskiem końcowym tego reportażu.
   Wiedza biblijna ludzi, mieniących się za chrześciajn, jest niewielka.
na pewnym poziomie ogólności niektóre z zacytowanych odpowiedzi są prawdziwe.

Piotr "zdradził" Jezusa w tym sensie że się go zaparł (lżejsza forma zdrady niż w wypadku Judasza)

jako księgowy zgadzam się z opinią że 8 ocalonych w Arce można zaokrąglić do pełnej 10-tki

jeśli Biblia i Pismo Święte to to samo, to także twierdzenie "Pismo święte czyta się w kościele, a Biblię w domu" także jest prawdziwe :)

może więc nie jest tak źle, jak wynikałoby z reportażu...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Estera

Odp: Czy coś? ... DOBREGO? ... pozostało po latach tkwienia w WTS ...
« Odpowiedź #124 dnia: 30 Lipiec, 2017, 21:01 »
   Tak gdyby szukać czegokolwiek pozytywnego w tych wypowiedziach ...
   To tak można by, liberalnie podejść do tego, co słychać w tym reportażu.
   Jednak pytania są konkretne i wiadomo o co pytała ta młoda reporterka.
   I nie były to jakieś arcy trudne pytania, podstawy.

   Ogólnie wiedza nt. Biblii w społeczeństwie jest niewielka.
   Coś tam, ktoś tam, coś słyszał, gdzieś czytał :)
   Na ogół, wielu nie wnika w różne opisy biblijne.
   Stąd są takie "kwiatki", że Noe wyprowadzał Izraela z Egiptu.
   A Mojżesz wszedł do arki.
   I tym podobne stwierdzenia.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Estera

Odp: Czy coś? ... DOBREGO? ... pozostało po latach tkwienia w WTS ...
« Odpowiedź #125 dnia: 27 Październik, 2017, 18:53 »
   Ostatnio sporo nowych osób zarejestrowało się tu na forum.
   Wiadomo, że sporo z nas ma żal, że tak została w wielu kwestiach oszukana.
   Ale, choć zostaliśmy na różny sposób zwiedzeni, to nie wszystko tam było takie totalnie złe.
   Były tam również pozytywy.
   Może ktoś zechce podzielić się swoimi przemyśleniami.
   Dlatego do ewentualnych wypowiedzi w temacie tego wątku.
   ZAPRASZAM :)

   Założycielka tego tematu.
  "Estera".
   :D
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Startek

Odp: Czy coś? ... DOBREGO? ... pozostało po latach tkwienia w WTS ...
« Odpowiedź #126 dnia: 27 Październik, 2017, 20:45 »
Jedna z dobrych rzeczy co pozostały z organizacji o umiejętność posługiwania się Biblią , jej znajomość .   Miałem swój ulubiony przekład z którego często korzystałem i to przekład wyciągnięty praktycznie że śmietnika . Był to Nowy Testament Biblii Warszawsko-Praskiej . .


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Czy coś? ... DOBREGO? ... pozostało po latach tkwienia w WTS ...
« Odpowiedź #127 dnia: 27 Październik, 2017, 21:24 »
Jedna z dobrych rzeczy co pozostały z organizacji o umiejętność posługiwania się Biblią , jej znajomość .   
Co kryje się pod słowem znajomość?
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Sebastian

Odp: Czy coś? ... DOBREGO? ... pozostało po latach tkwienia w WTS ...
« Odpowiedź #128 dnia: 27 Październik, 2017, 21:36 »
Co kryje się pod słowem znajomość?
chodzi zapewne o umiejętność gry w wersetowego pingponga :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Estera

Odp: Czy coś? ... DOBREGO? ... pozostało po latach tkwienia w WTS ...
« Odpowiedź #129 dnia: 27 Październik, 2017, 22:12 »
chodzi zapewne o umiejętność gry w wersetowego pingponga :)
   Sebastianie
   Trochę ironizujesz, ale nie koniecznie o taką znajomość chodzi.
   Niektórzy kochali prowadzić taką żonglerkę na wersety, ale nie wszyscy.

   Ja kochałam poznawać całe fragmenty Biblii i tak jak radził "niewolnik", bardzo często brałam pod uwagę kontekst wypowiedzi.
   Nie można przecież zaprzeczyć takiej prawdzie, że jednak np., katolicy, mają bardzo mgliste pojęcie o tej księdze.
   Śj nie można odmówić znajomości i orientacji w treści, a kto był wnikliwy, to mógł mówić całe referaty na jej temat.
   I raczej tam nikt by nie powiedział, że Biblia i Pismo Święte to dwie różne księgi, ewangelii jest pięć czy dwanaście.
   Czy, że do arki wszedł Mojżesz, Noe zabił Goliata, a Jezus był Polakiem.
   A zdarzyło mi się takie historie słyszeć w służbie.
   Do końca nie zgodzę się z tym co napisałeś.
   ;D ;D ;D
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Czy coś? ... DOBREGO? ... pozostało po latach tkwienia w WTS ...
« Odpowiedź #130 dnia: 27 Październik, 2017, 23:07 »
A Jezus był Polakiem, dobre.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Czy coś? ... DOBREGO? ... pozostało po latach tkwienia w WTS ...
« Odpowiedź #131 dnia: 27 Październik, 2017, 23:21 »
   Nie można przecież zaprzeczyć takiej prawdzie, że jednak np., katolicy, mają bardzo mgliste pojęcie o tej księdze.

Czy osoba modląca się do Pana Boga musi być "ekspertem" od Biblii? 
Cytuj
   Śj nie można odmówić znajomości i orientacji w treści, a kto był wnikliwy, to mógł mówić całe referaty na jej temat.
   

Widziałem nie raz Biblię (często BT) u ŚJ. Była tak wysmarowana, wypodkreślana, że rzygać się chciało. Rękawice u kowala wyglądają lepiej. 
Tylko po to by katolowi przy drzwiach pokazać, że chłopaki z Brooklinu nie wypadli sroce spod ogona i swoją naukę mają.

Cytuj
   Śj nie można odmówić znajomości  i orientacji w treści,
   

W tym tygodniu zapytałem ok. 20 "stojakowych" o przyszłość Abrahama, Izaaka i Jakuba po "armagedonie". Czy będą w niebie, czy na ziemi.

Ewangelia wg. Św. Mateusza 8,11. Pierwszy raz widzieli ten werset na oczy. A ponoć Biblię ZNAJĄ.
« Ostatnia zmiana: 27 Październik, 2017, 23:35 wysłana przez tomek_s »
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline coma

Odp: Czy coś? ... DOBREGO? ... pozostało po latach tkwienia w WTS ...
« Odpowiedź #132 dnia: 27 Październik, 2017, 23:44 »
na pewnym poziomie ogólności niektóre z zacytowanych odpowiedzi są prawdziwe.

Piotr "zdradził" Jezusa w tym sensie że się go zaparł (lżejsza forma zdrady niż w wypadku Judasza)

jako księgowy zgadzam się z opinią że 8 ocalonych w Arce można zaokrąglić do pełnej 10-tki

jeśli Biblia i Pismo Święte to to samo, to także twierdzenie "Pismo święte czyta się w kościele, a Biblię w domu" także jest prawdziwe :)

Jako księgowy zawsze zaokrąglasz 8 do 10?
Ale wymyślasz.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Czy coś? ... DOBREGO? ... pozostało po latach tkwienia w WTS ...
« Odpowiedź #133 dnia: 27 Październik, 2017, 23:56 »
Jako księgowy zawsze zaokrąglasz 8 do 10?
Ale wymyślasz.
jak ósemka jest po przecinku :)
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Estera

Odp: Czy coś? ... DOBREGO? ... pozostało po latach tkwienia w WTS ...
« Odpowiedź #134 dnia: 27 Październik, 2017, 23:59 »
Czy osoba modląca się do Pana Boga musi być "ekspertem" od Biblii? 
Widziałem nie raz Biblię (często BT) u ŚJ. Była tak wysmarowana, wypodkreślana, że rzygać się chciało. Rękawice u kowala wyglądają lepiej. 
Tylko po to by katolowi przy drzwiach pokazać, że chłopaki z Brooklinu nie wypadli sroce spod ogona i swoją naukę mają.
W tym tygodniu zapytałem ok. 20 "stojakowych" o przyszłość Abrahama, Izaaka i Jakuba po "armagedonie". Czy będą w niebie, czy na ziemi.
Ewangelia wg. Św. Mateusza 8,11. Pierwszy raz widzieli ten werset na oczy. A ponoć Biblię ZNAJĄ.
   Tomku
   Modlitwa, to jest bardzo osobista sprawa i ma wypływać prosto z serca, tu ekspertyza biblijna jest niepotrzebna.
   Ludzie przez wieki Biblii nie mieli i czytać nie umieli, ale modlić się potrafili.
   Takie jest moje zdanie ntt.

   To prawda, z tymi pokreśleniami aż do wysmarowania, ja takiej Biblii nigdy w słżbie nie używałam,
   a jeśli były podkreślenia, to bardzo subtelnie, ołówkiem, prawie że niewidocznie zakreślony werset z jakąś ciekawą myślą.

   Jeśli chodzi o stojakowych, to nie wiem, jaki jest poziom wiedzy ich,bo właściwie jak wchodziły stojaki, to ja wyautowałam ze zboru.
   W moich czasach szło się do ludzi przede wszystkim z Biblią i głupio byłoby jej nie znać.
   Wśród śj też zdarzają się ludzie niedouczeni.
   Mnie trafił się ksiądz w rozmowie, który księgi Wyjścia szukał w NT.
   Ale wielu śj, na mniej skomplikowane, podstawowe pytania dotyczące Biblii, odpowiedziało by bez problemu, łącznie z dziećmi.
   :) :)
   
A Jezus był Polakiem, dobre.
   WIDZĘ MROKI
   Doskonale zapamiętałam tę sytuację, bo to ewenement, jeśli chodzi o takie stwierdzenia.
   Trafiałam również na wyedukowanych ludzi KK i wtedy to były ciekawe dyskusje nt., różnych sytuacji opisanych w Biblii,
   w połączeniu z naukami Jezusa, wiadomo było o czym rozmawiamy, bez opisu wydarzeń i z ciekawymi wnioskami po obu stronach dyskusji.
   Ale to ludzie najczęściej powiązani z różnymi grupami odnowy w Duchu Świętym, przeciętni katolicy wiedzę mają nikłą nt. Biblii.
   ;) ;)
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.