Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czarna Owca  (Przeczytany 7601 razy)

Offline czarnaowca

Czarna Owca
« dnia: 20 Listopad, 2016, 22:05 »
Mam 24 lata,
ocalałam prowadzona na rzeź.

Witajcie,
jestem Czarną Owcą, bo pierwszą w rodzinie, która Odeszła, ale i pierwszą w zborze, która odeszła i już nie wróciła. Chcę podzielić się z wami swoją historią, bo można powiedzieć, jestem całkiem świeżym 'odstępcą'.

Od urodzenia wychowana zostałam 'w prawdzie', mam dwójkę starszego rodzeństwa. Jako najmłodsza nie miałam takiego nadzoru rodziców, nie miałam też gruntowego studium biblijnego, bo mój tata pracował wtedy w innej części Polski i na głowie mamy był cały dom + praca zawodowa, więc nie miała na to czasu.

Muszę Wam powiedzieć, że mój zbór był jednym z tych lajtowych, tzn, 1/3 stanowiła młodzież [około mojego wieku- naście lat], więc często spotykaliśmy się we własnym gronie, pod pretekstem przygotowań do Strażnicy, ale tak naprawdę byliśmy młodzi, więc były to okazje do imprezy, tańców, alkoholu, pierwszych zauroczeń. Trzymaliśmy się razem, nie było donosicielstwa, więc starsi przymykali na nas oko, udając, że jest ok i ciesząc się, że młodzież spotyka się w swoim gronie. Często nasze głoszenie ograniczało się do spaceru po ulicy albo herbacie w kawiarni ;)

Ponieważ nie miałam studium biblijnego, choć starsi są przekonani, że chyba miałam, nie byłam zbyt gorliwa, miałam różne wątpliwości, a ponieważ nie chciałam wyjść na głupią [ bo przecież całe życie byłam wychowywana wśród Świadków], to nie zadawałam pytań. Zaczęłam jednak przyglądać się światu zewnętrznemu, moim znajomym ze szkoły, klasy i podwórka i zaczęłam, a właściwie przestałam dostrzegać różnice. Nigdy nie byłam szykanowana w szkole ani wyśmiewana, bo byłam zawsze radosną dziewczyną, taką do tańca i różańca. Nawet nie zorientowałam się, kiedy zaczęłam wychodzić ze światusami na imprezy i, o dziwo, wyglądały identycznie, jak te z młodzieżą świadków. Nawet były lepsze i mniej ordynarne, bo wyobraźcie sobie, co się dzieje, gdy wypuszcza się dziecko spod klosza... My, młodzi świadkowie, na co dzień ograniczani wiarą, nagle spuszczani ze smyczy. W miarę dorastania pojawił się seks, papierosy, nawet igraszki między tą samą płcią. Połowa z nas była pionierami pomocniczymi. Reszta braci nie była lepsza - alkoholizm, przemoc domowa... Ale na zebraniu wszyscy święci. Obłuda do potęgi. Nie przeszkadzało mi to, bo nie musiałam odcinać się od tego, w czym byłam wychowana, chociaż miałam chłopaka ze świata [teraz jest moim mężem], wyjeżdżałam z nim na weekendy i wakacje, byłam na studniówce. Starsi byli tolerancyjni, kontrolnie raz na pół roku przeprowadzali u mnie wizytę pasterską, na której musiałam ich zapewnić, że żyjemy w czystości, studniówka to jednorazowy wybryk a ze znajomymi ze świata zadaję się po to, by im głosić. Kłamałam w żywe oczy, a oni udawali, że mi wierzą, więc wszystko było w porządku. Moi rodzice wiedzieli, że współżyje, bo znaleźli tabletki antykoncepcyjne. Ponieważ byłam pełnoletnia, po awanturze, stwierdzili, że to nie ich sprawa.

I tak sobie żyliśmy w tej obłudzie. Do czasu.

Do czasu aż potrzebowałam pomocy starszych. Mój tata jest alkoholikiem, w tej chwili trzeźwym. Ale akurat wtedy stracił pracę i wpadł w ciąg. Straszny i długi. Mama w sanatorium na miesiąc, na drugim końcu Polski. Siostra dawno wyszła za mąż i miała swoje życie, brat się ożenił i zamieszkał 100km od domu. Zostałam sama, młoda, jeszcze nie do końca rozwinięta emocjonalnie. A on pił i pił, sprowadzał kolegów nad ranem, żebrał do mnie o pieniądze [miałam już pierwszą pracę], w sklepie obok domu brał piwo na krechę, ogólnie straszna sytuacja. Mama bezradna, rodzeństwo się wypięło. Ja fizycznie sobie radziłam - wywalałam alkohol z domu, wyrzucałam jego kolegów, poszłam do sprzedawcy w sklepie i powiedziałam mu, że jest nienormalny i nikt mu za to pieniędzy za ten alkohol nie odda. Miałam to szczęście, że tata nie był wobec mnie agresywny, a ja częściej nocowałam u chłopaka. No, ale ile można? Poszłam do braci. Wyśmiali mnie. Poszłam znowu i znów to samo. Zaprowadziłam do domu, porozmawiali z nim i tyle. On obiecał, że się zmieni, a oni uwierzyli i poszli. Interwencja telefoniczna mamy nie pomagała. Zaczęłam więc używać innych środków. Zadzwoniłam na policję, raz, drugi. Ciężko było tak wezwać policję do najbliższej osoby. Dowiedzieli się o tym bracia. Wiecie co mi powiedzieli? Że nie miałam prawa jako dziecko występować przeciwko ojcu, głowie rodziny. Że jestem zła i nie szanuje prawa Bożego. Dostałam upomnienie.
W tym czasie mój chłopak zaproponował mi wynajęcie wspólnego mieszkania. Oboje mieliśmy 21 lat i pierwsze prace. Powiedziałam o tym ojcu, nie przejął się, ale chciał się odegrać, więc zagroził, że powie starszym, że współżyję z chłopakiem. Nie chciałam się tłumaczyć, więc sama do nich poszłam, jeszcze raz prosząc o pomoc - za 5 dni miała wracać moja mama, mogli mnie przenocować, cokolwiek. Tyle mówili o miłości, pomocy bliźnim. Nie pomogli. Stwierdzili, że to nie ich sprawa. Powiedziałam, że w takim razie zamieszkam z chłopakiem, bo i tak sypiam z nim od 4 lat. O innych młodych z mojego zboru nie doniosłam, bo i po co? Oczywiście zostałam wykluczona.

Koniec historii.
Pozostał żal, niesmak i poczucie starty czasu oraz zmarnowanego dzieciństwa, które musiałam spędzać na głoszeniu i zebraniach. Została mi chociaż swoboda wypowiedzi i sztuka negocjacji oraz... manipulacji. Dzięki temu jestem dziś dobrym handlowcem :)

Epilog.
Mama wróciła, zrobiła z tatą porządek - twarda z niej babka. Braciom powiedziała, co myśli, ale dalej pozostała w organizacji. Tak jak tata - poszedł na odwyk, przeprosił mnie i mamę, nie pije od 3 lat, nawet cukierka z alkoholem nie zje. Kiedyś się za niego wstydziłam, teraz jestem dumna i mam z nim super kontakt.
Chłopak, z którym się wyprowadziłam, jest teraz moim mężem i tworzymy zgrany duet.
Brat ma neutralne podejście, dzwoni do mnie tak jak zwykle, przyjeżdża, rozmawia.
Siostra urwała kontakt, udaje, że mnie nie zna. Nie przyszła nawet na mój ślub.
Rodzice są super - męża traktują jak syna i zachowują się jak normalni rodzice - wyprawili nam ślub, jemy razem obiady, wpadamy do siebie bez zapowiedzi, uczestniczymy w swoim życiu a na temat organizacji nie rozmawiamy.

Najgorsi są znajomi ze zboru, bo nie odpowiadają nawet na 'cześć' na ulicy. Udają, że mnie nie znają, choć robili sto razy gorsze rzeczy niż ja. Chociaż sypiałam z chłopakiem, to tylko z jednym, za którego na dodatek wyszłam - no wiem, że nie powinnam, ale wiecie co? Ulżyło mi, kiedy to wszystko im powiedziałam i kiedy przestałam być świadkiem. Przestałam żyć w obłudzie, przestałam kłamać i lawirować.

Jestem wściekła na świadków, którzy uchodzą, za takich czystych i świętych. Bullshit ! Nie pomogli mi, chociaż szczycą się tym, jak to nie troszczą się o swoja 'trzodę'. Wyśmiali mnie, zbagatelizowali problem. Nie wiem dlaczego mój zbór dalej ciągnie tę farsę - każdy robi co chce, mając głęboko gdzieś słowo Boże, ale wszyscy udają wybranych przez Boga. 
Chyba z przyzwyczajenia, bo jak inaczej to wytłumaczyć? Obłuda, obłuda, obłuda.

A ja jestem szczęśliwa.
I nigdy więcej tam nie wrócę.






KaiserSoze

  • Gość
Odp: Czarna Owca
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Listopad, 2016, 22:10 »
Brawo ty!


Offline czarnaowca

Odp: Czarna Owca
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Listopad, 2016, 22:15 »
Brawo Ja !  8-)


Offline Roszada

Odp: Czarna Owca
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Listopad, 2016, 22:25 »
Witaj!
No super opisałaś. Dobrze że Cię nie wylogowało automatycznie w trakcie, bo nie jedna osoba początkująca tu straciła to co pisała. :-\
Dobrze, że sobie życie ułożyłaś. :)


Blizna

  • Gość
Odp: Czarna Owca
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Listopad, 2016, 22:27 »
Świetna historia :)


Offline czarnaowca

Odp: Czarna Owca
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Listopad, 2016, 22:40 »
Wiem, że to historia jakich tu mnóstwo, ale musiałam się wygadać.
Trafiłam tu przypadkiem, a już wiem, że zostanę na dłużej.

Moi dawni świadkowi przyjaciele nie chcą poznać prawdy, dlaczego odeszłam, oficjalnie starsi powiedzieli, że za niemoralność, oczywiście mają rację, tylko moi dawni znajomi święci nie są i  nigdy nie byli. Myślałam, że zrozumieją, że nic się nie zmieni w naszych stosunkach, ale bardzo się pomyliłam. Nie rozumiem ich postawy, skoro i tak są hipokrytami, to co im zależy dalej się ze mną kumplować? Przecież my rzadko rozmawialiśmy na biblijne tematy...
Boli mnie, kiedy udają, że mnie nie znają, tym bardziej, że nie szerze 'odstępczych nauk', nikomu oprócz Was nie powiedziałam, co kto wyrabiał i z kim na rzekomych spotkaniach młodzieży ku czci Bożej...

Nie rozumiem, dlaczego nie przestrzegają większości nakazów Bożych [o czystości moralnej, używkach, itp], ale przestrzegają akurat tej o odcięciu się o kogoś, kto został wykluczony...  Od kiedy można wybierać zasady, do których się stosuje??



KaiserSoze

  • Gość
Odp: Czarna Owca
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Listopad, 2016, 22:42 »
Od kiedy można wybierać zasady, do których się stosuje??

Jak się jest SJ to zawsze!


Offline Roszada

Odp: Czarna Owca
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Listopad, 2016, 22:44 »
Cytuj
Nie rozumiem, dlaczego nie przestrzegają większości nakazów Bożych [o czystości moralnej, używkach, itp], ale przestrzegają akurat tej o odcięciu się o kogoś, kto został wykluczony...  Od kiedy można wybierać zasady, do których się stosuje??
I to jest to: kto jest bez grzechu, niech pierwszy nie przywita się z Tobą. :-\


Offline accurate

  • Pionier
  • Wiadomości: 577
  • Polubień: 1142
  • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
Odp: Czarna Owca
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Listopad, 2016, 22:45 »
Witaj

Widzę że jesteś odważna ale i bardzo rozsądna w działaniu pomimo młodego wieku - gratuluję i już Cię lubię .

Co do reakcji "braci" i znajmoych ze zboru.

popełniłaś jeden z tych niewybaczalnych czynów w oczach twardogłowych uczestników JWOGR.

Jaki? Sama piszesz :
..........................
A ja jestem szczęśliwa.
.....................

Jesteś po tym szczęśliwa a to ich boli najbardziej .
A przecież osoby takie powinny wracać nieszczęśliwe, z podkulonym ogonem i kajać się w prochu po czym patrzący z góry "pasterze" udzielają rozgrzeszenia - zupełnie jak w innych systemach religijnych i nie tylko .
Pisz, czytaj etc........ :)
Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie


Offline Estera

Odp: Czarna Owca
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Listopad, 2016, 22:52 »
   Witaj czarnaowco, i nie przejmuj się wts-owskimi zwyczajami, pozdrawiam
                                                                                 ;D ;D ;D ;D ;D
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline nowa

Odp: Czarna Owca
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Listopad, 2016, 22:57 »
I to jest to: kto jest bez grzechu, niech pierwszy nie przywita się z Tobą. :-\
... no więc i ja się witam  :)


Offline czarnaowca

Odp: Czarna Owca
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Listopad, 2016, 22:59 »
Dzięki Wam za słowa otuchy ! :)

Tak, jestem szczęśliwa i chyba faktycznie to ich boli najbardziej.
Dlatego jestem czarną owcą, bo pierwsza do zboru nie wróciłam, co gorsze, wcale nie zamierzam.

Szkoda w sumie mi tych lat, bo nauki właściwie są w porządku, uniwersalne wartości, jak miłość, wierność, uczciwość, którymi jeśli wszyscy byśmy się kierowali, świat byłby lepszy i piękniejszy; szkoda, że nawet w wykonaniu śj to tylko puste słowa...


Offline nowa

Odp: Czarna Owca
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Listopad, 2016, 23:02 »
..nauki właściwie są w porządku,
no, niezupełnie...


Offline czarnaowca

Odp: Czarna Owca
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Listopad, 2016, 23:04 »
no, niezupełnie...
To  skrót myślowy, który odnosi się właściwie do uniwersalnych wartości bycia dobrym człowiekiem, nie do nadinterpretacji Biblii.


od-nowa

  • Gość
Odp: Czarna Owca
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Listopad, 2016, 23:08 »
Czarna Owco Witam Cię :)
Opisana przez Ciebie historia, pokazuje jak różne są ludzkie zachowania wg tych samych mierników organizacji.
Cieszę się i gratuluję Tobie odwagi, bystrości, dobrych stosunków z Rodzicami i szczęścia.