Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Post - czy ŚJ poszczą?  (Przeczytany 5040 razy)

Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Post - czy ŚJ poszczą?
« dnia: 08 Listopad, 2016, 22:31 »
Wiemy, że ŚJ idąc za radą Pisma Świętego (1 Kor 5,11) i mając przed sobą wytyczne CK z USA strzelają w potylicę każdemu kto jest "bałwochwalcą", "chciwcem" etc. Twierdzą, że trzymają się tylko i wyłącznie Biblii. Ten werset stosują do wszystkich "niewygodnych" dosłownie i definitywnie.

Skoro trzymają się słów Biblii, to jak wytłumaczą poniższy werset i czy CK każe się do niego stosować jak to czyni z np (1 Kor 5,11)?

Uczniowie Jana i faryzeusze mieli właśnie post. Przyszli więc do Niego i pytali: "Dlaczego uczniowie Jana i uczniowie faryzeuszów poszczą, a Twoi uczniowie nie poszczą?" Jezus im odpowiedział: "Czy goście weselni mogą pościć, dopóki pan młody jest z nimi? Nie mogą pościć, jak długo pana młodego mają u siebie. Lecz przyjdzie czas, kiedy zabiorą im pana młodego, a wtedy, w ów dzień, będą pościć.
Nikt nie przyszywa łaty z surowego sukna do starego ubrania. W przeciwnym razie nowa łata obrywa jeszcze [część] ze starego ubrania i robi się gorsze przedarcie. Nikt też młodego wina nie wlewa do starych bukłaków. W przeciwnym razie wino rozerwie bukłaki; i wino przepadnie, i bukłaki. Lecz młode wino [należy wlewać] do nowych bukłaków".
(Mk 2,18) BT

Skoro trzymamy się tylko Biblii, to nie wybiórczo.
 
« Ostatnia zmiana: 08 Listopad, 2016, 22:53 wysłana przez tomek_s »
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Estera

Odp: Post - czy ŚJ poszczą?
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Listopad, 2016, 22:49 »
     Poruszasz bardzo ciekawą kwestię, Tomku ... ale jak byłam 28 lat św.jeh., to o żadnych postach nie słyszałam.
     A wręcz przeciwnie, tradycyjne, które ludzie przestrzegają, należało łamać, tj.np. jedzenie mięsa w piątek,
     czy tego typu ustalone tradycją sprawy, po to m.in. ...
     żeby zademonstrować, że my ... to jesteśmy tacy "inni" i żadnych jakichś ustaleń ze świata, trzymać się nie będziemy.
     I miewałam takie sytuacje, że np. moja mama częstując mnie wyrobem z mięsa na obiad, mówiła:
     "no my to mięsa w piątki nie jemy, ale u was to takich zakazów nie ma" ...
     No tak "wytresowałam" tę swoją rodzinę, "ze świata", że bardzo wyrozumiale do takich rzeczy podchodzili.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Tusia

  • Gość
Odp: Post - czy ŚJ poszczą?
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Listopad, 2016, 22:55 »
Uczniowie Jana i faryzeusze mieli właśnie post. Przyszli więc do Niego i pytali: "Dlaczego uczniowie Jana i uczniowie faryzeuszów poszczą, a Twoi uczniowie nie poszczą?" Jezus im odpowiedział: "Czy goście weselni mogą pościć, dopóki pan młody jest z nimi? Nie mogą pościć, jak długo pana młodego mają u siebie. Lecz przyjdzie czas, kiedy zabiorą im pana młodego, a wtedy, w ów dzień, będą pościć.
Nikt nie przyszywa łaty z surowego sukna do starego ubrania. W przeciwnym razie nowa łata obrywa jeszcze [część] ze starego ubrania i robi się gorsze przedarcie. Nikt też młodego wina nie wlewa do starych bukłaków. W przeciwnym razie wino rozerwie bukłaki; i wino przepadnie, i bukłaki. Lecz młode wino [należy wlewać] do nowych bukłaków".
(Mk 2,18) BT

Skoro trzymamy się tylko Biblii, to nie wybiórczo.

Mam artykuł w tym temacie:

http://piotrandryszczak.pl/post-chrzescijanski.html


Offline Estera

Odp: Post - czy ŚJ poszczą?
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Listopad, 2016, 23:08 »
      Nie od dziś wiadomo, że ta wybiórczość, o której wspomniałeś, u św.jeh. działa... Tomku, że tak rzeknę...  :( :( :(
      Jeśli czytałeś uważnie to forum, to zapewne nieraz mogłeś zauważyć, że dokładnie tak jest.
      Kiedyś, tzn. przed odkryciem tej prawdy o WTS, myślałam inaczej, ale dziś mam zupełnie odmienne zdanie.
      I jak mi ktoś w służbie mówił, że św.jeh. "wyrywają wersety z kontekstu", to się zapierałam, że tak nie jest.
      Sądziłam, że to argumenty wyrwane wprost z kosmosu, wymyślone przez wrogów Jehowy.
      No przecież te puzzle były tak logicznie poukładane, że nawet mi to do głowy nie przyszło, że to może być prawda.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline bene

Odp: Post - czy ŚJ poszczą?
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Listopad, 2016, 23:17 »
Estero ja im więcej przyglądam się nauką ŚJ tym bardziej odnoszę wrażenie że takie wyrywanie z kontekstu jest to normą a nie tylko pojedynczym wybrykiem
Ciekawe jakie rośliny mają zmysły by poznać jaką budowę ma  owad oraz gdzie mają mózg aby mogły przetwarzać dane z poprzednich cyklów swojej egzystencji aby móc dostosować się do jego budowy


Offline Estera

Odp: Post - czy ŚJ poszczą?
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Listopad, 2016, 23:22 »
    Dokładnie tak jest, jak piszesz
    Ale jak się siedzi w środku, to tego nie widać, że to tak jest.
    Idzie się po lini WTS, nie powiesz nic innego.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Roszada

Odp: Post - czy ŚJ poszczą?
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Listopad, 2016, 10:14 »
ŚJ pewnie symbolicznie poszczą, tak jak symbolicznie spożywają Ciało i Krew Pana.

Dla nich post jest, jak czekają na nową publikację. ;)
Bo to "pokarm", a jak się czeka, to się pości. ;D


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Post - czy ŚJ poszczą?
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Listopad, 2016, 10:16 »
SJ:
- pomstują (na KK)
- postują (na forum)
- nie poszczą


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Post - czy ŚJ poszczą?
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Listopad, 2016, 11:32 »

  To ja Ci Tomeczku odpowiem za siebie. Gdy ktoś pyta o post u świadków, zaraz na myśl przychodzą mi dwa zajścia..

  Miałam chyba z osiem - dziewięć lat, zbliżała się pamiątka i był wykład tydzień wcześniej.
Pan ważniak mówiła o doniosłości święta jakie się zbliża i że warto je jakoś osobiście uczcić. Przytoczył różne przykłady...można pościć, nie słuchać radia, przestać robić coś co się zazwyczaj robi. Pytał każdego po kolei ( jakieś 15 osób) jakie kto ma propozycje...gdy padło na mnie powiedziałam szczerze i bez krępacji....ja mogę nie iść do szkoły. :D Za co dostałam od matki plaszczaka w tył głowy, aż mi kokarda na czoło zjechała.

Gdy przyszedł ów dzień, nie wiem jakie postanowienie miała moja matka, ale minęło mnie lańsko.
Zgubiłam kasę ( równowartość 10 jajek) tak się na mnie wściekła, zaczęła mną potrząsać i już szykowałam dupsko, jak powiedziała, że mam szczęście iż dziś pamiątka, inaczej bym dostała.
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Post - czy ŚJ poszczą?
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Listopad, 2016, 12:49 »
gdy padło na mnie powiedziałam szczerze i bez krępacji....ja mogę nie iść do szkoły. :D Za co dostałam od matki plaszczaka w tył głowy, aż mi kokarda na czoło zjechała.


Czy ktoś Cię już pytał dlaczego nie robisz kariery w kabarecie? :)
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline falafel

Odp: Post - czy ŚJ poszczą?
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Listopad, 2016, 12:55 »
  To ja Ci Tomeczku odpowiem za siebie. Gdy ktoś pyta o post u świadków, zaraz na myśl przychodzą mi dwa zajścia..

  Miałam chyba z osiem - dziewięć lat, zbliżała się pamiątka i był wykład tydzień wcześniej.
Pan ważniak mówiła o doniosłości święta jakie się zbliża i że warto je jakoś osobiście uczcić. Przytoczył różne przykłady...można pościć, nie słuchać radia, przestać robić coś co się zazwyczaj robi. Pytał każdego po kolei ( jakieś 15 osób) jakie kto ma propozycje...gdy padło na mnie powiedziałam szczerze i bez krępacji....ja mogę nie iść do szkoły. :D Za co dostałam od matki plaszczaka w tył głowy, aż mi kokarda na czoło zjechała.

Gdy przyszedł ów dzień, nie wiem jakie postanowienie miała moja matka, ale minęło mnie lańsko.
Zgubiłam kasę ( równowartość 10 jajek) tak się na mnie wściekła, zaczęła mną potrząsać i już szykowałam dupsko, jak powiedziała, że mam szczęście iż dziś pamiątka, inaczej bym dostała.

W moich rejonach jak ktoś szedł w ten dzień do szkoły a nie na zbiórkę to wywoływało to zgorszenienie.


Offline Estera

Odp: Post - czy ŚJ poszczą?
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Listopad, 2016, 18:25 »
Czy ktoś Cię już pytał dlaczego nie robisz kariery w kabarecie? :)
     Powiedziałabym tak, całkiem śmiało ...  :D :D :D
     że niejeden materiał, tu na forum zawarty, byłby niezłym natchnieniem do jakiegoś kabaretu
     Nieraz, już turlałam się ze śmiechu, z oczkami pełnymi łez, czytając naszych zdolnych rozmówców. Jest tu kilku takich,
     co chyba nawet przeskoczyli KMN, Ani mru Mru czy Nowaków
     GRATULACJE!
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Efezjan

  • Gość
Odp: Post - czy ŚJ poszczą?
« Odpowiedź #12 dnia: 09 Listopad, 2016, 19:29 »
SJ:
- pomstują (na KK)
- postują (na forum)
- nie poszczą
Jeśli nie poszczą, to zachowują się niebiblijnie. Mamy was, śJ! :)


Offline Estera

Odp: Post - czy ŚJ poszczą?
« Odpowiedź #13 dnia: 09 Listopad, 2016, 20:30 »
Jeśli nie poszczą, to zachowują się niebiblijnie. Mamy was, śJ! :)
      No, Efezjan, eureki nie odkryłeś !!!!!
      A czy to jakaś nowość, że św.jeh., nie zachowują się niebiblijnie ???
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Efezjan

  • Gość
Odp: Post - czy ŚJ poszczą?
« Odpowiedź #14 dnia: 09 Listopad, 2016, 20:49 »
      No, Efezjan, eureki nie odkryłeś !!!!!
      A czy to jakaś nowość, że św.jeh., nie zachowują się niebiblijnie ???
Żadna.