Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Post - czy ŚJ poszczą?  (Przeczytany 5041 razy)

Offline Estera

Odp: Post - czy ŚJ poszczą?
« Odpowiedź #15 dnia: 09 Listopad, 2016, 21:02 »
Żadna.
      Co do postu jeszcze, przypomniała mi się taka wskazówka sprzed kilku lat z zebrania.
      Starszy zza mównicy, przed pamiątką, strzelił coś takiego mniej więcej, że ludzie ze "świata",
      mają swoje posty, my też taki post możemy założyć z okazji zbliżającego się święta pamiątki,
      a w jaki sposób? No, na przykład, możemy postanowić sobie, że zrezygnujemy z jakiejś naszej
      stałej przyjemności na jakiś czas ... Ja nigdy tego nie robiłam.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Post - czy ŚJ poszczą?
« Odpowiedź #16 dnia: 10 Listopad, 2016, 21:05 »
Czy ktoś Cię już pytał dlaczego nie robisz kariery w kabarecie? :)


 Nie, o kabaret mnie nikt nie posądzał, ale za to mówili mi wielokrotnie, że niezła byłaby ze  mnie papuga. :D

Pierwsza była polonistka w podstawówce, jak po lekturze ,, Niemcy'' Kruczkowskiego pisaliśmy rozprawkę... Williego Sonnenbruch oskarżenie  lub jego obrona.

Na koniec mojego wypracowania, nauczycielka wzięła głęboki wdech i powiedziała....nooo mamy szczęście, że żyjesz w naszych czasach, z twoją pomocą nawet Hitlera by uniewinnili.  :-\ ;D

Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline pies berneński

Odp: Post - czy ŚJ poszczą?
« Odpowiedź #17 dnia: 13 Listopad, 2016, 05:58 »
Lecz przyjdzie czas, kiedy zabiorą im pana młodego, a wtedy, w ów dzień, będą pościć.
Ja,to widzę tak,że jak człowiek przechodzi jakąś trumę,to wtedy nie ma ochoty na radości życia.I tak pewnie było w przypadku uczniów,kiedy stracono Pana Jezusa.Ale kiedy po zmartwychstaniu zaczął się im ukazywać,to do serc ponownie wróciła   radość.
Czytając Biblię jak na razie nie zwróciłem uwagi w jaki sposób w zborach poszczono? I czy w ogóle było takie zalecenie?
Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.