Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Niezależne myślenie w organizacji?  (Przeczytany 7339 razy)

Offline Roszada

Niezależne myślenie w organizacji?
« dnia: 31 Październik, 2016, 19:49 »
Przynajmniej jeden raz Towarzystwo uczciwie napisało:

*** w89 15.9 s. 23 ***
W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. Pewien wykładowca powiedział: „Rosnący poziom wykształcenia zwiększył zasoby talentów i w rezultacie podwładni stali się tak krytyczni, że prawie nie sposób nimi kierować”. Jednakże w organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą.

A tu się człowiekowi wmawia, że każdy się może wypowiedzieć. ;)
Że każdy może mieć swoje odrębne zdanie. :)

*** w01 1.8 s. 14  ***
Po pierwsze, skoro trzeba dbać o „jedność”, dojrzały chrześcijanin musi być zjednoczony i całkowicie zgodny ze swymi współwyznawcami w kwestiach wiary i wiedzy. Jeśli chodzi o zrozumienie Biblii, nie będzie krzewił osobistych opinii czy poglądów ani się przy nich upierał. Wprost przeciwnie, odniesie się z bezgranicznym zaufaniem do prawdy objawionej przez Jehowę Boga za pośrednictwem Jego Syna, Jezusa Chrystusa, oraz „niewolnika wiernego i roztropnego”.

Starczy mi takiej swobody. :(
« Ostatnia zmiana: 31 Październik, 2016, 20:36 wysłana przez Roszada »


Offline bruce lee

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 76
  • Polubień: 220
  • "Deska nie oddaje ciosów".
Odp: Niezależne myślenie w organizacji?
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Październik, 2016, 19:54 »
I te" wspaniałe"dyskusje na zebraniach
"Zawsze bądź sobą, wyrażaj siebie, miej wiarę w siebie,nie poszukuj ludzi sukcesu po to aby stać się kopia ich osobowości".


B

  • Gość
Odp: Niezależne myślenie w organizacji?
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Październik, 2016, 21:38 »
Zgadzam się w 100% :D
Jak by "wolna" dyskusja odbiegałaby od jedynego słusznego wątku
to przewodniczący zawsze delikatnie ją nakieruje 8-)


Offline Światus

Odp: Niezależne myślenie w organizacji?
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Październik, 2016, 21:48 »
Ten fragment można streścić 2 słowami; Nie myśl!
Jak śpiewał Kazik;
"Nie myślę, nie czuję, wykonuję!"

W pierwszej chwili zasugerowałem się tytułem wątku i nie zauważyłem, że jesy podana przyczyna tego zakazu.

"Rosnący poziom wykształcenia zwiększył zasoby talentów i w rezultacie podwładni stali się tak krytyczni, że prawie nie sposób nimi kierować"

Myślę, że nie muszę tłumaczyć.
« Ostatnia zmiana: 31 Październik, 2016, 22:08 wysłana przez Światus »
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Niezależne myślenie w organizacji?
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Październik, 2016, 23:04 »
*** w01 1.8 s. 14  ***
Po pierwsze, skoro trzeba dbać o „jedność”, dojrzały chrześcijanin musi być zjednoczony i całkowicie zgodny ze swymi współwyznawcami w kwestiach wiary i wiedzy. Jeśli chodzi o zrozumienie Biblii, nie będzie krzewił osobistych opinii czy poglądów ani się przy nich upierał. Wprost przeciwnie, odniesie się z bezgranicznym zaufaniem do prawdy objawionej przez Jehowę Boga za pośrednictwem Jego Syna, Jezusa Chrystusa, oraz „niewolnika wiernego i roztropnego”.

Paradoksalnie temat z okładki tej Strażnicy brzmiał: "Masz prawo do własnych przekonań" :D :D



Offline Estera

Odp: Niezależne myślenie w organizacji?
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Październik, 2016, 23:54 »

    Tak, szczególnie tolerancja dla niezależnego myślenia ukazała się w całej "krasie",
    w momencie, kiedy CK WTS-u postanowiło zlikwidować tzw. zebrania grupy książki,
    bo jak się okazało, niezależne dyskusje po takich zebraniach, doprowadzały do tego,
    że ludzie, całymi grupkami odchodzili od zboru /np. grupa byłych braci z Krosna/

    Takie jest podejście do niezależnego myślenia w tej sekciarskiej organizacji jw.org.!!
    Każdy, kto tam jest musi uczyć się myślenia strażnicowego, a nie swojego.
    Za swoje myślenie staje się przed komitetem sądowniczym i wylatuje się na rakiecie pt. odstępca!!
    Tu nie ma miejsca na merytoryczna rozmowę. Zapomnij!
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Trzecia Owca

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 48
  • Polubień: 164
  • wielka tajemnica wiary: złote, euro i dolary
Odp: Niezależne myślenie w organizacji?
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Listopad, 2016, 00:42 »
CK WTS-u postanowiło zlikwidować tzw. zebrania grupy książki[/b], bo jak się okazało, niezależne dyskusje po takich zebraniach, doprowadzały do tego, że ludzie, całymi grupkami odchodzili od zboru

Też pomyślałem w ten sposób kiedy domowe zebrania książki zostały wycofane.
Dobrze też ktoś tu wspomniał o ''dyskusji" podczas studium Strażnicy. Słowo dyskusja to poważne nadużycie, podejrzewam że małpa która przyszła by na zebranie pierwszy raz potrafiła by udzielić równie budującej odpowiedzi na podstawie dowolnego akapitu.
Jestem bratem strasznym na usługach Strasznicy


Offline gerontas

Odp: Niezależne myślenie w organizacji?
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Listopad, 2016, 08:12 »

*** w89 15.9 s. 23 ***
W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. Pewien wykładowca powiedział: „Rosnący poziom wykształcenia zwiększył zasoby talentów i w rezultacie podwładni stali się tak krytyczni, że prawie nie sposób nimi kierować”. Jednakże w organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą

To już wiemy dlaczego CK tak usilnie zniechęca śJ do wyższego wykształcenia. Sami w tym akapicie przyznają co jest tego głównym powodem. Po prostu trudniej takim osobom wcisnąć ciemnoty. Ponadto takie osoby mogą swoją wiedzą oświecać innych, a to jest największe zagrożenie dla organizacji.


Offline Cielec Kierowniczy

Odp: Niezależne myślenie w organizacji?
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Listopad, 2016, 12:52 »
Najlepsze w tym wszystkim jest to, że niezależne myślenie jest podciągane pod brak pokory.
Takie manipulowanie definicjami sprawia, że ktoś kto zaczyna mięć wątpliwości,  od razu ma poczucie winy.
Poza tym reszta widząc osobnika, który zadaje pytania już wie, że to człowiek pyszałkowaty i krnąbrny.
Genialne działanie w swej prostocie.



Offline Roszada

Odp: Niezależne myślenie w organizacji?
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Listopad, 2016, 18:07 »
A tu patrzcie jaka wolność:

*** w88 15.11 s. 30 Zachowujmy chrześcijańską jedność ***
Jedność nie oznacza jednakowości
Ogólnoświatowa jedność nie oznacza bynajmniej tłumienia indywidualności ani hamowania inicjatywy. Tam, gdzie w grę wchodzą zasady biblijne, bez wahania porzucamy świeckie wzorce myślenia nacechowane niezależnością i uznajemy przewodnictwo ducha Jehowy. Niemniej gdy pełnimy naszą służbę kaznodziejską, mamy sporo okazji do tego, by dawać wyraz własnej indywidualności, a nawet inwencji twórczej. Toteż nasi bracia często wykazują niezwykłą pomysłowość w dostosowywaniu metod świadczenia do lokalnych warunków.
Istnieją też dość rozległe dziedziny, w których zasady biblijne nie mają bezpośredniego zastosowania; należą do nich na przykład miejscowe zwyczaje. Na kontynencie europejskim ludzie często wymieniają uścisk dłoni, a w niektórych rejonach Dalekiego Wschodu — ukłony. Chrześcijanie nie widzą nic złego ani w jednym, ani w drugim. Podobnie jest z ubiorem i wyglądem zewnętrznym. Biblia podaje tylko ogólne zalecenia co do skromności i umiaru. W obrębie tych wskazówek możemy się kierować własnymi upodobaniami, okazując przy tym „zdrowy rozsądek” (1 Tymoteusza 2:9, 10).

No proszę jaka wolność. Można uścisnąć dłoń, byleby nie odstępcy. ;)
Jakie "inicjatywy" w terenie gdy nikt ze starszych nie widzi. :)
A w zborze? :-\


Offline gerontas

Odp: Niezależne myślenie w organizacji?
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Listopad, 2016, 18:18 »
Wow. Wszelka indywidualna inicjatywa, inwencja twórcza i pomysłowość w finansowym wspieraniu organizacji jest również mile widziana przez CK. W tej dziedzinie niezależne myślenie jest OK.


Offline Roszada

Odp: Niezależne myślenie w organizacji?
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Listopad, 2016, 18:59 »
No niestety nie lubią nie tylko niezależnego mówienia, ale i "myślenia" :-\:

"Zbliżamy się do końca obecnego bezbożnego świata (...) Nie pora teraz na niezależne myślenie czy sprzeczne poczynania" (Zorganizowani do pełnienia naszej służby 1990 s. 8).

Niezależne połączono ze sprzecznymi. :-\

W ZORGANIZOWANI DO SPEŁNIANIA WOLI JEHOWY 2015 tego zdania nie ma, nie wiem czy było w 2005.


Offline Światus

Odp: Niezależne myślenie w organizacji?
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Listopad, 2016, 19:20 »
"Zbliżamy się do końca obecnego bezbożnego świata (...) Nie pora teraz na niezależne myślenie czy sprzeczne poczynania" (Zorganizowani do pełnienia naszej służby 1990 s. 8).

Mat 5:22 A Ja wam powiadam: Każdy, kto się gniewa na swego brata, podlega sądowi. A kto by rzekł swemu bratu: Raka (pusta głowo), podlega Wysokiej Radzie. A kto by mu rzekł: "Bezbożniku", podlega karze piekła ognistego.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Tusia

  • Gość
Odp: Niezależne myślenie w organizacji?
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Listopad, 2016, 21:38 »
A kto by mu rzekł: "Bezbożniku", podlega karze piekła ognistego.

Mt 13, 47-50 "Tak będzie przy końcu świata: wyjdą aniołowie, wyłączą złych spośród sprawiedliwych i wrzucą w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów".



B

  • Gość
Odp: Niezależne myślenie w organizacji?
« Odpowiedź #14 dnia: 02 Listopad, 2016, 11:36 »
Dziś czytam strażnicę z listopada 2016  wersja do studium
I widzę kolejny kwiatek odnośnie niezależności w myśleniu..

9. Kim posługuje się Jezus, żeby pomóc nam zrozumieć Słowo Boże?

9 Niektórzy uważają, że mogą sami interpretować treść Biblii. Jednak w 1919 roku wyniesiony do chwały Jezus ustanowił wiernego niewolnika, żeby przekazywać pokarm duchowy wyłącznie za jego pośrednictwem. Posługuje się nim, by pomagać swoim naśladowcom zrozumieć Biblię i stosować się do zawartych w niej wskazówek. Kiedy wprowadzamy je w życie, przyczyniamy się do czystości, pokoju i jedności w zborze. Każdy z nas powinien się zastanowić: „Czy okazuję lojalność niewolnikowi, którym posługuje się Jezus?”.

Artykuł "Czy cenisz słowo Boże" mam nadzieję że nie przekręciłem tytułu..