Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Niezależne myślenie w organizacji?  (Przeczytany 7340 razy)

Offline Estera

Odp: Niezależne myślenie w organizacji?
« Odpowiedź #30 dnia: 18 Luty, 2017, 10:08 »
I tylko takie rozmyślania, rozważania ,które nie wychodzą poza to co jest napisane w strażnicy są właściwe.Do tego zachęcał mówca.
Boją się niezależnego myślenia
       Boją się niezależnego myślenia.
       Bo doskonale wiedzą, że jak ludzie zaczną wyciągać swoje niezależne wnioski,
       to w końcu widzą i czują ...
       Że to żelazko watchtower jest rozgrzane do granic i parzy.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Roszada

Odp: Niezależne myślenie w organizacji?
« Odpowiedź #31 dnia: 18 Luty, 2017, 10:44 »
Nie znam firmy , w której dobrze  się dzieje gdy w niej rządzi niewolnik ;D ;D
A ja jedną taką znam.
Wpierw nią zarządzał "sługa", a od roku 1950 "niewolnik". ;D
Sługa to niekoniecznie niewolnik. :-\
Następnym etapem będzie zarządzanie przez skutego w łańcuchy. Raz już tak było w 1918-1919, gdy z więzienia zarządzał. :)


Offline Startek

Odp: Niezależne myślenie w organizacji?
« Odpowiedź #32 dnia: 18 Luty, 2017, 16:55 »
Dobrze by było aby znaleźli się w więzieniu . Za to wszystko co nam zrobili . Ale ci biznesmeni z USA swoją nagrodę już mają , i napewno nie uciekną .


Offline Kamira

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 38
  • Polubień: 277
  • Kiedyś będzie nas więcej
    • Wyzwolona ona
Odp: Niezależne myślenie w organizacji?
« Odpowiedź #33 dnia: 22 Luty, 2017, 14:36 »
w organizacji nie istnieje zjawisko niezależnego myślenia. Jednostki, które przejawiają takiego ducha są zwalczane w zarodku.
Religia to wytwór ludzki, wiara pochodzi od Boga.


Offline Startek

Odp: Niezależne myślenie w organizacji?
« Odpowiedź #34 dnia: 22 Luty, 2017, 14:50 »
w organizacji nie istnieje zjawisko niezależnego myślenia. Jednostki, które przejawiają takiego ducha są zwalczane w zarodku.
wiem , zostałem wytępiony  !  Dziwne  że taką mają władzę , niszczyć ludziom dobre imię , rodziny . Swoją nagrodę już mają . Lepiej niech się wybudzą ,jakim sądem sądzili tak też będą sądzeni . Straszliwa to rzecz wpaść w ręce Boga żywego .


Offline zaocznie wywalony

Odp: Niezależne myślenie w organizacji?
« Odpowiedź #35 dnia: 22 Luty, 2017, 15:24 »
Dla mnie potężnym kopem w d... z "przenajświętrzej" było zgromadzenie, na którym w wielu punktach i przez wielu mówców wkładano łopatą do głów jakie to złe, światowe i szatańskie jest właśnie samodzielne, niezależne myślenie.
Ledwo wysiedziałem, a raczej wytuptałem na korytarzu.
Porządkowych zbyłem problemami z kręgosłupem.
I to było ostatnie zgromadzenie na sali na jakim byłem (na letnich jeszcze potem bywałem, ale na pojedynczych sesjach).
 :)
« Ostatnia zmiana: 22 Luty, 2017, 15:27 wysłana przez zaocznie wywalony »


Offline wspaniale

Odp: Niezależne myślenie w organizacji?
« Odpowiedź #36 dnia: 22 Luty, 2017, 18:30 »
wielokrotnie na zgromadzeniach, wykładach słyszało się, że w organizacji nie ma miejsca na samodzielne lub niezalezne myślenie - dokładnie takie słowa padały.

"5, 6. Jak podporządkowywanie się postanowieniom teokratycznym pomoże nam przygotować się do życia w nowym świecie?
5 W nowym świecie zwierzchnictwo Boga będzie się cieszyć pełnym poparciem. Jakiż to kontrast w porównaniu z samowolą rozpowszechnioną w świecie podlegającym władzy Szatana! Wielu ludzi bardzo ceni niezależność oraz nierozsądnie obstaje przy swoich upodobaniach. Co z tego wynika? Odrzucanie kierownictwa Bożego prowadzi do cierpień, nieszczęść, a nawet tragedii (Jer. 10:23). Z utęsknieniem wyczekujemy czasu, kiedy cała ludzkość podporządkuje się życzliwemu zwierzchnictwu Jehowy." w15 15.8 ss. 19-23    Już teraz przygotowuj się do życia w nowym świecie

tu manipulacja wyższego szczebla.
niezależność = niepodporządkowanie Jehowie


"Księga Rodzaju wyjawia, że ich przyczyną jest bunt pierwszych ludzi przeciwko Bogu. Postanowili oni między innymi samowolnie decydować, co jest dobre, a co złe — do czego ma prawo wyłącznie Stwórca (Rodzaju 3:1-7). Niestety, od tamtej pory większość ludzi przyswaja sobie takie samo niezależne myślenie. Jakie są tego skutki? Historia ludzkości — zamiast stanowić kronikę wolności i szczęścia — jest opisem konfliktów, nadużyć oraz duchowego i moralnego zamętu (Kaznodziei 8:9). W Biblii słusznie zauważono: „Do ziemskiego człowieka (...) nie należy nawet kierowanie swym krokiem” (Jeremiasza 10:23). Pocieszające jest jednak to, że tragiczny w skutkach eksperyment z niezależnością w kwestiach moralnych dobiega końca." g16 nr 2 ss. 3-7    Biblia — czy to tylko dobra książka?

Tym wersetem udowadnia się, że nie wolno nam myśleć.

Niestety biblioteczka online nie udostępnia większości najciekawszych kąsków - pewnie z obawy o ekstremizm ...

wspaniale ...

=========
Wspaniale