Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy  (Przeczytany 75726 razy)

Offline robbo1

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #285 dnia: 09 Kwiecień, 2017, 17:33 »
Widzę,że nie macie nawet elementarnej wiedzy z zakresu metodologii i przez to niezrozumiałe jest dla was to,co zrozumiałe jest dla innych.
Poza tym wystarczy uważnie przeczytać,to co napisałem,żeby zrozumieć.
Nie zamiast tego nie odnosicie się do wywodów,tylko piszecie o mnie.
Niedorzeczność.

Nie wypowiadacie się bezpośrednio przeciw temu co napisałem,tylko pośrednio przeciw temu co napisałem przez przeciwstawianie się mi.

Niestety nie potraficie dyskutować,nad to wybieracie "skrytykowanie dla skrytykowania".

Nie moje zachowanie jest istotą rozmowy.

Przykre jest to,że spodziewałem się dyskusji,a jest dogadywanie, dogryzanie.

Nie "podkulam ogona" przed wami,nie oczekuję,żeby inni czynili tak przede mną.

Niestety widzę,że nie słuchacie,nieuważnie czytacie.
Szkoda.


« Ostatnia zmiana: 09 Kwiecień, 2017, 18:12 wysłana przez robbo1 »


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #286 dnia: 09 Kwiecień, 2017, 18:23 »
Niestety Robbo1 ,Olbrzymie  ,Proroku , czy czym tam jeszcze , we wlasnym mniemaniu jestes . Musze to powiedziec , zmarnowales druga szanse normalnej , rzeczowej dyskusji na tym forum .

Zamiast szukac porozumienia , dostosowac sposob argumentacji do twoich rozmowcow , zdecydowales sie dalej jechac po tych samych szynach co wczesniej .

Czy mozesz  sie dziwic , ze inni cie nie rozumieja ? Ze wywolujesz tylko irytacje i pusty smiech ?

Mozesz tlumaczyc przed soba , ze "bog tego swiata zaslepil umysly niewierzacych , aby im nie lsnil blask ewangelii" , ale uwierz mi : nie to jest przyczyna odrzucenia twojej argumentacji .

Zastanow sie: moze powinienes zmienic metode "gloszenia" , ktore tu praktykujesz ?
Moze zaczniesz traktowac rozmowcow jako rownozednych  partnerow ?
A moze zaczniesz , zamiast przemawiac i glosic PRAWDE , po prostu  rozmawiac z nami ?








Offline janeczek

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #287 dnia: 09 Kwiecień, 2017, 18:55 »
Robbo1 zrozum że na nas nie działa zamulanie i wodolejstwo lata pobytu w WTS zadziałały jak szczepionka strażnicowy bełkot z filozofię są zwyczajnie niestrawne,podawaj wersety udowadniaj daty 1914,1919 czy obecne nowe prawdy Ck tłumacz je nie udaj że bendąc w WTS korporacj strażnica możesz wychodzić przed szereg,czy nie czekać na to co Jehowa przekazuje przez niewolnika to pokarm na czas słuszny wiesz że Jehowa przemawia przez 7 ponów królów dlatego tak ważne jest dla nas z poza WTS że Jehowa ma 7 przedstawicieli omylmych,Jehowa jak ma się czuć wiedząc że jego słowa są mylnie tłumaczone Jehowa słchajęc Lette czy Morisa pewnie nie rozumie co oni plotą,no chyba nie twierdzsz że Jehowa oszukuje moriska
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline Noc_spokojna

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #288 dnia: 09 Kwiecień, 2017, 19:04 »
Widzę,że nie macie nawet elementarnej wiedzy z zakresu metodologii
Drogi robbo1, zaintrygowałeś mnie. Wyjaśnij mi zastosowanie metodologii, w sferze wiary.
Nie jestem małostkowa, nikogo nie ignoruję, tak przyziemne demonstracje są mi obce ;D


Offline robbo1

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #289 dnia: 09 Kwiecień, 2017, 19:06 »
Widzisz nie pozwalasz mi na głoszenie tak ,jak to czynię.
Zamiast tego wolałbyś ,żebym cytował naszą literaturę ,dla ,której nie macie szacunku,i której szacunku nie okazujecie.

Ja tak głoszę.i nikt mi tego nie zarzuca.

Nie idzie o rozmowę,jako taką ,idzie o to,że nie zgadzacie się ze mną ponieważ ja nie zgadzam się z wami.

Ja z zasady zawsze swoje wypowiedzi uargumentowuję cytatami,wypowiedziami itp.

Tak przez kilka lat czyniłem na portalu "Racjonalista".
Poszukaj moich wypowiedzi,to się przekonasz.
Podobnie potem na "Forum religia" Interia pl.

Idzie o to,że odmienne zdanie sprawia,że nie jestem wysłuchany,wielokrotnie obrażany.
I nie idzie o to,tylko o to,że do tej pory nie mieliście adwersarza,tylko oportunistów,pochlebców,komplemencistów.
I tak wzajemnie jedni do drugich.
Teraz jest inaczej i nie zamierzacie się na to zgodzić, z tym pogodzić.

Ja nie głoszę ,tylko odpowiadam "każdemu kto żąda od was uzasadnienia waszej nadziei,[i jako taki] jestem gotowy dać odpowiedź"1 Ptr.3:15.P.W

I tak jak wczesnochrześcijańscy apologeci poczuwam się "do obrony wobec każdego ,kto domaga się od was uzasadnienia ..." B.T

Rozumiem,że wielu z was się tego nie domaga,a ja zakłóciłem wam spokój.
Niemniej zarzuty to zarzuty,a ja na nie odpowiadam,jak umiem,jak uważam za stosowne,jak dyktuje mi sumienie.






KaiserSoze

  • Gość
Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #290 dnia: 09 Kwiecień, 2017, 19:08 »
Przestań płakać i się skarżyć tylko zacznij rozmawiać.


Offline robbo1

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #291 dnia: 09 Kwiecień, 2017, 19:16 »
Jak zwykle wykazujesz olbrzymią znajomość w poruszanym temacie,a twoja argumentacja jest przytłaczająca.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #292 dnia: 09 Kwiecień, 2017, 19:50 »
Widzę,że nie macie nawet elementarnej wiedzy z zakresu metodologii

:D :D :D


Offline Roszada

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #293 dnia: 09 Kwiecień, 2017, 19:55 »
Cytuj
Ja z zasady zawsze swoje wypowiedzi uargumentowuję cytatami,wypowiedziami itp.
Ale prosi cie kto o nie?


Gorszyciel

  • Gość
Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #294 dnia: 09 Kwiecień, 2017, 19:58 »
Ale prosi cie kto o nie?

Cytatami wszystko udowodnisz:


Offline Światus

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #295 dnia: 09 Kwiecień, 2017, 22:55 »
Porada; Robbo1 pisz prostszym językiem zgodnie z Mt 11:25.
Mogę się zastanowić lub samemu wysnuć skomplikowane wnioski, ale nie będę się uczył filozofii na poziomie zaawansowanym. Jestem "misiem o bardzo małym rozumku" i tłumaczę sobie "z polskiego na nasze". :)

Żeby wiedzieć czy ktoś mówi prawdę czy cie oszukuje nie musisz czytać książek o metodologii. Wystarczy zdrowy rozsądek.

Co do literatury... Ech... Religia, która nie mogłaby istnieć bez gazet.
Mam pytanie; czy proroctwo wygłoszone nie w imieniu Boga, ale w swoim imieniu to fałszywe proroctwo?
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline sajmon

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #296 dnia: 09 Kwiecień, 2017, 23:07 »


Niestety nie potraficie dyskutować,nad to wybieracie "skrytykowanie dla skrytykowania".

 

 ;D
Poprawia mi nastrój czytanie twoich postów "ekspercie" od dyskusji i pseudometodologii.

Nie zmieni to jednak tego,że te "prawa,prawidłowości" miały w zamierzeniu przedstawiać "prawdę" o przebiegu,czy działaniu ewolucji.

Tego,ze te "prawidłowości" nie posiadają pozycji,statutu praw w matematyce itp.jest pewne.
Tak jak pewne jest,że miały wyrażać ,ukazywać ,także mechanizmy ewolucji.

I zostały zmienione,ewentualnie odrzucone.
Tak jak niektóre nasze wyjaśnienia.

Znawco metodologii, bliżej nieokreślonej. Po raz kolejny się ośmieszasz: między nauką empiryczną a religią chrześcijańską jest różnica.  Nauka opiera się na naturaliżmie metodologicznym. Naturalizm metodologiczny nie utrzymuje, że wszystkie przedmioty są materialne, ale że cokolwiek istnieje, może zadowalająco być wyjaśnione tylko w terminologii przyrodniczej, to znaczy naukowo Religia chrześcijanska natomiast uważa, że w niektórych przypadkach konieczna była nadprzyrodzona ingerencja np. zmartwychwstanie Jezusa.
Jakie badanie empiryczne skłoniły CK, aby zmieniał swoje nauki?
Rozumiem,że wiele zmieniliśmy,zmieniamy.
Niemniej przecież nawet "na t c h n i o n e słowo" to księga stwórcy,ale i ludzka.
zawiera w sobie słowo stwórcy wypowiedziane przez człowieka.
Jest to z jednej strony dzieło [causa instrumentalis ] z drugiej [ causa principalis] .
Zrozum,że nawet to spisane słowo [natchnione] "odzwierciedla wiedzę,obraz świata i sposób przeżywania ludzi,którzy je pisali,i ludzi,dla których były pisane" J.Levie.

Tym więcej jego wykładnia zawiera nasz "obraz świata".

Co mnie obchodzi opinia J.Laviego? Tak naucza CK? Jesli nie, to po co to piszesz? W dyskusjach chrześcijańskich musisz uznać aksjomat: Słowo Boże jest nieomylne. Tylko z tym macie problem. Jeśli wg was zostało sfałszowane, to znaczy, że jest omylne, więc odrzucasz podstawowy warunek dyskusji opartej o wiarę w nieomylność Słowa Bożego, na którego straży stoi nieomylny Bóg.
Wasze interpretacje okazywały się i okazują jako omylne, więc nie mają boskiego autorytetu, lecz ludzki. Zatem nie widzę żadnych racjonalnych powodów im wierzyć.
« Ostatnia zmiana: 09 Kwiecień, 2017, 23:29 wysłana przez sajmon »


Offline Roszada

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #297 dnia: 12 Kwiecień, 2017, 19:32 »
Takie podsumowanie dyskusji. :)

Dziś wstawiono mój artykuł:

Omylny Bóg Świadków Jehowy, omylna ich Biblia i omylne Ciało Kierownicze

http://bednarski.apologetyka.info/swiadkowie-jehowy/omylny-bog-swiadkow-jehowy-omylna-ich-biblia-i-omylne-ciao-kierownicze,994.htm


Offline robbo1

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #298 dnia: 16 Kwiecień, 2017, 11:18 »
Niestety nauka to nie tylko empiryzm.
Istnieją wyjaśnienia "teoretyczne",w których i co do których stosuje się pewne kryteria.
Te wyjaśnienia bliższe są teologicznym itp.
Te wielokrotnie należy weryfikować.
Wielokrotnie częściej niż te doświadczalne.

Z tej przyczyny,że księga do której się odwołujemy i na podstawie której budujemy [wszyscy] swoje wierzenia,przekonania jest natchniona.
Nie wynika,że takie też są jej interpretacje,wyjaśnienia.

Nie zawsze empiryczne wywody wpływają na zmiany poglądów teoretycznych wyjaśnień.
Wielokrotnie rozumowe.
Niemniej empiryczne powinny zawsze,jeżeli zostały potwierdzone.

Nie zmieni to jednak tego,że czytanie spisanego słowa,nie jest tożsame z jednomyślnością.
Ponieważ ten tekst nie jest jednoznaczny.
Wielokrotnie  nie jest.
W związku  z tym potrzeba ustalenia wartości tekstu i jego sensu.,
Pewnie pomocne w tym byłyby publikacje typu "Interpretacja i nadinterpretacja" red.S.Collini.

Niemniej pewne jest,że trudno zgodzić się na wielki pluralizm w teorii interpretacji.

I w związku  z tym pojawia się problem o którym pisał Ryszard Nycz w książce "Tekstowy świat"

"...albo każdy tekst [chociaż nie chodziło mu oczywiście o natchnione słowo] może być poprawnie zinterpretowany w jeden i tylko jeden sposób,albo każda interpretacja tekstu jest tak dobra [ zła ],jak jakakolwiek inna".

I to jest istotą problemu.






Offline Światus

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #299 dnia: 16 Kwiecień, 2017, 13:32 »
Niestety nauka to nie tylko empiryzm.
Istnieją wyjaśnienia "teoretyczne",w których i co do których stosuje się pewne kryteria.
Te wyjaśnienia bliższe są teologicznym itp.
Te wielokrotnie należy weryfikować.
Wielokrotnie częściej niż te doświadczalne.

Ale w waszej ulotce.broszurze; Czy chciałbyś poznać Prawdę?,
napisano aby omijać takie książki z daleka.
Chyba, że broszurę także należy skorygować  ;D
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?