Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy  (Przeczytany 75743 razy)

KaiserSoze

  • Gość
Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #195 dnia: 22 Marzec, 2017, 19:26 »
Piszesz coś na temat, czy tylko tak se gadasz? Pytam bo nie widzę ani ustosunkowania się do pytań ani niczego nowego w zasadniczej kwestii. Zmarnowałem 3 minuty życia na czytanie...


Offline Światus

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #196 dnia: 22 Marzec, 2017, 19:38 »
I w istocie jest tak,że wielu ludzi z pominięciem "wsparcia niewolnika" nie poznałoby prawdy dotyczącej "duszy piekła" itp.
To jest oczywiste.

Dlaczego piszesz "PRAWDY"? Przecież nie wiadomo czy obecna nauka jest prawdziwa?
Sam pisałeś, że twoje wierzenia mogą się jeszcze zmienić.

A jeśli się powyrywa wersety z kontekstu to można udowodnić wszystko. Lub przestawiając werset tyłem do przodu. "Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów, a potem zostaną wrzuceni do rozpalonego pieca" A to oznacza ostateczną zagładę.  ;D

Mam 2 pytania. Krótkie.

1. Czy jesteś w Nowym Przymierzu?
2. W nawiązaniu do Prz 4:18 mówiącym o poranku i południu; Która teraz jest godzina?  ;)

Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Roszada

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #197 dnia: 22 Marzec, 2017, 20:27 »
Tytuł wątku:

Ciało Kierownicze popełnia błędy

Każde 'korygowanie' jest efektem popełnienia błędu,
A ponieważ te korygowania idą w setki w ciągu wielu lat, więc jest to masa błędów:

„Ciało Kierownicze nie jest natchnione przez Boga ani nieomylne. Dlatego może popełnić błąd przy wyjaśnianiu spraw doktrynalnych lub udzielaniu wskazówek organizacyjnych. W Skorowidzu do publikacji Towarzystwa Strażnica znajduje się hasło »Kształtowanie się wierzeń«, które zawiera listę skorygowanych wyjaśnień od 1870 roku” (Strażnica luty 2017 s. 26).

„»Niewolnik« nie jest natchniony przez Boga, lecz stale bada Pismo Święte i starannie ocenia wydarzenia światowe, jak również sytuację ludu Bożego, żeby mieć orientację w spełnianiu się proroctw biblijnych. Na skutek ludzkiej ułomności nieraz może się zdarzyć, że zrozumie coś tylko częściowo lub nieściśle, a w rezultacie potrzebne jest skorygowanie” (Strażnica Rok CII [1981] Nr 4 s. 27).

„Lud Boży musiał na przykład skorygować swe poglądy na temat roku 1925. (...) A. D. Schroeder wspomina: »Uważano, że ostatek namaszczonych duchem naśladowców Chrystusa pójdzie w owym roku do nieba, aby tam wejść w skład Królestwa...«.” (Dzieje Świadków Jehowy w czasach nowożytnych. Stany Zjednoczone Ameryki. Na podstawie Rocznika Świadków Jehowy na rok 1975 s. 65).

Korygować, korygować i korygować.
Czyli robić błędy doktrynalne i prorocze, robić błędy doktrynalne i prorocze itd. :-\


Offline sajmon

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #198 dnia: 23 Marzec, 2017, 07:28 »
I w istocie jest tak,że wielu ludzi z pominięciem "wsparcia niewolnika" nie poznałoby prawdy dotyczącej "duszy piekła" itp.
To jest oczywiste.
 

Oczywista jest Twoja demagogia. Zero dowodów, zwłaszcza wobec tzw. prawd niewolnika notorycznie omylnego.


Mam rozumieć,że nie wierzysz iż dożyliśmy czasu,w którym nasz zbawiciel realizuje swoje zapewnienie "jeżeli odejdę...przyjdę znowu"Jan 14:3

Wierzymy,że "spełniają się znaki" po których mamy rozpoznać powrót naszego zbawcy.
 
To nie istotne, w co wierzycie, ale czy ma to uzasadnienie w Biblii. Akurat w tej materii jesteście wyjątkowi niewiarygodni i niekompetentni.
 Ellen G.White jest autorytetem dla Ciebie w kwestii końca czasów?

 


Offline robbo1

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #199 dnia: 25 Marzec, 2017, 17:58 »
Prawda jest taka,że uwierzyliście iż,nie przedstawiamy prawdy,a jedyna prawdą jest ta,że jej nie posiadamy.
To,że nie widzisz "dowodów,dostrzegasz demagogię" to też według mnie twoja opinia,"twój slogan".

I tak to opowiadam się za demagogią ,ale rozumianą w pierwotnym tego słowa znaczeniu.

Już tłumaczyłem,że na określenie podstaw wiary zasadniczo używa się określenia "prawda".
Podawałem to na przykładzie "Londyńskiego Wyznania wiary",czy odstępstwa w katolicyzmie.
Wszyscy zmieniamy wyjaśnienia itp.
Książka księdza  A.Zuberbiera [ ma tytuł ] "Wierzę.Podstawowe..
co?
...p r a w d y wiary"
I jeżeli idzie o zmiany wyjaśnienia,ich typu,różnic wagi znaczenia,samych różnic jako różnic itp,to wspomniana książka jest w pewnym sensie kontynuacją książki "Wierzę ...dogmatyka w zarysie".

Tylko,że "każde pokolenie podejmuje jakby na n o w o refleksję nad swą wiarą i [jej] przekazem".
Tak naprawdę wszystko "ulega ciągłym zmianom",przez to także "rozwój wiary,czy raczej rozwój jej rozumienia" -jak pisał wspomniany A.Zuberbier.

To on napisał ,że jedna książka jest kontynuacją poprzedniej ,jednak "...niektóre części trzeba było napisać na n o w o ,by uwzględnić te osiągnięcia metodyczne i merytoryczne teologii ostatnich lat,jakie wydały się s ł u s z n e i trwałe".

Tak i my w swoich książkach dokonujemy zmian ,które "wydały się [ nam ] słuszne".

Tak to prawda.



Offline Roszada

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #200 dnia: 25 Marzec, 2017, 18:19 »
Cytuj
Ellen G.White jest autorytetem dla Ciebie w kwestii końca czasów?

Taaaa jest autorytetem:

E. G. White – „(...) data ta przypada na rok 1844 po Chr. W tym momencie ludzkość wkroczyła w czasy końcowe, eschatologiczne i żyje obecnie w wielkiej »godzinie sądu Bożego«” (Nauki Pisma Świętego Z. Łyko, Warszawa 1989, s. 302; por. s. 318 – „czas końca”, „czas ostatni”, „ostateczny”).

C. T. Russell – „»Koniec Czasu«, okres stu piętnastu (115) lat, od roku 1799 do roku 1914 jest szczególnie zanotowany w Piśmie Świętym” (Przyjdź Królestwo Twoje 1919 [ang. 1891] s. 15).
   „(...) w rozdziale 12 są zaznaczone trzy okresy a mianowicie 1260, 1290, 1335 czyli dni prorocze, które współdziałają i utwierdzają daty podane w rozdziale 11, że początek Czasów ostatecznych rozpoczął się w 1799 roku” (jw. s. 16-17).

Świadkowie Jehowy - „Świadkowie Jehowy niezmiennie wykazują na podstawie Pisma Świętego, że w roku 1914 rozpoczął się czas końca tego świata i że zbliża się »dzień sądu i zagłady bezbożnych ludzi«” (Strażnica Nr 16, 1993 s. 9).

Takie sobie drobiazgi. Mormoni mają jeszcze inaczej. ;)


Offline robbo1

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #201 dnia: 25 Marzec, 2017, 18:59 »
Nie jest dla mnie żadną wyjątkową "wyrocznią" przewodnikiem Charles Teze Russell,jeszcze mniej Ellen G.White.
A temu,że mamy wiele podobnych wierzeń nie zaprzeczam.
O nich dobrze pisał C.T.Russell.
Z nimi pod pewnymi względami się nie zgadzał ,tak jak i my.
Tak jak pod innymi się nie zgadzamy,pod innymi moglibyśmy się podpisać.

Tak wierzymy w to,że "rozpoczął się czas końca tego świata...".
Ty rozumiem w to nie wierzysz.







Gorszyciel

  • Gość
Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #202 dnia: 25 Marzec, 2017, 22:22 »
[...] a jedyna prawdą jest ta,że jej nie posiadamy.

I z tym się zgadzam. Na tym można by zakończyć dyskusję. Prawda jest taka, że nie posiadacie prawdy. Dziwi więc, po co ten cały cyrk z zakładaniem nowej religii i głoszeniem wszystkim, że nasze jest lepsze?


Offline robbo1

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #203 dnia: 26 Marzec, 2017, 11:10 »
Ty przynajmniej wierzysz w to.,
Ty pewnie jesteś tym,który zrozumiał prawdę,tym,który już ją zdobył.
Widzę,że potrafisz wyrywać "słowa a kontekstu".
Gratulacje.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #204 dnia: 26 Marzec, 2017, 13:08 »
Trudno znać w kwestii interpretacji Biblii absolutną prawdę. Nie twierdzę, że taką znam anim jej nie posiadł. Za to uważam, że łatwiej znacznie zobaczyć fałsz. Kiedy się nie znam na zbożach, to może i ziaren żyta o ziaren jęczmienia nie odróżnię, ale na pewno z łatwością zobaczę plewy. Ja nigdy nie twierdziłem, że posiadłem prawdę i że to co mówię, to jedyna prawdziwa dorga interpretacji. Twoja religia zaś tak mówi.


Offline robbo1

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #205 dnia: 27 Marzec, 2017, 19:05 »
Jeżeli w istocie nie posiadasz "prawdy absolutnej",to możliwe,że występując przeciw nam pobłądziłeś.
Niewykluczone,przecież nie możesz i tego być na sto procent pewny.
Jak i tego,ze twoja interpretacja natchnionego słowa jako niezupełna,jest nieprawdziwa.
Tylko,ze twierdzisz,ze nad prawdę łatwiej dostrzec nieprawdę.

Tylko,żebyś nie ograniczał się do "krytykanctwa".
To za mało.


Offline Roszada

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #206 dnia: 27 Marzec, 2017, 19:11 »
Jeżeli w istocie nie posiadasz "prawdy absolutnej",to możliwe,że występując przeciw nam pobłądziłeś.
Pierwszy ty pobłądziłeś, bo poszedłeś za fałszywymi prorokami: 1874, 1878, 1910, 1914, 1915, 1918, 1920, 1921, 1925, 1942, 1975, koniec XX wieku, "pokolenie roku 1914".
Więc głupio nie pouczaj. ;D


Offline robbo1

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #207 dnia: 27 Marzec, 2017, 19:30 »
Interpretacja proroctw to nie proroctwo.
Interpretator,to nie prorok.
To nie to samo.

Daty,te i im podobne wskazują tylko na to,że "żyjemy w czasach ostatecznych".
Niezwykłe zainteresowanie proroctwami ujawniło się przed urodzeniem naszego zbawiciela.
To fakt.
Niezwykłe zainteresowanie proroctwami pojawiło się u schyłku osiemnastego wieku.
Wskazywało na jego "ponowne przyjście".
To fakt.
I nie idzie tylko o nasze "obliczenia".
Obliczenia nam podobne.
One tak jak i pierwsze zainteresowanie proroctwami wskazuje na wyjątkowe czasy w jakich żyjemy.
W to wierzę.




Offline Roszada

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #208 dnia: 27 Marzec, 2017, 19:33 »
Cytuj
Interpretacja proroctw to nie proroctwo.
Interpretator,to nie prorok.
No to podaj gdzie ŚJ są nazwani prorokami.
I powtarzam ci nie kłam.
Kłamiesz na każdym kroku.

Towarzystwo Tworzy swoje proroctwa. A nie tylko interpretuje. Choćby podwójni pomazańcy. Proroctwo o milionach co nie umrą, wyliczenia roku 1925, 1975. To Tworzenie a nie interpretacja. Mylisz pojęcia.
Apostołowie nie tworzyli takich proroctw.
Cytuj
Daty,te i im podobne wskazują tylko na to,że "żyjemy w czasach ostatecznych".
Daty te potwierdzają, że Towarzystwo kłamie i zwiodło miliony ludzi.
Czasy ostateczne też przenoszono z roku 1798 na 1799 a później na 1914.
Poczekaj kilka lat to przeniosą na dalszy czas.
Już była dyskusja w CK na ten temat co opisał Ray Franz.
Wprowadzenie 'podwójnego pokolenia' jest objawem wydłużania czasów ostatecznych. Następnym krokiem będzie zmiana daty. ;D
« Ostatnia zmiana: 27 Marzec, 2017, 19:49 wysłana przez Roszada »


Gorszyciel

  • Gość
Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #209 dnia: 28 Marzec, 2017, 02:06 »
Interpretacja proroctw to nie proroctwo.
Interpretator,to nie prorok.
To nie to samo.

Wspaniale. To czemu wykluczacie osoby, które się z wami choć w jakiejś bzdurze otwarcie nie zgodzą? Może pobłądziłem was krytykując. Przekonaj mnie do tego.