Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy  (Przeczytany 75628 razy)

Offline Roszada

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #30 dnia: 05 Listopad, 2016, 19:35 »
U nas obowiązuje od momentu ogłoszenia na forum. ;D


Efezjan

  • Gość
Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #31 dnia: 05 Listopad, 2016, 19:40 »
Cytuj
I ujrzałem trzy nieczyste natchnione wypowiedzi...
Jak można widzieć wypowiedzi? Mnie się wydaje, że wypowiedzi można słyszeć. Ale widzieć...?  :o Serio?

Niewidzialne przyjście Jezusa za to pewnie można było wyczuć psim swędem. Jak byli i obecni świadkowie wytłumaczą to takiemu laikowi jak ja?

Ludzie kochani! Nie róbcie poruty. Jak już chcecie sprzedawać tę tzw. Dobrą Nowinę, to chociaż róbcie to profesjonalnie. Gdyby śJ u mnie w domu mi to zacytował, to bym go spytał, jak można widzieć wypowiedzi, a po drugie chyba parsknął śmiechem. Całkowity brak profesjonalizmu. I że oni jeszcze są w stanie na to łapać ludzi?! Szok!
« Ostatnia zmiana: 05 Listopad, 2016, 19:44 wysłana przez Efezjan »


Blizna

  • Gość
Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #32 dnia: 05 Listopad, 2016, 19:46 »
Dla mnie ten cytat ze Strażnicy jest szokujący. Ale zastanawiam się jak odbiorą te słowa zwykli głosiciele? Jak myślicie? Zauważą w ogóle, że coś jest nie halo w tej organizacji?

Forumowicze są wyczuleni na wszelkie niuanse w Strażnicy i na takie szczegóły zwracają uwagę. Ale jak sobie wytłumaczą te słowa starsi zboru przygotowujący się do prowadzenia studium Strażnicy na zebraniu? Jak sobie wytłumaczą ci ambitniejsi głosiciele, którym zechce się przeczytać artykuł przed studium w niedzielę?
Dla mnie to zagadka, to ludzi umysł lubi być głuchy na argumenty, które nie pasują do wyidealizowanego obrazka organizacji. Może się wręcz okazać, że niektórzy będą twierdzić, że w ich egzemplarzu Strażnicy nie było takich słów...

Uważam podobnie jak Ty - my widzimy pewne rzeczy "bardziej".
Wierni śJ będą zachwyceni.
Docenią, że CK takie "pokorne" i przyznaje się do błędów.
Nadal będą "czekać na Jehowę".
Tyle w temacie.


Offline Roszada

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #33 dnia: 05 Listopad, 2016, 19:50 »
Macie rację, dlatego my na forum, które czytają też niektórzy aktualni ŚJ, musimy wyakcentować pewne kwestie, których oni sami nie dostrzegą. ;)
Muszą tu otrzymywać inną interpretację tekstów, które oni bezwiednie studiują. :-\


Offline Estera

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #34 dnia: 05 Listopad, 2016, 19:59 »
U nas obowiązuje od momentu ogłoszenia na forum. ;D
             Dzięki "Roszado" za błyskawiczną informację i rzetelną!!
             A mój syn, to ostatnio stwierdził, że teraz to i ja jestem natchniona duchem świętym,
             bo listy poufne do zborów szybciej czytam niż starsi w zborach!!  ;D ;D ;D
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Efezjan

  • Gość
Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #35 dnia: 05 Listopad, 2016, 20:02 »
             Dzięki "Roszado" za błyskawiczną informację i rzetelną!!
             A mój syn, to ostatnio stwierdził, że teraz to i ja jestem natchniona duchem świętym,
             bo listy poufne do zborów szybciej czytam niż starsi w zborach!!  ;D ;D ;D
Duchem Świętym. :P Mały szczegół. A co z 'widzeniem natchnionych wypowiedzi'? ;)


Offline Estera

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #36 dnia: 05 Listopad, 2016, 20:05 »
Duchem Świętym. :P Mały szczegół. A co z 'widzeniem natchnionych wypowiedzi'? ;)
             Można widzieć natchnione wypowiedzi, jeśli są one zapisane i w tym sensie
             Efezjan widzisz, taka by była moja interpretacja do Twojego pytania.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Efezjan

  • Gość
Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #37 dnia: 05 Listopad, 2016, 20:08 »
             Można widzieć natchnione wypowiedzi, jeśli są one zapisane i w tym sensie
             Efezjan widzisz, taka by była moja interpretacja do Twojego pytania.
No tak! A skad wiadomo, że one sa natchnione?


Offline Estera

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #38 dnia: 05 Listopad, 2016, 20:14 »
No tak! A skad wiadomo, że one sa natchnione?
             A tu, to musisz mieć po prostu wiarę, że jak z Biblii, to natchniona,
             bo, że została spisana pod natchnieniem Ducha Świętego, no chyba, że w to nie wierzysz!!
« Ostatnia zmiana: 05 Listopad, 2016, 20:16 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Efezjan

  • Gość
Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #39 dnia: 05 Listopad, 2016, 20:17 »
             A tu, to musisz mieć po prostu wiarę, że jak z Biblii, to natchniona,
             bo, że została spisana pod natchnieniem Ducha Świętego, no chyba, że w to nie wierzysz!!
Wierzę. Nawet w pracy czytam te 'natchnione wypowiedzi'. ;)


Offline Estera

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #40 dnia: 05 Listopad, 2016, 23:23 »

       Ciało Kierownicze, nie jest natchnione i nie jest nieomylne
       Tak, jak teraz dobrze przyglądam się tej wypowiedzi, to można powiedzieć śmiało,
       że ci "CK manipuliści, kłamcy i oszuści, moje pokolenie wchodzące do tej sekty,
       tzn., to, które poznawało tę prześwietną "prawdę", na ks. "Będziesz mógł żyć wiecznie w raju na ziemi"
                                                                                          robiło perfidnie w bambuko!!
  >:( >:( >:(
       Bo przecież oficjalna doktryna, była odwrotna. O myleniu się i, to czasami wspominali, ale to, że
       nie jest natchnione, tego tak oficjalnie nie mówili.
       Coś zapewne szykują, jakiś psychomanipulacyjny armagedon!
       Oj, współczuć tym biednym, okłamanym owieczkom  ??? ???
     
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Roszada

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #41 dnia: 06 Listopad, 2016, 09:02 »
No nie nie przesadzaj. Pisali, ale 'gmin' odbierał to inaczej ;):

»Niewolnik« nie jest natchniony przez Boga, lecz stale bada Pismo Święte i starannie ocenia wydarzenia światowe, jak również sytuację ludu Bożego, żeby mieć orientację w spełnianiu się proroctw biblijnych. Na skutek ludzkiej ułomności nieraz może się zdarzyć, że zrozumie coś tylko częściowo lub nieściśle, a w rezultacie potrzebne jest skorygowanie” (Strażnica Rok CII [1981] Nr 4 s. 27).


Offline spokojnyalek

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #42 dnia: 06 Listopad, 2016, 14:06 »
CK nie jest nieomylne, nie jest natchnione, ale wierzyć w to musisz całą sobą, a jak nie zmienisz swoich poglądów do naszych, to won. Odetniemy ci wszystkie kontakty, rodzina się ciebie wyprze, a przyjaciele opuszczą. Czyż nie świadczy to wystarczająco o kochającym Bogu i nie skłoni do powrotu? ;)


Offline Roszada

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #43 dnia: 06 Listopad, 2016, 14:45 »
CK nie jest nieomylne, nie jest natchnione, ale wierzyć w to musisz całą sobą, a jak nie zmienisz swoich poglądów do naszych, to won. )

„Ciało Kierownicze składa się z grona namaszczonych chrześcijan (w roku 1986 było ich 13); 7 z nich pełni służbę w zarządzie Towarzystwa Strażnica. Całe to grono nadzoruje działalność Świadków Jehowy na całym świecie. Nie jest ono natchnione przez Boga i dlatego nie jest nieomylne, ale polega na nieomylnym Słowie Bożym” (Świadkowie Jehowy zjednoczeni w spełnianiu woli Bożej na całym świecie 1988 s. 26).

Czyli wniosek można wysnuć jeden: skoro powołuje się WYŁĄCZNIE na nieomylne i natchnione Słowo Boże, to postępuje nieomylnie. ;)
Gdyby cytowało wyłącznie Biblie, a nie swe interpretacje, to nigdy by nie popełniło błędu.
A tak to ryzyk fizyk, albo trafi w to co Jehowa myśli, albo nie trafi. ;D
Trafiony i zatopiony. ;)


Offline ihtis

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #44 dnia: 06 Listopad, 2016, 15:23 »
„Ciało Kierownicze składa się z grona namaszczonych chrześcijan (w roku 1986 było ich 13); 7 z nich pełni służbę w zarządzie Towarzystwa Strażnica. Całe to grono nadzoruje działalność Świadków Jehowy na całym świecie. Nie jest ono natchnione przez Boga i dlatego nie jest nieomylne, ale polega na nieomylnym Słowie Bożym” (Świadkowie Jehowy zjednoczeni w spełnianiu woli Bożej na całym świecie 1988 s. 26)


Czy powyższy fragment dowodzi, że już w 1988 roku podawali że są omylni i nienatchnieni, tzn. ostatnie rewelacje Strażnicy, nie są czymś nowym?