Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Straznica do studium na luty 2017r.  (Przeczytany 41170 razy)

B

  • Gość
Odp: Straznica do studium na luty 2017r.
« Odpowiedź #105 dnia: 01 Listopad, 2016, 12:37 »
"Wspaniale" - odpowiem Ci na to starym słowiańskim przysłowiem - " Bez pół litry nie rozbieriosz "  ;D ;D ;D

A tak na poważnie, to poruszyłaś bardzo ciekawą myśl, nie są natchnieni i popełniają błędy to po co nam oni potrzebni? Sami możemy sobie takie błędy popełniać , sami czytać , sami "uściślać" swoje poglądy.

I to jest dobra myśl! :)

Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak rozmowa na ten temat z braćmi wywołuje wiele "miłości"
Zadałem pytanie dlaczego zatem nie wybrać w zborze randomowego głosiciela i od niego oczekiwać nowych świateł bo czym się on w świetle tego artykułu rożni od CK..(oczywiście zamianowani nie wiedzieli ze ukazał się taki...o ironio)
Drugie pytanie to jak teraz zapatrywać się na wskazówki organizacyjne..
Przytoczyłem słowa ze strażnicy które mówią ze mamy być im ulegli nawet jak wydają nam się nielogiczne!
Otrzymałem pełną miłości odpowiedź "A CO TY MASZ DO NIEWOLNIKA!!!!"..
bez komentarza


Efezjan

  • Gość
Odp: Straznica do studium na luty 2017r.
« Odpowiedź #106 dnia: 01 Listopad, 2016, 12:46 »
      Ja, kochani, literatury już nie przełykam ...  :( :( :(
      ale Biblię i owszem, studiuję sama, dociekam, wertuję, rozmyślam ...
      i jakoś ten niewolnik wts-owski, natchniony czy nienatchniony wcale mi do tego nie jest potrzebny!!!!!

      Wyzwoliłam się spod jego żelaznej władzy i ciężkiej reki,
      i dyktatury, i ...
      i dyktowania co mi wolno, a co nie wolno???  ;D ;D ;D
No i brawo! Ludzie powinni zrozumieć, że do czytania Biblii nie potrzeba śJ. Mogą to robić sami - jak ty, czy ja - nieskażeni herezjami ze 'Strażnicy'. Świadkowie nie potrafią patrzeć na Biblię całościowo - a tak właśnie należy na nią patrzeć, tylko wyrywają cytaty z kontekstu - najczęściej pasują one do danego zagadnienia jak wół do karety. I powtórzę to po raz kolejny. Najlepszym lekarstwem na głoszenie śJ katolikom jest lepsza znajomość Biblii tych drugich i kontrgłoszenie.


Offline Estera

Odp: Straznica do studium na luty 2017r.
« Odpowiedź #107 dnia: 01 Listopad, 2016, 12:54 »
Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak rozmowa na ten temat z braćmi wywołuje wiele "miłości"
Zadałem pytanie dlaczego zatem nie wybrać w zborze randomowego głosiciela i od niego oczekiwać nowych świateł bo czym się on w świetle tego artykułu rożni od CK..(oczywiście zamianowani nie wiedzieli ze ukazał się taki...o ironio)
Drugie pytanie to jak teraz zapatrywać się na wskazówki organizacyjne..
Przytoczyłem słowa ze strażnicy które mówią ze mamy być im ulegli nawet jak wydają nam się nielogiczne!
Otrzymałem pełną miłości odpowiedź "A CO TY MASZ DO NIEWOLNIKA!!!!"..
bez komentarza

     No, widzisz B ... ;D a po co zadajesz takie niewygodne pytania?
     Szara owieczuszko siedź cicho i nie zadawaj logicznych pytań, bo Cię zaraz wykluczą!
     Zachciało Ci się testów na miłość... Wiadomo, największe przestępstwo w WTS-ie, to
     wyciąganie logicznych wniosków. Teraz będziesz ... na widelcu u starszych i na "oku" ...
     No, oczywiście, żartuję, ale tak to naprawdę wygląda i nie do śmiechu, ogólnie.
« Ostatnia zmiana: 01 Listopad, 2016, 12:59 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


B

  • Gość
Odp: Straznica do studium na luty 2017r.
« Odpowiedź #108 dnia: 01 Listopad, 2016, 12:58 »
     No, widzisz B ... ;D a po co zadajesz takie niewygodne pytania?
     Szara owieczuszko siedź cicho i nie zadawaj logicznych pytań, bo Cię zaraz wykluczą!

Nie do końca szara dlatego mogę jeszcze pytać ale dziękuje za rade ;D


Offline Cielec Kierowniczy

Odp: Straznica do studium na luty 2017r.
« Odpowiedź #109 dnia: 01 Listopad, 2016, 13:01 »
Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak rozmowa na ten temat z braćmi wywołuje wiele "miłości"
Zadałem pytanie dlaczego zatem nie wybrać w zborze randomowego głosiciela i od niego oczekiwać nowych świateł bo czym się on w świetle tego artykułu rożni od CK..(oczywiście zamianowani nie wiedzieli ze ukazał się taki...o ironio)
Drugie pytanie to jak teraz zapatrywać się na wskazówki organizacyjne..
Przytoczyłem słowa ze strażnicy które mówią ze mamy być im ulegli nawet jak wydają nam się nielogiczne!
Otrzymałem pełną miłości odpowiedź "A CO TY MASZ DO NIEWOLNIKA!!!!"..
bez komentarza

Zadając takie pytania już jesteś postrzegany jako potencjalny odstępca.
Być może już niedługo będziesz musiał oficjalnie potwierdzić czy uznajesz przewodnią rolę ciała kierowniczego ;)
Starszyzna już pewnie zastanawia się jak Ciebie uciszyć.


Offline Estera

Odp: Straznica do studium na luty 2017r.
« Odpowiedź #110 dnia: 01 Listopad, 2016, 13:04 »
Nie do końca szara dlatego mogę jeszcze pytać ale dziękuje za rade ;D
    Wiem, wiem ... bo za szarą, to by się od razu wzięli!!!
    Ty jeszcze masz szansę na jakąś dyskusję. Ale uważaj, co by cię nie zaliczyli do tych, co sieją rozdźwięk.
    Sama, miałabym ochotę pozadawać takie pytanka "na miłość braterską", czasem, to aż mnie korci ...
    I jak pisze Cielec, zechcą Cię uciszyć ...
    ale jeszcze muszę pozostać, jeszcze jakąś chwilę w ukryciu  ;D ;D ;D
    Narazie jestem w "partyzantce" ...

     
« Ostatnia zmiana: 01 Listopad, 2016, 13:10 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


B

  • Gość
Odp: Straznica do studium na luty 2017r.
« Odpowiedź #111 dnia: 01 Listopad, 2016, 13:06 »
Zadając takie pytania już jesteś postrzegany jako potencjalny odstępca.
Być może już niedługo będziesz musiał oficjalnie potwierdzić czy uznajesz przewodnią rolę ciała kierowniczego ;)
Starszyzna już pewnie zastanawia się jak Ciebie uciszyć.

Od dobrych 5lat próbują i na razie nie jest tak źle  8-)
Nie są to osoby inteligentne więc idzie nimi trochę pokręcić..
Dziękuję wszystkim za troskę i pozdrawiam B.

Ps zawsze zadawałem w zborze nie wygodne pytania dlatego postrzegane jest to jako mój trudny charakter a nie odstępstwo..
« Ostatnia zmiana: 01 Listopad, 2016, 13:09 wysłana przez B »


Offline Estera

Odp: Straznica do studium na luty 2017r.
« Odpowiedź #112 dnia: 01 Listopad, 2016, 13:13 »
    No, to świetnie i życzę dalszych sukcesów na tej niwie :D :D :D
    Trzymaj sie dzielnie, bracie ...
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Lechita

Odp: Straznica do studium na luty 2017r.
« Odpowiedź #113 dnia: 01 Listopad, 2016, 13:51 »
Taka myśl mi przyszła do głowy: CK otwarcie przyznała się do swej omylności i do tego , że popełnia błędy bo i tak zdają sobie sprawę z ogromnego poziomu zmanipulowania zwykłych ŚJ. Bo np. kto odważy się wprost to powiedzieć ?
Może ktoś by się na to odważył , ale kto dopuści do siebie takie myśli i wyciągnie wnioski? Pewnie bardzo niewielu. Większość będzie w ekstazie zachwycać się jak to CK przyznało się do błędów, do niedoskonałości  - i niewielu pomyśli , że to żadne odkrycie i żadna oznaka pokory ale zwykłe stwierdzenie faktu.
Matrix trzyma się jeszcze całkiem mocno, choć pęknięcia są już coraz bardziej widoczne.

"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Straznica do studium na luty 2017r.
« Odpowiedź #114 dnia: 01 Listopad, 2016, 14:58 »
Zadając takie pytania już jesteś postrzegany jako potencjalny odstępca.
Być może już niedługo będziesz musiał oficjalnie potwierdzić czy uznajesz przewodnią rolę ciała kierowniczego ;)
Starszyzna już pewnie zastanawia się jak Ciebie uciszyć.

Napisze, że uznaje że CK jest omylne, popełnia błędy, że bieżące doktryny mogą być nieprawdziwe i że wszystko to przeczytał w strasznicy.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Straznica do studium na luty 2017r.
« Odpowiedź #115 dnia: 01 Listopad, 2016, 15:12 »
   
      i jakoś ten niewolnik wts-owski, natchniony czy nienatchniony wcale mi do tego nie jest potrzebny!!!!![/b]
   

Spróbuj to powiedziec paniom przy stojaku.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Straznica do studium na luty 2017r.
« Odpowiedź #116 dnia: 01 Listopad, 2016, 16:55 »
Dla wszystkich, którzy wybierają się na zebranie przygotowałem małą ściągawkę z odpowiedziami na niektóre pytania.

Jehowa od wieków prowadzi swój lud

1, 2. (a) Co odróżnia Świadków Jehowy od innych religii?

Właściwie to nic. Akapit pierwszy mówi, że naszym przywódcą jest Chrystus, a akapit drugi, że przewodzi im grupa mężczyzn. To dokładnie tak samo jak w każdej innej zorganizowanej religii – powołują się na Boga lub Chrystusa a faktycznie rządzą ludzie.

Jak jehowa prowadzi swój lud obecnie

3. (a) Jakiego ważnego wyboru musieli dokonać apostołowie?

Wybrali Macieja w miejsce Judasza. Zastanawia mnie, czy dziś CK zgodnie ze wzorcem biblijnym też rzuca losy wybierając nowego członka?

5, 6. (a) Co świadczy o tym, że na ciało kierownicze oddziaływał duch święty?

Wg słów Jezusa duch święty oddziaływał jednakowo na wszystkich namaszczonych. Żadna mniejsza grupa nie była wyróżniona, a przynajmniej nie wynika to z Biblii.

8, 9. Jaką ważną rolę odegrał brat Russell?

Tu widzimy bardzo wyraźny błąd CK w kwestii doktrynalnej, gdyż Russel nie nauczał o przyjściu Jezusa. On wierzył że za jego czasów Jezus już przyszedł, i że miało to miejsce w 1874

10. (a) Kiedy Jezus ustanowił „niewolnika wiernego i roztropnego”?

Akapit nie podaje żadnego dowodu, jednak stwierdza że miało to miejsce w roku 1919. Co ciekawe samo ciało kierownicze (bo ono stanowi niewolnika) dowiedziało się o tym około roku 1940, bo w tym roku po raz pierwszy użyto tego zwrotu w Strażnicy

11. Jak funkcjonuje Ciało Kierownicze?

Głosują. Gdy ktoś się nie zgadza, musi się dostosować do opinii innych

12. Na jakie pytania teraz odpowiemy?

Czy możemy zaufać ludziom, którzy sami o sobie mówią, że nie są natchnieni przez Boga, popełniają błędy w kwestiach doktrynalnych – inaczej mówiąc uczą kłamstw – i czy mamy obowiązek stosować się do doktryn które mogą być błędne.

13. Co świadczy o tym, że na Ciało Kierownicze oddziałuje duch święty?

Nic. Jak mówiliśmy w poprzednim artykule, Mojżesz za sprawą ducha dokonywał cudów. Niczego takiego nie da się zaobserwować w CK. Powołanie się na listę zmienionych wierzeń to dowód omylności CK, a nie oddziaływania ducha. Przykładem jest wyjaśnienie czy mieszkańcy Sodomy i Gomory zmartwychwstaną:
w 1919 w książce „Boski plan wieków” wyjaśniono, że TAK,
w 1960 w książce „od raju do raju”, że NIE,
w 1966 w Strażnicy, że być może,
w 1967 w Strażnicy, że TAK,
w 1984 w książce „Żyć wiecznie” że niektórzy,
w 1989 w uaktualnionej książce „Żyć wiecznie”, że NIE
Wątpię by duch święty był w swoim przekazie tak niejednoznaczny i czy takie zmiany można uznać za jaśniejsze światło

14. Jak sług Bożych wspierają aniołowie, zgodnie ze słowami z Objawienia 14:6, 7?

Akapit mówi, że aniołowie kierują wszystkimi głosicielami, nie wyróżniając pod tym względem CK

15. Co odróżnia Ciało Kierownicze od przywódców chrześcijaństwa? Podaj przykład.

Powiem co łączy. CK, podobnie jak kościoły, mając świadomość swej omylności każe pod groźbą ekskomuniki stosować się do konkretnych wytycznych.
Przykład: transfuzje krwi. W latach 30 XX wieku duch święty przekazał CK cyt. „jest to wynalazek mogący oddać ludzkości wielkie usługi”. W roku 1961 duch święty zmienił zdanie i zakazał jakiegokolwiek użycia krwi, nawet oddawania do badań ambulatoryjnych pod groźbą wykluczenia. Od lat 80 duch stopniowo zmienia zdanie dopuszczając użycie właściwie wszystkich składników krwi, byle nie były podane z jednej butelki.
Oczywiście świadomie przeinaczam. To CK wydawało zakazy i pozwolenia, gdyż jest omylne. Należy jedynie pamiętać, że ludzie którzy zmarli na skutek stosowania się do nich myśleli że pełnią wolę bożą. Dzisiejsze studium wyjaśnia nam, że umarli z powodu błędów doktrynalnych CK.

17, 18. (a) Jak możemy współpracować z Ciałem Kierowniczym?

Zastanawia mnie, jak można stosować się do rad kogoś, kto otwarcie przyznaje że popełnia błędy. A jeszcze bardziej zastanawia mnie jak ten ktoś może wymagać ode mnie bezwzględnego posłuszeństwa, nazywanego dla niepoznaki „radami”

19. Dlaczego jesteś zdecydowany podążać za Jezusem?

Jezus powiedział, że będzie ze swoimi sługami. Nie zamierzam podążać za niedoskonałymi, popełniającymi błędy ludźmi. CK nie może mi zagwarantować życia wiecznego.


B

  • Gość
Odp: Straznica do studium na luty 2017r.
« Odpowiedź #117 dnia: 01 Listopad, 2016, 17:14 »
KaiserSoze teraz czekam na ściągę pt"Jak rozmawiać ze starszymi w pokoiku po studium strażnicy"
Szacunek za 10 i 11 ak. gdyby ktoś miał takie jaja by powiedziec to na zebraniu zgodnie z radami z listu nie ukrywał bym swojej radości i zacząłbym klaskać na stojąco.. ;D


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Straznica do studium na luty 2017r.
« Odpowiedź #118 dnia: 01 Listopad, 2016, 17:22 »
KaiserSoze teraz czekam na ściągę pt"Jak rozmawiać ze starszymi w pokoiku po studium strażnicy"
Szacunek za 10 i 11 ak. gdyby ktoś miał takie jaja by powiedziec to na zebraniu zgodnie z radami z listu nie ukrywał bym swojej radości i zacząłbym klaskać na stojąco.. ;D

Zadaj pytania, chętnie ci przygotuję odpowiedzi z odwołaniem do akapitów strasznic.
A może podjadę do ciebie na zebranie? Brat przejazdem, docenia zebrania, więc otrzymuje więcej możliwości wypowiadania się :)
« Ostatnia zmiana: 01 Listopad, 2016, 17:25 wysłana przez KaiserSoze »


B

  • Gość
Odp: Straznica do studium na luty 2017r.
« Odpowiedź #119 dnia: 01 Listopad, 2016, 17:37 »
Zadaj pytania, chętnie ci przygotuję odpowiedzi z odwołaniem do akapitów strasznic.
A może podjadę do ciebie na zebranie? Brat przejazdem, docenia zebrania, więc otrzymuje więcej możliwości wypowiadania się :)
Wolałabym żebyś przyjechał z wykładem  8-)
Zbór mam tak mały i "chłonny" że łyknęli by naprawdę dużo rzeczy :)
Najlepiej lekki temat np o wspieraniu nazistów albo o członkostwie w ONZ..