Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Straznica do studium na luty 2017r.  (Przeczytany 41136 razy)

B

  • Gość
Odp: Straznica do studium na luty 2017r.
« Odpowiedź #135 dnia: 01 Listopad, 2016, 20:46 »
Pytanie do Was drodzy: Czy starsze panie mają przyzwolenie, by nie być na bieżąco z naukami?

Jak można wymagać od starszych osób skoro pionierzy sa na bakier z aktualnie padającą poświatą..
Rozmowa z tej niedzieli pionier stały lat 36 cytuje" a gdzie jest napisane ze niewolnik to konkretne osoby?" "a kto to jest Lett?" To drugie było odnośnie porannego wielbienia o zgorszeni w wykonaniu misiaka właśnie...


Offline Światus

Odp: Straznica do studium na luty 2017r.
« Odpowiedź #136 dnia: 01 Listopad, 2016, 20:55 »
Pytanie do Was drodzy: Czy starsze panie mają przyzwolenie, by nie być na bieżąco z naukami Brooklinu?

Rydwan Strażnicy tak pędzi, że zanim wskażesz nawet GPS nie daje rady wskazać aktualnego położenia  ;D
Przypomniał mi się kawał z lat słusznie minionych...
- Dlaczego w Polsce nie ma wołowiny?
- Bo tak szybko idziemy do socjalizmu, że nawet krowy nie nadążają  ;D
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Straznica do studium na luty 2017r.
« Odpowiedź #137 dnia: 01 Listopad, 2016, 21:09 »
Jak można wymagać od starszych osób skoro pionierzy sa na bakier z aktualnie padającą poświatą..


To jak zdobył "przywilej"?
« Ostatnia zmiana: 01 Listopad, 2016, 21:12 wysłana przez tomek_s »
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


B

  • Gość
Odp: Straznica do studium na luty 2017r.
« Odpowiedź #138 dnia: 01 Listopad, 2016, 21:20 »
To jak zdobył "przywilej"?
W tym przypadku tp cały zbór się zastanawia ;D
Ale tak na poważnie jeśli wypiszesz wniosek i nie ma przeciwskazań to komitet służby podpisuje i się nie zastanawia


Efezjan

  • Gość
Odp: Straznica do studium na luty 2017r.
« Odpowiedź #139 dnia: 01 Listopad, 2016, 21:21 »
W tym przypadku tp cały zbór się zastanawia ;D
Ale tak na poważnie jeśli wypiszesz wniosek i nie ma przeciwskazań to komitet służby podpisuje i się nie zastanawia
"Bez serc, bez ducha, to szkieletów ludy". :)


Offline Estera

Odp: Straznica do studium na luty 2017r.
« Odpowiedź #140 dnia: 01 Listopad, 2016, 22:03 »
Zapomniałem dodać.

Po wręczeniu ulotki, pani zapytała czy mam internet, bo jest taka strona (...) i tam sie dowiem wszystkiego. Powiedziałem, że sprawdze. Pani przeszła do wersetów
        Tak, tak, są takie wskazówki na zebraniach, co do starszych wiekiem osób, że jakby się
        trafił ktoś dociekliwszy, to trzeba go odsyłać do strony internetowej serwisu jw.org.
:D :D

        A, jeszcze wrócę do tej wspomnianej książki, "Wspaniały finał ...", tej "baśni jw.org."
        Pamiętam, ileż to chełpienia się było, jak ta produkcja powstała. Mówiło się szumnie, że nawet
        kk nie potrafił zrobić wykładni ks. Objawienia, "... a nam /św..jeh./się udało zrozumieć i dać wykładnię ..."
        taką wykładnię, że po ponad 20 latach, trzeba było wsadzić do pieca.

                                                                           Coś krótko te ich proroctwa potrwały!!! Ciut nie inkwizycja!!!
« Ostatnia zmiana: 01 Listopad, 2016, 22:12 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Straznica do studium na luty 2017r.
« Odpowiedź #141 dnia: 01 Listopad, 2016, 22:08 »
           Pamiętam, ileż to chełpienia się było, jak ta produkcja powstała. Mówiło się szumnie, że nawet
        kk nie potrafił zrobić wykładni ks. Objawienia, "... a nam /św..jeh./się udało zrozumieć i dać wykładnię ..."

Szkoda, że to już nieaktulane, stare dzieje..
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Estera

Odp: Straznica do studium na luty 2017r.
« Odpowiedź #142 dnia: 01 Listopad, 2016, 22:21 »
Szkoda, że to już nieaktulane, stare dzieje..
       Pamiętam, jak wiele osób było zgorszonych, jak usłyszeli, że starą literaturę trzeba palić  :( :(
       bo jest nieaktualna ... :(
       w tym stare książki ... :(
       Ale, w tej zmanipulowanej grupie religijnej, wszystko, szybko wraca do normy.
       A mnie po takich sytuacjach zostawały tylko zgrzyty, na te prawdy jw.org.
       Dziś już wiem, dlaczego tak właśnie było. Bo to była nieprawda i dlatego był zgrzyt.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Efezjan

  • Gość
Odp: Straznica do studium na luty 2017r.
« Odpowiedź #143 dnia: 01 Listopad, 2016, 22:47 »
Cytat: Estera
Pamiętam, ileż to chełpienia się było, jak ta produkcja powstała. Mówiło się szumnie, że nawet
        kk nie potrafił zrobić wykładni ks. Objawienia, "... a nam /św..jeh./się udało zrozumieć i dać wykładnię ..."
Serio tak twierdzili?
O, sancta simpicitas... /O, święta naiwności.../
Było trochę prób egzegezy Apokalipsy:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Apokalipsa_%C5%9Bwi%C4%99tego_Jana_w_historii_egzegezy


Offline Estera

Odp: Straznica do studium na luty 2017r.
« Odpowiedź #144 dnia: 01 Listopad, 2016, 23:03 »

      Tak, tak Efezjan, było tak  ;D ;D ;D
      Książkę dumnie rozdawano po 1 egz. dla każdego obecnego, na zgrom. letnich w 1993 r.
      Przemówienie z tej okazji, było szumne, bo zawsze do prezentów zgromadzeniowych
                                                                                                           tak robili  ;D ;D ;D

Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Straznica do studium na luty 2017r.
« Odpowiedź #145 dnia: 02 Listopad, 2016, 00:34 »
Serio tak twierdzili?
O, sancta simpicitas... /O, święta naiwności.../
Było trochę prób egzegezy Apokalipsy:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Apokalipsa_%C5%9Bwi%C4%99tego_Jana_w_historii_egzegezy

Chyba simplicitas?


Efezjan

  • Gość
Odp: Straznica do studium na luty 2017r.
« Odpowiedź #146 dnia: 02 Listopad, 2016, 00:36 »
Chyba simplicitas?
Tak, Gorszycielu. Racja!


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Straznica do studium na luty 2017r.
« Odpowiedź #147 dnia: 02 Listopad, 2016, 02:39 »
Errare humanum est, in errore perservare stultum :)


Offline bernard

Odp: Straznica do studium na luty 2017r.
« Odpowiedź #148 dnia: 02 Listopad, 2016, 07:13 »
Tomek S
Cytuj
Wyjmuje baśń "Wspaniały finał...".
Ło , chodzisz z tym po miescie ? :o


Offline Lechita

Odp: Straznica do studium na luty 2017r.
« Odpowiedź #149 dnia: 02 Listopad, 2016, 13:34 »
     
      Książkę dumnie rozdawano po 1 egz. dla każdego obecnego, na zgrom. letnich w 1993 r.
     

Dokładnie Estera , masz rację, pamiętam jak podkreślali , że tylko ŚJ właściwie wyjaśniają Objawienie. Dla mnie wtedy ta książka to było jak komiks jakiś. W sumie chyba przez cały czas tak na nią patrzyłem. Tym bardziej teraz. A o ile się nie mylę, to zanim zupełnie straciła na aktualności już wcześniej coś tam było aktualizowane , pamiętam, że wklejałem jakieś poprawione fragmenty.
"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper