Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Straznica do studium na luty 2017r.  (Przeczytany 40967 razy)

Offline bene

Odp: Straznica do studium na luty 2017r.
« Odpowiedź #165 dnia: 14 Marzec, 2017, 07:16 »
Luty już za nami ma może ktoś relacje jak ta Strażnica do studium została przyjęta przez szeregowych SJ. Ja ostatnio podeszłam do stojących na ulicy i poprosiłem czy można by dostać od nich właśnie tą ale wersji papierowej.Najpierw odpowiedzieli że nie jest ona przeznaczona do kogoś kto nie jest SJ. Na moją uwagę to dlaczego jest ogólnodostępna na jw.org zrobili doś dziwne miny. A ja mówię dalej że ze względu na rewelacyjne stwierdzenia chciałbym mieć to w wersji papierowej bo na stronie bardzo szybko może zniknąć albo zmienić treść. Padło pytanie o jakie rewelacyjne stwierdzenia mi chodzi. Na co odpowiedziałem chociażby o te że ci co są odpowiedzialni za treść w gazetkach co rozdajecie są omylni i co więcej nie natchnieni przez Boga. Jedna z nich powiedziała że takie rewelacje to mam chyba ze stron jakiś odstępców. To zacząłem w telefonie szukać na jw.org by pokazać że przecież to jest na oficjalnej ich stronie. W tym czasie druga osoba spakowała stojak i stwierdziła że już muszą kończyć i że bardzo się spieszą.
Ciekawe jakie rośliny mają zmysły by poznać jaką budowę ma  owad oraz gdzie mają mózg aby mogły przetwarzać dane z poprzednich cyklów swojej egzystencji aby móc dostosować się do jego budowy


Offline Roszada

Odp: Straznica do studium na luty 2017r.
« Odpowiedź #166 dnia: 14 Marzec, 2017, 09:24 »
Cytuj
Ja ostatnio podeszłam
Bene a ja myślałem, żeś facet. ;)
Albo grasz kogoś innego, albo płeć zmieniłeś, jak exposłanka Grodzka. :)

Ale dyskusja stojakowa fajna. :)

Powiem tak, łatwiej dziś ich zaczepiać przy stojaku niż kiedyś w biegu. ;D
Trudniej im uciec z majdanem. :D


Offline Trinity

Odp: Straznica do studium na luty 2017r.
« Odpowiedź #167 dnia: 14 Marzec, 2017, 10:35 »
Kochana Bene jeszcze nie było to wałkowane w sensie ten artykuł będzie przerabiany dopiero w kwietniu 24-30 kwietnia także cierpliwości.

swoją drogą nigdy nie mogłam zozkminić logiki numeracji strażnic: strażnica z lutego powinna być przerabiana w lutym a tu nie, i bedzie wałkowana w kwietniu.
może mi ktoś to wytłumaczy?


Offline Estera

Odp: Straznica do studium na luty 2017r.
« Odpowiedź #168 dnia: 14 Marzec, 2017, 10:47 »
Kochana Bene jeszcze nie było to wałkowane w sensie ten artykuł będzie przerabiany dopiero w kwietniu 24-30 kwietnia także cierpliwości.
swoją drogą nigdy nie mogłam zozkminić logiki numeracji strażnic: strażnica z lutego powinna być przerabiana w lutym a tu nie, i bedzie wałkowana w kwietniu.
może mi ktoś to wytłumaczy?
   Trinity
   Bo oni tacy zawsze chcą być do przodu.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline bene

Odp: Straznica do studium na luty 2017r.
« Odpowiedź #169 dnia: 14 Marzec, 2017, 11:07 »
Bene a ja myślałem, żeś facet. ;)
Albo grasz kogoś innego, albo płeć zmieniłeś, jak exposłanka Grodzka. :)

Ale dyskusja stojakowa fajna. :)

Powiem tak, łatwiej dziś ich zaczepiać przy stojaku niż kiedyś w biegu. ;D
Trudniej im uciec z majdanem. :D
No zobacz jak pośpiech i słownik może szybko zmienić płeć. Jam facet i niech tak pozostanie i niech nikt a zwłaszcza słownik tego nie zmienia
   Trinity
   Bo oni tacy zawsze chcą być do przodu.
W tym przypadku to raczej do tyłu
« Ostatnia zmiana: 14 Marzec, 2017, 11:23 wysłana przez bene »
Ciekawe jakie rośliny mają zmysły by poznać jaką budowę ma  owad oraz gdzie mają mózg aby mogły przetwarzać dane z poprzednich cyklów swojej egzystencji aby móc dostosować się do jego budowy


Offline Roszada

Odp: Straznica do studium na luty 2017r.
« Odpowiedź #170 dnia: 14 Marzec, 2017, 12:36 »
Kochana Bene jeszcze nie było to wałkowane w sensie ten artykuł będzie przerabiany dopiero w kwietniu 24-30 kwietnia także cierpliwości.

swoją drogą nigdy nie mogłam zozkminić logiki numeracji strażnic: strażnica z lutego powinna być przerabiana w lutym a tu nie, i bedzie wałkowana w kwietniu.
może mi ktoś to wytłumaczy?
Dla mnie też to dziwne zjawisko.
Skoro Strażnice papierowe i tak wychodzą co najmniej 3 miesiące wcześniej, a na jw.org są już 5 miesięcy wcześniej to czemu dana Strażnica, na dany miesiąc, nie może być studiowana w tym samym miesiącu, tylko 2 miesiące później. :-\


Offline Estera

Odp: Straznica do studium na luty 2017r.
« Odpowiedź #171 dnia: 14 Marzec, 2017, 13:02 »
W tym przypadku to raczej do tyłu
  To zależy, bene, z której strony się spojrzy.
  Ale też tego nigdy nie rozumiałam.
  Tam w wts-ie, wszystko jest dziwne, nienormalne i wywrócone do góry dnem.
Dla mnie też to dziwne zjawisko.
Skoro Strażnice papierowe i tak wychodzą co najmniej 3 miesiące wcześniej, a na jw.org są już 5 miesięcy wcześniej to czemu dana Strażnica, na dany miesiąc, nie może być studiowana w tym samym miesiącu, tylko 2 miesiące później. :-\
   Słusznie zauważyłeś, Roszado.
   A jeszcze dziwniejsze, jak tłumaczyli, że w strażnicach, to materiał z poprzedniego, całego kongresu letniego.
   Czyli kongres, to taki materiał w pigułce, do strażnicy na następny rok.
    :) :) :) :) :)
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Startek

Odp: Straznica do studium na luty 2017r.
« Odpowiedź #172 dnia: 15 Marzec, 2017, 19:42 »
Kochana Bene
  Kochana Bene ☺ czy Kochany  ? To drugie bardziej będzie adekwatne .


Offline Światus

Odp: Straznica do studium na luty 2017r.
« Odpowiedź #173 dnia: 15 Marzec, 2017, 22:56 »
Dla mnie też to dziwne zjawisko.
Skoro Strażnice papierowe i tak wychodzą co najmniej 3 miesiące wcześniej, a na jw.org są już 5 miesięcy wcześniej to czemu dana Strażnica, na dany miesiąc, nie może być studiowana w tym samym miesiącu, tylko 2 miesiące później. :-\

Zwykły człowiek nie jest w stanie w ciągu miesiąca przyjąć tyle światła?  ;D
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Trinity

Odp: Straznica do studium na luty 2017r.
« Odpowiedź #174 dnia: 15 Marzec, 2017, 23:15 »
  Kochana Bene ☺ czy Kochany  ? To drugie bardziej będzie adekwatne .

Oj tam mamy gender


Offline ihtis

Odp: Straznica do studium na luty 2017r.
« Odpowiedź #175 dnia: 19 Marzec, 2017, 17:36 »
Wydaje mi się, że powód dla którego Strażnica z lutego czytana jest w kwietniu jest prosty. Świadkowie czytają wedle terminarza Towarzystwa. A odstępcy czytają od razu jak się ukaże numer i dzięki temu, kiedy w kwietniu Świadkowie przychodzą nabuzowani z nowymi Światłami do ludzi, Ci już mogą być dobrze zorientowani w temacie, bo Roszada i inni opracują na forum dany numer/temat.
Tak więc to opóźnienie jest bardziej dla odstępców, aby Ci mogli się przygotować. 


Offline TomBombadil

Odp: Straznica do studium na luty 2017r.
« Odpowiedź #176 dnia: 19 Marzec, 2017, 22:01 »
Dzisiejsza Strażnica omawiał temat skromności i zuchwałości. No i wyjaśnię,że skromność to gdy znasz swoje miejsce w Organizacji ,przyjmujesz każde zadanie,nawet jeśli jest gorsze niż poprzednie.  :)A zuchwały to taki co nie chodzi na zebrania !😠


Offline Trinity

Odp: Straznica do studium na luty 2017r.
« Odpowiedź #177 dnia: 20 Marzec, 2017, 08:11 »
A za tydzień bedzie o tym żeby chłopy nie chodziły w rurkach na zebranie! za moich czasów zawsze czepiali sie sióstr i któtkich spódnic. ja dostrzegam taki przekaz: ciężko dziś o fajnego brata takiego z jajami i dobrym sercem. siostry mają ciężko wybrać. bo fajnych babeczek jest pełno. tak zrozumiałam tą ilustracje.

TomBombadil oddychaj, nie denerwuj sie tak!


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Straznica do studium na luty 2017r.
« Odpowiedź #178 dnia: 20 Marzec, 2017, 08:30 »
A ja wam coś zacytuję.
Strażnica luty 2017, artykuł "Jak Jehowa prowadzi swój lud obecnie?" akapit 12:

Cytuj
Ciało Kierownicze nie jest natchnione przez Boga ani nieomylne. Dlatego może popełnić błąd przy wyjaśnianiu spraw doktrynalnych lub udzielaniu wskazówek organizacyjnych

Przebudźcie się! numer 3 z 2017, artykuł "Biblia — czy naprawdę jest natchniona przez Boga?"

Cytuj
Skoro spisali ją ludzie, to jak może być natchniona przez Boga? Chodzi o to, że Źródłem informacji w niej zawartych jest Bóg

Biblia natchniona, bo źródłem informacji jest Bóg
A CK nie jest natchnione, bo... :)


Offline Roszada

Odp: Straznica do studium na luty 2017r.
« Odpowiedź #179 dnia: 20 Marzec, 2017, 10:18 »
Cytuj
Biblia natchniona, bo źródłem informacji jest Bóg
A CK nie jest natchnione, bo... :)
No oni zawsze stosują taką taktykę:

„Ciało Kierownicze składa się z grona namaszczonych chrześcijan (w roku 1986 było ich 13); 7 z nich pełni służbę w zarządzie Towarzystwa Strażnica. Całe to grono nadzoruje działalność Świadków Jehowy na całym świecie. Nie jest ono natchnione przez Boga i dlatego nie jest nieomylne, ale polega na nieomylnym Słowie Bożym. Ma je za najwyższy autorytet na ziemi i od wielu lat daje dowody podporządkowywania się woli Bożej” (Świadkowie Jehowy zjednoczeni w spełnianiu woli Bożej na całym świecie 1988 s. 26).

Czyli źle odczytują te nieomylne Słowa Boże.
W związku z tym powinni dać se spoko z tym omylnym odczytywaniem i komentowaniem tych nieomylnych słów. :)