Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Dane osobowe u ŚJ  (Przeczytany 78080 razy)

Offline gedeon

Odp: Dane osobowe u ŚJ
« Odpowiedź #135 dnia: 22 Sierpień, 2017, 10:50 »
Mamy oficjalne potwierdzenie z Ministerstwa Cyfryzacji, zostałem zaproszony na rozmowy w dniu 30 sierpnia 2017 godz. 11, Spotkanie w sprawie sytuacji prawnej kościołów i związków wyznaniowych w związku z reformą ochrony danych osobowych.
« Ostatnia zmiana: 22 Sierpień, 2017, 19:35 wysłana przez gedeon »


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Dane osobowe u ŚJ
« Odpowiedź #136 dnia: 22 Sierpień, 2017, 11:08 »
Mamy oficjalne potwierdzenie z Ministerstwa Cyfryzacji, zostałem zaproszony na rozmowy w dniu 30 sierpnia 2017 godz. 11, Spotkanie w sprawie sytuacji prawnej kościołów i związków wyznaniowych w związku z reformą ochrony danych osobowych.

Powodzenia!
« Ostatnia zmiana: 22 Sierpień, 2017, 19:35 wysłana przez gedeon »


Offline zawsze letni

Odp: Dane osobowe u ŚJ
« Odpowiedź #137 dnia: 22 Sierpień, 2017, 11:18 »
Nie pisz którędy będziesz jechał by Cię złe moce nie porwały.
Wolę mieć pytania, na które nie mogę odpowiedzieć, niż odpowiedzi, na które nie mogę zadawać pytań! /exjwcriticalthinkers/


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Dane osobowe u ŚJ
« Odpowiedź #138 dnia: 22 Sierpień, 2017, 11:54 »
Z tego co pamietam, nowa dyrektywa UE wprost gwarantuje kościołom i związkom wyznaniowym utrzymanie praw nabytych przed wejściem w zycie dyrektywy.
Wg mnie to dość istotne, bo może sie okazać, ze SJ bedą sie powoływać na korzystne dla nich wyroki.

Tak czy siak - życzmy sobie wszyscy powodzenia!


Offline gedeon

Odp: Dane osobowe u ŚJ
« Odpowiedź #139 dnia: 22 Sierpień, 2017, 13:17 »
Mam oficjalne potwierdzenie z Ministerstwa Cyfryzacji, zostałem zaproszony na rozmowy w dniu 30 sierpnia 2017 godz. 11, Spotkanie w sprawie sytuacji prawnej kościołów i związków wyznaniowych w związku z reformą ochrony danych osobowych.

Moja prośba jeżeli ktoś chciałby udostępnić skan odpowiedzi z Biura Oddziału w Nadarzynie w którym domagają się przesłania ksero dokumentu tożsamości w celu identyfikacji to proszę o kontakt na PW.
Sprawa pilna.


Offline gedeon

Odp: Dane osobowe u ŚJ
« Odpowiedź #140 dnia: 22 Sierpień, 2017, 19:33 »
Ministerstwo potwierdziło termin  spotkania. Nasz zespół gotowy i przygotowany do rozmów. ;D


Offline Fantom

Odp: Dane osobowe u ŚJ
« Odpowiedź #141 dnia: 22 Sierpień, 2017, 19:38 »
może uda się Wam wykazać jak Nadarzyn kręci.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline owcaJehowy

Odp: Dane osobowe u ŚJ
« Odpowiedź #142 dnia: 05 Październik, 2017, 13:29 »
może uda się Wam wykazać jak Nadarzyn kręci.

Fantom

Ja z moim pełnomocnikiem i świadkiem weszliśmy na teren Biura Oddziału i zrobiliśmy nagranie jak zostałam potraktowana, kiedy nie wpuszczono nas nawet do biura w celu umożliwienia wglądu w swoje dane osobowe. Nagranie jest dowodem w sprawie w GIODO. Został złożony wniosek z dnie 27.09.17r. Teraz mają 30 dni na ustosunkowanie się, gdyż zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych nie mają prawa bez mojej pisemnej zgody przetwarzać moich danych. Art. 18.1 oraz 27.1.

Ja nie wyrażałam pisemnej zgody na udostępnianie moich danych i będę stanowczo domagała się ukarania osób, które nie respektują moich praw i praw Konstytucji.
Dużo osób narzeka na łamanie praw, a niewiele robi, by wyegzekwować przestrzeganie ich. Moja sprawa w GIODO ciągnie się od 2012r. Została umorzona, gdyż członkowie Związku wprowadzają w błąd GIODO o czym się przekonałam, kiedy mój pełnomocnik przesłał mi odpowiedzi na pisma i zapytania kierowane do Biura Oddziału.
Ja nie odpuszczam, kiedy łamane są moje prawa.

Zapraszam na swoją sprawę 20 października 17r. na godz. 9.00 do Legnicy w Sądzie Okręgowym na sprawę cywilną o naruszenie moich dóbr osobistych przez starszego zboru. 

Danuta


Offline Stanisław Klocek

Odp: Dane osobowe u ŚJ
« Odpowiedź #143 dnia: 05 Październik, 2017, 14:07 »
Ja nie wyrażałam pisemnej zgody na udostępnianie moich danych i będę stanowczo domagała się ukarania osób, które nie respektują moich praw i praw Konstytucji.
Intencje te same jak wielu innych, którzy nie zgadzają się na przetwarzanie danych. Aby udowodnić, że przetwarzają dane, to należy mieć dowód. A czy Ty masz jakiś dowód? Którego dnia, komu i w jakich okolicznościach, jakim sposobem zostały udostępnione Twe dane? (pytanie do wszystkich) Jest to podstawa złożenia wniosku do sądu o zarzut przetwarzania . Inaczej będzie "strzelanie w kosmos". Możesz nam wykazać, czy jest to na razie tajemnicą, ze względu na proces, który zamierzasz wytoczyć Nadarzynowi lub osobie, która jest w jej posiadaniu?
« Ostatnia zmiana: 05 Październik, 2017, 14:09 wysłana przez Stanisław Klocek »


Offline owcaJehowy

Odp: Dane osobowe u ŚJ
« Odpowiedź #144 dnia: 05 Październik, 2017, 15:13 »
Stanisławie!


Mam wrażenie, że masz na celu  zniechęcić mnie. Ja mam dowód na przetwarzanie moich danych i nie udostępnianie ich mnie. Moje dowody będę do dyspozycji odpowiednich organów.

Jak do tej pory, to Związek nie musiał nam niczego udowadniać. To my latami próbowaliśmy udowadniać swoją niewinność. Teraz te role się odwróciły.


Offline M

Odp: Dane osobowe u ŚJ
« Odpowiedź #145 dnia: 05 Październik, 2017, 15:15 »
Intencje te same jak wielu innych, którzy nie zgadzają się na przetwarzanie danych. Aby udowodnić, że przetwarzają dane, to należy mieć dowód. A czy Ty masz jakiś dowód? Którego dnia, komu i w jakich okolicznościach, jakim sposobem zostały udostępnione Twe dane? (pytanie do wszystkich) Jest to podstawa złożenia wniosku do sądu o zarzut przetwarzania .

Sprawdź ustawową definicję zwrotu "przetwarzanie danych". Nie musi tu nastąpić udostępnienie danych nikomu. Zwrot ten jest bardzo pojemny i dotyczy również gromadzenia i przechowywania danych osobowych np. w systemach komputerowych. A to bez wątpienia ma miejsce w Biurze Oddziału.


Offline Stanisław Klocek

Odp: Dane osobowe u ŚJ
« Odpowiedź #146 dnia: 05 Październik, 2017, 16:07 »
Sprawdź ustawową definicję zwrotu "przetwarzanie danych". Nie musi tu nastąpić udostępnienie danych nikomu.
No zgoda jeśli chodzi o przetwarzanie danych, że gdy tylko się je posiada bez naszej zgody, to już jest się przestępcą. Ale już niektórzy wskazywali, że w kartotekach, a obecnie w komputerach znajdują się dane osobowe ochrzczonych niemowląt, które aż do dorosłości nie złożyli zgody na to, by tam się znajdowały. Wielu z nas tam figuruje, między innymi moje, ale jakoś nikt nie protestuje przed plebanią. Również ja posiadam w swym kompie wiele osób z ich adresami nr. telefonów, zdjęciami itp. i to bez ich zgody. Czy z tego powodu jestem przestępcą? Jeśli tak, to muszę usunąć, i tym sposobem mam przestać się komunikować z wszystkimi znajomymi. Czy o to chodzi, czy o coś szczególnie odróżniającego?
Stanisławie!
Mam wrażenie, że masz na celu  zniechęcić mnie. ...
No cóż, ja chcę przewidywać wszystkie okoliczności, aby nie być zaskoczonym na ewentualne sytuacje, a tu nagle tak jestem postrzegany? W takim przypadku, to i ja powinienem mieć odczucie, że jestem zniechęcany i dać sobie spokój z wszelkimi manifestacjami, forami, pytaniami, towarzystwem i zaszyć się w jakimś lesie, jako eremita, aby uciec od wszelkich urazów.


Offline zenobia

Odp: Dane osobowe u ŚJ
« Odpowiedź #147 dnia: 05 Październik, 2017, 16:38 »
Moj tato zmarł 40 lat temu i z tego co wiem ja na pewno nie był SJ. Kiedy mame odwiedziłi swiadkowie , opowiadała im , ze czytał biblie i ze go odwiedzali lecz nie wie czy byl swiadkim .Po czasie mama mi opowiadała , ze syn pani , ktory jest starszym to sprawdzał i okazało sie , ze byl..Według mnie mogł byc b. swadkiem i nie podoba mi sie , ze ktos odgrzebywał jego dane .W owym czasie nie miałam pojęcia nawet , ze gromadzą te papiery.


Offline Estera

Odp: Dane osobowe u ŚJ
« Odpowiedź #148 dnia: 05 Październik, 2017, 16:56 »
   Kojarzę sobie taki moment w zborze, zaraz po swoim chrzcie.
   Że starsi sporządzali listę ochrzczonych głosicieli.
   Zapisywali imię i nazwisko oraz datę chrztu.
   Były osoby starsze wiekiem, które tych swoich dat nie pamiętali, więc podawali orientacyjną.
   Ciekawe czy w ten sposób nie gromadzili tych danych osobowych?
 
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Fantom

Odp: Dane osobowe u ŚJ
« Odpowiedź #149 dnia: 26 Październik, 2017, 13:06 »
 Nie pamiętam czy to już tu było.Osoby,które jeszcze nie znają stanowiska i procedury ochrony danych osobowych i ich przetwarzania,mają możliwość zapoznania się z tym,po przeczytaniu tej treści poniżej.Proszę teraz wypunktować z poniżeszego tekstu to,do czego sami się nie stosują.Co rzuciło się Wam w oczy?Gdzie jest przekłamanie?

https://www.jw.org/pl/zasady-ochrony-danych-osobowych/
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s