Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Rocznik Świadków Jehowy 2017  (Przeczytany 66201 razy)

Offline Lechita

Odp: Rocznik Świadków Jehowy 2017
« Odpowiedź #180 dnia: 08 Styczeń, 2017, 16:03 »
No i "nadejszła wiekopomna chwiła" i publikacja rocznika się pojawiła :)

Jak dla mnie liczby całkiem spoko:   ponad 18 tyś popijających i podjadających :) 
                                                ponad 2 tyś strat w ludziach w Polsce, pomimo wielkiego desantu z Ukrainy, tylko w mojej małej mieścinie , przy zachodniej granicy przybyło 4 ŚJ z Ukrainy, w sąsiednich miastach podobnie i więcej.

A wzrosty w biednych, często zacofanych krajach, z ogromną ilością ludzi biednych, dla których darmowe kolorowe pisemko jest czymś niezwykle atrakcyjnym, a w dodatku jeszcze w ich własnym języku , w którym niczego lub prawie niczego się nie drukuje. To dodatkowa zachęta.   
Poza tym takim ludziom roztaczana jest wizja międzynarodowej wspólnoty pełnej miłości i pomocy, często też materialnej, przynajmniej na poziomie zboru, a to już dużo, dla takiej ubogiej , pozbawionej wsparcia i często żyjącej z dnia na dzień osoby. Pokazuje się takiemu jak będzie w raju i delikwent jest już "kupiony".  Do tego dochodzi często brak internetu, luksus na który wielu z nich nie stać.   A więc i niemożność zweryfikowania informacji.

Biorąc to wszystko pod uwagę , domniemywam iż właśnie taka sytuacja może być decydującym czynnikiem dużego wzrostu w wielu krajach 3-go świata.    Jednak jak ktoś słusznie zauważył - te masy biednych nie będą w stanie utrzymać na dłuższą metę kosztów organizacji, budowy sal itp. A jednocześnie straty w bogatych państwach to nie tylko utraceni wyznawcy ,ale co za tym idzie konkretne (pewnie niemałe) sumy pieniędzy.   
No, no ciekawie się zapowiada ten nowy rok   ;D

Pozdrowienia dla wszystkich od Lechity ;)
"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Rocznik Świadków Jehowy 2017
« Odpowiedź #181 dnia: 08 Styczeń, 2017, 16:04 »
Moze tak moze nie bo to nie jedyny zbor z takim "problemem".. ;)

22 ludzi to prawie 2 grupy służby.


DonnieDarkoJG

  • Gość
Odp: Rocznik Świadków Jehowy 2017
« Odpowiedź #182 dnia: 08 Styczeń, 2017, 16:32 »
22 ludzi to prawie 2 grupy służby.

Pytalem sekretarza w tamtym tygodniu i jesto jedna grupa ktora polowe programu ma na sali "gornej" a pozniej schodzi..chidzi pewno o zadania w szkole..ale musze odwiedzic znajomych i na wlasne slepia zobaczyc ten balagan..
Ps. Pierwsze tygodnie jak to opowiadaly pionerki byl pelen zachwytu i milosci, jak to rydwan nie pedzi i takie tam..ale podobno w te doskonale tryby juz leci troche piachu  ;D..
Sorry za literowki ale ciezko sie pisze na zebraniu.. :P


Offline Technolog

Odp: Rocznik Świadków Jehowy 2017
« Odpowiedź #183 dnia: 08 Styczeń, 2017, 16:45 »
Z zasłyszenia wiem, że Poznań Dębiec tak samo było, że w połowie zebrania wychodzili na drugą część. Najczęściej na Strażnicy i książce i chyba punkty w szkole. Teraz jest ponad 30 głosicieli (3 grupy) mają całe zebrania po rosyjsku.


Tusia

  • Gość
Odp: Rocznik Świadków Jehowy 2017
« Odpowiedź #184 dnia: 08 Styczeń, 2017, 18:15 »


Można sobie zapisać na dysku, zrobić zdjęcie i potem podchodzić do stojaków i pytać, dlaczego się nie starają  ;D


Offline matus

« Ostatnia zmiana: 08 Styczeń, 2017, 18:51 wysłana przez matus »
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Offline Izaaa

Odp: Rocznik Świadków Jehowy 2017
« Odpowiedź #186 dnia: 08 Styczeń, 2017, 19:19 »
W uk puste miejsce jest w procent wzrostu hehe
W tym roku są praktycznie same kraje 3 świata omówione. Nawet jest opisane jak ktoś jeździ ileś kilometrów aby pobrać audycje z jw. A wiadomo internet tam jest bardzo drogi...


Offline Falo

Odp: Rocznik Świadków Jehowy 2017
« Odpowiedź #187 dnia: 08 Styczeń, 2017, 21:15 »
W uk puste miejsce jest w procent wzrostu hehe
W tym roku są praktycznie same kraje 3 świata omówione. Nawet jest opisane jak ktoś jeździ ileś kilometrów aby pobrać audycje z jw. A wiadomo internet tam jest bardzo drogi...
No tak. Skoro minusy w Polsce tłumaczy się czasami migracją do Niemiec i Wielkiej Brytanii, to przynajmniej tam powinien być wzrost. A jest zero.


Offline Roszada

Odp: Rocznik Świadków Jehowy 2017
« Odpowiedź #188 dnia: 08 Styczeń, 2017, 21:19 »
No tak. Skoro minusy w Polsce tłumaczy się czasami migracją do Niemiec i Wielkiej Brytanii, to przynajmniej tam powinien być wzrost. A jest zero.
Masz jak najbardziej Falo rację.
Jeszcze kilkanaście dni temu niektórzy pisali tu o Anglii na usprawiedliwienie polskiej sytuacji. :-\
No Irlandia ma +2% ale co to za liczba głosicieli: 6 407 przeciętna roczna.
Jak pół naszego jednego kongresu. ;D
« Ostatnia zmiana: 08 Styczeń, 2017, 21:27 wysłana przez Roszada »


Offline Salome

Odp: Rocznik Świadków Jehowy 2017
« Odpowiedź #189 dnia: 08 Styczeń, 2017, 21:33 »
A ja czekam na rocznik za 2017 rok.
Już mnie tam nie będzie w statystykach, bo wychodzi na to, że w tym za 2016 jestem nadal policzona.
Oraz co najmniej 10 osób, które razem ze mną ocknęły się z tego otumanienia  :) :) :)
Mam zamiar kontynuować swoje dzieło głoszenia, aby w nadchodzących miesiącach dalej pomniejszać liczbę aktywnych Świadków Jehowy. :)
Nigdy nie byłam gorliwsza, a służba nie sprawiała mi więcej radości niż obecnie. "Mój zapał jest widoczny" dla tych, którzy mają odwagę ze mną rozmawiać. Radość z przebudzenia bliskich w rodzinie oraz znajomych jest wielka. Poznałam prawdę, a język mnie pali do mówienia.

Coś mi się wydaje, że za rok to dopiero będzie widoczne BUM.
No takie "oczyszczanie" organizacji oczywiście. Wyrywanie chwastów. Tak to będą dziadki leśne tłumaczyć.  :)
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline Światus

Odp: Rocznik Świadków Jehowy 2017
« Odpowiedź #190 dnia: 08 Styczeń, 2017, 21:38 »
No Irlandia ma +2% ale co to za liczba głosicieli: 6 407 przeciętna roczna.

Dużo ciekawsze są dane z Bangladeszu.
160 995 642 mieszkańców. Wzrost 12% Przeciętna l. głosicieli 271.
Na jednego głos. przypada 570 907 osób.  ;D
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Roszada

Odp: Rocznik Świadków Jehowy 2017
« Odpowiedź #191 dnia: 08 Styczeń, 2017, 21:42 »
Dużo ciekawsze są dane z Bangladeszu.
160 995 642 mieszkańców. Wzrost 12% Przeciętna l. głosicieli 271.
Na jednego głos. przypada 570 907 osób.  ;D
Oni tam nie mają czasu na świadkowanie, bo mają najgorszą herbatę, taką jak nasze siano w szopce. ;D
Naciąga jak cholera. Najlepsze siano tak nie naciągnie. ;)


Offline Salome

Odp: Rocznik Świadków Jehowy 2017
« Odpowiedź #192 dnia: 08 Styczeń, 2017, 22:10 »
Fajnie by było, gdyby ktoś z forumowiczów zaczął pisać rocznik o eksach dla eksów. To dopiero są przeżycia: prześladowania za poglądy, ostracyzm, separacja, rozwody, wyrzucanie z domu dzieci przez rodziców, depresje, utrata pracy u współbraci, nękanie członków rodziny, żeby nie utrzymywali kontaktów z wykluczonymi. Tu nie ma naciągania faktów, to nie są doświadczenia z sufitu.  To jest "polityka miłości" mająca skłonić wykluczonego do powrotu do organizacji.

Oczywiście doświadczenia w pełni incognito.
Tak jak to w roczniku: pewien młody brat z Polski miał wątpliwości, zaczął intensywnie czytać Biblię w Przekładzie Tysiąclecia oraz Warszawskim i porównywać swoje wierzenia do tego, czego od urodzenia był uczony na zebraniach ze Strażnicy. Ktoś zaproponował mu do przeczytania książkę Kryzys Sumienia, nieopatrznie obejrzał parę filmików na YouTube itd..... I poooooszło.
Skończyło się na dworcu z walizką. Bez żony, bez pracy, bez mieszkania.
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Rocznik Świadków Jehowy 2017
« Odpowiedź #193 dnia: 08 Styczeń, 2017, 22:48 »
Fajnie by było, gdyby ktoś z forumowiczów zaczął pisać rocznik o eksach dla eksów. To dopiero są przeżycia: prześladowania za poglądy, ostracyzm, separacja, rozwody, wyrzucanie z domu dzieci przez rodziców, depresje, utrata pracy u współbraci, nękanie członków rodziny, żeby nie utrzymywali kontaktów z wykluczonymi. Tu nie ma naciągania faktów, to nie są doświadczenia z sufitu.  To jest "polityka miłości" mająca skłonić wykluczonego do powrotu do organizacji.

Oczywiście doświadczenia w pełni incognito.
Tak jak to w roczniku: pewien młody brat z Polski miał wątpliwości, zaczął intensywnie czytać Biblię w Przekładzie Tysiąclecia oraz Warszawskim i porównywać swoje wierzenia do tego, czego od urodzenia był uczony na zebraniach ze Strażnicy. Ktoś zaproponował mu do przeczytania książkę Kryzys Sumienia, nieopatrznie obejrzał parę filmików na YouTube itd..... I poooooszło.
Skończyło się na dworcu z walizką. Bez żony, bez pracy, bez mieszkania.

Na naszym forum jest coś podobnego ;),np. Franz opisał wiele historii ludzi skrzywdzonych przez Wts w swoich książkach, tam są prawdziwe historie. A pod tym linkiem jest wiele exJW-historii wydawałoby się niemożliwych, a jednak...

https://swiadkowiejehowywpolsce.org/bylem-swiadkiem-nasze-historie/rocznik-ex-swiadkow-jehowy-historie-prawdziwe/msg39529/#msg39529
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Arvena

Odp: Rocznik Świadków Jehowy 2017
« Odpowiedź #194 dnia: 08 Styczeń, 2017, 22:49 »
W Polsce ubylo 4 tys bo trzeba doliczyc liczbe ochrzczonych a to bylo blisko 2 tys
Zle czynisz, jesli chwalisz, gorzej, jesli ganisz rzecz,ktorej dobrze nie znasz. " Leonadro Da Vinci