Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Co jest złego w Organizacji?  (Przeczytany 4082 razy)

Offline Roszada

Co jest złego w Organizacji?
« dnia: 11 Październik, 2016, 19:30 »
Jeden z nowych forumowiczów w innym wątku zadał pytanie:

Co jest złego w Organizacji?

Napisałem mu, że to nie ten temat.
Ale trzeba dać szansę mu, choć tu. :)
Może warto zebrać do jednego worka wszystkie Wasze uwagi.
Mi niezręcznie się wypowiadać pierwszemu, gdyż nie byłem członkiem organizacji.


Offline Sebastian

Odp: Co jest złego w Organizacji?
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Październik, 2016, 19:31 »
np. religijność i szerzenie wiary w Pismo Św.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Co jest złego w Organizacji?
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Październik, 2016, 19:36 »

  Może tak krótko....kaganiec i krótka smycz. Kształtowanie osobowości według szablonu, do którego każdy bez wyjątku powinien pasować. Kiedyś ten szablon widziałam jako ucho igielne, dziś bardziej jako poduszkę powietrzną.
Choć upada to jak się umie dobrze ustawić ( okazać pokorę ) to nie ma najmniejszego uszczerbku.
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Dietrich

Odp: Co jest złego w Organizacji?
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Październik, 2016, 19:41 »
  Może tak krótko....kaganiec i krótka smycz. Kształtowanie osobowości według szablonu, do którego każdy bez wyjątku powinien pasować. Kiedyś ten szablon widziałam jako ucho igielne, dziś bardziej jako poduszkę powietrzną.
Choć upada to jak się umie dobrze ustawić ( okazać pokorę ) to nie ma najmniejszego uszczerbku.

Chyba większość z nas tak to widziała - właśnie przez pryzmat wąskiej bramy i ucha igielnego. Po czym okazało się, że nie dotyczy to tych, co te standardy ustalają i o nich nauczają. Albo tak jak piszesz: umieją się dobrze wpasować w system.



Poza tym jest gdzieś na forum redagowany wspólnie wątek: Absurdy WTS-u...
« Ostatnia zmiana: 11 Październik, 2016, 19:43 wysłana przez Dietrich »


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Co jest złego w Organizacji?
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Październik, 2016, 19:46 »
Co jest złego w Organizacji?

Organizacja
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Roszada

Odp: Co jest złego w Organizacji?
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Październik, 2016, 19:49 »
Jak dla mnie zła jest niestabilność nauk. :-\
Ale z drugiej strony przez to można piętnować organizację. ;)


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Co jest złego w Organizacji?
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Październik, 2016, 19:55 »
Jak dla mnie zła jest niestabilność nauk. :-\

To się nazywa subtelność i takt :)
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Sebastian

Odp: Co jest złego w Organizacji?
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Październik, 2016, 21:51 »
myślę że złe w organizacji jest nieposłuszeństwo wobec Allaha i nie uznawanie Mahometa za prawdziwego proroka ;)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline gerontas

Odp: Co jest złego w Organizacji?
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Październik, 2016, 22:06 »
Złe w organizacji jest korporacyjne podejście do wiary, Boga i służby dla Niego.
Większość skupia się na mechanicznym wypełnianiu obowiązków związanych z byciem śJ niż duchowością.
« Ostatnia zmiana: 11 Październik, 2016, 22:13 wysłana przez gerontas »


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Co jest złego w Organizacji?
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Październik, 2016, 22:20 »
Złe w organizacji jest korporacyjne podejście do wiary, Boga i służby dla Niego.
Większość skupia się na mechanicznym wypełnianiu obowiązków związanych z byciem śJ niż duchowością.

Myślisz gerontasie, że obowiązek czytania publikacji i rozkładania ich na czynniki + chodzenie od domu do domu + stanie przy stojakach jest faktycznie dla Boga?   :-\ Gdzie tu "sacrum"?
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline gerontas

Odp: Co jest złego w Organizacji?
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Październik, 2016, 22:30 »
Myślisz gerontasie, że obowiązek czytania publikacji i rozkładania ich na czynniki + chodzenie od domu do domu + stanie przy stojakach jest faktycznie dla Boga?   :-\

Tak właśnie myślą śJ ale tak naprawdę jest to robione tylko dla korpo-oraganizacji. Wiele tych czynności jest wykonywanych mechanicznie i z duchowym człowiekiem nie mają nic wspólnego. CK wmawia nam, że kiedy zaangażujemy się w wypełnianie tych czynności wówczas stajemy się ludźmi duchowymi.


Offline Exodus

Odp: Co jest złego w Organizacji?
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Październik, 2016, 01:06 »
Tak właśnie myślą śJ ale tak naprawdę jest to robione tylko dla korpo-oraganizacji. Wiele tych czynności jest wykonywanych mechanicznie i z duchowym człowiekiem nie mają nic wspólnego. CK wmawia nam, że kiedy zaangażujemy się w wypełnianie tych czynności wówczas stajemy się ludźmi duchowymi.

 Według mnie złe jest także to, że nikt z guru - CK. NIE reaguje na BECZENIE OWIECZEK !
 Ostatnie nagranie - Polowanie na odstępców i rozmowa ''starszego '' Władysława z Jarkiem jawnie uwidacznia fakt, iż grono starszych WIE o poważnych problemach i NIEREAGUJE !!!
 
Chyba zapomnieli, że PYCHA zawsze idzie pierwsza, a tuż za nią - UPADEK !!!
 
 Poza tym.... Kiedyś na kongresie poruszony był temat wieeeelkiej krzywdy jaką zgotował rząd Francji i obłożył bodajże 60% podatkiem WTS. Dodano, że Prawnicy odwołują się ! Finału nie znam, bo prawdę mówiąc g.. mnie to już obchodzi.
  Jeśli jednak potrafią tak skutecznie walczyć o to - co  jest ...Korzeniem wszelkiego zła  ( ecipeci,bubu, szmal, mamona ) co wielokrotnie zresztą na łamach strażnicy podkreślali - to pytam ?
 Dlaczego nie podali do sądu wydawnictwo - Reader's Digest ?
 W wydaniu : Największe Zagadki Ludzkości na str. 341 ,,kiedy nastąpi zagłada'' widnieje taka wzmianka
    ROK 1975 Świadkowie Jehowy, po licznych fałszywych alarmach, zapowiedzieli w swoim czasopiśmie - Przebudźcie się ! z dnia 22 kwietnia 1967, że definitywny koniec  świata nastąpi w 1975 roku. Od 1976 utrzymują jednak, że '' koniec systemów'' jest procesem, który może potrwać dłuższy czas.

 Nie pisałbym tego, gdyby nie fakt, że na tablicy ogłoszeń widniała kiedyś inf., że to nie CK. puściło taką mylną
 datę tylko  :) Niektórzy bracia zaczęli rozpowszechniać mylne poglądy .

 Ponadto słuchałem kiedyś wypowiedź głowy  KK. - Jana PAWŁA II który powiedział :
 Przepraszam za winy Kościoła i proszę o wybaczenie. !!!

  Czy tych Bufonów zza Oceanu nie stać na coś podobnego ???

Mówiłem dzieciom by pamiętali 3 magiczne słowa, które mogą wiele zdziałać : Proszę , Dziękuje i Przepraszam !!!
 



Offline Dietrich

Odp: Co jest złego w Organizacji?
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Październik, 2016, 07:44 »
Podobnie było i z Meksykiem i nieruchokościami WTS-u .  Ale mnie ciekawi też jak wygląda sprawa z Rosją. Bo z tego co mi wiadomo to wpierw pogrywano z czasopismami, a później wypięto się na tamtejszych świadków.


Offline Roszada

Odp: Co jest złego w Organizacji?
« Odpowiedź #13 dnia: 12 Październik, 2016, 10:33 »
Złe w organizacji jest bazowanie na datach. Dopasowywanie np. Apokalipsy do swoich własnych potrzeb a nie do dziejów świata.
Bo gdzie to Ap mówi o kongresach ŚJ. Co za bzdura. :-\

Dlaczego organizacja nie mówi, że 'koniec' może być jutro, a może być za 500 lat czy 5000 lat.
Zamykanie dziejów świata w swoich wyliczeniach to nieewangeliczne wręcz sekciarskie. :(


Offline janeczek

Odp: Co jest złego w Organizacji?
« Odpowiedź #14 dnia: 12 Październik, 2016, 12:23 »
Dla mnie to że wiarę traktuje się jak produkt środek do celu,co prowadzi do tego że po poznaniu organizacj i jej celów prawdziwych to wiara pada ofiarą ja rozumiem że tak można odreagować bo upieranie się WTS że nie można organizacj opuścić w żaden sposób wykluczenie odłączenie się mają taką saną sankcje a celem jest przyłączenie to prawdziwy cyrograf spisany nie krwią ale zanurzenie 4 liter w basenie,to dobrze zorganizowana sekta firma korporacja system zniewolenia nękania jest dopracowany i ciągle ulepszany tu pełen szacum ale strasze wyznanie religia bo niszczy wiarę
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się