Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Co jest złego w Organizacji?  (Przeczytany 4083 razy)

Offline nowa

Odp: Co jest złego w Organizacji?
« Odpowiedź #15 dnia: 12 Październik, 2016, 12:31 »

Co jest złego w Organizacji?

Błędne nauczanie o Panu Jezusie Chrystusie. Za tym idzie nieobecność Bożego Ducha. Z tego biorą się, moim zdaniem, wszystkie inne problemy.


Offline Enmebaralugalzagesi

Odp: Co jest złego w Organizacji?
« Odpowiedź #16 dnia: 12 Październik, 2016, 16:14 »
Korporacyjność, propagandowa pisownia, hipokryzja na każdym szczeblu, naciąganie wersetów.


Offline ufoludek

Odp: Co jest złego w Organizacji?
« Odpowiedź #17 dnia: 12 Październik, 2016, 16:46 »
Dla mnie najbardziej chyba hardcorowa jest "kwestia krwi". Dawniej wiedziałam, ze ŚJ nie przyjmują krwi, ale sadziłam , ze jak komuś zależy , to może. Nie miałam pojęcia, ze za to się wyklucza. Kiedy, przed planowanym chrztem, zaczęłam drążyć temat, dopytywać, czy za przyjęcie krwi się wyklucza, to wiecie co?? Bali się powiedzieć mi prawdę...Odpowiedzi były takie: No nie, nie wyklucza się, ale taka osoba jest postrzegana jako słaba duchowo..Dopiero jak dorwałam "Paście trzodę..." , tam dowiedziałam się prawdy. Natomiast kiedy wałkowałam temat frakcji, że dlaczego , choć sami nie oddają krwi, to przyjmują jej cząstki (które ktoś oddał), to usłyszałam: "Czyż to nie cudowne, że Jehowa daje nam taką możliwość.." Jehowa daje taką możliwość...tak...a świstak siedzi i zawija w te sreberka. A kiedy powiedziałam, ze to nie Jehowa daje, tylko CK, i ze to hipokryzja, to sami się domyślacie...W każdym razie jestem nieochrzczona :-)
"To nie tak, że boję się umrzeć. Po prostu nie chciałabym być w pobliżu kiedy to się stanie" ;-)


Offline Iza

Odp: Co jest złego w Organizacji?
« Odpowiedź #18 dnia: 12 Październik, 2016, 17:16 »
Złe w organizacji jest bazowanie na datach. Dopasowywanie np. Apokalipsy do swoich własnych potrzeb a nie do dziejów świata.
Bo gdzie to Ap mówi o kongresach ŚJ. Co za bzdura
Roszada, to Ty nie wiesz, ze cała Ks. Objawienia, tudzież Izajasza i Daniela zostały po to właśnie spisane,by przepowiedzieć nowożytne dzieje Organizacji?
A co do tematu wątku: zła jest pycha duchowa i przeświadczenie o tym, ze tylko będąc w organizacji jest możliwe zyskanie Bożego uznania,
Poza tym zgadzam się w pełni  z Gerontasem, Od-nową i Exodusem.
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline Lila

Odp: Co jest złego w Organizacji?
« Odpowiedź #19 dnia: 12 Październik, 2016, 23:09 »
Złe jest to, że:
- pod przykrywką prawdziwego wielbienia prowadzą działalność developerską, inwestują pieniądze w fundusze hedgingowe, że są korporacją wydawniczą,
- że stosują sztuczki psychomanipulacyjne i to również w odniesieniu do najmłodszych dzieci
- wymagają od szeregowych głosicieli oddania życia za wiarę, tymczasem członkowie CK mogą jawnie kłamać przed Komisją Królewską w Australii,
- wszystko co robią, kręci się wokół kasy (kto zliczy rezolucje na kolejne cele organizacji?),
- jakiekolwiek podejrzenie wobec głosiciela oznacza, że jest winny i to on musi udowodnić swoją niewinność, co i tak jest skazane na porażkę,
- zamiast mówić o miłości, pocieszać i wzmacniać utrapionych, straszą wiernych sądem, końcem świata i wyimaginowanymi próbami,

 
i ponad wszystko złe jest to, że:
- kształtują w ludziach postawę donosiciela,
- kształtują w ludziach postawę samobiczownika, co wiedzie do depresji,
- poprzez swoją politykę wykluczeniową rozbijają rodziny i niszczą przyjaźnie.


Coś jeszcze?