Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Pytanie do ex starszych - komitet za niemoralnosc  (Przeczytany 84404 razy)

Michał chlu

  • Gość
Odp: Pytanie do ex starszych - komitet za niemoralnosc
« Odpowiedź #285 dnia: 05 Styczeń, 2018, 20:20 »
Czy Ty sam siebie czytasz, wskaż jakie prawo pozwala Tobie ujawniać poufne sprawy i z żoną plotkować. Przykro mi bardzo ale Ty naprawdę z Twoimi poglądami zerwałeś się z choinki.

Człowieku a kiedy sprawa jest poufna? Jeśli zaproponowałem siostrze która sobie nie radzi z czymś ze moja żona może pomoc a ona wyraziła zgodę, to czy sprawa jest poufna? Wątpię. Nie ja się z choinki urwałem.

Edit:
MX - sadze ze Jezus kiedyś uzna jednych za prawych a drugich za nieprawych. Myśle ze spora grupa osób tutaj należy do tych którzy boja się tego dlatego wypierają to ze Bóg istnieje itp. Wszak rozpustnicy itp królestwa nie odziedzicza. Przykro mi. Ludzi można oszukać, Boga nie.
« Ostatnia zmiana: 05 Styczeń, 2018, 20:23 wysłana przez Michał chlu »


Offline DonnieDarkoJG

Odp: Pytanie do ex starszych - komitet za niemoralnosc
« Odpowiedź #286 dnia: 05 Styczeń, 2018, 20:34 »
Nie wiem czy pisząc o hejtujących, pisałeś też o mnie.
Jednak odniosę się do tematu bo jest kilka dziwnych rzeczy w twojej "historii".
Na początku tylko dla "porządku obrad" zaznaczę, że komitety w obecnej formie u sj to kpina.
Tak tylko, żeby nie było,że bronie starszych czy ks.
1.NIE MOŻESZ jako starszy pytać NIKOGO z poza grona czy możesz opowiedzieć o danym grzechu czy trudnej sytuacji osoby z którą rozmawialiście..
To pomijając procedury, czysta kpina z czyichś uczuć,tragedii czy ciężkiej sytuacji.
Kochasz ludzi i piszesz to co chwila.
Jak więc ma się to do zachowania które je krzywdzi?
Twoja żona może być najlepszą starszą wśród starszych i udzielać genialnych rad.
Jednak sprawę powierzono STARSZYM.
A jeśli problem przerasta grono to są od tego SPECJALIŚCI.
A nie puste gadanie przez telefon.Nie mając praktyki ani wykształcenia psychoterapeuty, to tylko ODWLEKASZ PROBLEM.
2. Nie jestem zgorzkniały ani oburzony.
A ty drogi Michale nie masz żadnej wiedzy,uprawnień ani cudownych mocy by określać kto na tym forum jest szczęśliwy czy pełen życia.
Punktujesz osoby oceniające innych, a robisz to samo..



Offline sawaszi

Odp: Pytanie do ex starszych - komitet za niemoralnosc
« Odpowiedź #287 dnia: 05 Styczeń, 2018, 20:53 »
Michale chlu jako starszy - ilu 'wykosiłeś' ze zboru niewinnych ?
Popraw się bracie (w poglądach i zrozumieniu).
Pozdrawiam - i zdrówka życzę
« Ostatnia zmiana: 05 Styczeń, 2018, 21:03 wysłana przez sawaszi »


Offline Takatam

Odp: Pytanie do ex starszych - komitet za niemoralnosc
« Odpowiedź #288 dnia: 05 Styczeń, 2018, 21:09 »
Odnoszę się głównie do żon starszych i komitetów. Jako takowa żona nigdy nie pytałam męża o żaden komitet sądowniczy. Nawet nie wiedziałam kto jest na tym komitecie itp. Byłam za to wdzięczna bo nie chciałam znać brudów osób, które wtedy często uważałam za przyjaciół. Nie patrzyłam na takie osoby z perspektywy ich błędów i to było dobre. Dla kontrastu, jeszcze w rodzinnym domu ojciec (wieloletni starszy w zborze z wieeeeloma problemami) często po komitetach “ostrzegał“ mnie przed osobami, które potem wykluczył. To było chore, że jeszcze nie oglosili brata a ojciec mówił nie rozmawiaj z nim bo on będzie ogłoszony na przyszłym zebraniu za... (i tu dość szczegółowo mówił co ten nieszczęsnik uczynił). Pewnie rozmawiał też o tym z mamą, bo ta również znała szczegóły. Dramat, masakra. To był zbór, który sobie urzadzał "Modę na sukces“:D
  Pewnego razu starsi zrobili specjalne potrzeby zboru upominające cały zbór! Chodziło o ocenianie pewnej siostry i tego, że wszyscy znali grzech, nie została wykluczona. Ładnie wtedy powiedzieli, że to decyzja świętego ducha, a wykluczenie jest za brak skruchy i trwanie w grzechu, a nie za sam czyn. To taka mała historyjka z wesołego i okrutnego zboru.


Offline gedeon

Odp: Pytanie do ex starszych - komitet za niemoralnosc
« Odpowiedź #289 dnia: 05 Styczeń, 2018, 21:11 »
Człowieku a kiedy sprawa jest poufna? Jeśli zaproponowałem siostrze która sobie nie radzi z czymś ze moja żona może pomoc a ona wyraziła zgodę, to czy sprawa jest poufna? Wątpię. Nie ja się z choinki urwałem.

Edit:
MX - sadze ze Jezus kiedyś uzna jednych za prawych a drugich za nieprawych. Myśle ze spora grupa osób tutaj należy do tych którzy boja się tego dlatego wypierają to ze Bóg istnieje itp. Wszak rozpustnicy itp królestwa nie odziedzicza. Przykro mi. Ludzi można oszukać, Boga nie.

Widzę nie tylko obrażasz ale i grozisz, nie idź tą drogą, bo wiesz czym się to dla Ciebie zakończy.

Dance też proponowali, że nauczą ją uprawiać sex z pijanym mężem widzę że i Ty masz takie zapędy instruktorskie.


Offline gedeon

Odp: Pytanie do ex starszych - komitet za niemoralnosc
« Odpowiedź #290 dnia: 05 Styczeń, 2018, 21:13 »
Nie wiem czy pisząc o hejtujących, pisałeś też o mnie.
Jednak odniosę się do tematu bo jest kilka dziwnych rzeczy w twojej "historii".
Na początku tylko dla "porządku obrad" zaznaczę, że komitety w obecnej formie u sj to kpina.
Tak tylko, żeby nie było,że bronie starszych czy ks.
1.NIE MOŻESZ jako starszy pytać NIKOGO z poza grona czy możesz opowiedzieć o danym grzechu czy trudnej sytuacji osoby z którą rozmawialiście..
To pomijając procedury, czysta kpina z czyichś uczuć,tragedii czy ciężkiej sytuacji.
Kochasz ludzi i piszesz to co chwila.
Jak więc ma się to do zachowania które je krzywdzi?
Twoja żona może być najlepszą starszą wśród starszych i udzielać genialnych rad.
Jednak sprawę powierzono STARSZYM.
A jeśli problem przerasta grono to są od tego SPECJALIŚCI.
A nie puste gadanie przez telefon.Nie mając praktyki ani wykształcenia psychoterapeuty, to tylko ODWLEKASZ PROBLEM.
2. Nie jestem zgorzkniały ani oburzony.
A ty drogi Michale nie masz żadnej wiedzy,uprawnień ani cudownych mocy by określać kto na tym forum jest szczęśliwy czy pełen życia.
Punktujesz osoby oceniające innych, a robisz to samo..

Amen.... ;D


Offline dziewiatka

Odp: Pytanie do ex starszych - komitet za niemoralnosc
« Odpowiedź #291 dnia: 05 Styczeń, 2018, 21:44 »
szawaszi,przepraszam że się wcinam ale nie ma wykluczeń niewinnych.Dajcie mi brata a paragraf się znajdzie,bardzo często wykluczenie to akt miłosierdzia delikwent nigdy nie wracał do zboru bo oczy  zostały mu otworzone właśnie na komitecie.Nawiasem mówiąc komitety są anachronicznym wynalazkiem czasów pełnych okrucieństwa a świadkowie przejęli je z dobrodziejstwem inwentarza.Bo żadnym sposobem nie można dociec czy obwinionemu grzech został przebaczony przez Boga ,a on jest szczerze przejęty  skruchą. Dla tego nawymyślano dziesiątki procedur by kryć starszych.Często jest tak że wyznaczony starszy do komitetu sam pozostaje z problemem bo nie ma z kim o tym porozmawiać , dla tego niektórzy rozmawiają o tym z żonami bo im ufają.Sam pamiętam gdy miałem wziąć udział w komitecie  gdzie obwiniony był brat o pedofilię .Z nikim nie mogłem o tym porozmawiać.Po pierwsze to poważna sprawa.dwa pedofil w organizacji Przy zapoznaniu się z materiałami nachodziły mnie wątpliwości co do winy czy było to normalne by wątpić w decyzję pierwszego komitetu.Potem widok brata ,który trzęsie się ze strachu.Jak starsi mają sobie radzić w takich sytuacjach,najlepiej być bezdusznym s.....synem i całą odpowiedzialność zrzucić na Boga ,Jehowa tego chciał.Nie bronię komitetów bo są nie ludzkie ale czasem jest mi żal tych hydraulików,górników ,rolników i innych bawiących się w sąd boży.


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: Pytanie do ex starszych - komitet za niemoralnosc
« Odpowiedź #292 dnia: 05 Styczeń, 2018, 21:49 »
Edytko, Edytko… załóż tutaj konto i opisz z kim z kolei ty konsultowałaś jak ‘pomóc’. Przecież nie wierzę, żeby na jednej Edytce wszystko się zatrzymało - żadna kobieta nie ma tak silnej psychiki, żeby przez 30 lat występować w takiej roli i dźwigać takie ciężary. To jest masakra - zbór, gdzie jedno małżeństwo decyduje o losach par, dorosłych ludzi, którzy w przypadku tak ciężkich przeżyć powinni szukać terapeuty rodzinnego. Nigdy bym nie poszedł do starszych w takiej sprawie. A osoby pełne zaufania do tego, że byłeś narzędziem Jehowy, że dochowasz tajemnicy i pokrzepisz ducha, zostały tak przez ciebie zdradzone i oszukane. Być może niektórzy to czytają i mogą się tylko domyśla. Jak wtenczas będzie u nich stał wizerunek autorytetu starszych? Nijak. Masakra.
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline Sebastian

Odp: Pytanie do ex starszych - komitet za niemoralnosc
« Odpowiedź #293 dnia: 05 Styczeń, 2018, 22:12 »
Michale błagam napisz że poniosła Cię fantazja i że jesteś małym kłamczuszkiem. No dobra, kupię nawet bajeczkę że jesteś psychologiem i robiłeś na nas eksperyment naukawy. Tylko nie wpieraj nam że takie konsultacje z żoną są czymś dobrym.

Bo jeśli jesteś prawdomówną osobą i faktycznie w takich sposób traktowałeś powierzane Tobie tajemnice, a do tego po kilkudziesięciu latach takich praktyk twierdzisz że wyróżniały one Ciebie pozytywnie spośród grona starszych, to naprawdę ciężko mi będzie szanować Ciebie jako człowieka.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline sawaszi

Odp: Pytanie do ex starszych - komitet za niemoralnosc
« Odpowiedź #294 dnia: 05 Styczeń, 2018, 22:37 »
dziewiatka - ja nikogo nie wykluczałem i nie zasiadałem w komitetach - ale sprawy znam i to bardzo dobrze (z autopsji) .
Kto grzeszy świadomie i jeszcze to ukrywa - ten jest godny wykluczenia (bo tak chce) i wolna droga .
Natomiast są także nieuczciwe praktyki tak zwanych 'pasterzy trzody' (niedouczonych i nieświadomych swej niewiedzy) -którym się wydaje ,że 'złapali Boga za nogi' i decydują o losie innych (nie znając wszystkich faktów) .
Taki 'lekarz' dusz - powinien być leczony ..


Offline Trinity

Odp: Pytanie do ex starszych - komitet za niemoralnosc
« Odpowiedź #295 dnia: 05 Styczeń, 2018, 22:55 »
hmm jak już sobie tak rozmawiamy...
mój małż przyprowadził do prawdy przyjaciela a ten ambitny jest bardzo
został starszym...
nieraz mojego na piwo wyciąga i ,żali' mu się o komitetach
mój mi opowiada
bez nazwisk
starszy spiuszcza powietrze bo niektóre historie są okropne
dobrze robi bo może już by miał zawał? a tak to wyrzuci z siebie i jest git
« Ostatnia zmiana: 05 Styczeń, 2018, 22:57 wysłana przez Trinity »


Offline sawaszi

Odp: Pytanie do ex starszych - komitet za niemoralnosc
« Odpowiedź #296 dnia: 05 Styczeń, 2018, 23:10 »
Dobrze ,że nigdy nie byłem 'starszym' od siebie samego  :).


Offline Salome

Odp: Pytanie do ex starszych - komitet za niemoralnosc
« Odpowiedź #297 dnia: 05 Styczeń, 2018, 23:32 »
Przecież nie wierzę, żeby na jednej Edytce wszystko się zatrzymało - żadna kobieta nie ma tak silnej psychiki, żeby przez 30 lat występować w takiej roli i dźwigać takie ciężary. To jest masakra - zbór, gdzie jedno małżeństwo decyduje o losach par, dorosłych ludzi, którzy w przypadku tak ciężkich przeżyć powinni szukać terapeuty rodzinnego.

Znam taką jedną wtajemniczoną kobietę, żonę starszego-koordynatora, która nieoficjalnie trzęsie całym zborem i zna absolutnie wszystkie najsekretniejsze sekrety. Niestety dla niej i otoczenia-psycha jej wysiadła już dawno. Nie tylko według mojej oceny siostra ta rozpaczliwie potrzebuje psychiatry. W ramach terapii ogląda sobie broadcasting i czyta artykuły na jw.org. Nie pomaga. Obecnie przejawia całkowity brak empatii oraz szereg innych zaburzeń, które nasiliły się u niej przez lata pobytu w "pseudo bożej" sekcie.
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: Pytanie do ex starszych - komitet za niemoralnosc
« Odpowiedź #298 dnia: 05 Styczeń, 2018, 23:36 »
Org nie tylko nie pomaga i nie sprawia, że jego członkowie są najszczęśliwszym ludem na ziemi i psychiatrów potrzebują mniej, niż ktokolwiek inny; wręcz indukuje niejednokrotnie zaburzenia i choroby psychiczne. Ciężki temat. Realia omawia Rafał:
Obok na liście polecanych będzie też się wyświetlała druga część.
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Michał chlu

  • Gość
Odp: Pytanie do ex starszych - komitet za niemoralnosc
« Odpowiedź #299 dnia: 06 Styczeń, 2018, 08:44 »
YouTube >>> abelard giza - hejterzy 😁 Polecam wam wszystkim 😉

Kazik - Przy słowie
"Jeśli wejdziesz między wrony musisz krakać tak jak one
Ale co gdy, wrony w nienawiści wyuczone
Rozkazują, wykrzykują, megafony zaplują
Wszystkie co do jednego wyższość gatunkową czują"

To takie rzeczy które mi się z wami kojarzą 😁 A jak oglądam gize jak mówi żeby cały hejt z internetu przelał się na niego to naprawdę turlam się ze śmiechu 😁

Nigdy nie będę szczekał tak jak chcą inni. Wy róbcie sobie z życiem co chcecie, natomiast ja całe życie które mi pozostało będę już sobą i nikt mi nie narzuci jak mam funkcjonować. Już ten czas minął gdy oficjalnie odłączyłem się od WTS a hejterzy z internetu nie wpłyną na mnie a wasze opinie są dla mnie niczym wielkim gdyż jak możecie oceniać kogoś po 20 zdaniach. Cieszy mnie ze Ci którzy mnie znają, dalej mnie cenią. Wy możecie mnie nienawidzić i wylewać swoje frustracje tutaj, lubić wzajemnie swoje wylane frustracje itp obyście w życiu codziennym dzięki temu, zgodnie z tym co mówi Abelrad, byli szczęśliwsi ❤️

gedeon: edycja
« Ostatnia zmiana: 06 Styczeń, 2018, 09:54 wysłana przez gedeon »