Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Drapieżniki w raju?  (Przeczytany 13275 razy)

Offline Falo

Odp: Drapieżniki w raju?
« Odpowiedź #30 dnia: 20 Wrzesień, 2016, 18:32 »
A jak waszym zdaniem powstały ostre kły, pazury, żądła z jadem, pajęczyna, mechanizm nocnego łowcy, zdolność tworzenia zasadzek w piasku, itd?


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Drapieżniki w raju?
« Odpowiedź #31 dnia: 20 Wrzesień, 2016, 18:34 »
A jak waszym zdaniem powstały ostre kły, pazury, żądła z jadem, pajęczyna, mechanizm nocnego łowcy, zdolność tworzenia zasadzek w piasku, itd?

wszystko wina T.... Adama.

« Ostatnia zmiana: 21 Wrzesień, 2016, 10:55 wysłana przez gedeon »


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Drapieżniki w raju?
« Odpowiedź #32 dnia: 20 Wrzesień, 2016, 18:42 »
Pytasz o zdanie moje czy WTSu?


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Drapieżniki w raju?
« Odpowiedź #33 dnia: 20 Wrzesień, 2016, 18:43 »
Ja bym to odwrócił.Ewa głupia jak osioł.Adam ta małpa-małpował po Ewie.

  Wycofuję się z  osła, podobno te zwierzęta inteligencją przewyższają konie.
Adam to papuga, Ewa jednak małpa bo ciekawa i wścibska . :D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Elihu

Odp: Drapieżniki w raju?
« Odpowiedź #34 dnia: 20 Wrzesień, 2016, 22:11 »
Człowiek miał panować nad zwierzętami a więc może i je karmił.  Przypuszczam że gdy Adam został odprawiony z edenu,  przestał tym samym nad nimi panować. Może w edenie karmił lwy antylopami a może słomą. W każdym razie musiały być mu "posłuszne" w edenie. Warto zauważyć że dzikie zwierzę to niekoniecznie drapieżnik,  chyba że stały się nimi po wyjściu Adama z edenu i utraty kontroli nad nimi.
"..Smakowaliby niedźwiedziom ignoranci. Brawo dla nich, tyle wiedzą, im to starczy, impotenci. Postawiłbym skok na bungee, mocowania lin odkręcił.Zatańczył jak syn Komańczy i wydałbym ryk młodzieńczy"


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Drapieżniki w raju?
« Odpowiedź #35 dnia: 21 Wrzesień, 2016, 01:28 »
Ciekawe czy jakiś Ojciec Kościoła rozkminiał temat "Czy w Raju były drapieżniki" :) Wiem, że rozważali czy Adam jadł mięso, ale o tym nie słyszałem :D


Offline Fantom

Odp: Drapieżniki w raju?
« Odpowiedź #36 dnia: 21 Wrzesień, 2016, 08:03 »
 Ojcowie Kościoła duperelami się nie zajmowali.Mieli ważniejsze dylematy jak:"ile diabłów mieści się na ostrzu szpilki".
Tomasz z Akwinu mówi (Summa Theologiae rozdział LII § 2):

"Jednak co do tego pomylili się niektórzy. Jedni bowiem nie potrafiąc wyjść poza wyobraźnię, przypuścili niepodzielność anioła na sposób niepodzielności punktu i dlatego myśleli, że anioł może być tylko w miejscu, które jest punktem. - Lecz jest oczywiste, że się omylili; punkt bowiem jest czymś niepodzielnym mającym położenie, lecz anioł jest niepodzielny istniejąc poza rodzajem ilości i położenia. Stąd nie potrzeba, by anioł miał określone jedno miejsce niepodzielne co do położenia, lecz czy to podzielne, czy niepodzielne, czy większe, czy mniejsze, według tego jak z wolnej woli stosuje swą moc do ciała większego lub mniejszego".

Stąd "miejsce" powinniśmy rozumieć jako dowolny podzbiór trójwymiarowej przestrzeni euklidesowej. Kiedy chcemy rozpatrzyć ilu aniołów może być w jednym miejscu, powinniśmy wiedzieć, co to oznacza, że anioł jest w jakimś miejscu. Tomasz z Akwinu w Summa Theologiae rozdział LII § 2 napisał (ibidem):

" [...] anioł jest w miejscu, przez zastosowanie swej mocy do tego miejsca [...]".   Proste jak ogon szczura i jasne jak słońce:)

Wracając do tematu,to Ewcia musiała mieć rozeznanie,które zwierzątka są drapieżne(jeżeli takowe były w raju),bo nie miała problemu podejść do węża.Ta odmiana węża musiała być tym niejadowitym.Szatan spryciarz wiedział,że gdyby wybrał jadowitego i nieudomowionego węża,to chytry plan spaliłby na panewce.Ewcia po prostu niczym rusałka na boso pogoniłaby gdzie pieprz rośnie(ciekawe czy używała pieprzu).:)
 Niedźwiedzie dzisiaj,to drapieżniki.Gdyby jednak już żyły w raju to mogły być niegroźne.CK wyjasnia:''Niedźwiedzie żywią się liśćmi i korzeniami roślin, owocami, jagodami, orzechami, jajkami, owadami, rybami, gryzoniami itp., ale szczególnie lubią miód. Choć nie jest to regułą, zwykle wolą pokarm roślinny.'' http://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1200000589
« Ostatnia zmiana: 21 Wrzesień, 2016, 08:06 wysłana przez fantom »
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Drapieżniki w raju?
« Odpowiedź #37 dnia: 21 Wrzesień, 2016, 08:09 »
Wszystko fajnie, ale Tomasz o to średniowieczna scholastyka, a nie Ojciec Kościoła :P Epoka Ojców Kościoła umownie na Zachodzie trwa do 636 roku to jest do śmierci Izydora z Sewilli; na Wschodzie, do 749 roku, to jest do śmierci Jana Damasceńskiego ;)


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Drapieżniki w raju?
« Odpowiedź #38 dnia: 21 Wrzesień, 2016, 08:13 »
Słuchajcie
Ciekawie czyta się wątek, w którym mieszają się teksty z biblii, ze strażnicy, własne przemyślenia i fakty. Wychodzi tak bezsensowna papka, że na koniec nie wiadomo czy się śmiać czy płakać ani jak zareagować
:D


Offline Fantom

Odp: Drapieżniki w raju?
« Odpowiedź #39 dnia: 21 Wrzesień, 2016, 08:15 »
 Nie jestem dobry w Ojcach Kościoła.Przyznaję się.Znalazłem coś takiego https://www.wdrodze.pl/opis,253,Ewangelia_Ojcow_Kosciola.html żle zrozumialem chyba tytuł:(
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline accurate

  • Pionier
  • Wiadomości: 577
  • Polubień: 1142
  • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
Odp: Drapieżniki w raju?
« Odpowiedź #40 dnia: 21 Wrzesień, 2016, 08:26 »
Ciekawe czy jakiś Ojciec Kościoła rozkminiał temat "Czy w Raju były drapieżniki" :) Wiem, że rozważali czy Adam jadł mięso, ale o tym nie słyszałem :D

Jest taki popularny i znany od ponad 20 lat waleczny ojciec.
Ojciec dyrektor,  jak mówią jego zwolennicy toczy zażartą walkę o prawdę z drapieżnymi i agresywnymi mediami głównego ścieku .
 ;D
Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie


Offline Woland

Odp: Drapieżniki w raju?
« Odpowiedź #41 dnia: 21 Wrzesień, 2016, 08:28 »
Tworzy mi się taki obraz:

- Wszystkie obecne drapieżniki były w raju roślinożerne
- Kiedy Jehowa przestał być władcą świata , a został Szatan, to część zwierząt się zdegenerowała i zaczęła polować na inne zwierzęta i żywić się ich mięsem.
Nie było to zamierzeniem Bożym , jak rozumiem tylko dewiacją i wypaczeniem.

- Jak Jehowa reaguje na tę dewiację u zwierząt? (mięsożerność)?

- TO PROSTE! Nakazuje człowiekowi wpierniczać zwierzęta i to jest w porządku i nie jest żadną dewiacją!



Jehowa udowodnił że człowiek jest KORONĄ STWORZENIA i jest lepszym drapieżnikiem niż te wszystkie słabe drapieżniki szatana! Zabija dla fanu , dla kasy , a nie tam dla mięcha!

Szach Mat , Odstępczuchy!


Offline gedeon

Odp: Drapieżniki w raju?
« Odpowiedź #42 dnia: 21 Wrzesień, 2016, 08:40 »
Ciekawy temat ale dyskusja potoczyła się na wesoło dlatego przeniesiony został do tego działu.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Drapieżniki w raju?
« Odpowiedź #43 dnia: 21 Wrzesień, 2016, 08:45 »
Rzeczywiście, dział "Obraz często więcej mówi niż słowo" pasuje do tego wątku bardziej.
EDIT: żartowałem
« Ostatnia zmiana: 21 Wrzesień, 2016, 08:55 wysłana przez KaiserSoze »


Offline Falo

Odp: Drapieżniki w raju?
« Odpowiedź #44 dnia: 21 Wrzesień, 2016, 08:52 »
Tworzy mi się taki obraz:

- Wszystkie obecne drapieżniki były w raju roślinożerne
Mięsożerne rośliny też? A pająki nie tworzyły sieci i tym samym muchy w nie przypadkowo nie wpadały, nie mogąc się już nigdy wydostać?