Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 1943 rok-Ford produkuje czołgi dla Nazistów , Watchtower inwestuje.  (Przeczytany 27174 razy)

Offline anonymous

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 107
  • Polubień: 270
  • Gdy rozum spi, budza sie demony.
Odp: 1943 rok-Ford produkuje czołgi dla Nazistów , Watchtower inwestuje.
« Odpowiedź #30 dnia: 22 Wrzesień, 2016, 13:56 »


 Tak jak napisał Raymund: "Ciału Kierowniczemu zawsze chodziło o pieniądze" ("W poszukiwaniu chrześcijańskiej wolności" wer. ang.).


Moglbys podac strone gdzie to jest zawarte w ksiazce? :)

Nie odbieraj tego jako czepiania sie chce tylko to sprawdzic. Czytajac ksiazke na razie natrafilem na stwierdzenie o unikaniu placenia podatkow i w zwiazku z tym na poczatku lat 90 najpierw w USA a potem w Europie Zach wprowadzono tzw "darmowa literature" finansowanie ktorej odbywalo sie poprzez "dobrowolne" datki zarowno od glosicieli jak i od postronnych ludzi co oczywiscie pozwolilo zwiekszyc wplywy i uniknac placenia podatku. Taki byl tego cel nie inny :(


Offline CEGŁA

Odp: 1943 rok-Ford produkuje czołgi dla Nazistów , Watchtower inwestuje.
« Odpowiedź #31 dnia: 22 Wrzesień, 2016, 18:07 »
Wiedziałem, że ktoś o to zapyta  ;)

Mam tylko biedną kopię PDF, więc raczej to nic nie Ci nie powie. Tak z pamięci jest to, w którymś z ostatnich dwóch rozdziałów książki, ale w języku angielskim. W polskiej wersji tych rozdziałów nie ma. Jak znajdę chwilkę to odnajdę fragment i przetłumaczę Tobie.
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline anonymous

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 107
  • Polubień: 270
  • Gdy rozum spi, budza sie demony.
Odp: 1943 rok-Ford produkuje czołgi dla Nazistów , Watchtower inwestuje.
« Odpowiedź #32 dnia: 22 Wrzesień, 2016, 20:41 »
Ksiazke mam za tlumaczenie dziekuje. Tak tylko zapytalem bo byc moze  przeoczylem cos podczas czytania. O kasie wspomina rzeczywiscie pod koniec w rozdziale 16 An appealing promise, unfulfilled, str 582 gdzie omawia kwestie unikania placenia podatku (6%) za literature wybiegiem z ich strony bylo udostepnianie jej za dobrowolne datki oczym pisalem powyzej. Franz nazwal to postanowienie jako przejaw cynizmu  ;)


Offline Arvena

Odp: 1943 rok-Ford produkuje czołgi dla Nazistów , Watchtower inwestuje.
« Odpowiedź #33 dnia: 23 Wrzesień, 2016, 00:41 »
No niestety Baran może ciekawe rzeczy piszesz, ale tak przemieszałeś z biosławka pismami że trudno w masie odróżnić. ;)

Ja mam zasadę, że biosławka nie cytuję. :-\

Wy tez Bioslawka znacie?Kto chce wiecej info o nim to na priv
Zle czynisz, jesli chwalisz, gorzej, jesli ganisz rzecz,ktorej dobrze nie znasz. " Leonadro Da Vinci


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: 1943 rok-Ford produkuje czołgi dla Nazistów , Watchtower inwestuje.
« Odpowiedź #34 dnia: 06 Październik, 2017, 16:01 »
Jeżeli przyjrzysz się sprawie, to nie potrzeba niczego na potwierdzenie że gra się rozgrywa tylko o pieniądze!


Offline sawaszi

Odp: 1943 rok-Ford produkuje czołgi dla Nazistów , Watchtower inwestuje.
« Odpowiedź #35 dnia: 06 Październik, 2017, 17:22 »
Jak to powiadają niektórzy - "Biznes to biznes"  ;)


Offline Dietrich

Odp: 1943 rok-Ford produkuje czołgi dla Nazistów , Watchtower inwestuje.
« Odpowiedź #36 dnia: 06 Październik, 2017, 18:21 »
Wiedziałem, że ktoś o to zapyta  ;)

Mam tylko biedną kopię PDF, więc raczej to nic nie Ci nie powie. Tak z pamięci jest to, w którymś z ostatnich dwóch rozdziałów książki, ale w języku angielskim. W polskiej wersji tych rozdziałów nie ma. Jak znajdę chwilkę to odnajdę fragment i przetłumaczę Tobie.

"W poszukiwaniu" jest po polsku, ale niezbyt fajnie sformatowany pdf i kiepsko sie ją czyta


Offline sabekk

Odp: 1943 rok-Ford produkuje czołgi dla Nazistów , Watchtower inwestuje.
« Odpowiedź #37 dnia: 07 Październik, 2017, 22:02 »
Dodatek A, którego źródłem jest: U.S. National Archives and Records Administration, mówi tylko o tym, które firmy amerykańskie bezpośrednio inwestowały w Niemczech w roku 1943, w różne swoje przedsięwzięcia. Jest wśród nich Ford, ale również inne firmy jak np. General Motors, który był wówczas i nadal jest właścicielem niemieckiego Opla. Powyższy dokument nie mówi w co inwestowały te firmy, a został dołączony do publikacji tylko na dowód tego, że Ford inwestował swoje pieniądze w nazistowskich Niemczech.
Dlatego nie możemy powiedzieć w co konkretnie zainwestował Watchtower, ale ciekawe jest to że organizacja religijna została potraktowana jak firma bo to przecież korporacja. Wydaje mi się mało prawdopodobne aby WTS bezpośrednio zainwestował w zbrojenie, choć tego nie mogę wykluczyć. Bardziej prawdopodobne wydaje się, że ulokowali środki może w swoje przedsięwzięcia budowlane (Selters) albo inne sprawy.

Oczywiście, masz rację, mój błąd, (czytam ten raport i jestem dopiero na 40 stronie, a ma on ponad 200) nie ma bezpośrednich dowodów, że inwestowali w broń, ale w wojnę na pewno.
 (...)

Z jakiegoś powodu Watch Tower Bible & Tract Society zostało umieszczone jako inwestor pośród wielu międzynarodowych korporacji finansowych, które inwestowały pod swoją marką w Nazistowskich Niemczech. (...)

No i jak lektura idzie?
Każdy głupi ma swój rozum... samo życie.
---
Ignorowani: NiepokornaHadra


Offline Disorder

Odp: 1943 rok-Ford produkuje czołgi dla Nazistów , Watchtower inwestuje.
« Odpowiedź #38 dnia: 07 Październik, 2017, 22:25 »
Sprawa jest prosta. Jeśli inwestowali w nazistowskich Niemczech w czasie wojny to wspierali gospodarkę kraju który w tym samym czasie więził ŚJ w obozach. Jest to co najmniej niemoralne. Owszem, nie jest udowodnione, że inwestowali w przemysł zbrojeniowy niemmniej jednak kraj był w stanie wojny więc musieli mieć świadomość, że kasa pójdzie na działania militarne.


Offline sabekk

Odp: 1943 rok-Ford produkuje czołgi dla Nazistów , Watchtower inwestuje.
« Odpowiedź #39 dnia: 07 Październik, 2017, 22:36 »
Sprawa jest prosta. Jeśli inwestowali w nazistowskich Niemczech w czasie wojny to wspierali gospodarkę kraju który w tym samym czasie więził ŚJ w obozach. Jest to co najmniej niemoralne. Owszem, nie jest udowodnione, że inwestowali w przemysł zbrojeniowy niemmniej jednak kraj był w stanie wojny więc musieli mieć świadomość, że kasa pójdzie na działania militarne.

Tzn. jak inwestowali w owych nazistowskich Niemczech w czasie wojny?
Każdy głupi ma swój rozum... samo życie.
---
Ignorowani: NiepokornaHadra


Offline Disorder

Odp: 1943 rok-Ford produkuje czołgi dla Nazistów , Watchtower inwestuje.
« Odpowiedź #40 dnia: 07 Październik, 2017, 23:23 »
Tzn. jak inwestowali w owych nazistowskich Niemczech w czasie wojny?

Jeśli przez "jak" rozumiesz w co i w jaki sposób to zapewne się tego nie dowiemy. Chyba, że napiszesz list do Warwick i nam go tutaj zaprezentujesz wraz z odpowiedzią.
« Ostatnia zmiana: 07 Październik, 2017, 23:26 wysłana przez Disorder »


Offline sabekk

Odp: 1943 rok-Ford produkuje czołgi dla Nazistów , Watchtower inwestuje.
« Odpowiedź #41 dnia: 07 Październik, 2017, 23:37 »
Jeśli przez "jak" rozumiesz w co i w jaki sposób to zapewne się tego nie dowiemy. Chyba, że napiszesz list do Warwick i nam go tutaj zaprezentujesz wraz z odpowiedzią.

Czytam: "inwestowali w nazistowskich Niemczech w czasie wojny", więc się pytam. Może ty mi powiedz, co przez to rozumiesz, że "inwestowali w nazistowskich Niemczech w czasie wojny"? Warwick ci raczej nie wyjaśni, jak ty sam to rozumiesz.

« Ostatnia zmiana: 07 Październik, 2017, 23:39 wysłana przez sabekk »
Każdy głupi ma swój rozum... samo życie.
---
Ignorowani: NiepokornaHadra


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: 1943 rok-Ford produkuje czołgi dla Nazistów , Watchtower inwestuje.
« Odpowiedź #42 dnia: 08 Październik, 2017, 00:10 »
Sabbek nie "strugaj wariata" i przeczytaj cały wątek jeszcze raz.

 Proponowałbym Ci zacząć od filmu "Lista Schindlera” i wyobrażenia sobie, że każdy Żyd tam pokazany, to Twój brat Świadek Jehowy. Potem zadzwoń do Morisa i zapytaj w jaki sposób, jego SJ-towa organizacja,  w czasie wojny, pomagała braciom w obozach koncentracyjnych?  Zapytaj się, czy pieniądze wymienione w raporcie Forda przeznaczyli na pomoc czy raczej na handelek?

 

Oglądnij może kilka filmów.
Poniżej podaję link do dwóch, które powinny Ciebie zainteresować.

 Pierwszy film, jakiegoś SJ-ta, w którym pokazane są  zdjęcia braci i sióstr, którzy cierpieli, bądź musieli zginąć w obozach przez głupotę Twojego lidera Rutherforda. Przypatrz się im twarzom i pomyśl, czy Twoja organizacja pomogła im i ich rodzinom przetrwać, czy raczej zajmowała się w tym czasie przedsiewzięciami inwestycyjno-handlowymi? Ciekawe co zrobił by Jezus, mając w tamtym czasie taką kasę, jak Twoi "Bracia Króla". Zainwestował by? Oni podobno go naśladują?

W drugim wymieniono najważniejsze firmy, wymienione na "fordowskiej liście", które podczas wojny robiły handelek z Nazistami.

 

Mam wrażenie, że czytasz i podkreślasz tylko to, co pasuje do Twojej ideologi jworgowej, dlatego podaję tutaj dokończenie mojego postu który wkleiłeś:


 "Ale na co oficjalnie w czasie wojny, na jakie inwestycje można było  przekazać pieniądze, żeby Hitler je nie przejął. Na budynki w Selters? Cały skandal  powstał z powodu tego, że Amerykanie inwestowali w Nazistowskie Niemcy, amerykańskie pieniądze, pomagając Hitlerowi, który prowadził wojnę między innymi z Amerykanami.

Inwestycje w budynki? Nie sądzę żeby ryzykowali. Np. oddział w Magdeburgu i wiele innych nieruchomości wcześniej, zostały przejęte na potrzeby Trzeciej Rzeszy. Najbezpieczniejszym i najbardziej dochodowym interesem w tamtym czasie była wojna i wszystko co wkoło niej się działo.

 Armia  potrzebowała jeść, pić potrzebowała olej do samochdów i czołgów, stal, gumę i ludzi którzy będą przy tym pracować. Najlepiej tania siła robocza z obozów w Buchenwaldzie, czy wykwalifikowani obcokrajowcy, którzy jak będą marudzić to tam zostaną umieszczeni.

Z jakiegoś powodu Watch Tower Bible & Tract Society zostało umieszczone jako inwestor pośród wielu międzynarodowych korporacji finansowych, które inwestowały pod swoją marką w Nazistowskich Niemczech. Wszystkie wymienione zarabiały na wojnie. Może Watch Tower Bible & Tract Society było wyjątkowe i nie splamiło się krwią, może inwestowało tylko w opony do wozów bojowych, może w części do traktorów, ale na pewno nie w człowieka, brata, siostrę czy jej dziecko.

Na pewno chodziło o pieniądze i inwestycje w gospodarkę, a nie w remont Selters( powstał w 1979 roku  ) czy  oddziału w Magdeburgu, bo to nie jest działalność inwestycyjno-handlowa.

Nawiasem mówiąc ciekawy jestem, która z tych firm wymienionych na liście należy do Watykanu? Która jest w posiadaniu duchowieństwa protestańskiego, prawosławnego, może Mormonów, Babtystów, albo Zielonoświątkowców. Chyba żadna!

Poza tym wstyd, że Amerykanie inwestowali mając oficjalne poparcie rządu w Nazistowskie Niemcy, w czasie wojny, gdzie ich własne amerykańskie firmy przyczyniały się po przez swoje inwestycje do eskalacji zła.

I na pewno ta „fordowska" lista nie jest "Listą Schindlera".
Gdyby była, gdyby na tej liście wymienieni zostali "Schindlerowo podobni" będę pierwszą osobą, która wychwala Watch Tower Bible & Tract Society.
Jeżeli kiedyś Watch Tower Bible & Tract Society będzie miał tyle serca dla ludzi co Schindler będę chodził z transparentami i zbierał dla nich pieniądze do skrzynek.

Ale nie ma… "

« Ostatnia zmiana: 08 Październik, 2017, 00:33 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline sabekk

Odp: 1943 rok-Ford produkuje czołgi dla Nazistów , Watchtower inwestuje.
« Odpowiedź #43 dnia: 08 Październik, 2017, 00:45 »
Sabbek nie "strugaj wariata" i przeczytaj cały wątek jeszcze raz.

Jak to ładnie się ktoś nie tak dawno o mnie wyraził "jesteś w znaczącej mniejszości", więc rola "wariata" będzie chcąc nie chcąc w to wpisana.


Proponowałbym Ci zacząć od filmu "Lista Schindlera” i wyobrażenia sobie, że każdy Żyd tam pokazany, to Twój brat Świadek Jehowy. Potem zadzwoń do Morisa i zapytaj w jaki sposób, jego SJ-towa organizacja,  w czasie wojny, pomagała braciom w obozach koncentracyjnych?  Zapytaj się, czy pieniądze wymienione w raporcie Forda przeznaczyli na pomoc czy raczej na handelek?

Ja cie bardzo przepraszam, ale zacznij konkretami, bo forumową propagandą okraszaną ogólnikami to nadźgany jest niemalże każdy temat jaki czytam na tym forum.

 
Oglądnij może kilka filmów.
Poniżej podaję link do dwóch, które powinny Ciebie zainteresować.

(...)

W drugim wymieniono najważniejsze firmy, wymienione na "fordowskiej liście", które podczas wojny robiły handelek z Nazistami.

Jest w tym filmie również WTS?

 
Czytasz i podkreślasz tylko to, co pasuje do Twojej ideologi jworgowej, dlatego podaję tutaj dokończenie mojego postu który wkleiłeś:


 (...)

Eeetam. Tylko zacząłem czytać ten temat i dokładnie się z tym spotkałem ze strony @Roszady, który podpiął cytat z "Świadkowie Jehowy – głosiciele Królestwa Bożego" s. 641 dotyczący BO w Australii pod temat inwestowania w nazistowskich Niemczech. Zdjęcia Forda tu wklejane pochodzą z roku 1933 i 1938, a robi się tu atmosferę środka WWII.

Temat mnie po prostu zainteresował i też się zastanawiam nad twoimi słowami: "Z jakiegoś powodu Watch Tower Bible & Tract Society zostało umieszczone jako inwestor". Pytanie z jakiego...?  Jak lektura tego raportu?
Każdy głupi ma swój rozum... samo życie.
---
Ignorowani: NiepokornaHadra


Offline sabekk

Odp: 1943 rok-Ford produkuje czołgi dla Nazistów , Watchtower inwestuje.
« Odpowiedź #44 dnia: 11 Październik, 2017, 00:19 »
Mam wrażenie, że czytasz i podkreślasz tylko to, co pasuje do Twojej ideologi jworgowej

Eeetam. Tylko zacząłem czytać ten temat i dokładnie się z tym spotkałem ze strony @Roszady, który podpiął cytat z "Świadkowie Jehowy – głosiciele Królestwa Bożego" s. 641 dotyczący BO w Australii pod temat inwestowania w nazistowskich Niemczech. Zdjęcia Forda tu wklejane pochodzą z roku 1933 i 1938, a robi się tu atmosferę środka WWII.


Cytat:
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/historia-swiadkow-jehowy/1943-rok-ford-produkuje-czolgi-dla-nazistow-watchtower-inwestuje/msg52864/#msg52864
Roszada
"Może mało w temacie, ale warto wspomnieć to, do czego sami się przyznali, jeśli chodzi o okres wojny. Taki krótki cytacik:

Ale pewne interesy prowadzone pod pretekstem finansowania i wspierania w tym okresie pionierów wiązały się z pogwałceniem chrześcijańskiej neutralności. (...) Doprowadziło to nawet do pośredniego udziału w działaniach wojennych” (Świadkowie Jehowy – głosiciele Królestwa Bożego 1995 s. 641)."


Tyle, że kontekst mówi...

*** jv rozdz. 28 s. 640 ak. 4-s. 641 ak. 2 Próby i odsiew wewnątrz organizacji ***
Podobne kłopoty pojawiły się także w Australii w roku 1938 i narastały w czasie zakazu nałożonego na działalność Towarzystwa (od stycznia 1941 do czerwca 1943 roku). Tamtejsze Biuro Oddziału bezpośrednio zaangażowało się w najrozmaitsze przedsięwzięcia zarobkowe, żeby zaspokoić — jak się wówczas wydawało — istotne potrzeby. Był to jednak poważny błąd. Biuro posiadało między innymi tartaki, ponad 20 „farm Królestwa”, przedsiębiorstwo inżynieryjne oraz piekarnię. Dwie drukarnie komercyjne ukradkiem wydawały w czasie zakazu publikacje Towarzystwa. Ale pewne interesy prowadzone pod pretekstem finansowania i wspierania w tym okresie pionierów wiązały się z pogwałceniem chrześcijańskiej neutralności. Niektórzy mieli ogromne wyrzuty sumienia. Chociaż większość została w organizacji, dzieło głoszenia o Królestwie przeżywało ogólny zastój. Co wstrzymywało dopływ błogosławieństw Bożych?
Kiedy w czerwcu 1943 roku zniesiono zakaz, bracia z Biura Oddziału zrozumieli, że należy zrezygnować z tych przedsięwzięć na korzyść najważniejszej pracy — świadczenia o Królestwie. Zajęło im to trzy lata, w ciągu których rodzinę Betel zredukowano do normalnej wielkości. Ale dalej trzeba było pracować nad oczyszczeniem atmosfery i przywróceniem pełnego zaufania do organizacji.
Chcąc poprawić tę sytuację, w roku 1947 przybył do Australii Nathan H. Knorr, prezes Towarzystwa Strażnica, oraz jego sekretarz, M. G. Henschel. W Strażnicy z 1 czerwca 1947 roku tak napisano o tamtejszej działalności zarobkowej: „Nie chodziło o codzienną pracę świecką zapewniającą braciom utrzymanie, ale o to, że Biuro Oddziału Towarzystwa zajęło się prowadzeniem różnych interesów i nawoływało głosicieli ze wszystkich stron kraju, zwłaszcza pionierów, aby w tym uczestniczyli, zamiast głosić ewangelię”. Doprowadziło to nawet do pośredniego udziału w działaniach wojennych. Zaistniałą sytuację brat Knorr otwarcie omówił na zgromadzeniach zorganizowanych w stolicach wszystkich stanów.


 
A zatem to BO Australii, a nie... Gdy zatem czytam...

Cytat:
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/historia-swiadkow-jehowy/1943-rok-ford-produkuje-czolgi-dla-nazistow-watchtower-inwestuje/msg53115/#msg53115
gedeon
"Cytat który zamieścił Włodek został prawie niezauważony a stanowi ważny element polityki tej korporacji bo to cel uświęca środki."

...widać, że wyrwanie z kontekstu ma konkretny cel. Daty tych zdjęć Hitlera z Fordem i wręczania mu orderu też chyba mają jakieś znaczenie, gdy słucham Jarka z filmiku, jaki wrzucił @CEGŁA (czyżby sam Jarek?)...


Cytat z pow. YT (Time od 4:19):
"Na przykład Henry Ford dostał najwyższe odznaczenie nazistowskie dla cywila w czasie trwania WWII"

Nie no, sorry... naciągnięcie jak cholera. Do tego jak słucham na tym samym filmiku: "47 miejsce zajmuje WTS, które inwestowało w Niemczech od 1903 roku..." (Time 5:30). Przecież to rubryka "Year Established", o czym mówi sam WTS:

*** kr rozdz. 19 s. 204 Budowanie, które przysparza chwały Jehowie ***
W MIARĘ jak dzieło głoszenia o Królestwie zaczęło obejmować cały świat, w jednym kraju po drugim powstawały Biura Oddziałów. Pierwsze założono w Wielkiej Brytanii w roku 1900, drugie w Niemczech w roku 1903


Szczerze mówiąc, z podobnymi naciągnięciami spotkałem się w tematach Rand Cam Corporation, czy też H M Riley Trust. Odnoszę wrażenie, że w tym wypadku będzie coś podobnego.
Każdy głupi ma swój rozum... samo życie.
---
Ignorowani: NiepokornaHadra