Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 1943 rok-Ford produkuje czołgi dla Nazistów , Watchtower inwestuje.  (Przeczytany 27173 razy)

Offline sawaszi

Odp: 1943 rok-Ford produkuje czołgi dla Nazistów , Watchtower inwestuje.
« Odpowiedź #60 dnia: 13 Październik, 2017, 22:45 »
Troszkę z 'innej beczki' - ciekawe co myśli Jezus na temat poczyniań 'WTS' na Ziemi ? . To tylko takie moje pytanie do 'braci wybranych' - kto odpowie ?? .


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: 1943 rok-Ford produkuje czołgi dla Nazistów , Watchtower inwestuje.
« Odpowiedź #61 dnia: 13 Październik, 2017, 23:46 »
Czy coś mi sprawia ból, czy też mnie wręcz bawi, nie jest żadnym argumentem w tym temacie. Podobnie również to, że czasem się z wami zgodzę zapytany o zdanie. A co do analizy... no gadaliśmy już kiedyś w temacie inwestycji WTS, gdzie zarzucaliście zakup takich czy innych akcji (np. Lokhid Martin), i te informacje się nie potwierdziły, co jednak nie przeszkadza każdemu obstawać przy swoim, czyż nie?





Sabekk  ręce mi opadły, wszystko mi opadło, nie mam już siły na tą Twoją głupotę. Nie ma sensu kopać się z koniem.
Łatwiej byłoby przybić kisiel do ściany gwoździem niż Ciebie przekonać do spraw oczywistych.

Jeszcze jedno.
W celu złagodzenia winy swoich liderów, cytujesz fragmenty w których Wts przyznaje się do pośredniego uczestniczenia w działaniach wojennych.

Chociaż coś, dzięki, jakieś światełko w tunelu :)


Ale to że np. jakiś morderca zostaje złapany na gorącym uczynku i póżniej aby dostać łagodniejszy wyrok przyznaje się do winy, nie oznacza że ten morderca nie popełniał wcześniej żadnych morderstw i że później jakiegoś nie popełni.

Tak samo kiedy patrzę  na obecne inwestycje Strażnicy mogę jedynie stwierdzić, że jeżeli chodzi o   "pośrednie uczestniczenie  w działaniach wojennych” WTs to zwykły recydywista.

Historia lubi się powtarzać i myślę że może za jakiś czas kiedy sprawa się mocno nagłośni wśród SJ-tów, Wts wyda podobne oświadczenie w sprawie funduszy inwestycyjnych, czy akcji firm zbrojeniowych,  że 
"wiązały się one z pogwałceniem chrześcijańskiej neutralności i że bracia z Biura Oddziału zrozumieli, że należy zrezygnować z tych przedsięwzięć na korzyść najważniejszej pracy — świadczenia o Królestwie.”

I pewnie wtedy kamień z serca ci spadnie i nie będziesz miał już wątpliwości, Twoja lojalność wobec organizacji zatriumfuje, będziesz coraz więcej głosić o postanowieniach Twojego wybranego przez Boga Ck i dzięki temu dostąpisz wielu błogosławieństw.

Tylko poradzę Ci, tak po cichu ;) Ogranicz kontakty z odstępcami, bo Ck może Ci te błogosławieństwa szybciutko odebrać ;)

« Ostatnia zmiana: 14 Październik, 2017, 00:16 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Reskator

Odp: 1943 rok-Ford produkuje czołgi dla Nazistów , Watchtower inwestuje.
« Odpowiedź #62 dnia: 14 Październik, 2017, 06:27 »

Historia lubi się powtarzać i myślę że może za jakiś czas kiedy sprawa się mocno nagłośni wśród SJ-tów, Wts wyda podobne oświadczenie w sprawie funduszy inwestycyjnych, czy akcji firm zbrojeniowych,  że 
"wiązały się one z pogwałceniem chrześcijańskiej neutralności i że bracia z Biura Oddziału zrozumieli, że należy zrezygnować z tych przedsięwzięć na korzyść najważniejszej pracy — świadczenia o Królestwie.”

Gózik WTS się NIE przyzna,nie dadzą oświadczenia,jak nie dali w sprawie dawniejszego inwestowania w firmy tytoniowe,ale w firmy zbrojeniowe nadal inwestują przez fundusz RILEY,a jak dadzą to tak pokręcą jak z zazębiającymi się pokoleniami.
« Ostatnia zmiana: 14 Październik, 2017, 06:33 wysłana przez Reskator »


Offline sabekk

Odp: 1943 rok-Ford produkuje czołgi dla Nazistów , Watchtower inwestuje.
« Odpowiedź #63 dnia: 14 Październik, 2017, 23:49 »
Sabekk  ręce mi opadły, wszystko mi opadło, nie mam już siły na tą Twoją głupotę. Nie ma sensu kopać się z koniem.
Łatwiej byłoby przybić kisiel do ściany gwoździem niż Ciebie przekonać do spraw oczywistych.

Tym kisielem to mnie rozwaliłeś. No, ale w ramach "żyj i daj żyć innym", oby ci wszystko nie opadło  ;)


Jeszcze jedno.
W celu złagodzenia winy swoich liderów, cytujesz fragmenty w których Wts przyznaje się do pośredniego uczestniczenia w działaniach wojennych.

Chociaż coś, dzięki, jakieś światełko w tunelu :)

Moich liderów? Może i jest to jakiś kierunek, jakiemu się przyglądam, a i jest mi z nim po prostu po drodze... No niemniej na podobnej zasadzie przyjrzałem się cytatowi zapodanemu przez @Roszadę, a nie mnie. Kontekst swoje i odstępcza propaganda swoje. No co ja tu mogę przyznać więcej...?


Ale to że np. jakiś morderca zostaje złapany na gorącym uczynku i póżniej aby dostać łagodniejszy wyrok przyznaje się do winy, nie oznacza że ten morderca nie popełniał wcześniej żadnych morderstw i że później jakiegoś nie popełni.

Tak samo kiedy patrzę  na obecne inwestycje Strażnicy mogę jedynie stwierdzić, że jeżeli chodzi o   "pośrednie uczestniczenie  w działaniach wojennych” WTs to zwykły recydywista.

Nie no... "bez jaj". Nie tylko cytowałem kontekst, ale i był też koment, w jakim go widzę. Forsowanie obu stylem "ponad tym"... nie zmieni faktów. 


Historia lubi się powtarzać i myślę że może za jakiś czas kiedy sprawa się mocno nagłośni wśród SJ-tów, Wts wyda podobne oświadczenie w sprawie funduszy inwestycyjnych, czy akcji firm zbrojeniowych,  że 
"wiązały się one z pogwałceniem chrześcijańskiej neutralności i że bracia z Biura Oddziału zrozumieli, że należy zrezygnować z tych przedsięwzięć na korzyść najważniejszej pracy — świadczenia o Królestwie.”

Dla takich jak ja, którzy przyjrzeli się bliżej sprawie, takie oświadczenie nie będzie potrzebne, gdyż wynika to z świadomości, będącej wynikiem właśnie przyglądania się tej sprawie, że takiego oświadczenia nie ma potrzeby wygłaszać, skoro do owych inwestycji nie doszło.


I pewnie wtedy kamień z serca ci spadnie i nie będziesz miał już wątpliwości, Twoja lojalność wobec organizacji zatriumfuje, będziesz coraz więcej głosić o postanowieniach Twojego wybranego przez Boga Ck i dzięki temu dostąpisz wielu błogosławieństw.

Nadal nie rozwiązuje nam to problemu, w co WTS zainwestował podczas WWII w nazistowskich Niemczech...? Co prawda, w oparciu o wręcz nachalność pewnych fraz, jakie zostały zamieszczone w zalinkowanym przez ciebie raporcie, mógłbym ogólnikowo określić w co, no to jednk chyba obaj zdajemy sobie sprawę z tego, że uczciwie stawiając temat, w tej sprawie obaj nie jesteśmy w stanie przeskoczyć pewnej poprzeczki, a i obaj mamy świadomość tego, że ja ci ją postawię wyżej. Czy jest to zatem kwestia lojalności wobec Organizacji, czy raczej tego, w czym mi jest z nią po drodze...? Ja wątpliwości nie mam.


Tylko poradzę Ci, tak po cichu ;) Ogranicz kontakty z odstępcami, bo Ck może Ci te błogosławieństwa szybciutko odebrać ;)

Czyżbyś doradzał jakąś dłuższą przerwę od forum?
Każdy głupi ma swój rozum... samo życie.
---
Ignorowani: NiepokornaHadra


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: 1943 rok-Ford produkuje czołgi dla Nazistów , Watchtower inwestuje.
« Odpowiedź #64 dnia: 15 Październik, 2017, 00:19 »
Tylko poradzę Ci, tak po cichu ;) Ogranicz kontakty z odstępcami, bo Ck może Ci te błogosławieństwa szybciutko odebrać ;)

Czyżbyś doradzał jakąś dłuższą przerwę od forum?

Wg mnie Baranowi chodziło o to, żebyś był uczciwy sam przed sobą. Sabekk. Napisz szczerze. Opowiadasz w swoim zborze o dyskusjach z nami na tym forum, przyznajesz się że dyskutujesz z odstępcami? A jak tak, to co na to starsi z Twojego zboru? Przecież któraś ze Strażnic mówiła, żeby nie utrzymywać kontaktów z odstępcami nawet za pomocą SMS, czy e-mail.  No chyba że masz dwa oblicza, jedno to Sabekk na tym forum, a drugie to przykładny brat x w zborze x.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Roszada

Odp: 1943 rok-Ford produkuje czołgi dla Nazistów , Watchtower inwestuje.
« Odpowiedź #65 dnia: 15 Październik, 2017, 08:55 »
Jeden ze ŚJ pisze:

W 1941 roku rozpocząłem życie, które stało się dla mnie źródłem ogromnego szczęścia. W tamtym czasie pracowałem w Stoczni Królewskiej w Chatham, przyuczając się do zawodu cieśli okrętowego. Była to atrakcyjna, dobrze płatna praca. Od dawna wiedzieliśmy, że jako słudzy Jehowy nie możemy brać udziału w wojnach. Z czasem zrozumieliśmy, że nie powinniśmy również pracować w przemyśle zbrojeniowym (Jana 18:36). Ponieważ w stoczni budowano łodzie podwodne, postanowiłem zrezygnować z pracy i podjąć służbę pełnoczasową” (Strażnica sierpień 2016 s. 4).

Jeszcze jeden wniosek.
Skoro można było pracować w takim przemyśle, to i pewnie inwestować też. :)


Offline sabekk

Odp: 1943 rok-Ford produkuje czołgi dla Nazistów , Watchtower inwestuje.
« Odpowiedź #66 dnia: 15 Październik, 2017, 12:32 »
Wg mnie Baranowi chodziło o to, żebyś był uczciwy sam przed sobą. Sabekk. Napisz szczerze. Opowiadasz w swoim zborze o dyskusjach z nami na tym forum, przyznajesz się że dyskutujesz z odstępcami? A jak tak, to co na to starsi z Twojego zboru? Przecież któraś ze Strażnic mówiła, żeby nie utrzymywać kontaktów z odstępcami nawet za pomocą SMS, czy e-mail.  No chyba że masz dwa oblicza, jedno to Sabekk na tym forum, a drugie to przykładny brat x w zborze x.

Szczerze? Wasza troska o moje sumienie już mi tak obrzydła, że...

https://swiadkowiejehowywpolsce.org/powitanie/jak-mi-sie-tu-regulamin-podoba-)/msg107684/#msg107684

...skoro mam być już szczery.
Każdy głupi ma swój rozum... samo życie.
---
Ignorowani: NiepokornaHadra


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: 1943 rok-Ford produkuje czołgi dla Nazistów , Watchtower inwestuje.
« Odpowiedź #67 dnia: 15 Październik, 2017, 13:17 »
Sabekk nie martw się, to taki etap na drodze do Twojego przebudzenia. :)


"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Estera

Odp: 1943 rok-Ford produkuje czołgi dla Nazistów , Watchtower inwestuje.
« Odpowiedź #68 dnia: 15 Październik, 2017, 13:23 »
Wg mnie Baranowi chodziło o to, żebyś był uczciwy sam przed sobą. Sabekk. Napisz szczerze. Opowiadasz w swoim zborze o dyskusjach z nami na tym forum, przyznajesz się że dyskutujesz z odstępcami? A jak tak, to co na to starsi z Twojego zboru? Przecież któraś ze Strażnic mówiła, żeby nie utrzymywać kontaktów z odstępcami nawet za pomocą SMS, czy e-mail.  No chyba że masz dwa oblicza, jedno to Sabekk na tym forum, a drugie to przykładny brat x w zborze x.
   sabekk
   Ale czemu się obrażasz na naszą troskę o Twoje sumienie?
   Spójrz na to szerzej.
   Jesteś na forum ex-ów, prowadzisz z nami wytrwale dyskusje, a przecież Ci CK tego zabrania.
   W ogóle Cię tu nie powinno być, według przykazań tego jedynego, prawdziwego niewolnika na świecie.
   Nikt Ci tu nie zabrania być, ale moralnie i etycznie to wygląda tak, jak napisał Nemo.
   Choć nie jesteś jakimś ewenementem w tej organizacji w prowadzeniu podwójnego, czy nawet potrójnego życia.
   Mnie osobiście nie przeszkadza, że tu jesteś.
   Prawda o wts, w różnym czasie dociera do ludzi, dla Ciebie też jest szansa.
    ;D ;D ;D
   
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Reskator

Odp: 1943 rok-Ford produkuje czołgi dla Nazistów , Watchtower inwestuje.
« Odpowiedź #69 dnia: 15 Październik, 2017, 16:54 »
A wiedz że to co mówiło się po cichu będzie rozgłaszane z dachów.
Właśnie tego doświadczamy,żyjesz w ciekawych czasach.
Oprócz inwestowania WTS-u- przez fundusz- w firmy zbrojeniowe są i inwestycje w banki krwi.
Celgene Corp zakupiono 60 tys akcji dane z rozliczenia-1V 2013-30 IV 2014.


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: 1943 rok-Ford produkuje czołgi dla Nazistów , Watchtower inwestuje.
« Odpowiedź #70 dnia: 20 Październik, 2017, 14:32 »
Sabekk nie martw się, to taki etap na drodze do Twojego przebudzenia. :)


Świetna robot z tym,"Pokonaj siebie - Pranie mózgu".
Dzięki. I tylko dla takich skarbów jak "ten" zostałem.
Pozdrawiam


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: 1943 rok-Ford produkuje czołgi dla Nazistów , Watchtower inwestuje.
« Odpowiedź #71 dnia: 01 Wrzesień, 2018, 06:00 »
W temacie Ford Motor Company i współpracy z Niemcami ciekawy krótki a treściwy materiał

http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/historia/henry-ford-ulubieniec-nazist%c3%b3w/ar-BBMIsbB?ocid=iehp